Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Как се добавя нова търсачка в Opera ???

Или като влезеш във въпросната търсачка (за пример давам http://www.yandex.ru/) в полето за търсене натискаш десен бутон, и избираш "Вземи търсачка".
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройки > Предпочитания > Търсене > Добави.

Публикувано изображение

Това е бавният и тромав начин да го направиш. Може директно от десен клик в полето за търсене, което искаш да добавиш.

P.S. Колегата ме е изпреварил.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Проблемът е копирането е само в този форум." (текстът е копиран с десен клик --> Copy --> десен клик --> Paste)

При мен няма проблем ... :eek:

ПП. Обаче пък от няколко дена има друг - влизам в някоя тема, и за да се върна обратно, трябва по 3 пъти да натискам стрелката за "Назад" ...

Проблемът се разреши по естествен път - при ъпдейт до Opera 12.02 :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Прегледах доста форуми с проблеми свързани с браузера Opera,но не можах да намеря решение на моя проблем. Използвам Opera 10 понеже машината ми е слаба.Имам проблем със свалянето от торент сайтове.Използвам uTorrent.Когато свалям торент,вместо да ме попита с коя програма искам да направя това,браузерът директно ми посочва BitTorrent.Прегледах всички инструменти на браузера,но не открих опция за промяна на торент клиента. Има ли начин да заобиколя торент клиента по подразбиране и да свалям с uTorrent? Благодара предварително.

Редактирано от emanuil1972 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Прагладах доста форуми с проблеми свързани с браузера Opera,но не можах да намеря решение на моя проблем.

Използвам Opera 10 понеже машината ми е слаба.Имам проблем със свалянето от торент

сайтове.Използвам uTorrent.Когато свалям торент,вместо да ме попита с коя програма

искам да направя това,браузърет директно ми посочва BitTorrent.Прегледах всички инструменти на браъзера,но не открих опция за промяна на торент клиента. Има ли начин да заобиколя

торент клиента по подразбиране и да свалям с uTorrent?

Благодара предварително.

Preferences > Advanced > Downloads - в поленцето пишеш "torr" и махаш отметката вдясно. Щракваш два пъти върху появилия се резултат долу и в прозорчето, което ще се отвори, ще имаш опция да си избереш µTorrent.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам,но забравих да спомена,че Операта е на БГ.А аз съм на Вие с английският

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам,но забравих да спомена,че Операта е на БГ.А аз съм на Вие с английският

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с опера 12.02 тегли файлове много бавно скороста е между 40-50 КБ и другия проблем е в това, че като спра тегленето и след това го пусна започва да тегли файла отначало а не от там да където е стигнала.Чистих кеша но не помага нямам антивирусна ако някой знае какъв е лека ще съм благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с опера 12.02 тегли файлове много бавно скороста е между 40-50 КБ и другия проблем е в това, че като спра тегленето и след това го пусна започва да тегли файла отначало а не от там да където е стигнала.Чистих кеша но не помага нямам антивирусна ако някой знае какъв е лека ще съм благодарен.

Това да може да се спре тегленето и после пак да се пусне зависи от сървъра, който ти дава да теглиш, а скоростта зависи пак от този сървър и от доставчика на Интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря това за сървара не се бях сетил а иначе с юторент свалям с около 1 мегабайт за това си помислих че проблема може да е в опера сега виждам че и с интернет експлорер държи такава скорост

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте , някой знае ли как да си направя операта примерно като е отворена , като цъкна отново на шорткъта и да се отваря нов прозорец а не подпрозорец ( както е в мозила) ? И като свалям файл download страничката да не в подпрозорец а в отделно прозорче ( както при мозила) ? Рових доста из настройките но не открих нищо .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , някой знае ли как да си направя операта примерно като е отворена , като цъкна отново на шорткъта и да се отваря нов прозорец а не подпрозорец ( както е в мозила) ? И като свалям файл download страничката да не в подпрозорец а в отделно прозорче ( както при мозила) ? Рових доста из настройките но не открих нищо .

ползвай мозила за тая ненужна опция от Опера се стремят да ползват едно приложение

но ако толкова искаш щракни с десен клавиш на някой от разделите и избери "Отдели"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвай мозила за тая ненужна опция от Опера се стремят да ползват едно приложение

но ако толкова искаш щракни с десен клавиш на някой от разделите и избери "Отдели"

Ползвам мозила но при някой специфични положения се бъгва и после трябва да изключвам всички нейни процеси в Task M. за да се оправи .

Може за повечето хора опцията да е ненужна но за мен е много важна защото като работя ми трябват поне 3-4 отворени едновременно страници които да виждам плюс 2-3 програми и искам да си ги разхвърлям по десктопа както ми е удобно .

А тази функция "Отдели" и нея не я виждам (с последна версия Опера съм на английски )

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам мозила но при някой специфични положения се бъгва и после трябва да изключвам всички нейни процеси в Task M. за да се оправи .

Може за повечето хора опцията да е ненужна но за мен е много важна защото като работя ми трябват поне 3-4 отворени едновременно страници които да виждам плюс 2-3 програми и искам да си ги разхвърлям по десктопа както ми е удобно .

А тази функция "Отдели" и нея не я виждам (с последна версия Опера съм на английски )

Ако очакваш да видиш абсолютно цялата функционалност на Opera разхвърляна някъде по менютата, си объркал браузъра. Можеш обаче ръчно да си добавиш командата към дадено меню или клавиш - "Detach page".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите настройки на Opera:

??????????????????????????????????????????????????????????????????

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

?? Opera 11.52 Settings ??????????????????????????????????????????????????????????

????????????????????????????????????????????????????????????????????

??????????????????????????????????????????????????????????????

?? Opera Menu, Settings, Preferences, Advanced ????????????????????????????????????????????

??????????????????????????????????????????????????????

Tabs

Uncheck "Show thumbnails in tab cycle"

Uncheck "Show thumbnails when hovering tabs"

Uncheck "Enable thumbnails in tabs"

Uncheck "Show tool tips"

Browsing

Check "Show full web address in address field"

Notifications

Uncheck "Enable program sounds"

Content

Uncheck "Enable animated Images"

Uncheck "Enable sound in web pages"

Check "Enable plugins only on demand"

History

Check Disk cache "Empty on exit"

Cookies

Select "Accept cookies only from the site I visit"

Check "Delete new cookies when exiting Opera"

Network

Uncheck "Enable Fraud and Malware Protection"

Select Auto-update "Do not check for updates"

Uncheck "Send referrer information"

Uncheck "Enable Geolocation"

Click "Server Name Completion", uncheck "Look for local network machine"

Click "Server Name Completion", uncheck "Try name completion, using"

Shortcuts

Uncheck "Enable Visual hints"

?? Opera Menu, Appearance ???????????????????????????????????????????????????????

??????????????????????????????????????????????????????????

Skin

Uncheck "Enable special effects"

Panels

Select "Panel placement Off"

Check "Show panel toggle at the edge of window"

???????????????????????????????????????????????????????????????????

?? Add-ons ????????????????????????????????????????????????????????

???????????????????????????????????????????????????????????????????????

NotScripts Add-on

A high quality extension that provides "NoScript" like javascript blocking with the easiest

to use interface

https://addons.opera...ils/notscripts/

Set it to "Whitelist + Same Origin" (WL+SO)

Facebook Blocker Add-on

Block connections to Facebook from third-party sites - prevents Facebook from tracking your

browsing behaviour

https://addons.opera...cebook-blocker/

Adblock for Opera

urlfilter.ini and CSS Element Hiding Filter

http://www.fanboy.co...lock/opera.html (Main List+Tracking List)

http://my.opera.com/Alpha-Toxic/blog/ (Main List+Tracking List+Bulgarian List)

http://www.fanboy.co...elements-v4.css

Combined English and Bulgarian Spell Check Dictionary (bg+en.zip)

http://my.opera.com/...c.dml?id=286386

YouTube Downloader Add-on

https://addons.opera...r-2/?display=en

"Google Tracking-B-Gone" Java Script for Greasemonkey

Removes click tracking from Google's search results

http://userscripts.o...ipts/show/47300

Adding User Java Scripts in Opera How to

http://www.opera.com/docs/userjs/

Adobe Flash Player 10,1,102,64

?????????????????????????????????????????????????????????????

?? opera:config ??????????????????????????????????????????????????????

???????????????????????????????????????????????????????????????????

Disable BitTorrent

opera:config#BitTorrent|Enable

Unselect "Enable", click "Save", and BitTorrent is disabled.

Disable Opera Unite

opera:config#UserPrefs|EnableUnite

Disable Search Field On Error Pages

opera:config#UserPrefs|SearchFieldonerrorPages

Disable the missing plug-in detection and automatic installation wizard

opera:config#AutoUpdate|PluginAutoInstallEnabled

Enable Show Dropdown Button In Addressfield

opera:config#Show%20Dropdown%20Button%20In%20Addressfield

П.П. За по-новите версии (11.6x):

Disable the implicit address bar google search suggestions which forced the found bookmarks to appear at the bottom. It can be done by unchecking the Addressbar Content Search option at opera:config page.

Редактирано от Tiho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много полезен greasemonkey скрипт за Chrome, Firefox и Opera. Премахва click tracking и redirections в google search, като в google image search поставя директни връзки към всяка снимка и към страницата, на която тя се намира. Връзката към google frame страницата се запазва също (това е тази синята под снимката).

Google Images direct link: http://userscripts.o...ipts/show/78355

Публикувано изображение

П.П. С opera 11.52 работи без проблеми.

Редактирано от Tiho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблюдения дали и колко повече ресурси хаби Opera 12.02 в сравнение с 11.64?

При мен се държи много добре. Не забелязвам допълнителен разход на ресурси. Max ст-т е при измерването на www.speedtest.net. При нормално ползване 60-120Mb.

post-211055-0-72972900-1348831586_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

60-120МБ повече или 60-120МБ въобще? Защото за мен именно ресурсите са важни и до сега бях с 11.64 и може пак да даунгрейдна.

Количество изпозвана памет. Като излезе последната версия си сложих портативна 11.64 и след като се убедих, че при мен не се държи по - зле си оставих 12.02.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване