Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Кой любовен роман четете в момента?" (част 3)

Препоръчан отговор

Аз довърших Непокорни желания на Джули Гарууд и Инка. Книжката е супер. Единственото, което не ми хареса бе, че края бе някак претупан. Аз очаквах битка, напрежение, малко кръв, а то какаво стана...айде да не казвам заради тези, които не са я чели. А иначе и двамата главни бяха суууупееер сладури :lol6: . Дори магарешкото поведение на херцога не ме дразнеше. А Каролайн, ами и тя изобщо не си поплюваше и яко му ходеше по нервите. И двамата с магарешки инати, никой не се отказваше от неговото си, но накрая и двамта се предадоха в името на любовта ;) . Общо взето, книжката остави у мен само приятни и положителни емоции, без излишна драма, която да ме натоварва допълнително, а дори напротив, от нея се носеше свежест и хумор. Браво, Ине! Браво и на Джули Гарууд, която както винаги, не ни разочарова. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чета "Знойни сънища" на Сюзън Елизабет Филипс, за съжаление се оказа че подхванах поредицата не от началото, но след време ще се коригирам. Много ми харесва книжлето, преполових го и си поплаквам доста често, просто съм в перфектното настроение за този роман. Главните ми допадат, но честно казано малко са ми странни на моменти, но не дразнят. Детенцето на главната - Едуард, е просто няма такова, направо ми се иска да вляза в книгата и да го нагушкам. Освен това ми е супер интересно какво ще става тепърва, направо съм под напрежение. Стила на авторката също ми харесва, въпреки че бавно ми върви четенето, но явно това е по вина на издателството, наскоро четох и друга тяхна книга, при която не знам на превода ли се дължеше или какво, амаа мудно върви и това е - заплетение изречения, повторения и подобни дразнещи елементи, които обаче изобщо не могат да ми развалят цялостното прекрасно впечатление от самия сюжет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има още книги на Стефани Лорънс .За Аманда и Амелия не ми се мисли за какво става въпрос хаха ама с Веин охооо голям сладур е ихиххи има ли вероятност да се докоснем до тях преведени Бобич.Като гледам как си прочела някой от книжките и ме хваща яд ще трябва да взема да го науча тоя английски то срамота така да се излагам вече.Десанка няма да си разочарована от нея .Ще искаш след няколко дена да я повториш .

Ох, мила, най-безрасъдно се надявам, че книгата за Вейн ще я папаме на БГ - суперлативите за нея са от най-високо качество. Публикувано изображение Но мойто търпение да чакам "Ирис" да се ошумоляват хлопна кепенците, а след няколко дни заминавам на море и таз разкошотия задължително ще я изгирзам без ни най-малко колебание. Публикувано изображение В осма и девета книжка цялата орда Синстър са вече опитомени подобаващо всеки от точната дама на сърцето му и са вече от другата страна на барикадата - чудеха се как да опазят братовчедките си Аманда и Амелия от близки техни приятели от ергенските години-хаймани и очарователни женкари... А съпругите им създадоха комитет за подпомагане любовта в лицето на "недостойните" бъдещи половинки на Амелия и Аманда. Ох, страхотни истории с много забавление и още повече романтични моменти, а главните са такива сладурковци, че ти иде да запрегръщаш мощно компа от кеф Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи започнах "Танц в сенките" на Джули Гарууд. :shock11: Книгата е страхотна (както и всяка друга на Джули) Ноа и Джордан са супер големите сладури. Чудно ми е кога най-накрая ще си признаят че са създадени един за друг? Надявам се до довечера да съм я дочела, че да мога спокойно да почна "Огън и лед", а след това да си потърся да си закупя "От милост" и "Убийствен чар", че само тези двете ги нямам още. Е, и "Венчило с дявола" :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бобич стига си ги хвалила че ще се скараме :cool: взе да ме хваща яд!!!!!!!Я ми прати сайта на "Ирис" знаеш ли колко бързо ще ги оправя хахаха аз за няколко дена побърках всички с конкурса за кучето ми че като нищо квато съм досадна да ги оправя и тези :P Така ... взех да чета на Аманда Куик"Красавицата и звяра" снощи в 1ч.Уж по рано ама ебати конкурса изпи ми соса.интересно почна книжката сигурно ще ми хареса.А на Синстър така им се пада с такива жени... да ги дърпат малко за каишката.Само на къс повод да ги водиш такива мъже .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ох, мила, най-безрасъдно се надявам, че книгата за Вейн ще я папаме на БГ - суперлативите за нея са от най-високо качество. Публикувано изображение Но мойто търпение да чакам "Ирис" да се ошумоляват хлопна кепенците, а след няколко дни заминавам на море и таз разкошотия задължително ще я изгирзам без ни най-малко колебание. Публикувано изображение В осма и девета книжка цялата орда Синстър са вече опитомени подобаващо всеки от точната дама на сърцето му и са вече от другата страна на барикадата - чудеха се как да опазят братовчедките си Аманда и Амелия от близки техни приятели от ергенските години-хаймани и очарователни женкари... А съпругите им създадоха комитет за подпомагане любовта в лицето на "недостойните" бъдещи половинки на Амелия и Аманда. Ох, страхотни истории с много забавление и още повече романтични моменти, а главните са такива сладурковци, че ти иде да запрегръщаш мощно компа от кеф Публикувано изображение

Ти четеше на руски, нали? Да се поразровя из руските сайтове да ги намеря, че и на мен цялото котило Синстър ми бяха много готини.

А и да попитам, че тъкмо е станало въпрос за поредици. Някой знае ли дали е издадена на български четвърта книга от поредицата за гувернантките на Кристина Дод? Чела съм шеста, скоро си купих и пета "Загубена в твоите обятия". И там ме заинтригува историята на двама от второстепенните герои- Трокмортън и Селест. Оказва се, че четвъртата книга е за тях, но не мога да я открия. Видях резюмето й на български език и това ме наведе на мисълта, че може и да е издавана.

Редактирано от jenia123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти четеше на руски, нали? Да се поразровя из руските сайтове да ги намеря, че и на мен цялото котило Синстър ми бяха много готини.

А и да попитам, че тъкмо е станало въпрос за поредици. Някой знае ли дали е издадена на български четвърта книга от поредицата за гувернантките на Кристина Дод? Чела съм шеста, скоро си купих и пета "Загубена в твоите обятия". И там ме заинтригува историята на двама от второстепенните герои- Трокмортън и Селест. Оказва се, че четвъртата книга е за тях, но не мога да я открия. Видях резюмето й на български език и това ме наведе на мисълта, че може и да е издавана.

А за поредицата за гувернантките на Кристина Дод, мисля че са издадени общо 3 - първата - "Правилата на капитулацията", петата и седмата - "Моята любима годеница". Последния път, когато писах на "Ергон" ми бяха отговорили, че се заглеждат по историческите романи на авторката, току виж ни огрее някой де и ги издадат.

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бобич стига си ги хвалила че ще се скараме :) взе да ме хваща яд!!!!!!!Я ми прати сайта на "Ирис" знаеш ли колко бързо ще ги оправя хахаха аз за няколко дена побърках всички с конкурса за кучето ми че като нищо квато съм досадна да ги оправя и тези :( Така ... взех да чета на Аманда Куик"Красавицата и звяра" снощи в 1ч.Уж по рано ама ебати конкурса изпи ми соса.интересно почна книжката сигурно ще ми хареса.А на Синстър така им се пада с такива жени... да ги дърпат малко за каишката.Само на къс повод да ги водиш такива мъже .

Ааааа, ако знайш от колко години дебна да тръшна някъде из нета адресче на "Ирииииис", та да си побъбрим задушевно. Ама са се потопили толкоз дълбоко, че нямам си идея откъде да им изръшкам поне и-мейлче. Публикувано изображение

Да, слава богу (пу-пу), на руски може да се открият страшно много от нашите романи. Ще ми се обаче да се потопя в поредната доза романтика и на книжка, та се зачудвам дали в София няма някъде да се продават книжки на руски от историческите любовни романи? Дали някоя мила дама от София не е попадала на такава книжарница, че съм си набелязала за закупуване няколко великолепни разкошни любовни истории на руски? Публикувано изображение

А за поредицата за гувернантките на Кристина Дод, мисля че са издадени общо 3 - първата - "Правилата на капитулацията", петата и седмата - "Моята любима годеница". Последния път, когато писах на "Ергон" ми бяха отговорили, че се заглеждат по историческите романи на авторката, току виж ни огрее някой де и ги издадат.

