Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BIOS се ресетва след спиране на тока!

Препоръчан отговор

Конфигурацията ми е следната: MB:ASUS P5QL CPU:Intel Core 2 Duo E5200 2.5Ghz RAM:2x1GB Kingston DDR2 800 HDD:Hitachi 320GB 7200rpm SATA Video:Asus EN210 Silent 1GB DDR3(сменях я преди по-малко от месец) CD-RW:LG IDE DVD-RW:LG SATA PSU:Foxconn не съм сигурен за модела OS:Windows XP SP3 Проблема се състои в следното: След като изключа от захранващия кабел, или спре тока настойките в BIOS се нулират.Включвам компютъра и ми дава две опции F1, за да си направя настройките отново, или F2 да продължа със зареждане на Windows.Ако избера опцията с F2 часа и дата са абсолютно грешни и това да си призная ме дразни малко.Иначе при нормалното изключване и пускане отново нямам този проблем. Профилактика си му правя редовно на 6 месеца като му сменям термопастата, смазвам си вентилаторите. Флашнал съм BIOS с последния излязъл от сайта на ASUS, сменил съм батерията на дъното, ресетвал съм от джъмпера на дъното.Освен това съм тествал хард диска с фирмен софтуер, и рамта с Memtest.Не излязоха никакви отклонения или лоши сектори. Аз клоня към дъно или проблем със захранването, но искам да видя какво може да ми предложите.Предварително Ви благодаря за Вашите отговори! :)

Редактирано от dobri_86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може джъмпера да не прави добър контакт, направо сложи друг. Иначе може и някоя спукана спойка да има около държача на батерийката или пиновете на джъмпера...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

батерията е сменена. процесора не е клокван, видеото също. banshee79 може ли да ми кажеш откъде мога да си намеря нов джъмпер, не върви ли с дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

banshee79 може ли да ми кажеш откъде мога да си намеря нов джъмпер, не върви ли с дъното?

Свали от нещо друго, от харддиск, от CDRom, просто за пробата...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали от нещо друго, от харддиск, от CDRom, просто за пробата...

аз имам предвид джъмпера, който е на 1-ви и 2-ри пин и се използва за нулирането на настройките на BIOS.той представлява едно малко правоъгълниче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз имам предвид джъмпера, който е на 1-ви и 2-ри пин и се използва за нулирането на настройките на BIOS.той представлява едно малко правоъгълниче.

И аз имам точно този джъмпер предвид. Според теб с какво се различава той от който и да е друг джъмпер? Абсолютно същите малки правоъгълни джъмпери се използват за настройки на харддискове, оптични устройства, дънни платки, СОТ датчици и централи, бариери, турникети и още безброй много неща... Вътре в това малко пластмасово правоъгълниче има една ламаринка, която прави контакт между двете пера на които се "нахлузва" и това е всичко.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам точно този джъмпер предвид. Според теб с какво се различава той от който и да е друг джъмпер? Абсолютно същите малки правоъгълни джъмпери се използват за настройки на харддискове, оптични устройства, дънни платки, СОТ датчици и централи, бариери, турникети и още безброй много неща... Вътре в това малко пластмасово правоъгълниче има една ламаринка, която прави контакт между двете пера на които се "нахлузва" и това е всичко.

Благодаря за отговора!Ще го опитам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробвай и с програма за тестване на памет щото memtest не знам както тества, но не и памет... ползвай windiag на extended tests (11 теста) батерията хубаво че си я измерил, но я измери и както си е на дъното - сваляш го и мериш от задната страна на спойките на цокъла за батерията и ги огледай за лоши спойки. п.с. при гЪзус имаха дъна на които биоса се скапваше при повредена или лошо контактуваща RAM в слота. имаше и дъна които си менкаха часа както им кефне. чексумата на биос може да се разваля и от нестабилни напрежения - аз имах такъв проблем, който изчезна като смених кондензаторите около чипсета (щото неговото напрежение, влияе на чексумата) захранванията на Foxconn са ISO-PP... и са боклуци, макар да имат големи кондензатори, трансформатори и радиатори, та може и там да е проблема с ресета - нещо да не му е наред +5vSB и при включване да прецаква чексумата...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

смених джъмпера, но няма ефект.благодаря на всички за отговорите Ви.Очевидно проблема е в самото дъно.Модератора може да затвори темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера биоса се рестартира при спиране на тока или и при изключване на тока, защото ако е само при спиране на тока то може да е от токов удар.

На единия ми компютър при спиране на тока се рестартираше биоса, но ако го изключа и след това го преместя на друг контакт биоса не се рестартираше.

ресетва се и в двата случая(при спиране на тока, и при изваждане на захранващия кабел от кутията)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

открих къде беше проблема. В PS/2 преходника на usb мишката ми. не даваше добър контакт и от там нулираше. махнах го, забраних поддръжка на PS/2 мишка от bios, поставих я в usb-то и всичко се оправи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

открих къде беше проблема. В PS/2 преходника на usb мишката ми. не даваше добър контакт и от там нулираше.

махнах го, забраних поддръжка на PS/2 мишка от bios, поставих я в usb-то и всичко се оправи :)

Неведоми са пътищата ...

Много се радвам, че си го открил. Звучи много странно, но щом е помогнало :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване