Премини към съдържанието
Sta4o

Проблеми с Foxconn 945GZ7MC-KS2H

Препоръчан отговор

От известно време РС то ми взе да се рестартира.Преди да се рестартарт изкача син екран с брояч до 100(A problem has been detected...и се скрива много бързо) Започнах обичайни тестове: смених HDD с нов,пак прави същото.Дъното има вградена видеокарта има и слот за външна.Откачих всички компоненти и с буутващ диск LINUX UBUNTU home version работеше известно време и се рестартира.Проблемът е че не се рестартира през определен интервал а когато си иска.Съмнявам се в чипа до биоса защото вчера го понатиснах малко , издаде църкащ звук и си работеше без проблем.Тази сутрин стига до зареждане на windows и се рестартира (без син екран) и така няколко пъти докато захапe и си работи. Конфигурация: -Дънна платка:Foxconn 945GZ7MC-KS2H -Процесор:Intel Core2 Duo E4400,2GHz,2MB FSB 800MHz LGA775 65nm EM64T -Оп. памет:2x 1024MB DDR II PC5300/667MHz -Твърд диск:Western Digital 500GB 32MBCache SATA(нов) -Оптично устройство:DVD/RW LG -Видео карта:HD 2600 PRO 512MB TV-OUT DVI PCI-E -Мрежова карта:Integrated Glan 10/100/100MBS -Звукова карта: Integrated 5.1 channel -Кутия/захранване:ATX CASE with 400W/220V Моля предлагайте решения на проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая трябва да се разбере какво пише на синия екран. Изключи автоматичния рестарт на системата и когато даде син екран го снимай или поне запиши какво пише и го качи тук. Може и от RAM да е, но стрелям напосоки. Можеш да тестваш поотделно плочките и да видиш как се държи системата само с едната и после само с другата. И един memtest може да пуснеш, ако не си го направил вече. Вариант е и да преинсталираш драйверите. Но докато не се разбере информацията от сините екрани, само ще налучкваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отскоро съм с Win 7 и не знам как да го изключа автоматичния рестарт.

Цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмняваме , че това е проблем с паметта.Извади платките , почисти ги хубаво и тях и слотовете.Ако това не помогне започни да тестваш паметта за грешки , примерно с мемтест и то ще си покаже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неискам да те отчайвам, но имах същия проблем преди време... без значение натоварването, когато си искаше се рестартираше... Physical memory dump ми изписваше и на мен и понеже беше гаранционен се оказа, че е рама и ми го смениха... пробвай със съвета за почистването и дано помогне, но моя проблем беше същия и се оказа, че рама дава грешки и ми го смениха...дано съм бил полезен :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистих паметите и ги тествах с Memory test и на 2.7% ми показа 89грешки и се отказах да тествам повече.Има ли някакъв начин да изтрия тези грешки че да не ми прави проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистих паметите и ги тествах с Memory test и на 2.7% ми показа 89грешки и се отказах да тествам повече.Има ли някакъв начин да изтрия тези грешки че да не ми прави проблем ?

Грешките са проблем в хардуера и не може да се "трият"

Слотовете почистил ли си добре? Пробвай мемтест само с едната платка РАМ на слот 1 и слот 2, после с другата по същия начин. Намери от някъде здрав ДДР2 модул за проба и тествай пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите направих всички тестове и се оказа че единия рам е повреден сега се чудя с какъв да го сменя.Моите са Elixir DDR2 1гб 667Mhz.Мисля си за новата Elixir DDR3 2GB 1333Mhz или Apacer , Kingston 2гб но не знам дали ако е с по-високи парамертри т.е Mhz-ци дали ще има проблем.Не съм много наясно , предложете нещо.

Редактирано от Sta4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Memory: Dual channel DDR2 400/533 x 2 DIMMs, Max 2GB

945GZ7MC-KS2H

Вероятно всяка DDR2 ще тръгне, но това, което пише в официалния сайт заслужава може би да имаш едно наум.

П.П. Различни марки оперативна памет понякога правят конфликти. Добре е да си потърсиш същата като тази, която имаш инсталирана. Или с други думи да инсталираш две идентични плочки на дъното.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите направих всички тестове и се оказа че единия рам е повреден сега се чудя с какъв да го сменя.Моите са Elixir DDR2 1гб 667Mhz.Мисля си за новата Elixir DDR3 2GB 1333Mhz или Apacer , Kingston 2гб но не знам дали ако е с по-високи парамертри т.е Mhz-ци дали ще има проблем.Не съм много наясно , предложете нещо.

Трябва ти DDR2, ДДР тройкката няма къде да си я сложиш :ph34r: Опитай се да намериш точно същата плочка, както ти е казал и The_Reaver. Направо вземи дефектиралото блокче и отиди с него в магазина, обърни внимание и на това дали само от едната страна има чипове или от 2те. Ако едната е едностранна а другата двустранна, дори и да са с еднакъв обем и производител, може да направят проблем с двуканалния режим на контролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.