Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Кой любовен роман четете в момента?" (част 3)

Препоръчан отговор

Вчера започнах с "Още един скандал", а днес завършвам с "Твоята целувка".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Possession in Death”-това е кратичка история,която вероятно никога няма да издадат.Тя свързва Сродници в смъртта и следващата от поредицата(още не е преведена). Започна много интересно с убита жена,която умирайки пред Ив я уговаря да потърси внучката ѝ.После се оказва,че тя е била вече мъртва и няма как да е говорила с Ив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тази вечер ще се отдам на "Неприлично предложение" (Мери Джо Пътни, Паднали ангели) и стрип-билярд.

Редактирано от yvsot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, тъкмо свърших "Аз обичам Париж". Това е трета книга от поредица /по начина по който завърши тази книга, предполагам, че ще обичаме и още нещо.../- английски чиклит.Отбелязвам, че не съм почитател на жанра, но тези ми допадат. Има безумно нелепи ситуации /според мен основното в чиклита са толкова конфузните моменти, че трябва да се срамуваш, а не да ги разказваш, че и да се гордееш/ любов, житейски несгоди и т.н. Главната е тромава и непохватна мадама /почти само в преносен смисъл/, която решава всичките си проблеми като бяга от тях....и ги разказва на цял свят в блога си.Гаджето й е трепач - рокзвезда и голям романтик, абе можете да си представите какъв гювеч. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Possession се оказа много симпатична.В Ив се всели дух на една циганка и ѝ помогна да открие убиеца. Interlude in death почти я свърших.И тя не ме разочарова. Препоръчвам горещо,а и са доста кратички и са перфектни за много заети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз свърших най-после с поредицата Макензи на Хедър Греъм беше голямо мотане докато ги прочета. Не ми бяха много по вкуса иначе края много ми хареса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наложи се да започна да чета "Годежът" на Арнет Лем.

Ами почти една трета съм прочела, но определено е имало защо до сега да съм я пропуснала. Нещо не ми харесва.

Главната Марджъри - благородничка, но началник на пощенска станция в Бат.

Главния Блейк Рейвънскрофт - маркиз, но хванат в капана на бащата на главната, който ги сгодява против волята и на двамата. Но за разлика от Блейк Рейвънскрофт, който няма избор и иска да се ожени за Марджъри, защото баща й го държи в ръцете си с някаква негова тайна, Марджъри твърдо е решила да не се жени за Блейк. Той е решил да се ожени за нея, да й направи дете и да я изпрати в провинциалното си имение.

Като идея добре, но като реализация самата книга ми е много плоска, скучна.

Много объркан стил на писане, историята до сега не ме грабва със нищо.

Ще видя по нататък как ще се развие историята, но за сега - нищо особено.

Редактирано от Слава (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жане, тази и аз съм я чела и наистина е доста плоска, но все пак е поносима. Интересното е, че тази книга и Непокорните желания на Инка имат общ герой - Брюмел, само че в тая на Арнет Лем той е доста по-възрастен и там името му е Бръмъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жане, тази и аз съм я чела и наистина е доста плоска, но все пак е поносима. Интересното е, че тази книга и Непокорните желания на Инка имат общ герой - Брюмел, само че в тая на Арнет Лем той е доста по-възрастен и там името му е Бръмъл.

Не съм чела никоя от книжките все още, но искам да попитам от чисто любопитство дали не става въпрос за този Брумел/Брюмел?

Бо Брумел е псевдоним на Джордж Брайън Брумел ( 1778 – 1840г. ). Той е английски денди, известен с голямото си влияние върху крал Джордж Четвърти. Брумел е считан за лидер на модата от началото на 19 век; всъщност той създава модата „денди”, според която истинската елегантност се съдържа в небрежността.Стилът му на обличане е известен още като контешко държание.

Аз сега започвам Почти завинаги на Линда Хауърд и тръпна в очакване за излизането на Вишъс. Побъркала съм се, честноо! Нямам търпение! :giggle1:

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали съм опака, да се изкажа за книгата на Линда "Целувай ме, докато спя". И дебело подчертавам говоря за съдържанието не за превода, 1. защото способностите не ми позволяват да го правя и 2.защото всичко се ЛЕЕ. Обаче съдържание нямаше. Една стресираща и актуална хрумка да набърка птичия грип и толкоз. От 200стр. в първите деветдесет имаме размисли и страсти, и действие в две изречения. После пълнеж и срещата с главния, о изненада, мадам се върза независимо от 20 годишен стаж като наемен убиец и горчив личен опит. Навремето изврещях срещу Медина, по тоя повод- днес се извинавам, ми оная книга на фона на тая е класика.Ще спра дотук,че наистина се ядосвам, но поне ми става ясно що между 2 и 3 книга има бая промеждутък-много време и конци са трябвали да се съшие тая история. Няколко лафа между главните не са ми представа за добра книга, а и да се чудиш какво свързва тази книга с Медина.Споменава се името му веднъж и шефа на бюрото е запазен като герой, друго нищо.

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още не съм чела "Целувай ме, докато спя", ама само да кажа, заради общата заблуда. КНигата не е на Дрийм Тийм, наши са само корицата и редакцията. Превода и подбора на книгата са ни предоставени :giggle1: Иначе всеки си има вкус. Аз напоследък на чуждия вкус не вярвам, че това което харесва на едни, на мен не ми харесва и обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, Ине, доста си права! Случвало ми се е и на мен да са ми предлагали някоя книга и да не ми е допаднала. А иначе, аз преди седмица някъде прочетох на Марлис Мелтън "Не ме забравяй". Да, стана ми ясно в последствие, че май не ги почнах по ред, ама късно, какво да се прави я. ;д

Относно книгата. Хареса ми, не го отричам! Гейбриъл ми допадна страшно много, а и Себастиан също. Страхотни мъже, просто невероятни. Определено думата "мъж" при тях отговаря точно и пълно. Не им липсваше нищо, бяха тюлени (ям, ям...) - направо им се възхищавах, хихихих - умни, остроумни и целенасочени. Много ми допадна това, че историята не се развиваше само от гледната точка на главните, ами паралелно станах свидетел и на връзката на Себастиан с най-добрата приятелка на Хелън. Относно съпругата на Гейбриъл... Ами, честно казано не знам какво да кажа. В смисъл готина жена, но някак си държанието й ми идваше в повече на моменти. Какво искам да кажа ли? Ами това е, че тя постоянно се опитваше да си втълпи, че не иска да е с него, че след като си върне паметта ще си тръгне, ще се разведат и така нататък. Няма лошо да си го мисли, ама то това беше на всяка втора страница - нейните съмнения, втълпявания и ми дойдоха прекалено, защото не правеше нищо друго освен това. Бяха в колата, тя го караше при лекаря и пак си мислеше за това. Ужас! Оставяйки това на страна, всичко си беше перфектно и книгата ми хареса доста.

Сега съм подхванала "Набелязана мишена", но все още съм в началото, че се отнесох с други неща тези дни. ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, Ине, доста си права! Случвало ми се е и на мен да са ми предлагали някоя книга и да не ми е допаднала. А иначе, аз преди седмица някъде прочетох на Марлис Мелтън "Не ме забравяй". Да, стана ми ясно в последствие, че май не ги почнах по ред, ама късно, какво да се прави я. ;д

Относно книгата. Хареса ми, не го отричам! Гейбриъл ми допадна страшно много, а и Себастиан също. Страхотни мъже, просто невероятни. Определено думата "мъж" при тях отговаря точно и пълно. Не им липсваше нищо, бяха тюлени (ям, ям...) - направо им се възхищавах, хихихих - умни, остроумни и целенасочени. Много ми допадна това, че историята не се развиваше само от гледната точка на главните, ами паралелно станах свидетел и на връзката на Себастиан с най-добрата приятелка на Хелън. Относно съпругата на Гейбриъл... Ами, честно казано не знам какво да кажа. В смисъл готина жена, но някак си държанието й ми идваше в повече на моменти. Какво искам да кажа ли? Ами това е, че тя постоянно се опитваше да си втълпи, че не иска да е с него, че след като си върне паметта ще си тръгне, ще се разведат и така нататък. Няма лошо да си го мисли, ама то това беше на всяка втора страница - нейните съмнения, втълпявания и ми дойдоха прекалено, защото не правеше нищо друго освен това. Бяха в колата, тя го караше при лекаря и пак си мислеше за това. Ужас! Оставяйки това на страна, всичко си беше перфектно и книгата ми хареса доста.

Сега съм подхванала "Набелязана мишена", но все още съм в началото, че се отнесох с други неща тези дни. ;д

Стаси, хубаво си ги подхванала, "Не ме забравяй" е първата, но "Набелязана мишена" е номер 4 и последната засега преведена на български. Да вметна нещо по темата, моята любимка от поредицата е "Време за бягство" (3), и да си призная не очаквах че точно тя ще ми допадне най-много, но ако мога да се изразя така, тя най-ме докосна емеционално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали съм опака, да се изкажа за книгата на Линда "Целувай ме, докато спя". И дебело подчертавам говоря за съдържанието не за превода, 1. защото способностите не ми позволяват да го правя и 2.защото всичко се ЛЕЕ.

Обаче съдържание нямаше. Една стресираща и актуална хрумка да набърка птичия грип и толкоз. От 200стр. в първите деветдесет имаме размисли и страсти, и действие в две изречения. После пълнеж и срещата с главния, о изненада, мадам се върза независимо от 20 годишен стаж като наемен убиец и горчив личен опит. Навремето изврещях срещу Медина, по тоя повод- днес се извинавам, ми оная книга на фона на тая е класика.Ще спра дотук,че наистина се ядосвам, но поне ми става ясно що между 2 и 3 книга има бая промеждутък-много време и конци са трябвали да се съшие тая история. Няколко лафа между главните не са ми представа за добра книга, а и да се чудиш какво свързва тази книга с Медина.Споменава се името му веднъж и шефа на бюрото е запазен като герой, друго нищо.

:cool::D:giggle1: :giggle1:

Направо съм разбита отвсякъде и убита на място.

Оттук нататък превод на Линда през крив макарон.

Редактирано от rumi_1461 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стаси, хубаво си ги подхванала, "Не ме забравяй" е първата, но "Набелязана мишена" е номер 4 и последната засега преведена на български. Да вметна нещо по темата, моята любимка от поредицата е "Време за бягство" (3), и да си призная не очаквах че точно тя ще ми допадне най-много, но ако мога да се изразя така, тя най-ме докосна емеционално.

И съответно аз пак съм била недоразбрала. Пф... То е абсолютна случайност, че съм прочела първата книга от поредицата. Тъй като в никоя онлайн книжарница не са нумерирани и никъде не видях как вървяха по ред, дадох на наслуки. Като прочета "Набелязана мишена" ще подхвана втората и третата щом на теб ти е най-на сърце, по случайност ще си остане черешката на тортата, Пете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И съответно аз пак съм била недоразбрала. Пф... То е абсолютна случайност, че съм прочела първата книга от поредицата. Тъй като в никоя онлайн книжарница не са нумерирани и никъде не видях как вървяха по ред, дадох на наслуки. Като прочета "Набелязана мишена" ще подхвана втората и третата щом на теб ти е най-на сърце, по случайност ще си остане черешката на тортата, Пете.

То може и да е късно вече,но аз бих ти препоръчала да спреш да четеш "Набелязана мишена" и да прочетеш първо предходните.

Аз ги четох много разбъркано и ми харесаха/дори съм ПРЕСТРАСТЕНА/,но ако спазиш хронологията са много по-пленяващи и проследяваш историята на всички двойки http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1:

Е, Руми категорично ми затвори устата. Явно моята оценка, дразни и за да не стане беля /крива съм,ама не чак толкоз/ и да се откажат да превеждат момичетата - млъквам. Ще редя само суперлативи, за всяка книга :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох на Дона Валентино "Покорена от една целувка" кво да ви кажа хич не ми хареса.по едно време мислих че ще ме грабне ама за пръв чета книга от любимото ми време и да не ми хареса снощи до 2ч едва едва я приключих.Дайте нещо железарско да си повдигна настроението че блокирах с тая книга съвсем.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=209058312474469&set=a.209057575807876.50377.129681723745462&type=1&theater

Който желае нека влезе на тази страница на фейсбук и ни хареса !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила, малко не се усещам кое е любимото ти време, но имам предложение за нещо леко и забавно. Изкушение на Катрин Хард /е, ако си я чела ще измислим друго/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми обичам да чета за норманите и викингите тази книга беше така ама ме разочарова буквално!Ми не съм я чела май.много обичам да чета за Анлия незнам що така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, Руми категорично ми затвори устата. Явно моята оценка, дразни и за да не стане беля /крива съм,ама не чак толкоз/ и да се откажат да превеждат момичетата - млъквам. Ще редя само суперлативи, за всяка книга :handshake:

Гале, пак кръстосахме шпаги за същото нещо, както преди време. Явно ,че ти не харесваш Линда( не си и длъжна), а пък аз паля на четвърт.Продължавай да си критикуваш, а пък аз ще сменя авторката, която превеждам.Така ще настъпи мир и тишина. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руми съмнявам се, че ще настане мир и тишина, ако смениш авторката при купищата й фенки. По-скоро ще настъпи :handshake::):boxing3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:mistaken: :mistaken: :mistaken: :mistaken:

Шшшшей ще ядеш бой. Едно отрицателно мнение и биеш отбой, недей така. :stop: Пък и както казах, всеки си има мнение и вкус. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле радвам се че не съм обидила никой,последната книга която прочетох нея харесах за съжаление.Руми недей така неможе на всеки всичко да се хареса.Ти трябва да си подготвена за такива неща всеки си изказва мнението.хахаха и недей с тея заплахи че такива като мен където нищо не разбират от езици(е не съм чак толкова гола вода от всичко по малко си разбирам) наистина ще се стресна.Не е дошъл края на света Руми продължавай да ни радваш и другите също да ни радват. :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...