Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да защитя сайта си ?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели . Искам да ви попитам как мога за защитя сайта си да неможе да се сваля с File->save as /става въпрос за картинки,снимки и др/

...малко неясно но надявам се да сте ме разбрали .. :bye:

Редактирано от grunov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей отново!

За съжаление в момента имам доста работа и не мога да ти посоча точен линк, но съм меркал подобни скриптове в:

http://www.hotscripts.com/

Дано да съм ти от помощ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говориш за някаква галерия примерно - можеш единствено като пренасочиш даунлоада да минава през PHP. Иначе самите картинки които си използвал за сайта не можеш да ги защитиш от Save As по никакъв начин, без да ги направиш недостъпни и за тези които браузват.

Частично решение е да вкараш Javascript който прихваща и забранява десния бутон. Само че може да се заобиколи в браузърите които позволяват изключване на JS и ако потребителят реши да порови в кеша...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами нестава въпрос само за снимки ...сайта е формат html и като го кача в нета някой като даде фаил-сеиф ас и направо го сваля целия с картинките,папките с всичко ......искам да го зашитя по някакъв начин да не може да се сваля така

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено се сещам ако го направиш изцяло на flash или Java, но пак е възможно да се източи. Т.е. всичко опира до компетентността на този който ще ти краде картинките...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей отново!

За съжаление в момента имам доста работа и не мога да ти посоча точен линк, но съм меркал подобни скриптове в:

http://www.hotscripts.com/

Дано да съм ти от помощ!

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря Митак . Ще потърся пък да видим ко ше стане :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.

HTML: не може да бъде запазен от копиране по никакъв начин!

Картинки: единственно може да сложиш воден знак който ги предпазва от копиране и дори копирани ще се знае от къде са!

Интерактивни скриптове (РНР и др.): никой не може да ги открадне без да има достъп до сървъра!

Бази данни: Никой не може да ти ги открадне без да има достъп до сървъра.

Java scripts: както HTML може да бъде откраднат и няма начин да бъде запазен.

ВСИЧКИ методи за криптиране и други подобни са почти 100 процента гаранция че много от потребителите ти няма да имат възможност да видят твоите страници което автоманично обезмисля всичко.

Идеята на Интернет е не да крие, а да дава! С Уеб страниците си ти не продаваш нищо, а предоставяш НЕЩО.. и това нещо го продаваш!

Ако искаш да правиш страници които само определени хора да ги видят, то правиш страница която е обща и им дава правото с поръчка или потребителско име и парола да видят останалото съдържание....

Надявам се, че ти бях полезен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<html>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251">

<meta name="GENERATOR" content="todosweb">

<script LANGUAGE=JavaScript>

<!--

var message="Просто забрави! :)";

function click(e) {

if (document.all) {

if (event.button == 2) {

alert(message);

return false;

}

}

if (document.layers) {

if (e.which == 3) {

alert(message);

return false;

}

}

}

if (document.layers) {

document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);

}

document.onmousedown=click;

// -->

</SCRIPT>

</head>

<body bgcolor="#FFFFFF">

</body>

</html>

Забранява щракането с десен бутон,доно ти свърши работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А работата с водния знак как става някой може ли да подаде ръководство?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
<html>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251">

<meta name="GENERATOR" content="todosweb">

<script LANGUAGE=JavaScript>

<!--

var message="Просто забрави! :)";

function click(e) {

if (document.all) {

if (event.button == 2) {

alert(message);

return false;

}

}

if (document.layers) {

if (e.which == 3) {

alert(message);

return false;

}

}

}

if (document.layers) {

document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);

}

document.onmousedown=click;

// -->

</SCRIPT>

</head>

<body bgcolor="#FFFFFF">

</body>

</html>

Забранява щракането с десен бутон,доно ти свърши работа...

<{POST_SNAPBACK}>

Това не е достатъчно надеждно. Никак. Всеки браузър може да си изключи javascript интерпретатора и тогава...

Само с потребителски акаунти може да се ограничи достъпа, но ...достъпа. Работата е там, че каквото се вижда на екрана, все има начин да се запише някъде. Както каза Profruit - "Print Screen"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с десния бутон, аз примерно го заобикалям като използвам един бутон на клавиатурата си. Не знам как се казва, ама го има на всички съвременни клавиатури и отваря контекстното меню (все едно е натиснат десния бутон), а функцията за клик не го хваща. И оттам нататък, пак си записваш като пич.... :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А работата с водния знак как става някой може ли да подаде ръководство?

<{POST_SNAPBACK}>

С програма от тима на Photowatermark... Избираш картинка, която да ти е воден знак, определяш степен на прозрачност и върху кои картинки да го сложи. Останалото е работа на програмата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<script LANGUAGE=JavaScript> oncopy="return false"</SCRIPT>

Това е скрипт, който премахва възможност за копиране на информация без излишни съобщения. Не съм го пробвал, но поне така се говори, че работел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
<script LANGUAGE=JavaScript> oncopy="return false"</SCRIPT>

Това е скрипт, който премахва възможност за копиране на информация без излишни съобщения. Не съм го пробвал, но поне така се говори, че работел.

<{POST_SNAPBACK}>

този скрипт ще сработи, като някой маркира нещо и се опита да го копира, иначе за картинки няма да стане

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

За мене това с забраната на десния бутон е безмислено- по единствената причина, че като натисме6 ляв->десен-> пуснеш левият се появява пак менюто и все едно не си правил нищо. Не го пробвайте. Аз го направих и пак ми озточиха сайта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте приятели . Искам да ви попитам как мога за защитя сайта си да неможе да се сваля с File->save as /става въпрос за картинки,снимки и др/

...малко неясно но надявам се да сте ме разбрали .. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Невъзможно! Каквото и да направиш видя ли снимката най-макото print screen и готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване