Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Opera пак започна да ми прави номера и този път от нищото, не ще да се появява плеъра в тубата, като вместо това на негово място има черен екран...При Firefox работи без проблем. Пробвах да изчистя кеша и нищо... Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням, имаше някакви проблеми с по-новите версии на Flash - ако си с 11, пробвай с 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Opera пак започна да ми прави номера и този път от нищото, не ще да се появява плеъра в тубата, като вместо това на негово място има черен екран...При Firefox работи без проблем. Пробвах да изчистя кеша и нищо... Някакви идеи?

Да не си го блокирал?

Аз си карам с х64 версията на операта и най актуалния флаш, и не съм имал проблеми никога с флаша където и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си го блокирал?

Аз си карам с х64 версията на операта и най актуалния флаш, и не съм имал проблеми никога с флаша където и да било.

Не! Аз също съм с x64 и вече колкото и да ми е любим браузъра ще търся алтернатива, че ми омръзна, я бъг, я несъвместимост... Нямам никакви добавки.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е толкова ли не можеш да караш с 32битовата версия? Освен от гъзария, има ли причина в момента да ползваш 64битова? Нещо повече ли по принцип очакваш от нея? Браузерите едва на скоро почнаха да излизат с 64битови версии, няма как да няма бъгове за изчистване в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е толкова ли не можеш да караш с 32битовата версия? Освен от гъзария, има ли причина в момента да ползваш 64битова? Нещо повече ли по принцип очакваш от нея? Браузерите едва на скоро почнаха да излизат с 64битови версии, няма как да няма бъгове за изчистване в момента.

Ми не, проца ми е x64 защо да слагам 32 при налична x64? Плюс това Opera дали ще е 32/64 все си е бъгава за съжаление. Преди да се появи въпросния проблем, само крашваше!

По-интересното е, как колегата по-горе е с x64 и го няма този проблем?

P.S. Проблема е решен, обаче донякъде Opera, донякъде аз съм виновен, но важното е че намерих решението и то е:

Когато имаше черен екран, направих идентификацията от Opera, на Firefox/IE, и резултат нямаше...Днес реших да върна mark as Opera и воала - всичко тръгна!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми не, проца ми е x64 защо да слагам 32 при налична x64?

А какво е реално значението дали ще бъде 32 или 64битова Opera на 64битов процесор. Нещо повече ли ще получиш? Има много други програми сигурно, на които ползваш 32битови версии. Просто си наясно, е 64битовите версии тепърва излизат и е нормално да имат някакви проблеми за изчистване. Специално за YouTube и черният екран - можеш да пробваш и HTML5 версията, ако в бъдеще имаш такива проблеми.

Между другото - при мен крашове няма, нито някакви особени проблеми с YouTube..

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво е реално значението дали ще бъде 32 или 64битова Opera на 64битов процесор. Нещо повече ли ще получиш? Има много други програми сигурно, на които ползваш 32битови версии. Просто си наясно, е 64битовите версии тепърва излизат и е нормално да имат някакви проблеми за изчистване. Специално за YouTube и черният екран - можеш да пробваш и HTML5 версията, ако в бъдеще имаш такива проблеми.

Между другото - п

ри мен крашове няма, нито някакви особени проблеми с YouTube..

Дайте да се връщаме на Windows x32, само защото повечето програми са x32 бита, нищо че някои хора имат 4GB+ RAM! Щом разработчиците са я пуснали, значи би следвало да работи добре!

Коментара ми не е заяждане, а просто отговор по темата.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...

Не. Но 32битовите програми вървят на 64битов Windows. То много работи следват да работят добре, но ако беше така, нямаше да пуснат 2 Service Pack-а за WinXP, преди да успеят от Microsoft да си оправят повечето глупости в операционната им системка. Разбирам те напълно какво се опитваш да кажеш, но в конкретният случай с 64битов браузер няма кой знае какви предимства, освен повече несъвместимости и проблеми. Няма никаква драматична разлика в производителността... Идеята ми беше да оставиш повече време да ошлайфат 64битовата версия, а не да съдиш прибързано :) Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли нотификациите в профила се появяват по няколко пъти, дори след като вече съм ги прегледал. Както на главната страница на сайта, така и във форума. Мисля си, че това е бъг във форума, но за всеки случай да попитам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли нотификациите в профила се появяват по няколко пъти, дори след като вече съм ги прегледал. Както на главната страница на сайта, така и във форума.

Мисля си, че това е бъг във форума, но за всеки случай да попитам?

И при мен се забеляза същото. Повтаряше се докато не използвах "Маркирай всички като прочетени". Нямам нови за проверка дали това решава въпроса окончателно. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви попитам как да си сменя търсачката по подразбиране. В момента като напиша нещо в лентата за адреси ми търси с някаква странна търсачка, а не с google. Някой знае ли как се избира коя да ти е основна. В момента ми е нагласена някаква MyStart и искам да я сменя с google.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви попитам как да си сменя търсачката по подразбиране.

В момента като напиша нещо в лентата за адреси ми търси с някаква странна търсачка, а не с google.

Някой знае ли как се избира коя да ти е основна.

В момента ми е нагласена някаква MyStart и искам да я сменя с google.

Ctrl + F12 > Search > избираш с двоен клик Google > Details > 'Use as default search engine'.

А на предния екран можеш и да си махнеш ненужните търсачки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флаш умира така или иначе.

Той Флаш хубаво умира, но доста мудно се реагира на пригодяването на сайтовете с мултимедия за работа с Html 5 и примери за такива сайтове има бол. Направо със снегорин да ги ринеш... :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 битова опера харчи по-малко рам (много по-малко) от 32 битова опера. Факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 битова опера харчи по-малко рам (много по-малко) от 32 битова опера. Факт.

Не издавай тайните че сега ще им дойдат идеи, че по-добре да работят на неитив х64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги - моля някой да предложи алтернатива на DTA (Down Them All) която да не изисква употребата на програма за сваляне от типа на Орбит...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се появи проблем при свалянето на субтитри от http://subs.sab.bz/. Просто нищо не се случва като кликна на бутона "СВАЛИ СУБТИТРИТЕ". Проблемът е само с този сайт и този браузър. Някой да знае как се оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен напоследък ми се стовариха много проблеми с 64 битовата Опера. Първо, като получа определена поща чрез мейл клиента на опера, драйверите крашват. Налага се затваряне ръчно на браузера и стартиране наново. До следващото писмо. Отделно и на мен много линкове не ми се отварят. Кликвам и до там. Явно това става, когато няма връзка. Но тогава дори не се появява съобщение. Първия проблем го реших частично, след като направих браузера да се отваря с прозорците, които са били отворени преди затваряне. Неудобно е, ама така имам малко по-малко ядове. Все пак, ако съм писал примерно някой пост, както сега, всичко отива на вятура :) Чудя се какво да правя. Мисля, да махна хардуерното ускорение засега, та да видим дали първия проблем ще се оправи. Вторият със сигурност няма да се оправи. Ето, сега исках да изтегля едни .pdf файлове и браузера ми показва, че се изтеглят на момента. Кликвам и ми дава грешка във файла. Пробвам пак да го сваля, същата работа. След това пробвах с Chrome и там се опитва да се свържи 2-3 минути, но ми го отвори. Авно браузера като види зор с интернета, решава да предприеме нещо или нищо. Ако ме ядосва още малко, ще го сменя. Само не знам как да реша въпросите с мейл клиента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се появи проблем при свалянето на субтитри от http://subs.sab.bz/. Просто нищо не се случва като кликна на бутона "СВАЛИ СУБТИТРИТЕ". Проблемът е само с този сайт и този браузър. Някой да знае как се оправя?

Десен бутон върху субтитъра, и избираш "запиши в папката за сваляне".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон върху субтитъра, и избираш "запиши в папката за сваляне".

А по нормалния начин с ляв бутон не може ли да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по нормалния начин с ляв бутон не може ли да се направи?

Може, но казваш че не тръгва, Аз имам инсталиран Download Manager и през него свалям файловете. Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами от настройките на файловите асоциации, с които борави Opera(Tools->Advanced->Downloads) потърси разширенията .RAR и .ZIP и ги настрой с опцията "Запитване за сваляне". Аз проблем със сайта нямам, проблемът е в твоят телевизор и настройките ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от настройките на файловите асоциации, с които борави Opera(Tools->Advanced->Downloads) потърси разширенията .RAR и .ZIP и ги настрой с опцията "Запитване за сваляне". Аз проблем със сайта нямам, проблемът е в твоят телевизор и настройките ти.

Opera(Tools->Advanced-> няма Downloads...Инсталирах си и Download Manager, но като кликна на бутона свали пак не тръгва. Знам, че трябва да е от някакви настройки на операта, но не знам къде да ръчкам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инструменти >> предпочитания >> разширени >> сваляне >> слагаш отметка на "без управление от опера типове", после следваш съвета на @simtech. Щом имаш инсталиран Download Manager, виж в неговите настройки има една опция "следене на браузъра ...".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...