Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Кой любовен роман четете в момента?" (част 3)

Препоръчан отговор

Ще я имам в предвид. :) А някоя самостоятелна книжка на тази тематика? Точно в момента хич не ми се подхващат поредици от много книги.

В момента на тема Севера и Юга единствената книжка, която се сещам и която rumi вече ти е предложила, е "Като пепел във вихъра" на Катлийн Удиуиз. Все пак аз се поразрових и преди няколко месеца четох "Капитанът и дивата котка" на Кат Мартин. Мисля, че действието се развиваше малко преди войната. Главната е своенравна южнячка против робството. Постоянно си търсеше белята, помагайки на другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента на тема Севера и Юга единствената книжка, която се сещам и която rumi вече ти е предложила, е "Като пепел във вихъра" на Катлийн Удиуиз. Все пак аз се поразрових и преди няколко месеца четох "Капитанът и дивата котка" на Кат Мартин. Мисля, че действието се развиваше малко преди войната. Главната е своенравна южнячка против робството. Постоянно си търсеше белята, помагайки на другите.

Книжката на Кат Мартин е страхотна! Чела съм я и може да се каже, че ми е на сърце. Аз тези дни ще видя да се поразровя малко, да видя какво още ще намеря на тази тематика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да препоръчам и аз една историческа, не е за Севера и Юга, а по-скоро морска с приключения, но пък главните герои са големи образи. Говоря за "Пленница на вятъра" на Кит Гарланд. Супер книжле, главната се хваща на бас с баща си, че ще успее за няколко месеца да управлява на печалба семейната корабостоителница, която има клонове в Америка и Англия. Ако се провали, родителите й ще й изберат съпруг. Тя е много добра що се отнася до корабостроенето, но я саботират и всичко виси на косъм. Главния буквално я спасява от трудно положение като решава да купи кораба, който е проектирала и да поръча още няколко такива. Той пък се занимава с търговия от Индия ли беше, но и с някои по-специално поръчки и наща буквално го принуди да я вземе със себе си в предстоящото му приключение. И се почва една... към края на книгата ги принуждават и да се оженят. Въобще идилия ;) Иначе и аз давам две ръце за "Тес", един от любимите ми романи е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Прочетох поредната книга на Нора Робъртс – „ Окото на пламъка“ и останах леко разочарована. Тъй и не разбрах какви любовни чувства изпитват главните един към друг – само секс, като бездушни статуи. И не знам на кого да се сърдя на Нора ли, на преводачите ли? Иначе се потопих в ужаса на горските пожари, усетих героизма на пожарникарите. Разбрах, колко отговорна и трудна е професията им и колко важна е колегиалната взаимопомощ. На моменти Роуан – главната ми напомняше много на Ив Далас в отношението си към избраната професия, но ги нямаше личните чувства. А пък да не говорим за името на главния – Гъливер Кери, накратно наречен Гъл, който не събуди в мен асоциациите за готиния мъжкар, покоряващ женските сърца. Иначе книжката е забавна с изключение на частта, където взеха да умуват кой може да е престъпника, защото се намесиха и убийства. „Аленият шал на смъртта“ ми хареса много повече – изобилие от чувства и героите се запечатват веднага в паметта. Този път няма да критикувам преводачите, а редакторката. Много нескопосана работа – прекалено много „си“-та и „му“-та – където трябва и не трябва, неизправени изречения, изпуснати съюзи, повторения на една и съща дума в няколко последователни изречения,... сякаш работата е вършена на ветрило – където е погледнала. Язък. А толкова много обичам и харесвам романите на Нора.

Редактирано от rumi_1461 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да препоръчам и аз една историческа, не е за Севера и Юга, а по-скоро морска с приключения, но пък главните герои са големи образи. Говоря за "Пленница на вятъра" на Кит Гарланд. Супер книжле, главната се хваща на бас с баща си, че ще успее за няколко месеца да управлява на печалба семейната корабостоителница, която има клонове в Америка и Англия. Ако се провали, родителите й ще й изберат съпруг. Тя е много добра що се отнася до корабостроенето, но я саботират и всичко виси на косъм. Главния буквално я спасява от трудно положение като решава да купи кораба, който е проектирала и да поръча още няколко такива. Той пък се занимава с търговия от Индия ли беше, но и с някои по-специално поръчки и наща буквално го принуди да я вземе със себе си в предстоящото му приключение. И се почва една... към края на книгата ги принуждават и да се оженят. Въобще идилия ;)

Иначе и аз давам две ръце за "Тес", един от любимите ми романи е.

Отбелязвам си! Винаги съм се чудила дали тази книжка става, но и така не се бях престрашила да я подхвана преди време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отбелязвам си! Винаги съм се чудила дали тази книжка става, но и така не се бях престрашила да я подхвана преди време.

Голям пропуск! Трябвало да питаш, веднага щях да ти я похваля. ;)

П.П. Ще ми се да напиша и нещо по-темата, но тя е за любовни романи, а в момента единственото, което ми е позволено да чета са лекции и упражнения. :(

Редактирано от Lindsey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ох, а за да не се получи спам, аз ще си кажа, че онзи ден прочетох "Възраждането на Атлантида". Книгата ми хареса страшно много. Невероятно забавна, лека и определено имаше екшън. Единственият недостатък, който намерих е, че на места имаше изречения без смисъл и много повторения на дадени думи. В един абзац прочетох прекалено много пъти "нея". Личното ми мнение е, че можеше да бъде заменена от нещо друго, като "тя", "жената" или "Райли". Прекаленото повторение ме караше да чета с досада и може би, с жал, защото някак си, се губеше ритъма на книгата. Но оставяйки това настрана, почти всичко беше на шест. Очаквам следващата за Вен с невероятно нетърпение, а не мога да повярвам, че тази за Аларик е чак последна....;( Много ми допадна той, хихи. С Куин са голяма двойка, определено скици и много скрита болка имаше, която бе показана съвсем, съвсем малко. Много добра книжка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни прочетох Императрицата на сладоледа - съвсем подходящо за жегите, нали - и бързам да споделя.

Та, това не е любовен роман, може да хвърлите едно око ако ви се прииска нещо историческо с интриги и понеже обещах на Крис да прасна едно ревю, ето го и него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах малка пауза от любовните с Толкин,но сега чета на Катрин Каултър"Цената на рая". Чела съм поредицата и за невестите и бях потресена от начина и на писане.То не бяха малоумни ситуации,реплики...като цяло историята беше интересна,идеите си ги бива,но пише много глупаво. И тази е така.Първо,че.главния е пълен малоумник,рядко срещам толкова тъп главен герой.Главната има там някакъв образ,но ситуациите им с нейния са...нямам думи просто. Първо,че той постоянно я обижда,изключително.малоумен е да прозре,защо е толкова сдържана.То не бяха любовници,обиди,сега е бременна и той и каза,че не го иска,след което нае някаква актриса да се представи за една от любовниците му.Някакви странни нелогични действия,а колкото малоумен е главнуя герой,толкова тъпа е главната,че му ходи по акъла. Ще си я дочета де,може и останалите от серойката да прочета,но наистина не мога да разбера логиката на отношенията между двамата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах малка пауза от любовните с Толкин,но сега чета на Катрин Каултър"Цената на рая".

Чела съм поредицата и за невестите и бях потресена от начина и на писане.То не бяха малоумни ситуации,реплики...като цяло историята беше интересна,идеите си ги бива,но пише много глупаво.

И тази е така.Първо,че.главния е пълен малоумник,рядко срещам толкова тъп главен герой.Главната има там някакъв образ,но ситуациите им с нейния са...нямам думи просто.

Първо,че той постоянно я обижда,изключително.малоумен е да прозре,защо е толкова сдържана.То не бяха любовници,обиди,сега е бременна и той и каза,че не го иска,след което нае някаква актриса да се представи за една от любовниците му.Някакви странни нелогични действия,а колкото малоумен е главнуя герой,толкова тъпа е главната,че му ходи по акъла.

Ще си я дочета де,може и останалите от серойката да прочета,но наистина не мога да разбера логиката на отношенията между двамата.

За коя поредица с невести на Каултър говориш, че не се сещам? А за "Цената на рая" съм изненадана, но всеки открива нещо различно. Аааа, да не би невести да викаш на "Невестата от Шербрук", "Непознатата от Ямайка" и "Съдби в окови"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,тази серийка.Идеите ми харесват,историите,но има някакви абсурдни моменти,да не говорим в Непознатата от Ямайка какви реплики имаше...често загубвах нишката заради разни странни описания. Иначе в Цената на рая пак-историята хубава,има там загадка,има.забавни моменти.Обаче главният...пфффф.То и в Невестите мисля,че в първата и втората също ме дразнеха особено много мъжете,но тук вечв ми дойде много образът му.И главната героиня вместо логично да си реагира..не...той и говори,че е крава,дърво и гнусна,тя седи и му мига и вика"още,още". Нещо стилът може би на авторката не ми допада.В първата си казах"сигурно просто при превода фразите са станали странни",но то на няколко книги не може все това да е проблема,а и знам,че книгите добре си се превеждат. Сега съм започнала втората...чета ги само заради историитв и преглъщам някак някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Сега и завинаги". Голямо разочарование :(, както и последните й няколко книги. Аз ли нещо се преситих, тя ли промени начина на писане, но не ги харесвам и това е. Няма герои, няма случки, няма романтика и любов. Всичко е написано на бързо, схематично и и безинтересно. Осъзнавам, че ако налага не мога да я разкажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес приключих Дневник на утрешния ден. Романът е много увлекателен, макар да не е любовен. Прочетох го с интерес. Стилът на писане е хубав, има и хумор. Има няколко момента които не ми допадат, и които ако се бяха развили по-друг начин можеха да преварнат романа в любовен. Няма да разказвам подробно за да може всеки който реше да го прочете да му се наслади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета "Жълтите очи на крокодилите" част първа от трилогията на Катрин Панкол.

Много е добра, наистина. Поглъща те като боа :) и просто губя усещането за време. Дори вчера изгорих леко вечерята, защото се зачетох в едни драматични караници между любовници :)

Романът е много голям откъм герои, които са взаимно преплетени по много интересен начин и в един момент, когато ги опознаеш малко повече, става като филм, в който си си визуализирал всеки герой и действието просто се развива. Ще разкажа малко повече за историята като довърша първата част, че сега е тъкмо завръзката. После ме чакат още 2 части - "Бавният валс на костенурките" и "Катеричките на Сентрал Парк са тъжни в понеделник". Уникални заглавия - просто нищо не ти казват :)

Но първата книга си я бива ще пиша пак и за останалите части!

Ето и "официална" информация за тях.

Редактирано от avr1lka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си "Жълтите очи на крокодилите" , "Бавният валс на костенурките" и "Катеричките на Сентрал Парк са тъжни в понеделник". Скоро смятам да ги прочета. Сега приключих един роман на английски на Кей Хупър от серията Once Upon A Time , казва се The Matchmaker. Книгата беше интересна, но да си призная очаквах повече. Нямаше почти нищо фантастично и приказно. ще прочета и друга книга от тази серия и тогава ще преценя дали да продължа с нейни романи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес прочетох един роман на Арлекин на английски. Страхотен е. Много ми хареса историята и как е разказана. Чете се на един дъх. Ето и линк ако някой иска да я прочете: http://www.powells.com/pdf/harlequin/9781426830624.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочетох "Гордост" на Джудит Макнот и съм направо очарована! Стана ми една от любимите <3 В момента чета "Среднощни тайни" на Джейн Ан Кренц и до момента много ми харесва, особено химията между главните. <3 Редактирано от dentelle. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Да съгрешиш с негодник" на Кара Елиът. Мнооооого ми хареса. Огромно благодаря :wors: :wors: :wors: на всички замесени в превода на романа, редакцията и достигането й до читателите. Не знам от къде ги изнамирате тези авторки, но много се радвам че правите така, че да се докоснем до нещо ново. С нетърпение очаквам и следващата книга от поредицата. Предполагам, че ще е за Александра и Блек Джак :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Да съгрешиш с негодник" на Кара Елиът. Мнооооого ми хареса. Огромно благодаря :wors: :wors: :wors: на всички замесени в превода на романа, редакцията и достигането й до читателите. Не знам от къде ги изнамирате тези авторки, но много се радвам че правите така, че да се докоснем до нещо ново. С нетърпение очаквам и следващата книга от поредицата. Предполагам, че ще е за Александра и Блек Джак :ph34r:

Да и аз я прочетох и много ми хареса. Веднага предположих, че е поредица и се надявам да имам възможността да прочета и останалите романи. Благодаря за превода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдадох се на четене и подкарах всички наред :) Прочетох "Да съгрешиш с негодник" , "Целувка в полунощ", "Лорд Безупречност" . Много ми харесаха :D После се спрях на "Джентълменско предложение". Реших да продължа с поредицата и прочетох отново книгата за Колин, а след това и за Франческа. Малко тъжна е историята при нея :(

Редактирано от MariTe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни намерих малко време и изчетох втората книга от поредицата Блайдън "Среднощен танц" много ми хареса подобно на първата книга и чакам с нетърпение книгата за Дънфорд. На кака сладура едва ще го дочакам. Едновременно си чета и превеждам "The Ransom" на Джули Гарууд и до тук нямам никакви забележки, обожавам стила й. Освен това, най после намерих време да започна да чета "Целувка в полунощ" на Елоиза Джеймс, за сега е страшно интересна :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Реквием за дявола и съм леко разочарована. Книгата не е лоша засега( минала съм средата), но напълно се разминава с моите очаквания. По-точно никак не ми харесва главната героина. Може би затова и книгата не успява да ме грабне.

Не ми харесва, че Дяволът прекалено лесно се влюби, не се съпротивлява, на места направо се държи много глупаво. Сякаш мъжът и жената са си разменили ролите.

Редактирано от an8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на вълна "Красавицата и звяра" минах "Красавицата и звяра" на Аманда Куик, винаги съм обичала тази авторка, великолепна книга. После минах на "Девицата и звярът" на Вероника Хол, където си поревах доволно, следващата в списъка ми бе "Красавицата и звярът" на Хана Хоуъл, и сега започнах "Нежен звяр". Тааа на зверска тема съм, който се сеща за друго заглавие да вика, че аз вече се изчерпах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на вълна "Красавицата и звяра" минах "Красавицата и звяра" на Аманда Куик, винаги съм обичала тази авторка, великолепна книга. После минах на "Девицата и звярът" на Вероника Хол, където си поревах доволно, следващата в списъка ми бе "Красавицата и звярът" на Хана Хоуъл, и сега започнах "Нежен звяр". Тааа на зверска тема съм, който се сеща за друго заглавие да вика, че аз вече се изчерпах.

Веднага се сещам за една страхотна книжка, която прочетох благодарение на този форум и труда на преводачите, Когато красавицата укроти звяра на Елойза Джеймс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага се сещам за една страхотна книжка, която прочетох благодарение на този форум и труда на преводачите, Когато красавицата укроти звяра на Елойза Джеймс

Хихи мерси, нея я четох преди месец, ама не се сетих да я напиша, сигурно от нея ми тръгна музата за "зверовете" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...