Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ПП: Между другото, това което харесвам в тоя браузер е, че на някои места може да гласуваш колкото си пъти искаш. С други браузери това е невъзможно или поне аз не знам начин, но Опера е идеална да дадеш 20-30 минуса или плюса на някой коментар ;)

Това с цъкането на гласове ми направи впечатление отдавна, но не виждам смисъл.;-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Това с цъкането на гласове ми направи впечатление отдавна, но не виждам смисъл.;-)

Ами за играчка става ;) Има места, където някой с многото минуси ти скрива поста просто ей така и той не се вижда. Ако искаш да се покаже, просто гласуваш за себе си. Друг вариант е ти да даваш много плюсове на човек който знаеш, че е написал нещо смислено, а разни лапетии ще почнат я да се заяждат, я да се подиграват и дават минуси, щото тоя номер не е известен само на теб. Такива места в нета много и ако тук има дисциплина, на други места не е точно така, дори всяка втора дума да е синоним на полов член. Както и да е, това наистина не е важно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам малък проблем: Пускам си клипче във Vbox7.com и преди да е заредило докрай клипът нацепва,а заедно с това и самия звук се" цака" понякога(същото е понякога и в youtube)...и товае така,откакто си ъпдейтнах флаш-а...Изтрих го..преинсталирах го наново с по-стара верия,н осега не иска да се оправи,т.е.да не прицепва както преди не правеше...Заедн ос флаша ми се обнови и Opera на 12.00. Върнах ги и двете към предишна версия,но не става...сега си го прави пак,докато не зареди докрай скрол линията отдолу под клипчето...Много ме дразни това.Някакви идеи???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж този ми пост!

Има бъг в новата версия на флаша, като в момента се работи по него, и ще бъде оправен в следващата версия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора кажете как се спира opera_plugin_wrapper че направо не се трае, циклене и бозене. Сложих flash player 10 ама сега пък в някои сайтове ми казва че нямам флаш плеър. Та ако някои знае как се спира проклетия plugin_wrapper да каже за да може да съм си с flash player 11 и да не се активира plugin_wrapper, би трябвало да има как да се спре но незнам как. Пробвах с чиста инсталация на нова опера и нов плеър и пак така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора кажете как се спира opera_plugin_wrapper че направо не се трае, циклене и бозене.

Сложих flash player 10 ама сега пък в някои сайтове ми казва че нямам флаш плеър.

Та ако някои знае как се спира проклетия plugin_wrapper да каже за да може да съм си с flash player 11 и да не се активира plugin_wrapper, би трябвало да има как да се спре но незнам как.

Пробвах с чиста инсталация на нова опера и нов плеър и пак така.

Инсталирай си още една инстанция на Opera като портативна (с цел после да можеш направо да изтриеш папката) и пробвай как ще е с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже имам две версии на Opera 12 - едната 32 битова, другата 64, при втората паролите ми ги няма и съответно не ми се иска за всеки сайт да ги пиша отново... Дали може да копирам паролите от папката Opera x86 в тази на Opera x64 и ако става, то кой файл е нужно да копирам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си още една инстанция на Opera като портативна (с цел после да можеш направо да изтриеш папката) и пробвай как ще е с нея.

значи така стана няма бъгове вече.

Само при старта на клип ми излиза това и после няма ядове

Нова картина (1).bmp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи така стана няма бъгове вече.

Само при старта на клип ми излиза това и после няма ядове

Нова картина (1).bmp

Отвори произволен флаш клип. Щракни с десен и избери "Global Settings". Ще ти се отвори прозорец с четири таба, първият от които се казва "Storage" - там избери "Allow sites to save information on this computer" и затвори прозореца.

Понеже имам две версии на Opera 12 - едната 32 битова, другата 64, при втората паролите ми ги няма и съответно не ми се иска за всеки сайт да ги пиша отново... Дали може да копирам паролите от папката Opera x86 в тази на Opera x64 и ако става, то кой файл е нужно да копирам?

wand.dat и vlink4.dat от profile папката.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

wand.dat и vlink4.dat от profile папката.

Само да попитам за информация, не е ли възможни прехвърлянето на паролите чрез синхронизиране с opera link? Или проблемът е в 32 и 64 битовите версии? Лично при мен паролите се прехвърлят на различни браузери инсталирани на различни компютри или просто след чиста инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам за информация, не е ли възможни прехвърлянето на паролите чрез синхронизиране с opera link? Или проблемът е в 32 и 64 битовите версии? Лично при мен паролите се прехвърлят на различни браузери инсталирани на различни компютри или просто след чиста инсталация.

Може, но аз не съм "луд", че да си синхронизирам пароли на съвръра.

Отвори произволен флаш клип. Щракни с десен и избери "Global Settings". Ще ти се отвори прозорец с четири таба, първият от които се казва "Storage" - там избери "Allow sites to save information on this computer" и затвори прозореца.

vlink4.dat от profile папката.

Този файл липсва в папката на Opera x86. Има го само в папката на Opera x64.

Ако преместя само wand.dat, дали ще стане?

P.S. Стана!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в папката App data се намира

c:UsersПотребителAppDataRoamingOperaOpera

opera:about за да видиш каде е при теб

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж този ми пост!

Има бъг в новата версия на флаша, като в момента се работи по него, и ще бъде оправен в следващата версия!

Е,да де,ама върнах назад със стара версия на Flash-a (10.2) и сега пак ми го прави тоя номер...избеснявам....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли тайни неща извършваш, че не можеш да синхронизираш за 10 секунди паролите, колкото да се прехвърлят и след това да забраниш синхронизацията? Излишно си си усложняваш живота. Ако си наистина толкова потайнствен, то не си съхранявай паролите и на компютъра. Направо си ги записвай в тефтера и пиши ръчно всеки път. Дай ми обяснение, защо не трябва да си синхронизирам паролите със сървъра?Някой ще ми разбере паролите. Е като ги разбере какво ще прави с тях? Ако имаш наистина нещо важно, то чавка трябва да ти е изпила акъла, за да съхраняваш тия пароли с Опера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в папката App data се намира

c:UsersПотребителAppDataRoamingOperaOpera

opera:about за да видиш каде е при теб

Точно там търся.;-)

Толкова ли тайни неща извършваш, че не можеш да синхронизираш за 10 секунди паролите, колкото да се прехвърлят и след това да забраниш синхронизацията? Излишно си си усложняваш живота. Ако си наистина толкова потайнствен, то не си съхранявай паролите и на компютъра. Направо си ги записвай в тефтера и пиши ръчно всеки път. Дай ми обяснение, защо не трябва да си синхронизирам паролите със сървъра?Някой ще ми разбере паролите. Е като ги разбере какво ще прави с тях? Ако имаш наистина нещо важно, то чавка трябва да ти е изпила акъла, за да съхраняваш тия пароли с Опера.

И какво като ги качиш на съвъра, като спреш синхронизацията, и да не мислиш че "проблема" е решен? Трябва после да ги изтриеш от сървъра, ако е възможно...

Ами за разлика от Firefox, това, че съхраняваш паролите с Wand-a, изобщо не представлява такава опасност, както например съхранението на паролите при другите браузъри. Не ти виждам логиката, какво общо в случая им това дали някой е потайнсвтвен в нета или не, със съхранение на паролите?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, но аз лично имам само умерено доверие на Link. Не от параноя, просто му липсва функционалност, случвало ми се е на чиста инсталация да ми се затрие част от информацията заради него, добре че имам навик да си правя бекъпи от време на време.

P.S. Разликата между x86 и x64 версиите мисля, че е само в изпълнимия файл и в библиотеките. Няма причина останалите файлове да са различни, даже плъгин контейнера е 32-битов и в двата случая.

Възможно е едната инсталация да ти е "стандартна", другата да е портативна - т.е. първата ще си пази информацията в c:users...appdata..., втората - в инсталационната папка, подпапка profile. Просто провери и за двете през opera:about какво пише за Opera Directory. Възможно е на новата инсталация ако все още не си запазвал пароли, wand.dat и/или vlink4.dat да не са генерирани.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто прехвърлих от x86 wand.dat -> x64. В инсталацията на x86, нямаше файл vlink4.dat. И двете инсталации не са портативни. Както и да е, важното е че паролите си работят, след прехвърляне на wand.dat.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно там търся.;-)

И какво като ги качиш на съвъра, като спреш синхронизацията, и да не мислиш че "проблема" е решен? Трябва после да ги изтриеш от сървъра, ако е възможно...

Ами за разлика от Firefox, това, че съхраняваш паролите с Wand-a, изобщо не представлява такава опасност, както например съхранението на паролите при другите браузъри. Не ти виждам логиката, какво общо в случая им това дали някой е потайнсвтвен в нета или не, със съхранение на паролите?!?

Ами много издребняваш :) С какво толкова се занимаваш, че паралите са толкова важни за теб? И ако наистина има нещо важно и смяташ, че е по-добре да не го синхронизираш в нета, просто го изтрий от паролите, синхронизирай останалите и добави ръчно въпросните пароли. Ами ти трябва да си някой диверсант или Че Гевара да е твоят идол, за да се дърпаш толкова. И ако наистина е така, няма логика да съхраняваш тия пароли никъде. Най-добре симпатично мастило, та да ти е мирна главата.

Disasterpiece, тук говорим за някакви скапани пароли, повечето от които вероятно са от разни знайни и незнайни регистрации в мрежата. Ако има наистина нещо важно, едва ли съхранението на тия пароли само с Опера ще реши проблема.

И като стана въпрос какво се пази и какво не в нета, ето ви и какво се пази на тоя сайт - стария ми аватар, който махнах преди 2 месеца поне. С него съм при новините. самият аз се учидих, защо аджаба съм още там. Преди ми дадоха обяснение, че рабираш ли, заради Google се намира информация от мои стари неща. Да, ама 2 месеца тоя Google да не си обновява базата данни...а и тук не става въпрос за Google, а за наличен аватар, зарязан преди 2 месеца ( сори, не си спомням точната дата). Та стига с тая параноя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами много издребняваш :) С какво толкова се занимаваш, че паралите са толкова важни за теб? И ако наистина има нещо важно и смяташ, че е по-добре да не го синхронизираш в нета, просто го изтрий от паролите, синхронизирай останалите и добави ръчно въпросните пароли. Ами ти трябва да си някой диверсант или Че Гевара да е твоят идол, за да се дърпаш толкова. И ако наистина е така, няма логика да съхраняваш тия пароли никъде. Най-добре симпатично мастило, та да ти е мирна главата.

Disasterpiece, тук говорим за някакви скапани пароли, повечето от които вероятно са от разни знайни и незнайни регистрации в мрежата. Ако има наистина нещо важно, едва ли съхранението на тия пароли само с Опера ще реши проблема.

И като стана въпрос какво се пази и какво не в нета, ето ви и какво се пази на тоя сайт - стария ми аватар, който махнах преди 2 месеца поне. С него съм при новините. самият аз се учидих, защо аджаба съм още там. Преди ми дадоха обяснение, че рабираш ли, заради Google се намира информация от мои стари неща. Да, ама 2 месеца тоя Google да не си обновява базата данни...а и тук не става въпрос за Google, а за наличен аватар, зарязан преди 2 месеца ( сори, не си спомням точната дата). Та стига с тая параноя.

Аз не виждам, след като не Ви дреме за Вашите пароли, защо трябва да се излиза на глава с Вас в спор, който е излишен?

Метода със симпатичното мастило ще го преотстъпя на Вас.;-)

Това от което се изненадваш се казва Google cache!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам, след като не Ви дреме за Вашите пароли, защо трябва да се излиза на глава с Вас в спор, който е излишен?

Метода със симпатичното мастило ще го преотстъпя на Вас.;-)

Това от което се изненадваш се казва Google cache!

Мен не ми дреме за много неща, но не виждам как едно просто действие като въвеждане на пароли, е толкова трудно. Сигурен съм, че повече време си отделил да спорим двамата, отколкото да си въведеш ръчно паролите ;) Проблемът на нашата нация е и в цялата тая параноя. Ако искаш, ще ти напиша моите пароли тук, да видим какво ще направите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен не ми дреме за много неща, но не виждам как едно просто действие като въвеждане на пароли, е толкова трудно. Сигурен съм, че повече време си отделил да спорим двамата, отколкото да си въведеш ръчно паролите ;)Проблемът на нашата нация е и в цялата тая параноя. Ако искаш, ще ти напиша моите пароли тук, да видим какво ще направите.

:handshake:

За това съм съгласен, но мен не ме брой! И последно - мен не ме мързи да си въведа паролите, но това е "минуса" на Opera, че като си ги запаметил и като си цъкаш върху Wand-a и ти ги попълва, следователно ги и забравям след време. Иначе знам, че има програми с които можеш да си видиш паролите при нужда...

И сега относно болднатото - проблемът е че народа е манипулиран до такава степен, че вече всичко каквото чуе по телевията го приема за истина, което е жалко. Информираните и непрекъснато стремящи се да търсят нова информация, не ги засяга този проблем. В БГ е нормално масата народ да е невярващ в много неща и следователно подозрителен. Но тази твоя вметка пак не беше на място. ;) Само за протокола, Немците където са МНОГО по-напред от нас, а и не само, защо мислиш че първи отсвириха появата на Google Chrome в началото?

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто аз виждам някакво решение чрез синхронизация. Казвате, че това не било сигурно. ОК. А кое е сигурно докато разцъквате из мрежата? Ами да си пусна по един кабел с познати хора и да си общувам само с тях, щом нищо не е сигурно. Аз ти казах. Ако ползваш една парола е разбираемо да си я къташ. Но ако ползваш различни, логично е важните пароли да не записваш в браузера. и не заради това, че някой ще ти ги открадне, а може би поради причина някои "нежелани" хора без да искат да получат достъп до тях. Ами аз точно заради това съм още с Опера, защото имам лесна възможност да си върна регистрациите. Тук не става въпрос само за паролите, които се променят ако човек иска. Парола се променя лесно, за разлика от някое име с което си регистриран. Ето, сега в тоя сайт може да си променя паролата, но не и името. За мен е хиляда пъти по-лесна една синхронизация отколкото мъки по прехвърляне на акаунти. Не, че навремето не правех това, та затова и надграждах и надграждах и надграждах докато в един слънчев ден тая Опера вече почти не работеше. Пробвай с копиране на това и онова, може и да те огрее, не знам. Аз лично вече не вярвам на тия неща. Чистата инсталация си е най-добре, а проблемът с паролите се решава чрез синхронизация с opera link. На който не му се занимава или по-точно "му се занимава", нека си го направи по сложния начин. Нямам нищо против.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто аз виждам някакво решение чрез синхронизация. Казвате, че това не било сигурно. ОК. А кое е сигурно докато разцъквате из мрежата? Ами да си пусна по един кабел с познати хора и да си общувам само с тях, щом нищо не е сигурно. Аз ти казах. Ако ползваш една парола е разбираемо да си я къташ. Но ако ползваш различни, логично е важните пароли да не записваш в браузера. и не заради това, че някой ще ти ги открадне, а може би поради причина някои "нежелани" хора без да искат да получат достъп до тях. Ами аз точно заради това съм още с Опера, защото имам лесна възможност да си върна регистрациите. Тук не става въпрос само за паролите, които се променят ако човек иска. Парола се променя лесно, за разлика от някое име с което си регистриран. Ето, сега в тоя сайт може да си променя паролата, но не и името. За мен е хиляда пъти по-лесна една синхронизация отколкото мъки по прехвърляне на акаунти. Не, че навремето не правех това, та затова и надграждах и надграждах и надграждах докато в един слънчев ден тая Опера вече почти не работеше. Пробвай с копиране на това и онова, може и да те огрее, не знам. Аз лично вече не вярвам на тия неща. Чистата инсталация си е най-добре, а проблемът с паролите се решава чрез синхронизация с opera link. На който не му се занимава или по-точно "му се занимава", нека си го направи по сложния начин. Нямам нищо против.

Изглежда че спора продължава? Хората са измислили АВ програми, както се вижда от подписа, моята е една доста добра и досега не съм хващал вируси и т.н. Другото нещо е, че аз писах по-горе, че съм си прехвърлил без проблеми паролите. Колко време ми трябваше ли? Ами секунди. Плюс има портативни версии, които можеш да ги мъкнеш в джоба ако искаш...Май не ме разбра, или си останал с впечатлението че съм параноик на тема сигурност? Ако беше така, нямаше да се отделя от раздел "Сигурност и защита"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая при теб най-вероятно е от браузърът, щом си върнал една версия назад, и пак прави така!

При мен положенито е идентично, но под лисица!

Нека който има същият проблем, а и дори да го няма, то просто да гласува за този бъг с цел да се реши по-бързо проблема!

Редактирано от programings (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Viiipeer и bildera_ може ли да изпишете две страници с глупости?! Този задочен спор може да се води и по друг начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване