Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

delcho_

24 битов звук в къщи?

Препоръчан отговор

Здравейте, въпросът ми е по скоро от любопитство, но искам да разбера нещо повече относно качеството на звука в домашна обстановка като цяло. В различните магазини виждам, че продават ресивъри, които поддържат 24 бита, съраунд звук и така нататък;(да кажем, че се сдобием с един такъв). Тонколоните, които ще се свържат към усилвателя какви спецификации трябва да имат, можели едни колони от обикновенна уредба да изскарат 24 битов звук? MP3 или каквито и да било други музикални файлове, които ще се възпроизвеждат, доколкото знам и те трябва да са записани на по-висок стандарт;(въобще продават ли се такива дискове по магазините и има ли такива песни в интернет?) И най - вече ще се усети ли ясна разлика в качеството в домашна обстановка, защото знам че 24 бита се използват за професионална употреба? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бива да се слага каруцата пред коня! Това, което имам предвид е, че по-добре да работите в посока изграждане на висок клас аудио система - като компоненти - колони, усилвател, източник, кабели и т.н. Отколкото да се насочвате към нови формати с компромисна техника. Стандартното CD е 16битово ... и въпреки това на една добра система звучи в пъти по-добре отколкото Super audio cd и DVD audio на посредствена система! Често се опитвам да обясня това на хора, които искат да си купят система за 1000лв за да слушат True HD... Новият формат и ниската компресия на звука не могат да компенсира недостатъците на компромисната система. В тази връзка далеч по-добре е да се слуша стандартен DTS на система за 15000лв, отколкото DTS-HD Master Audio на система за 2000лв :brick wall: Това са просто примери, за да обрисувам основната идея. А тя е, че в добре познатите ни стари формати има достатъчно високо качество, ако системата на човек е на достатъчно високо ниво за да го разкрие. И от друга страна и най-чудесния аудио формат не може сам по себе си да накара една посредствена аудио система да звучи добре! Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за изчерпателния отговор! :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Evlampi дрънка глупости ... и то пълни глупости ... Една хубава система и THX сертифицирана стая за гледане на филми и подходяща система, струват далеч над 15000 Лева :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако не е THX сертифицирана не струва, така ли? Ето тази "система" има THX сертификат и струва много по-малко от 15000 лева: http://www.logitech.com/en-au/speakers-audio/home-pc-speakers/devices/231 Добра ли е? Поддържа ли 24 бита звук? Изобщо ще направиш ли разлика между мр3 и читав запис на нея? Някакви си буквички и сертификати не правят една система да свири. Пък и колегата е дал сумите чисто условно за да илюстрира тезата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сертификат се дава завсичко, трябва ти сертификат и за стаята и за всичко останало. например голяма стая на 20 метра под земята с дебели бетонни стени и с правилкно подредени висококачествени говители и други. Тази мижава евтинаи боклучава системка на логитех е многогогоогогогогоо зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сертификат се дава завсичко, трябва ти сертификат и за стаята и за всичко останало. например голяма стая на 20 метра под земята с дебели бетонни стени и с правилкно подредени висококачествени говители и други.

Тази мижава евтинаи боклучава системка на логитех е многогогоогогогогоо зле.

Тя че е зле е, но въпроса е, че има въпросния сертификат и това показва колко излишен е той.

Иначе хубави системи се получават и доста над земята. Не знам откъде го измисли това с дебелите бетонни стени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми интересно вие с какви системи сте , след като за вас Logitech е боклук а ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

24-битовият звук е формат за кодиране на сигнала, а начинът му на възпроизвеждане е отделен процес, който зависи от качествата на аудио системата. Проблемът може да дойде от това, че при 24-битов сигнал нивата на звука може да са по-високи и система от по-нисък клас да не може да ги възпроизведе и дори да влоши звука. Нивото на звука се измерва в децибели (dB) и е важно аудио системата не каква мощност има, а какъв диапазон има за нивото на звука, който може да възпроизведе. И още нещо, безсмислено е да се купува аудио система от висок клас за стая от 20 квадрата. :)

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми интересно вие с какви системи сте , след като за вас Logitech е боклук а ?!

Може да се очудиш, но тук и не само тук има доста хора, на които само част от кабелите в системите им са по-скъпи /понякога в пъти/ от системите на Logitech.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата е тази от подписа ти ! Едно мога да кажа - само един профан ще си купи тъпотия наречена 7.1 http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Истински музикален фен си купува истинско стерео или в най-лошият случай качествено 5.1 :yanim:

Това което си купил дори не бих го сложил в кенефа :tease:

Няма по измислено нещо от 7.1 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек може да слуша качествен звук и с по-нисък клас аудио система, стига да знае как и за какво да я ползва. Много хора смятат, че като си купят мощна система, това веднага им гарантира по-високо качество, а това не е така. Звукът има много характеристики, които са важни. И една аудио система от по-нисък клас, ако й се направят правилно настройките, може да озвучава доста добре. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек може да слуша качествен звук и с по-нисък клас аудио система, стига да знае как и за какво да я ползва. Много хора смятат, че като си купят мощна система, това веднага им гарантира по-високо качество, а това не е така. Звукът има много характеристики, които са важни. И една аудио система от по-нисък клас, ако й се направят правилно настройките, може да озвучава доста добре. :yanim:

Нали това се опитвам да му кажа на този "спец" по аудиото ! Явно не схваща , че може колко иска пари да похарчи и пак да си купи дърво ! А някой достатъчно интелигентен и начетен и с малко пари да се справи ! Да не говоря , че този "спец" нищо чудно дори да е глух и няма как да разбере , че си е купил супердърво :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек може да слуша качествен звук и с по-нисък клас аудио система, стига да знае как и за какво да я ползва. Много хора смятат, че като си купят мощна система, това веднага им гарантира по-високо качество, а това не е така. Звукът има много характеристики, които са важни. И една аудио система от по-нисък клас, ако й се направят правилно настройките, може да озвучава доста добре. :rolleyes:

По-нисък клас спрямо кое? Коя е тази мощна система, за която говориш? Какви настройки можеш да направиш, че да звучи добре една система с говорители за под 1$? Ще пипнеш EQ в WinAmp ли?

Да, не стойността на една система определя крайния й резултат, но хубаво и евтино няма. Нито в аудиото, нито в друга сфера.

Също така, кое е евтино за теб и кое за мен?

Говорим само празни приказки и спамиме в темата на човека.

iliev72, с 2-3 поста в тази тема показа ужасяваща некомпетентност в областта на аудиото. Ще те помоля да се въздържаш от епитети към мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-нисък клас спрямо кое? Коя е тази мощна система, за която говориш? Какви настройки можеш да направиш, че да звучи добре една система с говорители за под 1$? Ще пипнеш EQ в WinAmp ли?

Виж, у нас се счита, че щом една система е по-мощна, значи непременно е по-добра. Една аудио система има много параметри, които трябва да се гледат. Първо трябва да се почне от това какво ще се слуша на нея, в какво помещение ще стои и т.н. След това, при всяка аудио система едни неща са за сметка на други - едни имат по-добра мощност, други имат по-добър звук и т.н. Така че има аудио системи, които са подходящи за дадени цели и такива, които не са. Това че имаш скъпи кабели, невинаги значи нещо.

Evlampi много добре е обяснил нещата в поста си. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си видял да споменавам нещо за мощност и връзката й с качеството на звука? Ако обърнеш внимание, споменатия Logitech е с мощност колкото на моята система /поне на хартия/. Дали това я доближава и на светлинни години от качествения звук? Всъщност аз никъде не съм правил сравнения с моята система. Нея аз съм я избирал съобразно моите критерии за звук, визия и тн. Не търся одобрение от никой тук, най-малкото от iliev72. Моите кабели са далеч от категорията скъпи и изобщо не съм имал предвид тях в предния си пост.

Редактирано от kennyb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........

iliev72, с 2-3 поста в тази тема показа ужасяваща некомпетентност в областта на аудиото. Ще те помоля да се въздържаш от епитети към мен.

Като гледам поста ти ми е ясно колко си компетентен щом ще правиш корекция по EQ на WinAmp ! Да те светна малко - отдавна WinAmp е MediaPlayer , а не AudioPlayer !

И истинските фенове ползват само AudioPlayer-и за слушане на музика ! Но ти нали си голям "спец" затова слушаш музика на MediaPlayer Winamp ! Вземи малко прочети за съвременни аудио player-и които се ползват и после давай становище кой колко е компетентен г-н Смешнико !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си схванал сърказма във въпроса ми. Странно защо обаче 100% от потребителите на Logitech системи ползват точно WinAmp, обилно наточен с корекции в EQ, бас-бустери и тн. Според личното ми "профанско" мнение, компютъра няма място във възпроизвеждането на аудио.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си се хванал за моята система не мога да разбера? Пречи ли ти с нещо тя?

Да, по-добра е от всичко на Logitech със каквато и да е платка, но по-важното е, че ТИ не си я чувал, а си позволяваш да даваш квалификации.

На какво се базираш точно?

На това ли:

Истински музикален фен си купува истинско стерео или в най-лошият случай качествено 5.1

Няма по измислено нещо от 7.1

Имаш ли представа как се излагаш с подобни твърдения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си се хванал за моята система не мога да разбера? Пречи ли ти с нещо тя?

Да, по-добра е от всичко на Logitech със каквато и да е платка, но по-важното е, че ТИ не си я чувал, а си позволяваш да даваш квалификации.

На какво се базираш точно?

На това ли:

Имаш ли представа как се излагаш с подобни твърдения?

Само завършени , дипломирани кръгли идиоти си купуват 7.1

прочети много внимателно тук за къде се препоръчва 7.1 и после се прави на оригинален драги ми СМЕХУРКО !

Прочети и много внимателно какво е препоръчително за малки и средни апартаменти г-н ОТВОРКО !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли успя да намериш за 30 минути в Гугъл? Пак си успял да го изровиш - похвално. Сега пак кликни на подписа ми и виж дали и моята система не е случайно 5.1. Може ли сега вече и аз да съм "спец"? Лелея за твоето одобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли успя да намериш за 30 минути в Гугъл?

Пак си успял да го изровиш - похвално.

Сега пак кликни на подписа ми и виж дали и моята система не е случайно 5.1.

Може ли сега вече и аз да съм "спец"? Лелея за твоето одобрение.

Number of Channels 7 ch Amp. 7.1 ch Processing

Сигурно е 5.1 :wub::jeer::lol6::headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, продължаваш да затъваш. Какво пречи на ресийвър 7.1 да се закачат по-малко колони? Ако имаше поне бегла представа от нещата щеше да си забелязал, че вече всички ресийвъри от началния клас нагоре са поне 7.1. Казвам поне защото в по-високия клас вече става 9.2 / 11.2 и тн. Това не означава, че трябва да ползваш всички канали. Естествено, ако си в по-малка стая, 5.1 е напълно достатъчно и точно затова съм се ограничил до този брой колони. ПП. Нещо се бяха бъгнали линковете в темата ми и не се отваряха някои неща. Оправени са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, продължаваш да затъваш. Какво пречи на ресийвър 7.1 да се закачат по-малко колони?

Ако имаше поне бегла представа от нещата щеше да си забелязал, че вече всички ресийвъри от началния клас нагоре са поне 7.1. Казвам поне защото в по-високия клас вече става 9.2 / 11.2 и тн. Това не означава, че трябва да ползваш всички канали. Естествено, ако си в по-малка стая, 5.1 е напълно достатъчно и точно затова съм се ограничил до този брой колони.

ПП. Нещо се бяха бъгнали линковете в темата ми и не се отваряха някои неща. Оправени са.

Да може да закачаш колко искаш колони , дори ако искаш може да си ги слушаш на слушалки за 2лв от Илиенци !

Иначе казано каква е ползата да си вземеш Ламборджини и да караш из СФ ! Точно никаква:down:

С същият успех може да си вземеш Стерео и да му сложиш една колона :P

Не казвам , че това което си купил Ламборджини :) Точно обратното :P

Като се правиш на аудиофен - вземи си един хубав грамофон , едно истинско стерео и пусни една истинска плоча и го сравни с това твоето дори от CD/DVD и тогава ми кажи дали си е заслужавало парите това което си купил :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си чел написаното в темата, ще видиш, че това е система предимно за кино. За съжаление нямам време за слушане на музика вкъщи, а гледам доста филми. Как точно ще ми се впише тази стерео система, че пък и с грамофон? Определено не виждам смисъл да водим тази дискусия. Нищо не можеш да ми кажеш за аудиото, което да не знам или да не науча от доверен източник. През изминалите повече от 20 години съм изградел сигурно над 10 отделни /лични/ системи и смятам, че знам кое и защо е добро за мен. Само ще спомена, че нито една от тях не е била Logitech и няма и да бъде. Ти случайно грамофон ли си вързал към този дръжкофон? /че и рима се получи/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...