Премини към съдържанието
Generalisimos

Овърклок на Palit 9800GT ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Собственик съм на Palit 9800GT 512MB. Честотите,са 550/900/1375. До сега не съм я клоквал, но дойде време да го направя. Та, интересува ме някой с тази карта до какви честоти я е докарал. Ще помоля хората, компетентни по въпроса да споделят мнението и опита си. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз първо бих си погледнал температурите на видеокартата под товар и след това да мисля за овърклок.Нещо напоследък много често срещам по форумите и чета теми свързани с проблеми с 8800/9800 с паметта и как се проявяват артефакти.Как си с въздушния поток?Знаеш , че всяка една видеокарта/процесор се клокват различно и имат различни граници.Просто трябва да пробваш самия ти , за да видиш как ще се представи в овърклока!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами в покой е 31 а под товар около 50-55 . На задният панел имам само една 80-ка която изкарва! Маи отпред ще си сложа още 1-на да вкарва !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм 9800gt с фабрично охлаждане и я клокнах до 700/1750/1150 изкарах около 5-6 кадъра повече на GTA IV. Със и без клок температурата при товар е 67-70 градуса в GPU-Z и SpeedFan (на максимални обороти). Направи ми впечатление, че има разлика максимум 3 градуса при клокването, а съм с GF фабрично охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто си уцелил от тотото аз на 600/1000/1450 не мога, забива ! Незнам кво и става това е минималното което трябва поне да може , но уви неможе и толкова !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моята фабрично е 602/900/1512 ...с каква програма дигаш честотите? Аз съм пробвал с няколко и ефекта е еднакъв, но най-лесно е с RivaTuner и без това дигам оборотите от там :cool:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моята фабрично е 602/900/1512 ...с каква програма дигаш честотите? Аз съм пробвал с няколко и ефекта е еднакъв, но най-лесно е с RivaTuner и без това дигам оборотите от там :))

Ами аз пробвах и с GPUTool и с Vtune тази върви с драивърите на картата ,а ти волтажите пипал ли си ? Интересно че твоята е с по силни фабрични настроики !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Волтажите не съм барал. С няколко програми пробвах гледайки от youtube, но най-лесно е с RivaTuner и не забравяй докато си правиш експерименти да вдигаш оборотите на вентилатора на максимум !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами аз пробвах и с GPUTool и с Vtune тази върви с драивърите на картата ,а ти волтажите пипал ли си ? Интересно че твоята е с по силни фабрични настроики !

Ти сигурно си с Green Edition (къса платка, без допълнителен захранващ конектор и смъкнати честоти). Заради това така се получава при клок, на картата не и стига ток!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Mм да, не бях пояснил че е "ЗЕЛЕНА" версия значи на клок да не се надявам !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай да направим един Benchmark na GTA IV да видим с еднакви настройки кой какви моменти вади и дали си струва да се клоква изобщо :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай да направим един Benchmark na GTA IV да видим с еднакви настройки кой какви моменти вади и дали си струва да се клоква изобщо :baby:

OK аре аз сега ще го пусна !

p.s готов съм аз !

Редактирано от Generalisimos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е при твоите настройки Аз играя с тези - С фабричния клок е всичко и незнам дали има значение за теб разликата от 8 кадъра. Аз лично мисля да си взимам по-мощна карта събрал съм парите, но отлагам защото най-вероятно ще сменя първо захранването. Средно 55 градуса ми държи със и без товар,но регулирам с RivaTuner вентилатора и нямам проблем с охлаждането, но наблегнах много на потока в кутията. А като гледам в интернет май няма да я клокнеш твоята карта, а и честно казано за първи път виждам 9800GT без допълнително захранване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.