Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ей сега я деинсталирах и инсталирах, но файда йок. Май ще трябва да направя всичко пак на чисто, та да видя какво ще стане. При мен автоматичното мащабиране не работи поне от 11.64. Много ме дразнеше и мен и все още ме дразни да си търся прозорците. Още по-кофти е, че в автоматичен режим прозорците стават големи и половината ми изчезват от екрана. даже и с мишката не ги намирам ако са встрани. Не знам какво са правили, но имам някакво съмнение, че са си правили сметките не на CRT монитор 1600х1200 като моя :) ПП: Всъщност се оказва, че и на ръчни настройки се получава добре, след като сложа мащаб 35 % и 7 колони.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Как и къде се въвеждат ръчно процентите? Защото си мисля, че при 35% и при мен ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...значи проблема е следния с Опера 1164 този сайт(тази телевизия) http://www.e-televizor.com/channel.php?cid=3310 си тръгва без проблем (естественно с плъгина за Медия плеър)но с 12.00 ъ..ъ.. не тръгва изписва Вайтинг фор видео и уви само чакането ти си остава.Според мен има чвно нещо изключено и ли някакъв бъг.Моля ако някой знае да сподели.Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как и къде се въвеждат ръчно процентите? Защото си мисля, че при 35% и при мен ще стане.

Въвеждат се ръчно, когато си поставиш ръчни настройки на мащабирането.

При мен е горе вдясно. Просто пишеш 35, защото я няма тая стойност. Не съм сигурен, дали тоя бутон е там стандартно или ааз съм си го извеждал.

Публикувано изображение

Здравейте...значи проблема е следния с Опера 1164 този сайт(тази телевизия) http://www.e-televiz...el.php?cid=3310 си тръгва

без проблем (естественно с плъгина за Медия плеър)но с 12.00 ъ..ъ.. не тръгва изписва Вайтинг фор видео и уви само чакането ти си остава.Според мен има чвно нещо изключено и ли някакъв бъг.Моля ако някой знае да сподели.Благодаря.

При мен си тръгва и с 12-цата. Аз я преинсталирах със старите настройки, но едва ли е от това. Все пак пробвай с преинсталация, като преди това си синхронизираш всичко, което ти трябва и не триеш данните от сегашната си Опера. Със сигурност, аз само това съм правил. Ако на някой друг му тръгва след ъпдейт с 12-цата без да е барал нищо, нека ти каже. Ако не тръгне, може да пробваш с чиста инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въвеждат се ръчно, когато си поставиш ръчни настройки на мащабирането.

При мен е горе вдясно. Просто пишеш 35, защото я няма тая стойност. Не съм сигурен, дали тоя бутон е там стандартно или ааз съм си го извеждал.

Публикувано изображение

При мен си тръгва и с 12-цата. Аз я преинсталирах със старите настройки, но едва ли е от това. Все пак пробвай с преинсталация, като преди това си синхронизираш всичко, което ти трябва и не триеш данните от сегашната си Опера. Със сигурност, аз само това съм правил. Ако на някой друг му тръгва след ъпдейт с 12-цата без да е барал нищо, нека ти каже. Ако не тръгне, може да пробваш с чиста инсталация.

Ти май ползваш туулбар от девета версия насам - помня тогава я имаше тази лента под адресната - стандартно няма бутон за въвеждане на зум. Иначе при автоматично според мен си е най-добре - ползвам три реда и пет колонки в Speed Dial (фиксиран layout) и на 1680*1050 екран автоматичният зум ми дава около 120% в зависимост от скина, който ползвам. Работи добре в последния билд (1467, който и нарекоха 'final') - особено ако отворя страничния панел или смаля прозореца, но наистина преди няколко билда имаше такъв проблем, че автоматичния зум не даваше повече от 100%.

Иначе деинсталация и инсталация на чисто не е особено радикално решение, особено ако случайно profile папката се запази. Може в съществуваща инсталация да се затрие operaprefs.ini (или друг .ini файл в зависимост от проблема, евентуално може и цялата папка profile) и на следващо пускане (даже и без преинсталация) Opera си създава наново всичко, каквото трябва (на чисто, естествено).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aбе, Opera 11 има проблем с FLASH под Windows2000. Сайт с Флаш игра, който под Internet Explorer крета някак и върви, макар и с лек сеч под Internet Explorer под Opera просто си зарежда, натоварва процесора на 100% и след това или брузерът блокира или реакцията му е изключително мудна. Под XP няма проблем със същата машина, както и няма точно този проблем под Internet Explorer. На някого случвало ли му се е подобно нещо и как е разрешил проблема?

Реших да прехвърля поста си тук, че в другата тема "Кой браузер предпочитате" малко беше не на място. Извинявам се за дублирането.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май ползваш туулбар от девета версия насам - помня тогава я имаше тази лента под адресната - стандартно няма бутон за въвеждане на зум. Иначе при автоматично според мен си е най-добре - ползвам три реда и пет колонки в Speed Dial (фиксиран layout) и на 1680*1050 екран автоматичният зум ми дава около 120% в зависимост от скина, който ползвам. Работи добре в последния билд (1467, който и нарекоха 'final') - особено ако отворя страничния панел или смаля прозореца, но наистина преди няколко билда имаше такъв проблем, че автоматичния зум не даваше повече от 100%.

Иначе деинсталация и инсталация на чисто не е особено радикално решение, особено ако случайно profile папката се запази. Може в съществуваща инсталация да се затрие operaprefs.ini (или друг .ini файл в зависимост от проблема, евентуално може и цялата папка profile) и на следващо пускане (даже и без преинсталация) Opera си създава наново всичко, каквото трябва (на чисто, естествено).

Ами да, явно съм си поставил бутон сам. Обичам да имам нещо под око за увеличение. Не ползвам бързи клавиши. Та тоя бутон си го има сред бутоните и нищо не пречи да се постави за да се промени мащаба. Просто решение, ама накойто не му се мисли повече, това е. За другите работи не знам. При мен, а и при колегата, автоматичното мащабиране не работи. Ако го включа, увеличава ми прозоржите на 60 % и до там не зависимо какво правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да прехвърля поста си тук, че в другата тема "Кой браузер предпочитате" малко беше не на място. Извинявам се за дублирането.

Да, видях го там, но аз лично нямам конкретен отговор. Струва ми се, че Opera Software лека полека искат да спрат поддръжката на Win 2000. Ако е незабелязано и необявено - още по-добре :P Логично е обаче - постепенно се оставя стария софтуер, за да се обърне внимание на новия. Не ги оправдавам, но явно така се получава.

Ами да, явно съм си поставил бутон сам. Обичам да имам нещо под око за увеличение. Не ползвам бързи клавиши. Та тоя бутон си го има сред бутоните и нищо не пречи да се постави за да се промени мащаба. Просто решение, ама накойто не му се мисли повече, това е. За другите работи не знам. При мен, а и при колегата, автоматичното мащабиране не работи. Ако го включа, увеличава ми прозоржите на 60 % и до там не зависимо какво правя.

Сега пробвах един краен случай - на моите 15 зададох фиксирани две колони и явно става въпрос за бъг - автоматичният зум не пада под 60% и при мен също се появява скролбар, иначе идеята му (уж) според мен е да побере всичко в един екран, просто, пак казвам, явно е бъг (сефте...)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях го там, но аз лично нямам конкретен отговор. Струва ми се, че Opera Software лека полека искат да спрат поддръжката на Win 2000. Ако е незабелязано и необявено - още по-добре :P Логично е обаче - постепенно се оставя стария софтуер, за да се обърне внимание на новия. Не ги оправдавам, но явно така се получава.

Да, но браузерът работи перфе, просто флашът натоварва повече в комплект с Opera 11.64 под Windows2000, отколкото под WindowsXP. Иначе всичко останало си работи. С последната версия на Opera 9 няма проблеми с Флаша.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си с последната Opera, но по-стара версия на Flash? Не знам колко е добре от гледна точка на сигурност, но така или иначе едва ли под Win 2000 ще можеш да ползваш хардуерно ускорение и други глезотийки, които ти предлага Flash 11, а може и той самият от еди-коя си версия насам да не поддържа Windows 2000 - не съм се зачитал по въпроса...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си с последната Opera, но по-стара версия на Flash? Не знам колко е добре от гледна точка на сигурност, но така или иначе едва ли под Win 2000 ще можеш да ползваш хардуерно ускорение и други глезотийки, които ти предлага Flash 11, а може и той самият от еди-коя си версия насам да не поддържа Windows 2000 - не съм се зачитал по въпроса...

Ползва се Flash10, Flash9 не поддържа всички сайтове вече и някои неща просто не вървят с него. Идеята е, че флаша си върви под една версия на Opera, под друга по-нова прави проблеми, с IE си върви, а под XP върви и под новата версия на Opera без проблеми.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пробвах един краен случай - на моите 15 зададох фиксирани две колони и явно става въпрос за бъг - автоматичният зум не пада под 60% и при мен също се появява скролбар, иначе идеята му (уж) според мен е да побере всичко в един екран, просто, пак казвам, явно е бъг (сефте...)

При мен е така със скролването поне от предната версия. И картината ми не може да се побере в ширина както преди. Има нещо объркано, но не мога да разбера какво.

A какво ще кажете за Opera Unite? Това бе нещо полезно, но не мога да разбера какво стана. Махат го, но защо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей такива "дребни" нещица първоначално ме накараха да разлюбя Оперката. Някъде бях писал за постоянно изчезващите фичъри...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми нито с мащабирането на speed dial нито с флаш приложенията... С Win 7 Ulti/64 съм... ..

Ей такива "дребни" нещица първоначално ме накараха да разлюбя Оперката. Някъде бях писал за постоянно изчезващите фичъри...

Е аз откакто открих операта преди доста години не съм и изневерявал..... :P .... Експлорера е само за красота , и в началото докато смъкна операта ...

A какво ще кажете за Opera Unite? Това бе нещо полезно, но не мога да разбера какво стана. Махат го, но защо?

Беше абсолютно безполезен ако ме питат мен, никога не съм го ползвал, дори турбото е винаги изключено ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...значи проблема е следния с Опера 1164 този сайт(тази телевизия) http://www.e-televiz...el.php?cid=3310 си тръгва

без проблем (естественно с плъгина за Медия плеър)но с 12.00 ъ..ъ.. не тръгва изписва Вайтинг фор видео и уви само чакането ти си остава.Според мен има чвно нещо изключено и ли някакъв бъг.Моля ако някой знае да сподели.Благодаря.

тръгва, пуснах бнт и кракра тв.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти, ще заместват вградени функционалности с Add-on-и, по неправилен път се тръгва.. А премахването на гласовото управление и Opera Unite изглежда тъпо.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти, ще заместват вградени функционалности с Add-on-и, по неправилен път се тръгва..

А премахването на гласовото управление и Opera Unite изглежда тъпо.

Още нямам време за да я разгледам, но ако е така, този "годзилски" път не ми харесва, ако мога така да се изразя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...При мен е горе вдясно. Просто пишеш 35, защото я няма тая стойност. Не съм сигурен, дали тоя бутон е там стандартно или ааз съм си го извеждал...

Оправих го, благодаря!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше абсолютно безполезен ако ме питат мен, никога не съм го ползвал, дори турбото е винаги изключено ...

Напротив, на мен примерно ми беше супер удобно да си споделя цялата музика от къщи и да мога да я пусна от друг компютър. Страхотна концепция, но според мен недостатъчно ресурси са вкарани в цялата работа - от Opera Software написаха 4-5 приложения на кръст и това беше - всичко си работеше, де, но с известни проблеми, и винаги ми се е струвало, че може и по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми нито с мащабирането на speed dial нито с флаш приложенията... С Win 7 Ulti/64 съм... ..

Е аз откакто открих операта преди доста години не съм и изневерявал..... :P .... Експлорера е само за красота , и в началото докато смъкна операта ...

Всъщност, Opera Unite си бе доста полезен за бързо прехвърляне на файлове. Просто споделяш нещо, независимо колко голямо и даваш линк на отсрещния. Тая операция по нормалния начин изисква доста нерви. Примерно инсталиране на ftp сървър ( ако няма такъв инсталиран), занимавка с настройките и то ти се отщява. Или пък качване някъде. Да, ама преди това трябва архивиране. После време за качване и ако тоя файл е 100 МБ, а скоростта на качване 50-60 к, гледай какво става. Още един вариант е DC++. Най-лесно за мен, но и най-трудно за отсрешната страна. Има ли реално IP, няма ли, ще ме види ли, няма ли да ме види...Друг начин - скайп. Който го е пробвал, знае какви проблеми и там има. Отново опираме до първоначално архивиране. Губи се смисъл отвсякъде. както и да е, направих малка ретроспекция на трансферите. Opera Unite бе едно лесно решение и по-точно File Sharing. Сега ако ми се наложи да пратя нещо, отново почвам да прехвърлям в главата си хиляди варианти, които един по един отхвърлям. Все някъде има ограничения, все някъде искат пари. Нямам нерви да се занимавам с глупости. А попитах защо я махат Opera Unite, защото прочетох някакво неясно изявление или по-точно аз не можах да си го преведе. Дали това не е свързано с ACTA и дали някой не е натиснал разработчиците да спрат поддръжката на споделянето на файлове? Може и аз да съм в грешка, затова попитах, дали има някакъв друг вариант в Опера за споделяне на файлове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте някой знае ли какво представлява opera_plugin_wrapper ?

Процес, който съдържа плъгините, които ползваш. Ако някой плъгин се счупи, няма да ти крашне цялата Opera, ще се рестартира само opera_plugin_wrapper.exe, а opera.exe ще продължи да си работи.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен след ъпдейта unit-a си работи без грешка (поне на първо четене). А да го махнат и за мен е пълна глупост. Изключително удобно приложение, но може би точно заради това да са му видяли сметката.

http://my.opera.com/....dml?id=1434042

Opera staff are saying they'll have a new version of Unite based on the Extensions API in the future.

ПС. Може да опиташ с това - http://www.rejetto.com/hfs/?f=intro

Редактирано от ihm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен след ъпдейта unit-a си работи без грешка (поне на първо четене). А да го махнат и за мен е пълна глупост. Изключително удобно приложение, но може би точно заради това да са му видяли сметката.

http://my.opera.com/....dml?id=1434042

Opera staff are saying they'll have a new version of Unite based on the Extensions API in the future.

ПС. Може да опиташ с това - http://www.rejetto.com/hfs/?f=intro

Убягнало ми е откъде точно и как трябва да си включа Opera Unite :) Мерси много!

ПП: Мдааа...само дето не мога да го включа или по-точно нищо не работи, макар и с включен Opera Unite. Какво ще рече това? Как да си пусна File Sharing?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване