Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте имам въпрос , който произлиза от употребата на "операта" Нещо не ми допада особено организирането на отметките, аз съм с версия -11.00 Въпросът ми е мога ли да променя размера на шрифта на отметките ,когато реша да ги организирам, тоест прегрупирам в нови папки , има ли някаква добавка, която да прави този процес по -ефикасен, освен влаченето с мишката Ако "опера" няма такива опции ,бихте ли ми препоръчали някакъв качествен мениджър на отметките, който да изпълнява тези функции вместо опера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

за какво ти е да ги сортираш, като без проблем, като ги запаметяваш им даваш имена, които после лесно се изписват в URL лентата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :) Имам следният проблем с Opera 11.61. Искам да задам индивидуални настройки за дадени сайтове ,но след като го направя ,настройките ми не се запазват и пак си стават както е по подразбиране.Например за cookies никога не мога да задам само за един сайт да не приема cookies - винаги се "връща" на общите настройки за cookies...някакви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ми помогне. ще може ли да ми кажете при Opera, как да изключа опцията за съхраняване на хронологията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl + F12

Таб Разширени

В ляво избирате реда Посетени. Срещу Адреси от падащото меню задавате 0 и потвърждавате с ОК. Преди това можете да изтриете историята с бутона Изчисти.

Публикувано изображение

Ако Вашата Опера е на английски: Preferences > Advanced > History

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Opera AdBlock

https://addons.opera....52/?display=en

Намерих си тая джаджа докато преглеждах добавките. Не че има голям ефект от нея но някой може и да я намери за полезна.

Дано някой ден направят ефективно/мързеливо решение и за тоя браузър.

пс. Всъщност имаше ефект след чекването на http://store.picbg.n...3ef92104c9b.jpg

Имам предвид че изчезнаха и някой допълнителни реклами като например страничните в Датата http://store.picbg.n...fd01974dbb2.jpg

Явно Facebook blocker е излишен при следната настройка http://store.picbg.n...ff3bacf39c6.jpg

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че Операта нещо не ми подравнява шрифта в CentOS. С Firefox-а няма подобен проблем и това се случва само с кирилицата. Ето за какво става вЪпрос:

Публикувано изображение

Вижда се как буквите са неравни - едни по-големи, други по-малки. Когато увелича самата страница няколко пЪти всичко е ОК, Пробвах да сменям шрифтове, но без ефект.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно малко въпросче. Има ли начин при Опера, когато се ползва скрол бутона на мишката, страницата да се движи плавно, а не насечено?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно малко въпросче. Има ли начин при Опера, когато се ползва скрол бутона на мишката, страницата да се движи плавно, а не насечено?

Preferences (Ctrl+F12) -> Browsing -> Smooth scrolling

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази опция е включена по подразбиране, но някои сайтове просто не могат да се скролват плавно, това е някакъв бъг в Opera, по мои наблюдения се причинява най-вече от елементи в страницата, които са с "position: fixed" в стила си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е включена, но понякога като скролвам, не мога да разбера страницата надолу ли се движи или нагоре. Възможно е да имам и проблем с мишката, но няма ли друг начин, по който да се донастрои скролването? Може би с opera:config? Даже и с включена тая опция, картината насича, макар и по-малко. Ще ми се примерно да тръгва плавно, да увеличава скоростта и да спира плавно. Не мога да се сетя къде съм гледал това, но съм сигурен, че го има. Май беше някакъв браузер за разглеждане на снимки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в Opera сякаш свързаните с това работи се изчерпват с плавното скролване. Останалото вече се отнася към драйвера за мишката, какви настройки са й сложени, колко линии превърта за едно щракване на колелцето, а това с ускоряването и забавянето после си мисля, че е свързано точно с драйвер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз не искам да настройвам мишката. Мисля, че програмата бе Picasa, но не съм сигурен. Там страниците се превъртат плавно. Засилваш, тя ускорява и спира плавно. Жалко, че все още няма подобна опция и при браузерите. Ще ускори доста работата, защото няма да му се губи края. Веднага давам пример с Kaldata. Почна ли да скролвам по страницата с новите мнения, те все едно стоят на едно място или се движат в обратна посока. Така губя това, което съм следил и се налага да го търся отново къде е.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз не искам да настройвам мишката. Мисля, че програмата бе Picasa, но не съм сигурен. Там страниците се превъртат плавно. Засилваш, тя ускорява и спира плавно. Жалко, че все още няма подобна опция и при браузерите. Ще ускори доста работата, защото няма да му се губи края.

Веднага давам пример с Kaldata. Почна ли да скролвам по страницата с новите мнения, те все едно стоят на едно място или се движат в обратна посока. Така губя това, което съм следил и се налага да го търся отново къде е.

Проблемът ми се струва по-скоро локален отколкото глобален - поне аз такива затруднения не срещам, с никой от посещаваните сайтове. Ако пробваш да скролираш като задържиш бутона пак ли се получава същото?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ми се струва по-скоро локален отколкото глобален - поне аз такива затруднения не срещам, с никой от посещаваните сайтове. Ако пробваш да скролираш като задържиш бутона пак ли се получава същото?

Имаш предвид да натисна средния бутон и пусна картината да се движи? Ами тогава при 100 % увеличение на картината, нещата са добре. Може би не ме разбра правилно. Значи, колелцето на мишката се движи с един зъб, картината също, нали? Попитах, дали е възможно това движение да не е толкова рязко, а примерно да тръгва плавно, да ускорява и забавя след това. И това да е едно цяло, ако колелцето на мишката се завърти повече. Дали няма възможност за ткава настройка, след като има опция за "плавно превъртане". Това плавно превъртане все пак трябва да се задава отнякъде или греша? Мисля, че пример за такова движение е Picasa, но не ми се инсталира сега за проба, че е много тегава. Значи, интересува ме, дали може да се зададе ускорението, защото там според мен е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го правиш докато страницата не е напълно заредила е нормално да не е плавно. При слаби батерии също почват да правят номера.

Иначе опциите са си в Джама. Десен бутон - Персонализиране - Промяна на курсорите на мишката.

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го правиш докато страницата не е напълно заредила е нормално да не е плавно. При слаби батерии също почват да правят номера.

Иначе опциите са си в Джама. Десен бутон - Персонализиране - Промяна на курсорите на мишката.

Публикувано изображение

Благодаря, но аз не искам да превъртам през по-малко или повече реда. Така би се забавило скролирането. Явно искам доста :) Това решава донякъде проблема, но е изнервящо при големи страници. Май ще трябва да сменям мишката.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

От както имам опера така и не успях да разбера как да я настроя така,че като попълвам някакво поле за писане(поща,име,пароли и др. ) ,при кликане на него да ми излизат в падащо меню имената които съм писал и преди.Явно добре са се постарали да хубаво да я скрият тази опция :).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както имам опера така и не успях да разбера как да я настроя така,че като попълвам някакво поле за писане(поща,име,пароли и др. ) ,при кликане на него да ми излизат в падащо меню имената които съм писал и преди.Явно добре са се постарали да хубаво да я скрият тази опция :).

Таз добавка върши работа, но като я добавиш направи настройките по-долу и си :whist:.

Публикувано изображение

Редактирано от mahamadurche (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за подробните обяснения,в краен случай ще използвам добавката.Трудно ми е да повярвам,но наистина ли няма такава опция в браузерът ,та трябва добавка ?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НякЪде имаше спор дали това е нужно. Някой твЪрдят, че жезЪл-а вЪрши тази работа и опцията която ти искаш е излишна. Разбира се е вЪпрос на лични предпочитания. На мене не ми липсва и даже понякога ме дразни в някой други браузЪри. ЖезЪл-а си ми вЪрши идеална работа ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НякЪде имаше спор дали това е нужно. Някой твЪрдят, че жезЪл-а вЪрши тази работа и опцията която ти искаш е излишна. Разбира се е вЪпрос на лични предпочитания. На мене не ми липсва и даже понякога ме дразни в някой други браузЪри. ЖезЪл-а си ми вЪрши идеална работа ;)

Чиста работа - кликваш на ключа и си вътре.;-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиста работа - кликваш на ключа и си вътре.;-)

И аз съм на същото мнение и при другите браузъри това малко ме дразни, но "другар вкус няма" и щеше да е добро ако го бяха турили като възможност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение и при другите браузъри това малко ме дразни, но "другар вкус няма" и щеше да е добро ако го бяха турили като възможност.

Помня, че имаше един специален скрипт направен за целта и беше много удобно след прехода ми от FIrefox, но в последствие установих, че това е дразнещо и си свикнах с жезъла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помня, че имаше един специален скрипт направен за целта и беше много удобно след прехода ми от FIrefox, но в последствие установих, че това е дразнещо и си свикнах с жезъла.

От Opera 11 насам абсолютно всеки (или почти) userscript може да функционира като разширение - горното разширение е порт на скрипт, който си съществува от едно време.

Иначе не знам защо винаги се гони някакво сравнение с друг браузър - Opera си има собствена философия по отношение на някои неща. Но да, с вградения Wand донякъде може да се компенсира липсата на на autocomplete като в другите браузъри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване