Премини към съдържанието
FIGI_78

Може ли да бъде победена Топлофикация?

Препоръчан отговор

Тия мафиоти вече ми омръзнаха-няма отърваване от тях.Съсипана съм .Помолете се за мен да се изнеса от това жилище възможно най-скоро и безпроблемно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма фирма която да не може да бъде победена :) Зависи какво имаш точно предвид :help:

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хората са го казали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те не са мафиоти ние сме мазохости дето ги търпим.Нашият народ е с робско мислене,а колко е лесно само спираме да плаштаме....Докато не спрем да плащаме масово и да наказваме тези които плащат покорно не може да се преборим с нищо.Какво ни остава да пишем и да обвиняваме тоз и оня.Ех народ народ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те не са мафиоти ние сме мазохости дето ги търпим.Нашият народ е с робско мислене,а колко е лесно само спираме да плаштаме....Докато не спрем да плащаме масово и да наказваме тези които плащат покорно не може да се преборим с нищо.Какво ни остава да пишем и да обвиняваме тоз и оня.Ех народ народ...

И ако не си плащаме масово само ще отворим работа на съдии , прокурори и на цялата правораздавателна система и най-вероятно пак ще сме губещи и тогава ще си плащаме двойно :speak:

Като се предлага нещо се мисли :clap: Главата се ползва за мислене , а не за украшение и да има къде да си слагаме шапката :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И ако не си плащаме масово само ще отворим работа на съдии , прокурори и на цялата правораздавателна система и най-вероятно пак ще сме губещи и тогава ще си плащаме двойно :speak:

Като се предлага нещо се мисли :clap: Главата се ползва за мислене , а не за украшение и да има къде да си слагаме шапката :speak:

Ако 200 000 (двеста хиляди) човека организирано и добре аргументирано откажат да плащат и си поискат отхвърлянето на това робство, правораздавателната система няма да може, а няма и да търси начин да ги осъди. Тогава правителството ще смени необходимите закони. Това е демократичен начин народа да си потърси правата. Какво против начина имаш?
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не е правилният ! Това е ! С този начин само Топлофикация ще заведе дела и рано или късно ще си вземе парите , а ние като загубили ще плащаме хем сметки , хем лихви , хем разноските по делото ! Аз нямам излишни пари за даване ! Ти ако имаш - давай ги по съдилища за безмислени инициативи ! Неплащанато на сметки не е начина който ще промении нещо , точно обратното и изцяло в наш ущърб !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Топлофикация ще заведе дела, ако има ресурси! Съдебната система няма да тръгне да съди 200 000 човека - това е явен сигнал, че нещо не е наред! Правителството няма да позволи такова дело! Номера е в масовостта - добрата организация и аргументацията на протеста. В наш директен ущърб е плащането на сметки за услуга, която никой не им иска (да се разбира само за отказалите се от услугата).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много би било хубаво да се случи това, което казва Дарки, но за да се случи, трябва да има силно гражданско общество, а в нашата страна такова нещо няма. Дори и въпроси, отнесени до омбудсмана остават неразрешени. Знаем, каква е неговата задача - чрез силата на аргументите и справедливото обществено мнение да убеди един административен орган да поправи своята лоша администрация, с която накърнява правата на хората. И каква е реакцията на административните органи - предписанията на омбудсмана не са задължителни, а само указателни. Отново стигаме до общественото мнение. И естествено до организирането на това обществено мнение, защото ние сме свикнали за всичко да се оправяме самосиндикално. Но пък си мисля, че и това също е до народопсихология. Никой не си разваля спокойствието, ако проблемът не го засегне лично. А от друга страна като се замисля, човек има толкова много грижи на битово ниво в България, че въпреки че не оправдавам безразличието и липсата на гражданска позиция, проявявам разбиране към тези, които си казват - щом няма да има разултати, защо да се хаАбя. И така кръгът се затваря. А относно средствата - и това е нещо уникално за нашата държава. Винаги има откъде да извадят пари за нещо безсмислено и обречено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много би било хубаво да се случи това, което казва Дарки, но за да се случи, трябва да има силно гражданско общество, а в нашата страна такова нещо няма. Дори и въпроси, отнесени до омбудсмана остават неразрешени.

Знаем, каква е неговата задача - чрез силата на аргументите и справедливото обществено мнение да убеди един административен орган да поправи своята лоша администрация, с която накърнява правата на хората. И каква е реакцията на административните органи - предписанията на омбудсмана не са задължителни, а само указателни. Отново стигаме до общественото мнение. И естествено до организирането на това обществено мнение, защото ние сме свикнали за всичко да се оправяме самосиндикално.

Но пък си мисля, че и това също е до народопсихология. Никой не си разваля спокойствието, ако проблемът не го засегне лично.

А от друга страна като се замисля, човек има толкова много грижи на битово ниво в България, че въпреки че не оправдавам безразличието и липсата на гражданска позиция, проявявам разбиране към тези, които си казват - щом няма да има разултати, защо да се хаАбя. И така кръгът се затваря.

А относно средствата - и това е нещо уникално за нашата държава. Винаги има откъде да извадят пари за нещо безсмислено и обречено.

Така е Merryl, трябва гражданско общество! А това означава, всеки да знае, че защитава своите интересни, и че без лично неговите ефективни действия, няма да има резултат!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е Merryl, трябва гражданско общество! А това означава, всеки да знае, че защитава своите интересни, и че без лично неговите ефективни действия, няма да има резултат!

Прав си, да. Какво имах предвид като написах горното си мнение? Това, че в България понякога човек се отчайва. Защото има случаи, в които дори и след ефективните действия и постигнатия резултат, нещата стават на парче и големият проблем остава. Няма я тази гражданска организация, която да има достатъчно сила и лоби, както и лостове за въздействие така, че нещата да се оправят на законодателно ниво.

Има спечелени дела срещу Топлофикация. Т.нар. такса мощност е премахната, но веднага след това законодателно е въведена нова такса. На практика става така, че пак ще се плащат примерно 20 лв повече всеки месец, но няма да са за услугата Х, а за същата услуга, която вече ще се казва Y. А това не само, че не решава проблема, но и до голяма степен обезсмисля битката на хората, които на някакво ниво са я спечелили срещу Топлофикация.

Преди три лета си купих ново жилище и второто условие, след това да е от тухла, беше да няма ТЕЦ. От тогава не следя проблема. Признавам. Може и да не съм съвсем точна в някои неща, но приложения линк е сравнително скорошен.

http://www.banditskatoplofikacia.dir.bg/_wm/diary/diary.php?did=619752&df=46&dflid=3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така нареченото "гражданско общество" започва с всеки един от нас, но един или няколко не го правят а само остават чудаците и странниците, които се дават за пример как трябва да бъде и до там. Имам познат, който осъди "Паркинги и гаражи" или както се казват там... тези дето ни вдигат колите. Направи го с ясната идея, че няма да му донесе никакви лични ползи, освен разбира се вътрешната удовлетвореност от това, че е постигнал справедливост. Полза никаква. Вероятно след като го е направил е имал и правното основание, но какво от това... --- п.п. С парното нещата ще продължат да бъдат сложни и нерешими докато инсталациите са такива - общи за целия вход, блок, абонатна... В новопостроените жилища където всеки апартамент има отделна собствена инсталация и независим топломер (имам такива познати) всеки може да прецени колко топло да харчи и съответно да плаща. По този начин нещата са поставени така както при тока и електромерите, водата и водомерите - колкото си изхарчил толкова отчита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако 200 000 (двеста хиляди) човека организирано и добре аргументирано откажат да плащат и си поискат отхвърлянето на това робство, правораздавателната система няма да може, а няма и да търси начин да ги осъди. Тогава правителството ще смени необходимите закони. Това е демократичен начин народа да си потърси правата. Какво против начина имаш?

Това би трябвало да е така. Но за целта частна трябва да е Топлофикация, а не държавата, както е у нас.

Въпросната частна държава е собственик както на Топлофикация, така и на съдебната система. Освен това е експериментално доказано, че единствените дейности от които реално се интересува са събирането и усвояването на средства. Това прави идеята да се защитиш от Топлофикация по съдебен път меко казано безнадеждна (поне в рамките на държавата). Единственото смислено решение на проблема е експроприация на самата държава.

Редактирано от asa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

п.п.

С парното нещата ще продължат да бъдат сложни и нерешими докато инсталациите са такива - общи за целия вход, блок, абонатна... В новопостроените жилища където всеки апартамент има отделна собствена инсталация и независим топломер (имам такива познати) всеки може да прецени колко топло да харчи и съответно да плаща. По този начин нещата са поставени така както при тока и електромерите, водата и водомерите - колкото си изхарчил толкова отчита.

С парното нещата ще се решат, когато се разбере и постанови, че всеки доставчик е длъжен да отговаря за загубите си, а не да ги търси от гражданите, които не желаят да са му абонати!

...Единственото смислено решение на проблема е експроприация на самата държава.

Това, разбира се е малко повече от необходимото, но организираните масови действия, насочени срещу Топлофикация биха помогнали обезателно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С парното нещата ще се решат, когато се разбере и постанови, че всеки доставчик е длъжен да отговаря за загубите си, а не да ги търси от гражданите, които не желаят да са му абонати!

Това, разбира се е малко повече от необходимото, но организираните масови действия, насочени срещу Топлофикация биха помогнали обезателно.

Как унизих всички бюрократични институции, конфискуващи пари

някъде има препратка към пдф файл който ви препоръчвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.