Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Използвам последната версия на Опера x64 на WinXP x64 SP1.

Има ли шанс това, че не съм със SP2 да е причина за доста често зацикляне и забиване на Операта. Определено забиването има връзка с флаш-а, защото се случва много често, ако имам отворени 2-3-4 страници на ютуб от предишната сесия. От известно време съм disable-нал флаш и операта определено по-рядко забива. Въпреки това пак се случва още със стартирането си Операта да забие. Просто клик-ваш иконата, и след 5-10 секунди бял екран и not responding буквално със зареждането.

Предполагам, че няма проблем това, че имам инсталирана още една опера, която е 32 битова, но не съм ги пускал да работят заедно.

Други наблюдения, които имам засега от Опера x64, че няколко пъти ми се е случвало, след като браузърът се самоубие, все още да стои един opera-plugin-wrapper.exe, който ако не убия ръчно през task manager-а, при следващото пускане на Операта, съм си гарантирал задължително забиване със старта.

Освен това при по-старите версии, от 11 надолу, никога не се е случвало, ако забие някой таб, да увисне цялата Операта. От версия 12, от както се появи тъпото opera-plugin-wrapper.exe, наблюдавам точно обратното: един таб да забие и цялата опера увисва. Никаква навигация между табовете, никакви опити за затваряне на табове не работят. А преди си беше точно обратното: забие някой таб, тогава ctrl+w и отиваш на съседния таб.

Не мога да разбера, защо въобще го направиха това opera-plugin-wrapper.exe, като ефектът, който наблюдавам е точно обратен.

П.П. Нямам никакви разширения инсталирани.

Редактирано от waterjess (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

При мен го имаше проблемът, но инсталирах операта като "портабъл" (като запазих букмарките и др. неща), и вече нямам такива ефекти.Но все още се случва на някой таб да стои на "елементс 67/68" т.е да не може да зареди цялата страница. Това не мога да го разбера от какво е - случва се и на Линукс версията, която инсталирах за проба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Използвам последната версия на Опера x64 на WinXP x64 SP1.
В 32битовата версия премахната opera-pluing-wrapper.exe временно поради проблеми с консумацията на системни ресурси. Ти с коя версия на Opera си и защо ползваш WinXP x64 SP1, като отдавна има SP2 - трябва да си го инсталираш?
Чувала съм, че 64 битовата версия на ХР не е много читава, така че може и от това да е.
Не не е толкова до нечитавостта, по-скоро несъвместима с някои драйвери, хардуер и програми, защото е факто е базирана на 64 битовата версия на Windows 2003 Server, а не е отделно разработена. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@simtech

Операта, която ползвам и ме ядосва е тази Opera x64 12.12 1707. Откакто се появи версия 12 за х64 реших да тествам, какво са сътворили и винаги като се появи нова официална версия на х64 и веднага се обновявам с надеждата да се оправи, ама не.

Иначе другата х86 версия, която е инсталирана, е последната 10 или 11. С нея всичко работи по мед и масло.

При първоначалната инсталация на х64 видях, че си прави отделни папки в Application Data и Local Settings затова съм спокоен, че двете версии няма да си оплескат профили, настройки и други глупости.

А за SP2, това е друга тема. Просто не ми се занимаваше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операта е супер браузър но едно не ми харесва във Facebook много се бави като натискаш Scrolla за надоло 

Отностно waterjess инсталирай си по стара версия на мен ми правеше мизерий и сложих по стара и се оправи  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А за SP2, това е друга тема. Просто не ми се занимаваше.
Ама ти нали си наясно, че WindowsXP x64 SP1 е спрян от поддръжка и въобще няма да е чудно, ако редица програми откажат да работят коректно и в този случай вината ще е твоя - че не си инсталирал сервизният пакет, а не на разработчиците на продукта? Толкова ли не можеш да си изтеглиш SP2 и въобще от колко време не е преинсталиран тоя компютър, защото WinXP Pro x64 SP2 е излязъл 2007година? Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тази 12-а версия при мене гълта много РАМ. Windows Xp - SP3, Opera - 12.12. Взема повече от 300 MB RAM. Понякога пада до към 100. При вас как е?

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе тази 12-а версия при мене гълта много РАМ. Windows Xp - SP3, Opera - 12.12. Взема повече от 300 MB RAM. Понякога пада до към 100. При вас как е?

Не е само при тази версия.От 9-10 версия насам Операта вече взима доста РАМ. Моето AVG редовно ме информира за това и иска да я рестартирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Opera 9 насам е изтекла доста вода. Opera 9.2 беше лекичка, но доколкото знам немалко от кодът на енджина е пренаписан от тогава до сега, писани са и нови неща (примерно за поддръжката на HTML5), а и като се вземе предвид, че всеки съвременен компютър има 3-4GiB памет, то всичко си е в реда на нормалното. И на мен ми се струваше странно до едно време, но това е положението.

P.S. На мен ако антивирусна ми каже подобно нещо, директно ще й покажа вратата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето така със 7табчета с не много тежки странички. Имай предвид, че трябва да покажеш в Task Manager и VM usage, защото иначе е непълно - освен физическата памет понякога програмите си циклят и в SWAP-a. Снимката е правена докато се зарежда страница, така че по-високото натоварване на процесора е оправдано.

Публикувано изображение

Понякога ми се налага да я спирам от Task Manager, когато отворя повече табчета - много мудно се затварят, но то и харддискът на лаптопа ми е бавничък. Като изцяло спрях Swap-а нещата си идват долу-горе на място, само че постепенно с отварянето на нови табове - като ги затвориш същите тези, не си изчиства целият кеш от RAM и честно казано - дразни. Още оптимизации трябва да й направят.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Имам проблем със вградената торент програма на Opera.

Като се опитам да сваля нещо от някой торент сайт и ми изписва грешка.

Ако свалям от друг сайт,който не е торент сайт,няма абсолютно никакъв проблем.

Какви настройки трябват за да мога да свалям торетите през Opera и как се сиидват.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Защо ти е въобще да правиш това? Теглиш и инсталираш utorrent и забравяш за всички проблеми. ;)

Редактирано от kakoytou (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@simtech

Наясно съм, че има SP2 от доста време. Този уин си досега не е преинсталиран минимум 4-5 години. Инсталирани са и други ос-и, но този никога уин не съм го махал, ама продължава да си работи. За това ми беше въпроса, дали може проблемът да се дължи на сервизния пакет. Ако е от това, ще го обновя, сигурно ще го обновя, и засега търсех съвет.

За сп2: Ползвам и други програми, които пише, че изискват СП2, ама си работят стабилно и на СП1, което и мен леко ме учудва, ама факт.

Поздрави

@KirilPopov89

Някои тракери изискват допълнителни настройки на торент клиентите: най-често порт. Не съм ползвал ползвал тази функция на операта, но само за това се сещам на първо време.

Редактирано от waterjess (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей! Защо ти е въобще да правиш това? Теглиш и инсталираш utorrent и забравяш за всички проблеми. ;)
Ужасно грешен съвет - ако човекът иска да ползва Opera, защо да не я ползва? Функциите като торент клиент са съвсем основни, вярно е, но върши работа - защо да се товари с външни програми, ако не иска? @KirilPopov89 - каква точно е грешката, която показва?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , с последната версия на Opera съм и с Убунту 12.04, как да задам плеъра ми за гледане на интернет тв да е друг а не този по подразбиране ? В Лисицата кликам с десен бутон на мишката в/у прозореца на тв -то и си избирам от опциите, но в Опера не става. От настройките ми излизат типовете файлове и с какво да се отварят, но не знам кой е за интернет тв-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Някой от Вас да има замръзване на Opera под Windows 8? Много е дразнщо докато браузвам и през определен интервал - когато и кеф да замръва, като същевременно Firefox е ток и жица!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от Вас да има замръзване на Opera под Windows 8? Много е дразнщо докато браузвам и през определен интервал - когато и кеф да замръва, като същевременно Firefox е ток и жица!?

Аз нямам такъв проблем.От вчера съм и с новата версия и всичко си е ОК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да мине малко време. При мен със всеки старт на OS-a, когато стартирам за първи път - браузъра мисли... И когато браузвам също...

Аз нямам такъв проблем.От вчера съм и с новата версия и всичко си е ОК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само при мен ли новата 12.13 крашва така, че дори не може да се стратира?  Windows 7 Ultimate x32, SP1. 

Върнах 12.12 и всичко е ок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само при мен ли новата 12.13 крашва така, че дори не може да се стратира?  Windows 7 Ultimate x32, SP1.  Върнах 12.12 и всичко е ок.

С 12.13 (1733) също го правеше. Официалната версия е 1734, затова го казвам. Временно решение, до което стигнах, е да затриеш 'widgets' от profile папката. Това ти премахва разширенията, но всичко е окей, след като си ги свалиш наново.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би постоянното замръзване да се дължи на факта, че съм си пуснал синхронизиране на инфото в браузъра?

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да проверя. дали е пуснато! Не искам да се разделям с любимия ми вече браузър, но вече не знам какво да правя! Не е от Windows 8, защото с други браузъри нямам проблем! Пробвах да я деинсталирам с YourUninstaller и инсталирах наново - резултата бе същия. Инсталирах и x64 bit, но веднага след отваряне на първата страница - забива и дава бял екран...

P.S. В полето opera:config - hardware acceleration e 0, тоест не е включено... направих го 1, та да видим....

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да кажа за моя проблем в FB. Въпроса е, че когато съм на главната страница, там къде са новините, веднага като влезеш и като почна да скролвам имам голям лаг. Полудявам ! А като изключа JavaScript-а нямам грам лаг, но не мога да цъкам никъде. Как да оправя този лаг ?! 

Спестете си съвети от типа: "не ползвай facebook." :)

Редактирано от sando99 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване