Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Полигамия и моногамия

Препоръчан отговор

Хора, не философствайте толкова издълбоко, а отидете в уикипедията и вижте смисъла на думата морал.

:lol6: :lol6:

Да, и вижте примера на Емо Костов  в тази тема https://www.kaldata.com/forums/topic/238564-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%B2%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%B9-%D0%BC%D0%B5-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B5/#entry3067086 ....

как да разберем дали сме сме влюбени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 78
  • Създадено
  • Последен отговор

Дааа, мъдър мъдър :biggrin: ! Интернета отваря очите на сички :wub: !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана бре- темата отново заби май :dancing18: На мен ми е интересно, а на вас? ;)

.. на въпросът ми си отговорил с  - "да",което означава,че ти също не отричаш ,че полигамията е заложена в човешката същност! :whist: ..на мнение съм обаче,че съществуват изключения,както в природата,така и при хората..

Пишеш за ползата от йерархия и че едно семейство НЕ може без нея?!

Е ,аз като съфорумник проявявам интерес да споделиш тук силните си аргументи в полза На или вреда от липсата на въпросната йерархия..?..Или трябва задължително да я има таз йерархия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. на въпросът ми си отговорил с  - "да",което означава,че ти също не отричаш ,че полигамията е заложена в човешката същност! :whist: ..на мнение съм обаче,че съществуват изключения,както в природата,така и при хората..

Пишеш за ползата от йерархия и че едно семейство НЕ може без нея?!

Е ,аз като съфорумник проявявам интерес да споделиш тук силните си аргументи в полза На или вреда от липсата на въпросната йерархия..?..Или трябва задължително да я има таз йерархия?

Така е- не отричам, че полигамията е заложена в човешката същност и общо взето това опитвам да докажа във всичките си постове. И да, съществуват изключения от общото правило и то много- в смисъл такъв, че много хора са моногамни по природа. Има, обаче, разлика при полигамията при мъжете и жените. Базата на женските взаимоотношения с мъжете е обусловена от съвсем различни хормони, а от там и светоусещане. Това в общи линий означава, че за мъжете е нормално да имат повече от една жена и ако зависи от тях никога да не се разделят с тях, докато при жените е нормално да имат един мъж, който през периоди от време да бъде заменян с друг- това е техният подсъзнателен стремеж, като вариатн на тяхната полигамия. Единият от тези варианти е по- добър за създаване на здраво психологически потомство и това е този на мъжете. Аз не се обявявам срещу моногамията, а само разкрепостявам хората по нормален начин, защото се гнуся от всичките така наречени разкрепостени начини на мислене, които осигуряват приемственост и интегриране на хомосексуалисти, феминисти, момичета по на 40 които на въпроса за деца и семейство казват "имам си приятел и това ми стига" и още ред други форми на разкрепостеност, които извращават човешкото ни естество. Възхищавам се на възрастни двойки на по 80-90 години здрави и все още обичащи се, които дават доста адекватни коментари на "сегашните млади"!

И сега да си направя изложението за йерархията.

Във всички структури на човешкото общество има йерархия- в предприятията, фирмите, при военните, полицията и пожарната, дори в магазина продавачката е с по- висок статут от клиента, като не на последно място добавям и в жилищните блокове- домоуправителя. Навсякъде има подчинен работник и негови шефове, било чиновници, било просто началници. Това е начина, по който обществото работи и от древни времена винаги е било така. При животните положението е същото- там по- силният и по- интелигентният е водач на останалите. Нашите най- близки родственици шимпанзетата не правят изключение. В семейството нещата стоят по същия начин- мъжът е интелигентната силната и градивната част от семейството. Жената е слабата изпълнителна част- тоест тази, която ражда и отглежда поколението. Мъжът като по- силен трябва да осигури оцеляването и комфорта, тоест терена, а жената трябва да си свърши работата на този терен- да роди и отхрани децата, след което мъжът да ги възпита, за да се научат да оцеляват сами. В момента семейството е враждебна среда- то всеки момент може да се разпадне и отговорностите на мъжа отпадат, като децата остават при майка си. Това обезсмисля живота на мъжа и той се отдава на психологически мързел, мислейки само за своето собствено оцеляване, което е застрашено, защото жените го изместват, тъй като света изпростява(в другите си постове съм обяснил защо е така). Това е вариант в който мъжът не е пияница или агресивен тип, който тероризира жена си, но опитва да наложи контрол както и с каквото може, до момента, в който жена му не й изнася и го оставя. При вариант, в който съпругът и съпругата са равни, ражда им се дете и те го възпитават в равенство. Да започнем от там, че всяка жена готова да се ожени и роди иска от годеника си да я възприема такава каквато е- тоест с всичките и слабости. Аргумента обикновено е "аз съм просто жена" ако се е отдала на този аргумент след пубертета ще е долу- горе добре, но обикновено това не е така- момичетата се хващат за този аргумент, в момента в който усетят, че по време на пишкането има и друго чувство, а зад този аргумент стои нещо много лошо- спиране на интелектуалното развитие. Тя е такава каквато е и не се променя вече, освен ако на нея не й харесва. Това е като да оставиш едно 2 годишно дете да спре да се напишква когато на него му хареса. Мъжът трябва да се примири с това, да се адаптира и да бъде равен с нея откъм права и задължения. Неговата активна градивна силна същност бива подтисната в името на равенството и в крайна сметка закърнява. Следват нерви, скандали и развод, защото в началото мъжът е пренебрегнал себе си в името на по- голямата идея да има семейство, деца и редовен секс, но сега се оказва, че това не е достатъчно. В чисто физически план влагалището на жената се променя според формата на мъжкия член, което говори за психологическият принцип. Освен това Дядо Боже е поставил девствена ципа на жените, а не на мъжете! Това го вмятам по логиката на полигимията- девствената ципа се къса веднъж в живота, но ние сме тези, които би трябвало да я късат и можем да късаме колкото искаме девствени ципи- капацитет дал Господ :wink12:  освен това полът, който държи в подчинение другият пол може да си позволи повечко. За мен, лично, ние като хора, тоест животни с повечко мозък и социални умения, трябва да бъдем точно толкова разкрепостени колкото ни позволяват първичните инстинкти, а именно- инстинктът за размножаване(гейовете и лезбийките не могат да си направят свои деца, значи не могат и да се размножават), хранене(в днешното общество ни налагат да се тъпчем с боклуци, макар храната ни да е много по- разнообразна от преди) и самосъхранение(равните с жените мъже не могат да възпитат адекватно децата си и от там те стават агресивни и кекави едновременно). Излизайки от тези рамки, ние отслабваме като вид и това няма да ни се размине. Пример за това е факта, че имаме на главите си сбърканата държавна йерархия! Дали де*ил като Бойко Буркана трябва да ни е премиер и ако не той, тогава кой? И също, предполагам, сте наясно как евреите ни държат в подчинение чрез капитала. Аз съм на принципа "Властта е такава каквато народа заслужава" и върху тези последните няколко неща има изписани невероятно много неща в нета, но истината е, че за да не сме им подвластни трябва преди всичко в къщи всичко да е наред, а то не е! По тази причина на времето всеки е имал потенциал да бъде Ботев, Левски, Петко войвода и да се възпротиви на неправилният началник- турчина, но тогава, макар турците да са изнасилвали българки, обикновено българинът се жени за девствена невяста и смея да твърдя хората са били и по- силни физически и по- щастливи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване