Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с firmware...

Препоръчан отговор

Проблема ми е следния. Сложих си open-wrt без да имам идея че няма да мога да се справя с него. Може ли някой да ми каже как мога да го премахна или да го сменя рефлашна с друг фирмения или дд-врт. Благодаря предварително. Рутера ми е TP Link :tl wr740n

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е следния. Сложих си open-wrt без да имам идея че няма да мога да се справя с него. Може ли някой да ми каже как мога да го премахна или да го сменя рефлашна с друг фирмения или дд-врт. Благодаря предварително. Рутера ми е TP Link :tl wr740n

Опитайте процедурите, описани тук: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Recover_from_a_Bad_Flash
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първо време, защо не пробваш да си поставиш най актуалния фърмуер от http://www.dd-wrt.com/site/index'>тук.А за да ти е по лесно преди да започнеш със обновяването рутера ти има функция за бекъп на настройките,после ще ти е по лесно да си ги въстановиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първо време, защо не пробваш да си поставиш най актуалния фърмуер от http://www.dd-wrt.com/site/index'>тук.А за да ти е по лесно преди да започнеш със обновяването рутера ти ,после ще ти е по лесно да си ги въстановиш.

Оооп! :)

Преди два дни префлашнах рутера си с dd-wrt.

Изрично пише, че функцията за бекъп на настройките важи само за същата версия фърмуер, с която е направен бекъпа. Не използвайте файлове, които са направени с помощта на друг фърмуер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оооп! :)

Преди два дни префлашнах рутера си с dd-wrt.

Изрично пише, че функцията за бекъп на настройките важи само за същата версия фърмуер, с която е направен бекъпа. Не използвайте файлове, които са направени с помощта на друг фърмуер!

Имам същия рутер. Наскоро се наложи да си обновя фирмуера, потърсих със гуглето и си намерих,напрвих си бекапа и след това обнових фърмуера.Сега започвам да расъждавам , най малкото поне съм случил на същия тип фърмуер, защото бекапа ми си възтанови всички настройки.И второ със това се опитвам да дада на човека насока, да си помогне.Със новия фърмуер може да си го постави и без бекап и ако не знае как да си направи настройките може да попита и все ще има кой да му обясни нали така.Въпроса е накрая, да ли сме помогнали на човека.Исках да кажа да си помагаме, това е много хубаво.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че вече сложих open wrt и се чудя как да го премахна. защото не ме допуска интерфейса.

Не можах да те разбера, не можеш да стигнеш до настройките на рутера ли. Ако е така, пробвай да напишеш във команд промпа "ipconfig/all" и виж дали използваш правилното IP. Другия вариант е да си върнеш заводските настройки. Пиши дали съм те разбрал правилно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме допуска до интерфейса. И се чудя няма ли външен начин да изтрия сегашния фърмуер и да сложа оригиналния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме допуска до интерфейса. И се чудя няма ли външен начин да изтрия сегашния фърмуер и да сложа оригиналния.

Пробва ли да си върнеш заводските настройки.И тогава пак ли не можеш.А колкото за външен начин,да изтриеш фърмуера и да си върнеш оригиналния няма.На мен беше ми се случил нещо подобно, през компа не ме допускаше до настройките на рутера,бях изгубил всякаква връзка,пробвах през лаптопа и успях да се свържа и да си направя настройките.Можеш да пробваш.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И от лаптопа няма промяна. В нета четох че ако ми отговаря на пинг с ттл 64 има шанс да се оправи. Май остава jtag само но чесно казано не съм наясно как се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И от лаптопа няма промяна. В нета четох че ако ми отговаря на пинг с ттл 64 има шанс да се оправи. Май остава jtag само но чесно казано не съм наясно как се прави.

Два пъти те попитах не става ли като си върнеш заводските настройки.Поне веднъж ми отговори дали си пробвал.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че може би някъде бъркаш.Може би нещо не правиш както трябва.Да започнем от самото нчало стъпка по стъпка.Сега след като си върнал заводските настройки, нали използваш ей този адрес / http://192.168.1.1 /.Държа във момента книжката на моя рутер, който е същият като твоят.Там пише: Когато ти е включен рутерът, натисни от зад копчето за ресет и го задръж 10 секунди.Така се връща заводските настрийки.Пиша го за да уточним така ли е при теб. След това ако не можете да влезете във настройките на рутера, проверете във мрежовите връзки кликни на иконката със десен бутон която използваш за локална мрежа и избери свойства.Намери и кликни със десен бутон в/у Internet Protocol[TCP/IP] и избери свойства. На страницата която се отвори сложи всичко на автоматично.Пробвай да влезеш. Пиши какво е станало.И ако може със подробности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и това пробвах + някой неща от форума на дд-врт вкл. и ресет (30/30/30) и няма полза open-wrt все още си седи там. а на сайта на тп линк не видях приложение за възтановяване без да се влезе в сами интерфейс. А това което си описал го направих отдавна. Познанията ми в ит областта са доста над средните. Но с рутерите съм малко скаран.

Редактирано от Born_In_Hell (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не си объркал нещо при флашването? Аз имам wr740n и ddwrt и при флашването нямах никакви проблеми.

Редактирано от *Пламен* (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване