Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Преинсталирах един компютър и му инсталирах драйвери от този диск,тъй като собственика е изгубил оригиналното CD.

Но се появи едно гадно трептене на вертикалните линий и не знам как да го оправя този проблем когато дам на по-голяма резолюция трепти по-малко

когато дам на по-малка трепти повече.Със Windows XP SP3 е компютъра а видео картата е RADEON 9550 (тъй пише) :) Моля за ПОМОЩ ако може малко по-бързо!

Благодаря предварително! :whist::) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Преинсталирах един компютър и му инсталирах драйвери от този диск,тъй като собственика е изгубил оригиналното CD.

Но се появи едно гадно трептене на вертикалните линий и не знам как да го оправя този проблем когато дам на по-голяма резолюция трепти по-малко

когато дам на по-малка трепти повече.Със Windows XP SP3 е компютъра а видео картата е RADEON 9550 (тъй пише) :) Моля за ПОМОЩ ако може малко по-бързо!

Благодаря предварително! :whist::) :)

Не си уточнил за 32 или 64 битов уиндоус става дума.Иначе-дръпни си драйвъри от сайта на ATI,непрекъснато се актуализират,аз самият ползвам само техни видеокарти от години и съм с отлични впечатления.Ето ти линк за 32 битовата версия на Радеон 9550,там ще намериш и 64 ако те са нужните.Тези,които си пробвал,ако забелязваш,са от 2008 година...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е глупав въпрос, но все пак: На каква честота на опресняване работи и какъв е монитора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон >> "Свойства" >> "настройки" >> "разширени" >> "монитор" >>там където пише "скорост на обновяване на екрана" със срелкичката надолу избираш най-голямото число(примерно 75 херца). Всичко това става ако имаш правилно инсталирани драйвери за видеокартата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не си уточнил за 32 или 64 битов уиндоус става дума.Иначе-дръпни си драйвъри от сайта на ATI,непрекъснато се актуализират,аз самият ползвам само техни видеокарти от години и съм с отлични впечатления.Ето ти линк за 32 битовата версия на Радеон 9550,там ще намериш и 64 ако те са нужните.Тези,които си пробвал,ако забелязваш,са от 2008 година...

Истеглих ги!Но сега трябвали да деинсталирам старите драйвери?И ако трябва как да го направя правилно?

Може би е глупав въпрос, но все пак: На каква честота на опресняване работи и какъв е монитора?

60Hertz Ето го и монитора.

Десен бутон >> "Свойства" >> "настройки" >> "разширени" >> "монитор" >>там където пише "скорост на обновяване на екрана" със срелкичката надолу избираш най-голямото число(примерно 75 херца).

Всичко това става ако имаш правилно инсталирани драйвери за видеокартата.

Като отида там кадето си казал ми дава не повече от 60Hertz както и писах горе!

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от Hristo_Stars (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да е от моят монитор?Защото като го преинсталирах в тях този проблем го нямаше!После ми каза,че няма драйвери и го взех в нас да му ги тарся Като го включих в нас и се появи този проблем с трептенето!Но като си включа моя комп не трепти!Може ли да е несъответсвие между Монитора и Видео Картата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква резолюция е при теб? В един разклонител ли са включени монитора и компютъра? При стари карти има проблем с широко екранните резолюции 16/9, 16/10.

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква резолюция е при теб?

В един разклонител ли са включени монитора и компютъра?

При стари карти има проблем с широко екранните резолюции 16/9, 16/10.

1440x900 е резолюцията!Да на един разклонител са включени.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах нагоре си дал информация. Пробвай с др. честота на опресняване 60херца - 75херца

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Повече от 60херца не ми дава!

Погледнах нагоре си дал информация. Пробвай с др. честота на опресняване 60херца - 75херца

Повече от 60херца не ми дава! Редактирано от Hristo_Stars (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли един който да ми помогне?

Ако не си инсталирал драйвърите който ти посочили по горе го направи.Деинсталираш старите от контрол панела на уиндоус,след това теглиш Driver Sweeper инсталираш и почистваш снего,после рестарт влизаш в Safe mode с F8 и пак чистиш още един рестарт и инсталиращ новите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стари карти има проблем с широко екранните резолюции 16/9, 16/10.

Не е вярно, поне що се отнася до тази карта. Със същата съм за момента и карам с 20" 16:10 (1680*1050) без оплаквания, но с тази подробност, че ползвам цифров сигнал, а въпросният монитор не приема такъв. Според мен проблемът е с драйверите. В момента съм с тези и всичко е тип-топ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и човекът какво е писал:

Disasterpiece :

Според мен проблемът е с драйверите. В момента съм с тези и всичко е тип-топ.

Ако забелязваш,линка е към същия драйвър,който и аз съм ти пратил наготово в по-стария си пост.Не виждам защо просто не си изтеглил и инсталирал-обикновенно актуализират стария и всичко е тип-топ.Единствения случай,когато съм имал проблем е било при физическа смяна на видеокарта.Изпълняваш инструкциите от този форум,слагаш новият драйвър и това е,какво по-просто,ако те мързи-по-добре не се захващай друг път да правиш "услуги",а после да занимаваш още 5-10 човека,при положение,че съществува Google.

Извинявам се за избухването,ама...

"Пенчо, бре чети! Пенчо не чете.Пенчо, работи! Пенчо пак не ще...Пенчо го мързи. Гледа да лежи.Ходи, та се май. Дири да играй..."

Редактирано от Boyan_77 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 години по-късно...
на 2.04.2011 г. в 15:22, killchain написа:

Не е вярно, поне що се отнася до тази карта. Със същата съм за момента и карам с 20" 16:10 (1680*1050) без оплаквания, но с тази подробност, че ползвам цифров сигнал, а въпросният монитор не приема такъв. Според мен проблемът е с драйверите. В момента съм с тези и всичко е тип-топ.

Komputara не всеки има настройка на монитора от 40/60/80 или до 120 херца може да пробваш да олекотиш windowsa от контролния панел примерно или от DivaceManagment след това кажи и на нас как се прави ако стане! 😒 

на 2.04.2011 г. в 13:58, Hristo_Stars написа:

Повече от 60херца не ми дава!

Не ги слушай тия тъпаци. 

㊙️ 🈺🈵🈁🈂️ 

Komputara не всеки има настройка на монитора от 40/60/80 или до 120 херца може да пробваш да олекотиш windowsa от контролния панел примерно или от DivaceManagment след това кажи и на нас как се прави ако стане! 😒 

•  
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре че се намери някой да отговори на тая тема от началото на предишното десетилетие... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.04.2011 г. в 10:15, Hristo_Stars написа:

Истеглих ги!Но сега трябвали да деинсталирам старите драйвери?И ако трябва как да го направя правилно?

60Hertz Ето го и монитора.

Като отида там кадето си казал ми дава не повече от 60Hertz както и писах горе!

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

При този компютър къде се намират херцовете на екрана като ги няма в

'' персионализираните'' настройки?! 😒 

15780877807121784229837895178468.jpg

преди 3 минути, Jeff Hardy написа:

При този компютър къде се намират херцовете на екрана като ги няма в

'' персионализираните'' настройки?! 😒 

15780877807121784229837895178468.jpg

преди 10 минути, [email protected] написа:

Добре че се намери някой да отговори на тая тема от началото на предишното десетилетие... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Точно там са си:

1jZMazw.png

RK2VpLp.png

току-що, Jeff Hardy написа:

15780895353396341640338729685603.jpg

преди 1 минута, Jeff Hardy написа:

15780895353396341640338729685603.jpg

15780896985848016218056477772645.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А драйвер за видеокартата инсталиран ли е?

Също така не е зле да се качи и драйвера за монитора, че гледам в момента се ползва Generic драйвера на Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Точно там са си:

1jZMazw.png

RK2VpLp.png

На моя ги няма такава по едно време имаше не знам какво стана изведнъж.

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Също така не е зле да се качи и драйвера за монитора, че гледам в момента се ползва Generic драйвера на Windows.

Ее от къде може да се купят драйверите? 

преди 8 минути, Jeff Hardy написа:

Техниката в днешно време много бързо като я купиш е след два месеца излизат 20 по нови модела с нови неща обаче моделът на компютъра независимо от windowsa би трябвало да има оригинал комплект с драйвър! А когато има интересни приложения от списание pc мания се показва какви са комплекти те към отделните приложения. Обаче модела на компютъра е основата за основните неща на windowsa общо взето всеки модел компютър има комплект с драйвър. 

Ее от къде може да се купят драйверите? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да не цитирате толкова дълги мнения. Не разбрах кое да се купува? Драйверите се теглят безплатно от сайта на производителя на съответните компоненти - видеокартата и монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.01.2020 г. в 10:30, B-boy/StyLe/ написа:

Може ли да не цитирате толкова дълги мнения. Не разбрах кое да се купува? Драйверите се теглят безплатно от сайта на производителя на съответните компоненти - видеокартата и монитора.

Добре, може ли да ми направиш комплект драйвъри за Toshiba Satelit L-850 / PSKDNE какво да тегля и какво да не тегля! Може ли да се направи буутваща инсталация на CD 💿 или от usb Flash-ка флешката? 

От къде мога да закупя буутващ? Комплект с драйвъри за автоматична инсталация с оригинално издание? 

на 4.01.2020 г. в 0:20, B-boy/StyLe/ написа:

Не ги разбирам много добре тия работи с драйвърите. Според мен windowsa трябва да си ги има тия неща. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Jeff Hardy написа:

💿

Не ги разбирам много добре тия работи с драйвърите. Според мен windowsa трябва да си ги има тия неща. 

Като не ги разбираш, повикай познат/приятел който знае. За да инсталира липсващите драйвери и настрои ОС, и програмите срещу скромна почерпка. 

Ако ли, не отиваш в близкият компютърен сервиз, където срещу заплащане, ще ти помогнат да решат проблема. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, oic написа:

Като не ги разбираш, повикай познат/приятел който знае. За да инсталира липсващите драйвери и настрои ОС, и програмите срещу скромна почерпка. 

Ако ли, не отиваш в близкият компютърен сервиз, където срещу заплащане, ще ти помогнат да решат проблема. 

Е мерси ама не искам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване