Премини към съдържанието
drundrun

Странен проблем с РАМ

Препоръчан отговор

Здравейте, от 1-2 седмици имам странен проблем с рам паметта. Почнаха да се появят сини екрани когато играя и разбира се направих мемтест и се появиха грешки. Странното е, че грешките изчезват когато изключа пц-то и го пусна пак, тоест пускам пц-то пускам мемтеста държа го 1-2 часа без грешки го минава 2-3 пъти, работя под уиндоуса, играя, гледам филми, рестартирам пускам мемтеста има грешки.. не мога да си обясня как един път рамта дава грешки а друг път не? Рамта е CORSAIR 2 x 2GB DDR II 1066 DHX CL5, TWIN2X4096-8500C5DF и ми е третия кит тъй като и с другите имах доста проблеми и даваха грешки. В биоса паметта съм я сложил на 2.1в като съм пробвал с автоматични настройки на паметта също така съм пробвал и аз да ги задам няма ефект. Също така съм я слагал на 800мхз и държи повече и дава по малко грешки след това. Другите компоненти на пц-то са MB:gigabyte ep45-ds4, cpu e8400, gpu sapphire hd4850 512mb, HDD 750gb seagate, fortron blue storm 2 500w. Системата не е клокната задал съм настройките по подразбиране. Някой има ли идея защо се получава така и дали паметта е заминала и трябва да се подменя. Тя е още в гаранция, но както казах вече 3 пъти я сменям и съм супер недоволен от тази марка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей . Съмнявам се , че главния проблем за рам паметта е марката и . Може да имаш проблем със дъното/захранването . Предполагам компютъра е в гаранция , занеси го в сервиз да го погледнат и все пак 3 пъти сменяш рамта но за колко време ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами 3пъти за около 2 години и половина. Първия кит имаше също интересен проблем който се появяваше само под виста(тогава още не беше излязъл вин7) изкарваше ме докато играя с грешката "display driver atikmdag stopped responding and has successfully recovered", тогава се оказа че едната плочка е дефекта и ми я подмениха. Втория кит издържа най - дълго, повече от година докато пак не се появиха сини екрани и мемтеста не поазваше безброй много грешки. А сега този кит издържа около 2 месеца, но както казах се държи малко по - странно. Когато включа пц-то и тествам няма грешки, играя 2-3 часа ресвам, тествам има грешки, изключвам го и го пускам тествам пак няма грешки. Дъното е флашното с последния биос от сайта без бетата. В началото помислих, че е уиндоуса с е скапал затова се появяват сини екрани, преинсталирах и нямаше ефект. Друго което исках да попитам е защо при инсталацията на вин 7(както и на виста) компютъра увисва при първоначалните екрани при инсталацията, трябва да чакам около 5-10мин за да мога да натисна инстал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събрала ли се е прах може да нямаш хубав контакт с дънната платка или пък модулите на паметта да са се прецакали и затова да ти дава проблеми понякога сугурно не прави хубав контакт,ако имаш още слотове защо не я преместиш и да видиш дали ше има ефект ако няма значи е RAM паметта.

Редактирано от Kras4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да го изчистя изцяло но това ще стане след няколко дена че не съм в града, но да има други слотове и там ефекта беше същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.