Малееее, дано очките да им залепнат на тез от "Ергон" по историческите на Дод и не само.Публикувано изображение Оптимистично ще се надяваме , стискайки палци и на ръцете, и на краката, та и на мъж ми дори, само и само да издават повече любовни романи.Публикувано изображение Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за сайтчетата, момичета. Почвам Синстърови веднага след като убедя мъжа ми, че мнооого му се спи и вече не иска да стои пред компютъра :wors:

...Малееее, дано очките да им залепнат на тез от "Ергон" по историческите на Дод и не само.Публикувано изображение Оптимистично ще се надяваме , стискайки палци и на ръцете, и на краката, та и на мъж ми дори, само и само да издават повече любовни романи.Публикувано изображение

То да стискаме палци и да действат по- бързичко. Докато търсех книгата на Дод, видях в един от руските сайтове, че "Бедствие на високи токчета" при тях е преведена още през 2008. Пък при нас я издадоха едва сега. Много ме е яд и като почнат да разпокъсват поредици. Толкова ли не могат да се договарят като хората за правата на отделните книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, слава богу (пу-пу), на руски може да се открият страшно много от нашите романи. Ще ми се обаче да се потопя в поредната доза романтика и на книжка, та се зачудвам дали в София няма някъде да се продават книжки на руски от историческите любовни романи? Дали някоя мила дама от София не е попадала на такава книжарница, че съм си набелязала за закупуване няколко великолепни разкошни любовни истории на руски? Публикувано изображение

Боби, в буктрейдинг единствено съм виждала книги на руски, всякакви съм мяркала и като цени в лева дори са доста по евтини от нашите, обаче има всичко друго, но не и исторически любовни романи, засичала съм издателствата Эксмо, Домино, но не и Шарм.

Ето тази поредица например - История любви http://www.ozon.ru/c...ail/id/4162761/, толкова е хубава на живо, изглежда 20 пъти по-добре от всички български издания. Та мисълта ми е, щом внасят книги от братушките и то на супер добри цени, не като американските издания който са по 40 кинта и нагоре, мисля че може би ако си поръчаш току виж те огрее, пиши им със запитване и ако се навият ще поръчваме заедно :beer:

П.С. ето виж какво има - яко Даниел Стийл, тук таме Нора и нищо друго :( - http://booktrading.bg/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8/%D0%9B%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BC%20%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA%D0%B5/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D1%8B%D0%B9%20%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD.%20%D0%9C%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%8B

Редактирано от hol_back_girl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехааа, Петееее, страхотна идея Публикувано изображение Нали съм си нахална до безобразие, още утре ще им врътна и едно телефонче да опипам почвата дали са склонни да внасят такава литература. И ако наистина цените са такива (боже, откога не бях се любувала на книги по 4-5 лева парчето), направо ще си утроя списъка. Ще ти пиша задължително за резултата.

Редактирано от bobych (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За София не знам, но в Бургас има една книжарница само с книги на руски. Не че знам руски, но влезнах да разгледам с едни рускини, които ни бяха на гости. Книжарницата наистина беше страхотна - най-различни жанрове книги има - и детски, и любовни, и трилъри, и класика - въобще много добре напълнена беше според мен (като се има в предвид, че не сме в Русия) А и цените бяха добри. Направиха ми впечатление едни книги (не помня автора) - имаше ги с мека корица за 5-8 лева (някъде там) и с твърда корица за около 15 лева. Ще ми се и нашите издания на български да са на такива хубави цени и да можеш да си избереш между твърда и мека корица. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехааа, Петееее, страхотна идея Публикувано изображение Нали съм си нахална до безобразие, още утре ще им врътна и едно телефонче да опипам почвата дали са склонни да внасят такава литература. И ако наистина цените са такива (боже, откога не бях се любувала на книги по 4-5 лева парчето), направо ще си утроя списъка. Ще ти пиша задължително за резултата.

Стискам палци, дано се наредят нещата :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За София не знам, но в Бургас има една книжарница само с книги на руски. Не че знам руски, но влезнах да разгледам с едни рускини, които ни бяха на гости. Книжарницата наистина беше страхотна - най-различни жанрове книги има - и детски, и любовни, и трилъри, и класика - въобще много добре напълнена беше според мен (като се има в предвид, че не сме в Русия) А и цените бяха добри. Направиха ми впечатление едни книги (не помня автора) - имаше ги с мека корица за 5-8 лева (някъде там) и с твърда корица за около 15 лева. Ще ми се и нашите издания на български да са на такива хубави цени и да можеш да си избереш между твърда и мека корица. :baby:

Къде в Бургас е тази книжарница? Че откато развалиха руската книжарница до Дупките не съм попадала на такава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде в Бургас е тази книжарница? Че откато развалиха руската книжарница до Дупките не съм попадала на такава

От хотел "България" като тръгнеш към регионалната библиотека "П. К. Яворов" по "Богориди".

Обяснението не е добро, но последно ходих в началото на предния месец, а и по принцип не мога да обяснявам кат хората. Но се надявам да я видиш - мисля че се намираше на тротоара на една от улиците с голееми пешеходни пътеки. (е, това обяснение вече нищо не е, ама по-добро не се сещам)

П.П. - Някой от Бургас не я ли знае, за да обясни по-добре, защито на мен не ми се получава??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май се сетих, улицата срещу арменската църква, нали? И аз съм зле с ориентацията, и още по- зле с обясненията, така че май успявам да проследя хода на мисълта ти

Редактирано от jenia123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета, т.е препрочитам Златото на Кивира на Д.Престън и Л.Чайлд. Не е любовен роман, но си има хубава любовна история. Напомня ми на Индиана Джоунс, само дето тук главния е един нафукан журналист. Това са ми едни от любимите автори. Винаги ги чета на един дъх.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май се сетих, улицата срещу арменската църква, нали? И аз съм зле с ориентацията, и още по- зле с обясненията, така че май успявам да проследя хода на мисълта ти

Да. Ако не се лъжа църквата беше срещу книжарницата :vacation6:

Аз сега чета "Огън и лед" на Джули Гарууд и си търся да си поръчам "От милост" и "Убийствен чар" :vacation6: Ако не друго поне намерих няколко електронни книжарница, в които "уж" ги има, ама ще видим - силно се надявам да ги има :vacation6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мои изчисления след два-три часа ще завършва "Ад и рай" и смея да заявя, че това е най-комплексното regency романче на което съм попадала. В него има почти всички обичайни елементи които свързват и разделят господин и госпожица Идеални един за друг. Освен това е невероятно увлекателен, с трогателни и забавни моменти които са обвързани с типичния за жанра сюжет. За първи път любовен роман истински ме грабна и така привлече любопитството ми, че тази нощ няма да мигна докато не стигна думичката "край".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера отметнах две книги на Линда, или по-скоро отметнах една и една препрочетох. Първата беше "Почти завинаги". Главния е един от двамата директори на корпорация, шефа му го изпраща да проучи нещата около една компания, която искат да погълнат. Нашия трябва да се сближи с главната, за да изопчи малко инфо, и никой не се съмнява в чара му. Той е висок силен блондин, с прекрасни зелени очи, британски акцент и неземна красота. Жените го гледат с отворени усти, мъжете искат да са като него и няма човек, който да остане незасегнат от магнетизма му. Нооо главната въобще не се впечатлява от него. Като малка винаги е била в сянката на красивата си общиелна по-голяма сестра, после се омъжва за богаташ, и докато се опитва да се държи като съпруга на милионер, да бъде идеалната дама и перфектната домакиня, тя занемърява съпруга си. Той си намира друга, но тогава главната забременява и той остава с нея. За нещастие тя прави аборт и скоро след това брака й е минало. Наща въобще не иска да се занимава с мъже, и след като главния я поглежда чаровно, тя не е склонна да повярва, че има някакви намерения към него. Все пак тя е много обикновена, а той може да има всяка, която пожелае. бяха се срещнали на един прием, където домакинята беше поканила бившия й съпруг с наново бременната мъ съпруга, с цел да нарани наща и с надеждата двамата бивши съпрузи да си спретнат скандалче, но главната успява да подтисне болката си, още й е мъчно за загубеното дете, и да се държи на ниво, а скоро пристига нашия, и се държи сякаш имат връзка, за да я измъкне от партито. Оттук на сетне, той започва лека полека да сломява съпротивата й, и неусетно осъзнава, че тя е жената за него. Но заради двойната си игра, той я губи, и сега му се налага да впрегне всички сили, за да си я върне. Който не я е чел, горещо препоръчвам. Тъй като втората книга на Линда Хауърд, с която се сдобих на скоро, "Да спиш с врага" е втора от поредица, реших да си препрочета първо първата, а именно "Търси се съпруга". Тази книга ми е толкова прекрасна, че просто след като я прочета не мога да спра да се усмихвам. Главният ни герой, има ранчо, което е всичко за него. Едва успява да го ръководи, затрупан с ипотеки и заеми, и работещ сам по 12-16 часа на ден. След двугодишен брак и ужасен развод, жена му иска половината от имуществото му, и той е принуден да продава земята добитъка и ценностите си, и така остава напълно разорен. Но вече е на 35 и има нужда от съпруга. Но само за работа, топло тяло в леглото и деца. Без чувства и с предбрачен договор. Но тъй като няма време да ухажва жени, той пуска обява в няколко вестника. Главната води мудно съществуване. "Работи" във фирмата на доведения си брат, ктъдето по цял ден стои в кабинет без да върши нищо. Брат й постоянно я закриял и тя мечтае да направи нещо различно с живота си. Така вижда обявата на главния и в изблик на авантюризъм отговаря. Скоро двамата се срещат. Тя е буквално пометена от мъжественото и секусално излъчване, коео направо лъха от него. Той също е поразен от нея и веднага започва да мечтае да я замъкне в най-близкото легло, но защото си личи от километри, че е градско момиче, което не е свикнало да работи, той решава, че няма да се ожени за нея, а и тя ужасно му напомня на бившата му жена. Главната се прибира да плаче на рамото на брат си, защото за краткото време в което е била с главния, се е влюбила в него, а той през това време се среща с другите две кандидат съпруги и си намира извинения да ги отхвърли, след което се обажда на главната, че ще се женят. После е много интересно, как една двойка, която се познава от няколко дни, си изгражда съвместния ритъм на живот, предизвикателствата с които се сблъскват и трудностите които споделят. После естествено главния прави колосалната грешка, защото си е магаре по рождение и в крайна сметка му се налага малко да попълзи по корем, за да оправи нещата. Книжката е страхотна, прекрасна, невероятна. Пропоръчвам ви я с осем ръце и четири крака. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еее Инке страшна си в писането ;) аз от два дена нямам време да чета .почнах на Аманда Куик "Красавицата и звяра" и ми стана интересна ...мислих сега да почета малко ама съм изморена.Много ми интересно дали Гидиън ще отиде при Хариет в Лондон и дали ще съобщи официално годежа :mistaken: кой знае кога ще разбера ако чета със същото темпо както досега :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ама тя се скъса да му готви,чисти и пере.Книгата е страхотна,но все пак ми е в повече това шетане,та основно ястие,та десерт...А и познайте какво,тази красива жена,без комплекси е и девица.Честито на пичилившите!

Сега да не ме изядете ,о,вий,хилядо хауърд фенове.Тва си е здравословна критика.

Аз препрочитам Dragon bound на Теа Харисън в чест на втората книга от поредицата излезнала днес.Дано скоро и до мен достигне. :)

А ако проявявате интерес писах в темата за съвременните романи,та няма да го повтарям пак.Още повече,че ме заболя клавиатурата.

Ине, как ги пишеш тея дълги постове?На мен мозъка ми завря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ама тя се скъса да му готви,чисти и пере.Книгата е страхотна,но все пак ми е в повече това шетане,та основно ястие,та десерт...А и познайте какво,тази красива жена,без комплекси е и девица.Честито на пичилившите!

Сега да не ме изядете ,о,вий,хилядо хауърд фенове.Тва си е здравословна критика.

На мен пък много ми харесват книгите в които главната запрята ръкави и вкарва всичко в ред, прави дома уютен и гледа мъжа си. Колкото и клиширано да звучи смятам, че от жената зависи да създаде уюута в дома си. Примирно днес четох "Падението на Шейн" и главната, която беше много начетена и умна, не можеше едно кафе да свари. Аз ако съм като нея, ще ме е срам да седя с изправена глава. Обичам да си подреждам всичко, да готвя и да правя така, че всеки който влезе в дома ми да усети уюта който съм създала. И аз като готвя гледам да има и десерт и много се радвам, ако храната се е харесала на този, за който съм готвила. Сигурна съм, че повечето жени, ако попаднат в подобна ситуация, да започнат да живеят в дом, в който не е имало жена дълго време, а мъжа се е трудил изън дома, то висчко ще е потънало в прах, съдовете ще са засечени, подовете зацапани, всеки би запретнал ръкави да се справи с това. Пък и тя за това си я взе главния, да му чисти готви, да му топли леглото и да гледа децата му :)

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук е малко спорно.. Не мисля, че една жена, може да бъде такава, само ако умее да чисти, глади, готви, пере и т.н. В края на краищата има си и прислуга за това. За да се създаде уютен дом, не е необходимо тя самата да се трепе по цял ден из къщата, за да може, виждаш ли, мъжа като се прибере, да му е всичко в ред.. Пък да не говорим, че мъжете рядко забелязват повечето от домакинските дейности, освен ако не се препънат в тях.. О, да, прекрасно звучи: Мъжът се връща вкъщи, уморен от цял ден работа, а у дома го посреща сияеща съпруга, поднася му питие до горящата камина, а после сервира вечерята изискано.. Но дали на мъжа ще му е интересна жена, на която целия свят се върти само в кухнята, дома и децата? До време - може би, но по-нататък? За мен една жена трябва да има собствени интереси, собствена работа и в известна степен независимост - така и мъжът няма да има чувството (а и тегобата), че трябва винаги да успява, защото от него зависи цялото семейство, а ще има разбирането, че има до себе си равностоен партньор в живота - човек, на когото може да се облегне в труден момент. Жените в съвременния свят сякаш са нещо повече от домакини, не мислите ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук е малко спорно..

Не мисля, че една жена, може да бъде такава, само ако умее да чисти, глади, готви, пере и т.н. В края на краищата има си и прислуга за това.

За да се създаде уютен дом, не е необходимо тя самата да се трепе по цял ден из къщата, за да може, виждаш ли, мъжа като се прибере, да му е всичко в ред.. Пък да не говорим, че мъжете рядко забелязват повечето от домакинските дейности, освен ако не се препънат в тях..

О, да, прекрасно звучи: Мъжът се връща вкъщи, уморен от цял ден работа, а у дома го посреща сияеща съпруга, поднася му питие до горящата камина, а после сервира вечерята изискано.. Но дали на мъжа ще му е интересна жена, на която целия свят се върти само в кухнята, дома и децата? До време - може би, но по-нататък?

За мен една жена трябва да има собствени интереси, собствена работа и в известна степен независимост - така и мъжът няма да има чувството (а и тегобата), че трябва винаги да успява, защото от него зависи цялото семейство, а ще има разбирането, че има до себе си равностоен партньор в живота - човек, на когото може да се облегне в труден момент.

Жените в съвременния свят сякаш са нещо повече от домакини, не мислите ли?

Е ти пък вече се отплесна тука. Особено с прислугата. Да не говорим, че много малко хора могат да си я позволят. Ако ти си една от щастливките радвам се за теб. А и говорим за конкретната ситуация в книгата, където ако не си чела, главния е напълно разорен, едва успява сам да се справи с фермата си от 8 години работи по 12-16 часа на ден, за да може да се справи финансово и да запази дома си. Живеят във ферма на кънда мънда, главния отива още преди изгрев на полето, а главната кво да прави, да скръсти крака и да седи в кочината? Няма съседи, няма приятели, за прислуга дори е абсурдно да се говори. Според мен странното щеше да бъде да не се захване да чисти къщата. И най малкото което може да направи е след като мъжа й се е бъйтал сам навън под слънцето от изгрев до залез е да му набърка една манджа.

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...