Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Кой любовен роман четете в момента?" (част 3)

Препоръчан отговор

Охоооо само с името му ме зариби, обожавам името Александър и най-вече производното му Алек. Самоче ти имаш ли я мило на компа? Че я открих само в читанката.

Пратих ти я! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пратих ти я! ;)

Мерси мило :mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета "Брачен договор" на Бътрис Смоли съм почти накрая вече. Малко ми е противоречиво мнението и съм лекооо...ъъ..смутена може би от книгата :ph34r: Има някои сцени,които са доста..смущаващи дори за моя вкус. Не съм сигурна,че главната героиня ми харесва-твърде е сексуална,някак..не разглезена,ами..не мога да намеря точните думи...не знам и аз. Наистина сексът ми идва в повече тук..някак твърде вулгарно ми идва на моменти. Иначе пък е интересна и някак различна и не мога да кажа,че не ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета "Брачен договор" на Бътрис Смоли съм почти накрая вече.

Малко ми е противоречиво мнението и съм лекооо...ъъ..смутена може би от книгата :ph34r:

Има някои сцени,които са доста..смущаващи дори за моя вкус.

Не съм сигурна,че главната героиня ми харесва-твърде е сексуална,някак..не разглезена,ами..не мога да намеря точните думи...не знам и аз.

Наистина сексът ми идва в повече тук..някак твърде вулгарно ми идва на моменти.

Иначе пък е интересна и някак различна и не мога да кажа,че не ми харесва.

Мила тази книга е най-малко гадна от всичките книги на Бъртрис, и ако тя ти се струва вулгарна, не почвай въобще останалите, сигурно ще се скандализираш ако прочетеш как главната прави тройка с главния и лошия :tease2: Като цяло аз хич не харесвам тази авторка. Супер неприятни са ми книгите й. Нареждам я редом с Розмари Роджърс и Дженифър Уайлд. Хич не ти ги препоръчвам, дори не бива да се преразказват техните творения :zipper: Както и част от тези на Джейн Фийдър, ако трябва да бъда честна. :mad:

Иначе по темата, снощи си препрочетох "Златната долина" на Кристин Хана, толкова забавна книга, просто я обожавам. Както винаги, по едно време направо цвилех от смях. Главния е един такъв грамаден мечок, мръсен, брадясал и вечно начумерен, живее в мръсна палатка накрай света, и държи едно мърляво разхвърлано магазинче, пак в палатка, от което златотърсачите да си купят най-необходимите неща. Но освен, че е винаги намръщен самотник, той е и фотограф, и за да може да си снима на воля пуска обява в няколко вестника, че си търси съдружник. След като му отговарят, той е много доволен, че ще има човек, който да се грижи за собствеността му, но скоро с ужас и потрес разбира, че новия му съдружник е жена. Главната е на 29 на път да остане стара мома, и решава да замине надалеч за да бъде съдружник в преуспял магазин в малък, но много спретнат град. Милата едва не се побърка като попадна на ужасно грозното, кално място заселено с палатки и немърливи сприхави златотърсачи. Новия й дом е мръсна и гадна палатка, вместо гардероб има един пирон забит на дъска, а леглото й представлява едно голямо легло с дюшек на буци, одеала, които са виждали и много по-добри времена, а за капак под завивките пълзят всевъзможни гадинки. А най-големият шок е, че през средата на леглото има дъска, разделящо го на две, като от другата страна ще спи новия й партньор. Милата няма пари за да се върне, а и главния също не може да намери начин да се отърве от нея. Следват големи майтапи, как главния не желае да говори с нея, и й казва, че ако проговори, докато са на работа в магазин, ще трябва да си отиде в палатката, а тя е много бъбрива и едва издъжа. После реши да го наказва като готви ужасни манджи и си тананика, мноооого фалшиво, а когато запее, на милия му се иска да се гръмне. Има толкова много забавни сравнения и изцепки, едно от любимите ми е една мисъл на главния, който си е мърляв и недодялан, а главната все се суети около него.

"Тая малка кокона сигурно я сърбяха ръцете да изглади палтото му." :lol6:

Или пък:

"Тя си тананикаше фалшиво със затворена уста. Даже по-лошо от фалшиво. Каменния се прегърби още повече и зарови глава в гърдите си. Боже Господи! Гласът й звучеше стенещо и жално като на простреляна в гърлото росомаха." :laughing5:

И:

"Той стисна зъби за да не изкрещи. Можеше и сам да си свали палтото, но не си струваше шума. Вече имаше горчи опит с това. Ако кажеше "не", тя щеше да се разтича наоколо като обезглавено пиле с тъпо и обидено изражение." :giggle1:

Книжката бъка от подобни бисери, направо не е истина колко е забавна. :clap:

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета "Брачен договор" .........................................

Иначе пък е интересна и някак различна и не мога да кажа,че не ми харесва.

Това добре, защото книгата е за козметична корекция и ще я правя аз. Покрай тия корекции/редакции изчетох бая от "любимите" авторки и стигнах до извода, че в повечето случай проблемът е в историята като цяло, а не в секса сам по себе си. На Смол съм правила Пламенно и Робиня за любов. Има, не е кат да няма доволно секс, но в светлината на историите - разбираем. Разбира се, зависи кой какво търси в тия романи - само приказка или и малко истинност.

Чувам /от по-деликатни от мен хора :P / че Блез Уиндъм е страхотна книга и предвид личните ми наблюдения върху книгите на Р.Роджърс - с тия авторки работота е малко кат в оная приказка - "кат кажат,че сестра ти е к..., върви доказвай,че нямаш сестра"

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип аз трудно се скандализирам..така да се каже :ph34r: Чета и по-тежки книги,където главната е изнасилена,женена,родила и т.н.Обаче тук малко в повече ми дойде в началото как семейно и сестрински двете героини си правиха разни неща...после там в едни градини с един друг правеше нещо.По принцип го приемам за по-реалистично,защото са си правили такива неща,но пък малко в повече ми дойде.А Розмари Роджърс няма да яв коментирам...тя и майка ми не може да я гледа(чете),а тя чете и много по-тежки книги от моите. Иначе има и разни други ужасни романи на други авторки...не си спомням коя беше,но имаше една рицарска,където сестрата на главната беше женена за главния и явно харесваше по-грубичко и насилие и беше описано по-гадничко.И на Джоана Линдзи онази безумна книга...къдеот главната изнасилваше главния. Но тук в тази наистина ме шокира в началото "сестринското"занимание :shock11: Имам да си дочета последните изречения и съм си качила и Пламенно на Бъртис,но нещо се чудя дали да я започна :ph34r: или Удобно решение на Барбара Алистър..да ми почине малко психиката преди нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам да си дочета последните изречения и съм си качила и Пламенно на Бъртис,но нещо се чудя дали да я започна :ph34r: или Удобно решение на Барбара Алистър..да ми почине малко психиката преди нея :)

Аз по обед имам нет на работа, та се включвам. Не се сещам какво беше Удобно решение, ама прочети си нея. А за Р.Р. не знам какви са тез дет аз не съм ги коригирала, ама онез дет съм ги правила - ами става ясно, че са я изнасилвали, че е спала с цял полк,но няма описания. Най-скандалното изречение беше "Той я взе по неестествен начин." Обаче като идея не ми допадат историите й.Както и да е, радвам се, че викаш - има идея в Брачния договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сега да кажа какво прочетох. Мислех да пропусна "Влюбен до безумие", ма пусто любопитство... - и слава богу! Историята е забавна, мъничко затрогваща, малко луда главна и лошо момче - абе има си от всичко. Далеч съм от мисълта, че не сме срещали нещо подобно като история, но когато е написано увлекателно, това няма значение. А за да се усети красотата на разказа, значи, че екипът, който ни е поднесъл книгата си е изпипал работата. Много се изкефих, че на моменти /в подходящите моменти /и с мярка, е използван жаргон - доста често ми "лустросват" книгите, което малко ги отдалечава от целта - да звучат истински. Ми л~ното си е ла~но, не е екскремент!

Много съм доволна, че си купих книжката, още повече, че за мен авторката е нова.Щастлива съм от формата, много приятна изненада. Предния път мрънках, за кофти оформени абзаци и разни други неща - е което си е, си е. Книгата е изпипана! /каквото и да има , то е против уроки :P / .

Таааа, кога излиза следващата? ;)

Радвам се, че книгата е хубава, аз доста й се колебах, но главната причина да не я искам отпадна, като видях, че не е джобен формат. Днес си я купих и след малко я почвам. Само не бях обърнала внимание на корицата, Тиара до сега толкова хубави корици слагаха, че тая е пълно разочарование. Косата на момичето е калпаво боядисана, оклепано е около нея, ръката на пича, като сиима косми, по едно време секват, и седи все едно са му направили частична кола маска, а като гледам как пича няма грам задник и дънките му висят, просто нямам думи. Срамота. :mad: Иначе като изчета книжката ще коментирам. :wink12: Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак се изгубих, но напоследък имам нужда от повече време между книгите :rolleyes: Някак си искам да остана още известно време на една вълна и след това да подхващам друга. За това си дадох малко почивка след Тайбър и Шера. Тези дни започнах книгата за Зейдист от Братята. Беше ми наистина интересно какво ще представлява неговата история. Той ми беше интересен още от първите две книги с "аурата си" така да се каже :ph34r: А след като прочетох книгата вече ми е любимец сред братята :wink12: И самата книга ми хареса повече от първите две. Много динамика, действия. Толкова много неща се случиха, появиха се нови герои, заплитат се нови неща и образите на познатите персонажи не стоят в една линия. Много ми хареса. Не бях сигурна, че ще ми се задържи вниманието към поредицата толкова дълго, защото обикновено бързо ми писват романите на еднаква тема. Но сега нямам търпение да почна книгата за Бъч. Той е другият, който ми е много симпатичен :)

Редактирано от veselina_s_p (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък почти дочетох "Влюбен до безумие". Определено книгата не е мой тип. Не знам защо, но главната ме дразни страшно много, не долавям и химия между двамата герои. Историята като цяло имам чувството, че направо се влачи. а за капак, книжката е доста стара, от 1999 май беше, и това си личи в описанията на обзавеждането, на дрехите и т.н. Явно вкусът ми е по-различен, авторката не може да ме завладее с писането си, от няколко дни се насилвам да я чета. Втора книга от тази авторка не бих си взела. Не че има нещо лошо в историята или като цяло в книгата, но действието е много мудно и скучно за моя вкус, явно фантастичните и криминалните романи са ме повредили що се отнася до някоя по-обикновена история. И книгата за мен не струва. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях толкова въодушевена от историята на Зи, че имах нужда от още една доза нещо подобно...И понеже нямам под ръка следващата книга от Братството, подхванах Възраждането на Антлантида. За моя изненада, това беше най-точното ми попадение, защото книгата ми дойде като смецита от спомените на Зи и влиянието на хормона на Породите :ph34r: Всичко в книгата ми хареса страшно много! Има от всичко в нужната степен, за да те държи на гребена на вълната :D Воините на Посейдон са страхотно пресъздадени. Тези типове определено ме заинтригуваха жестоко :ph34r: Стила на писане на авторката също ми хареса, макар че в оригинал предполагам е доста по-"пикантно" :tongue2: И докато в Братството войната е представена най-вече от стратегическа гледна точка, тук има и бойни сцени, което допълнително ми развихря въображението и ефекта е страхотен! С нетърпение ще чакам следващите книги от поредицата.

Редактирано от veselina_s_p (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета "Лукс" на Ана Годбърсън...имам серията сигурно от година и нещо и така и не съм я прочела. Иначе четях "Драконът със зелените очи",но си изгубих телефона...и нещо нямам желание да я чета на компютъра. Надявам се в близките дни да си купя нов,че ми е много болно за моя си :( Та ще си кача книгата тогава и ще я дочета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе четях "Драконът със зелените очи",но си изгубих телефона...и нещо нямам желание да я чета на компютъра.

Надявам се в близките дни да си купя нов,че ми е много болно за моя си :( Та ще си кача книгата тогава и ще я дочета.

Аз я четох преди време и ми хареса :) Пак има тайнственост около мъжа, което адски много ми харесва :wink12: Макар че, сега като се замисля, мацката май не беше много запомняща се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,не е лоша.Малко на моменти някак думите са ми прекалено нагъсто...не мога да го обясня.Обикновено като се обясняват някакви душевни кризи на главния.Та тогава леко губя нишката от многото думи. Иначе беше интересна,а главната е описана като дебеличка)не закръглена,а май си е баш дебеланка),но пък главния герой си я харесва и това е важното :ph34r: Иначе вече почти приключвам с Лукс на Ана Годбърсън.Всичко ок,но тъпото милюбопитство..прочетох някои неща на посоки от втората-Клюки и как попаднах точно като един от главните герои умира...и каот ми стана мъчно....и сега ми с еотщя малко да чета поредицата.Уж си казвам-ще се наредят нещата,тя ще си намери друг...ама много ми е тъпо така. Друг път няма да се впечатля особено,но тук от една седмица само гадости и като прочетох и това и много ми дойде :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз сега започнах Вирджиния Хенли - Лудетина преди това четох Арабски нощи на Лора Паркър хубава беше но ми преинсталираха компа и сега мн ме е ят такава колекция си бях направила но нещо му имало и трябваше да изстрият всичко сега нито една неми остана а наи-любимата ми колекция е "Малори" :mark: страхотни бяха чела съм и "Драконът със зелените очи" на мен лично мн ми хареса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък чета "Пленници на страстта" на Джоана или както я познаваме "В плен на моите желания", малъри номер 8 за Дрю. Охххх, никога няма да ми омръзне да чета за наще сладури Малъри. Сега се наслаждавам пълноценно на прекрасната корица и прелестната история. :mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ооо да толкова хубави мигове съм прекарала с тези наши очарователни женкари :) направо невероятна поредица влюбена съм нея нито една друга поредица не ме е грабвала така "СЕМЕЙСТВО МАЛОРИ СА ВЪРХА " :inlove1::wors:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет момичета :) Книгата, която чета в момента е "Великолепно" на Джулия Куин. Тази книжка така ме грабна от първата страница, че чак се учудих на себе си как така интереса ми превключи така бързо от фантастичен на исторически роман (тъкмо бях прочела "Воините на Посейдон"-нея я препоръчвам горещо!!! :wink12: )Та за "Великолепно"... много ми харесва, за пръв път чета нещо от тази авторка, но ми се струва, че това ще е едва началото, стилът е страхотен, героите са много сладки, не са превзети и според мен у тях има известна доза съвременност в начина им на мислене и точно това много ми харесва :) Абе накратко направо изяждам страниците и нямам търпение да "видя" края, препоръчвам я и нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо Джулия Куин е много добра..аз май всичко и харесвам. И Малори много ги харесвам,но някак в съзнанието ми са затъмнени от някои други поредици. Честно да си призная даже последната я четох отгоре отгоре и все не мис е занимава да я прочета добре. И въпреки,че и аз съм поклонничка на Антъни,някак по-скоро в съзнанието ми доминират женските образи от там.Най-вече Ейми и Реджина. Иначе си взех нов телефон и си качих "Драконът..." и продължавам да си я чета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ооо да толкова хубави мигове съм прекарала с тези наши очарователни женкари :) направо невероятна поредица влюбена съм нея нито една друга поредица не ме е грабвала така "СЕМЕЙСТВО МАЛОРИ СА ВЪРХА " :inlove1::wors:;)

То се знае, едва ли има поредица, която да е толкова обичана от тази.

Привет момичета :)

Книгата, която чета в момента е "Великолепно" на Джулия Куин. Тази книжка така ме грабна от първата страница, че чак се учудих на себе си как така интереса ми превключи така бързо от фантастичен на исторически роман (тъкмо бях прочела "Воините на Посейдон"-нея я препоръчвам горещо!!! :wink12: )Та за "Великолепно"... много ми харесва, за пръв път чета нещо от тази авторка, но ми се струва, че това ще е едва началото, стилът е страхотен, героите са много сладки, не са превзети и според мен у тях има известна доза съвременност в начина им на мислене и точно това много ми харесва :)

Абе накратко направо изяждам страниците и нямам търпение да "видя" края, препоръчвам я и нея :)

Ама че пропуск, да не си чела друго от авторката. Аз горещото ти препоръчам поредицата Бриджартън на Джулия Куин, до сега имаме преведени 4 нейни книги. Обожавам тази поредица, обезателно трябва да я прочетеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един проблем преди 2 дни ми ремонтираха компа та бях си събрала една доста голяма колекция от историчесни любовни романи (аз други не чета :Д) но на компа нещо му станало и на хард диска нямало вече нищо записано та ако може някои които да ми прати колекцията си от компа ще съм му мн задължена мн ви се моля (така ме е яд че ми я няма колекцията :@:@:@:@:@:@:@ ) ще ви дам имейла си скаипа ако трябва само някои да ми прати книжки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един проблем преди 2 дни ми ремонтираха компа та бях си събрала една доста голяма колекция от историчесни любовни романи (аз други не чета :Д) но на компа нещо му станало и на хард диска нямало вече нищо записано та ако може някои които да ми прати колекцията си от компа ще съм му мн задължена мн ви се моля (така ме е яд че ми я няма колекцията :@:@:@:@:@:@:@ )

ще ви дам имейла си скаипа ако трябва само някои да ми прати книжки

Най-лесно ще е да посетиш escape-bg.net, да отидеш във Форума, оттам в раздела Каталог и съответно в темата Исторически любовни романи, където има линкове на всичко качено от жанра до момента. Така ще можеш да си изтеглиш това, което на теб ти харесва и да си подредиш нова колекция по собствен вкус. Защото все пак говорим за стотици мегабайти информация, дори може би гигабайти, които не са лесни за прехвърляне. Лично моята колекция (т.е. всичко, което някога е било сканирано и пускано в този форум) е пръсната из сумати папки, затова не бих могла да се наема да ти изпратя всичко. Може би някой друг ще има по-спретната подредба и би се навил, но моят съвет е да пробваш горното.

Ако някоя книга не е качена в тракера (от споменатия списък в каталога), може да дадеш заявка (има си място за това във форума на ескейп) или да помолиш тук някой, който я има, да ти я прати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да добре благодаря и все пак ако има някои които да ми прати да ми пише лично съобщение ще му дам скаипа си или имеила си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да добре благодаря и все пак ако има някои които да ми прати да ми пише лично съобщение ще му дам скаипа си или имеила си

Попринцип на мен повечето книги са ми подредени по автор, затова, ако искаш ще ти ги пусна. Пращам ти скайпа си на ЛС ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се знае, едва ли има поредица, която да е толкова обичана от тази.

Ама че пропуск, да не си чела друго от авторката. Аз горещото ти препоръчам поредицата Бриджартън на Джулия Куин, до сега имаме преведени 4 нейни книги. Обожавам тази поредица, обезателно трябва да я прочетеш.

Добре, благодаря за препоръката значи следващата ми задача е да се захвана с Бриджартън ( между другото видях,че поредицата се състои от 8 книги, останалите 4 скоро планирани ли са за превод?) А семейство Малори виждам, че много хвалебствия отнася :) и мисля и аз да се запозная най-накрая с тях :wink12: Цялата поредица Малори ли е налична в ескейп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...