Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Прокси и торенти ..... Защо става така?

Препоръчан отговор

Имам следния проблем: Не съм от София и интернета ми е на месечен трафик (400, 1000...МB на месец-зависи за колко съм си платил). От скоро имам възможност със заплащане на допълнителни 8 лв да ползвам и прокси(което не ми отчита трафик от месечния пакет), като за да използвам проксито трябва да настройвам всички програми, които ползвам (браузъра, Download Manager-a и др.) да ползват прокси. Имам доста програми за теглене на торенти, които имат възможност в настройките си да се въведе адреса на прокси сървъра, но след като почна да тегля някой торент и забелязвам, че ми отчита трафик от месечния пакет, въпреки че съм с настройки за прокси. Някой знае ли защо става така и как мога да го настроя без да се набутвам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А т'ва прокси достачика ли ти го предоставя?

Ако да - провери дали въобще е така, както казва - пробвай да видиш дали ти отчита трафик ако сваляш от http сървър например.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи прокисто си е от доставчика. Плащам си за месеца примерно 400 МБ и допълнително давам още 8 лв за да ми разрешят да ползвам прокси сървър. Като тегля чрез проксито си отчита трафик, но нямам ограничение. Следователно си имам 400 МБ от месечния си пакет+прокси. Получава се нещо като неограничен по трафик достъп. Но въпреки че съм въвел настройките за проксито в BitComet-a ми отчита трафик за месечния пакет, който е 400МБ и като го надвиша си плащам допълнително за всеки 1МБ. Питах доставчика си дали е възможно да тегля торенти, но той ми каза, че понеже торетите били P2P мрежа е невъзможно. Но се чудя защо тогава в 90% от програмите за теглене от торент има възможност за въвеждане на прокси сървър :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото има мрежи от които няма как да излезеш "навън" /напр. да си в интернет/ освен през прокси... Това че ти върти трафик е напълно нормално - не са те излъгали. Няма да ти отчита трафик само ако някой преди теб свалил даден файл /при което въпросният файл се записва на прокси сървъра, зависи от настройките де/ - което обаче няма как да стане поради начина на работа на торент мрежите...

П.С. Ако имаш възможност се прехвърли на неограничен, пък бил той и по-бавен.

Редактирано от directora (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване