Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Причини за blue screen error-моля помогнете

Препоръчан отговор

Здравейте!Много често компа неочаквано се ресва и се появява прозорец,че уиндоуса се е рестартирал след неочаквана грешка-така наерчения "Blue screen of death".Искам да разбера дали отва е хардуерен проблем или нещо друго.Има един файл,които немога да го прикача,който е от папка в Уиндоуса"Minidump".Там след всеки неочакван рестарт се съхранява този репорт за грешката поради която се реснал уиндоуса. Благоадря за съдействието предварително!

Редактирано от matador74 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Много често компа неочаквано се ресва и се появява прозорец,че уиндоуса се е рестартирал след неочаквана грешка-така наерчения "Blue screen of death".Искам да разбера дали отва е хардуерен проблем или нещо друго.Има един файл,които немога да го прикача,който е от папка в Уиндоуса"Minidump".Там след всеки неочакван рестарт се съхранява този репорт за грешката поради която се реснал уиндоуса.

Благоадря за съдействието предварително!

спри си автоматичния рестарт цък

колегата ме изпревари :)

Редактирано от dobri_86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо изключи рестартирането при син екран. Второ - снимай този син екран с телефон или фотоапарат или запомни съобщението и ни го Постни/напиши. Така ще може да ти дадем по точен отговор на проблема

Редактирано от sheky (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На този син екран има един код: Stop 0x000 нещо си. Той е важен, защото това е кога на грешката и после по него се проверява тази грешка зад какво точно стои. Така е твърде общо, защото има 100-тина сини екрана поне и са както за хардуерен, така и за софтуерен проблеми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И информация за хардуера , с който разполагаш , че иначе пак ще гадаем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CPU:Athlon IIx2 250 3.00Gh MB: Asrock MA770DE-3 2xPCI-E,DDR3 1600 RAM: 2x2GB Kingston HyperX 1600Mhz Video Card: Power Color Ati5670/512MB/DDR5/128bit HDD: WD 500GB/Caviar Black/32MB/7200rpm В началото бях с 1х2ГБ РАМ-когато започна проблема.След това добавих още 1х2ГБ-пак същото.И сега чакам да се случи та да го снимам и да го кача. Случаите когато се е появявал синия екран най-често са когато оставя компа,връщам се след известно време и той се е реснал.В другия случай-дъщеря ми рисува с Фотошопа- и отгава се е случвало.И аз често играя Crysis всички части дето са озлизали досега- и принея най често са се случвали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CPU:Athlon IIx2 250 3.00Gh

MB: Asrock MA770DE-3 2xPCI-E,DDR3 1600

RAM: 2x2GB Kingston HyperX 1600Mhz

Video Card: Power Color Ati5670/512MB/DDR5/128bit

HDD: WD 500GB/Caviar Black/32MB/7200rpm

В началото бях с 1х2ГБ РАМ-когато започна проблема.След това добавих още 1х2ГБ-пак същото.И сега чакам да се случи та да го снимам и да го кача.

Случаите когато се е появявал синия екран най-често са когато оставя компа,връщам се след известно време и той се е реснал.В другия случай-дъщеря ми рисува с Фотошопа- и отгава се е случвало.И аз често играя Crysis всички части дето са озлизали досега- и принея най често са се случвали.

Как си с температурите на хардуера?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тези са в момента!при натоварване CPU-то стига до 42-43 градуса!видеото до 50 градуса.ето и снимка от евереста:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Fortron 400W PNF-като го дават да издържи до макс.450W-но не мисля че е натоварено на макс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как си с температурите на хардуера?

имаше един период в който бях обаркал посоката на вентилаторите и в началото си мислех че сините екрани са заради температурите които в действителност бяха много високи!CPU-то стигаше до 65 градуса,дъното 45градуса, видеото 60градуса но след това оправих нещата температурите са супер а и купих нов вентилатор за процесора-Cooler Master HyperX 3.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прикачи .dmp фаиловете(би трябвало да се намират във C:\WINDOWS\MiniDump) във www.dox.bg първо ги архивирай и ги прикачваш със 3 клика на мишката и ни напиши линка ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да вметна нещо.Макар и рядко се случва кабела да не контактува добре със захранването и при леко побутване компютъра се рестартира.Друга причина може да бъде един NTC елемент във входната верига на захранването или студена спойка. Ако имаш възможност да вземеш някое захранване назаем -просто опитай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да прикачиш дмп файла ще е много добре.

пробвах веднъж да прикача директно файла но но не стана-това за архивирането не се сетих.Но най-странното е че откакто открих тази тема не съм имал сини екрани, а файловете от папката "минидъмп" ги нямам защото ми се наложи да преинстална.ще продалжава обаче да приемам мнения и препоръки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш си тази програмка, при следващ рестарт със записан минидъмп ще си много по подготвен да дадеш снимка. :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що се появи синия екран.ще прбвам да прикача минидъмп файла и снимка на синия екран: не знам защо но имам проблем с качването на файлове.правя всичко както трябва-грешка няма избран файл за качване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

vmx86.sys драивер ти причинява сините екрани(ползва се от някой от продуктите на vmware) решението е да деинсталираш драивера и/или програмата която го ползва или да го обновиш със по-нова версия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

vmx86.sys драивер ти причинява сините екрани(ползва се от някой от продуктите на vmware)

решението е да деинсталираш драивера и/или програмата която го ползва или да го обновиш със по-нова версия

махнах вируалната ама преди малко пак се появи

ето още една снимка Редактирано от matador74 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето още една снимка

Качи някъде файловете които се намират в "C:\Windows\MiniDump".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване