Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Velichka Plyakova

Градината и нейните обитатели ...

Препоръчан отговор

Аз всичко на всичко около килограм холандски боб произведох, оронках го и го оставих малко на сянка, а после казаха за два дни във фризера да постои, за да не ловял после гадинки.

Ето ви от мен круши и грозде. Малкото ми момченце посади десет корена лози - 4 сира и 6 каберне совиньон, но след тежката намеса на Тъ Пи оцеляха само две лозички, по една от сорт .

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6: пак добре, че са оцелели и толкова :)

Ми той Азо грозде не яде и съответно не му и трябва

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грозде може да не яде, ама знаеш ли лозовите пръчки колко са удобни за чесане на зъби, ровене и препикаване ? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грозде може да не яде, ама знаеш ли лозовите пръчки колко са удобни за чесане на зъби, ровене и препикаване ? :P

Не ме сещай за това препикаване, че от него и двете Хвойни които посадих миналото лято си заминаха, още една чалка Ела и едно малко Борче.

Та за това сега Азазел си обикала само около къщата и ми снася бомбите точно под верандата, питай Емчи, ко не вярваш :)

P.S. Няма да поправям грешките, че бързам да не се стъмни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле,каква хубавка ни е станала темата... :) Мъж ми казва,че ако отида на ранчото,кучетата ще ме лаят.Но утре се въоръжавам с фотото и ще се мъча да снимам младите лебеди.Стискайте палци да успея.Ако има и някое цъфнало на сила цвете-ще се фукна.Големите ми планове за ранчото се отлагат пак и отново за догодина... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две от китките в двора

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И самораслото динче, което в края на месеца ще си е голяма диня и ще го ядем. :yanim:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сите китки Азо най ми арекса ;)

Кит Ка росна е той ми няма що. Сега обмисляме като му порасне козинката още малко, да му завържем една розова панделка, като диадемка, да го снимаме като за паспорт и на вратата да сложим табела със снимка и надпис: Фнимание зло куче ! ;):)

Я да се похваля каква яка ножица си купих днес:

Публикувано изображение

Направо е супер за чимширите и сега отивам да я изпробвам на нещо малко. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

градинарския сезон е към края си :

Публикувано изображение

останалото - след първите слани.

мхм.

Добра година беше :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Годината наистина беше добра с малко уточнение - за цвЕтята, за зеленчуците, плодовете и най-важното за гроздята. ;)

Тази принцеса посадих миналата година, а тази есен изглежда така:

Публикувано изображение

А, някой ще ми каже ли как се казва този нов обитател на градината:

Публикувано изображение

Редактирано от Вили* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам е фикус елстика триколор

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича по украска на този фикус, но е всъщност е от рода на марантата.

http://cvetq.info/news.php?item.127.2

пп Ако трябва да съм съвсем точна Stromanthe amabilis.Според мен е капризно растение, поне аз не успявам засега да му угодя и по крайчетата все ми съхне.

Редактирано от Уиш... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маранта, ктенанта и тям подобни. Аз имам от години две но не са с толкова големи листа - от по-малкия вид са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виленце, това е строманте. Не обича въздушните течения и студа. Не обича и да го местиш. Ще намериш много информация за него и за отглеждането му но това, което сама ще забележиш и може да те стресне е, че листата му се движат сами. Стромантето и калатеята имат уникалната способност да прибират и разтварят листата си сами, по свое усмотрение. Не се шашкай, ако забележиш тази мъничка подробност ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера умувах дали да го покажа, но като едно злобно човече :ass: днес ви го представям в цялата му прелест:

Публикувано изображение

Беше купен за една височайша особа със отвратително :( зелени стени - затова продавачката възкликна, че ще го опакова в зелено.Ма, как в зелено (и кресвам аз), като по края на листата му има оранжевко - ходи му страхотно оранжева бродерия....Сега се чудя мой ли е :mad: (Кротон-а) или е чужд и как да го третирам - като чужденец в мойта къща.... :mad:

п.п.Момичета, кво ще кажете в края на месеца да си премерим.......кактусите, а? :):(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Сега се чудя мой ли е :) (Кротон-а) или е чужд и как да го третирам - като чужденец в мойта къща.... :ph34r:

Третирай го като чужд обект на отговорно пазене при теб, като аз с пратката на Мики :eek::*

п.п.Момичета, кво ще кажете в края на месеца да си премерим.......кактусите, а? ;)

Важиш :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера умувах дали да го покажа, но като едно злобно човече :ass: днес ви го представям в цялата му прелест:

Беше купен за една височайша особа със отвратително :hush: зелени стени - затова продавачката възкликна, че ще го опакова в зелено.Ма, как в зелено (и кресвам аз), като по края на листата му има оранжевко - ходи му страхотно оранжева бродерия....Сега се чудя мой ли е :mad: (Кротон-а) или е чужд и как да го третирам - като чужденец в мойта къща....

п.п.Момичета, кво ще кажете в края на месеца да си премерим.......кактусите, а? :P:lol6:

ще го третираш като скъп гост :down: щото ....................... :mad:

п.п. обмислям един набег до Варна за Макдоналдси в много близко време. Ама много близко. :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виленце, това е строманте. Не обича въздушните течения и студа. Не обича и да го местиш. Ще намериш много информация за него и за отглеждането му но това, което сама ще забележиш и може да те стресне е, че листата му се движат сами. Стромантето и калатеята имат уникалната способност да прибират и разтварят листата си сами, по свое усмотрение. Не се шашкай, ако забележиш тази мъничка подробност :lol6:

Не питай колко се ослушвах какво шумка докато се усетя какво става. :down:

Сега е навън, присадих го, да постои малко на въздух, при първо захлаждане мисля да го прибера.

........................

п.п.Момичета, кво ще кажете в края на месеца да си премерим.......кактусите, а? :clown::P

Съгласна, моя бодливко малко прежълтя горкия, тъкмо ще ми дадете насоки за възтановяването му .

Кога и къде ?

не преди 29-те, че имам малко работа да посвърша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любимите ми храсти. Миналата есен бяха в саксии, когато увяхнаха съвсем ги посадих в градината без никаква надежда, че ще се възстановят, ноооо ... друго им било отредено ;) :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Вили* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вили, с последните три снимки, определено доказваш, че си не само добър кулинар, но и градинар, при това с доста добър усет към красивата аранжировка. Дървената оградка много ми харсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...