Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Използвам опера 1214 и нямам проблем с нито един сайт  а само с фасебоок.Изписва ми :

Неуспех при довършване на защитен обмен на данни

Към момента адресът (УРЛ) http://redir.opera.com/speeddials/facebook/ не е достъпен. Проверете дали е изписан правилно и тогава се опитайте да го заредите отново.

Защитена връзка: Непреодолима грешка (49)

Сертификатът е валиден, но е отказано разрешение.

Отваряше фасебоок без проблем и изведнъж така се получава.

При мен всичко си е нормално. 12.14 Win 7 64.На втората страница долу сложи отметката, за да запомни избора ти.

Редактирано от sispol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен всичко си е нормално. 12.14 Win 7 64.На втората страница долу сложи отметката, за да запомни избора ти.

На коя втора страница, че не те разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

google

http://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Този адрес ползвам аз и подсказките си работят (поне тия дни - казвам го, защото и Google от време на време сменят адресите). 

Използвам опера 1214 и нямам проблем с нито един сайт  а само с фасебоок.Изписва ми :

Неуспех при довършване на защитен обмен на данни

Към момента адресът (УРЛ) http://redir.opera.com/speeddials/facebook/ не е достъпен. Проверете дали е изписан правилно и тогава се опитайте да го заредите отново.

Защитена връзка: Непреодолима грешка (49)

Сертификатът е валиден, но е отказано разрешение.

Отваряше фасебоок без проблем и изведнъж така се получава.

Грешки за сертификати хвърчат често, ако локалното време на компютъра не е сверено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допълнения към Opera, които намирам за много полезни:

Google Search Tools Backhttp://userscripts.org/scripts/show/152796

Слага старите инструменти за търсене отляво на страницата на google search. Освен това добавя и няколко допълнителни, и прави всички да са винаги видими (не е необходимо да се натиска на "още")

No Google Search Redirect (add-on): https://addons.opera.com/en/extensions/details/noredirect/

Изключва google search пренасочванията. При търсенето на картинки освен връзката към страницата, на която се намира картинката, добавя и една директно към изображението. Това е панелът с настройки:

И още нещо за хората, които смятат, че търсенето на картинки с google стана твърде тежко и не чак толкова удобно - Google Image Basic: http://userscripts.org/scripts/show/82140

Redirects to "basic version" of Google Images (задава по подразбиране да се използва старата версия на google страницата за търсене на изображения).

За да работят скриптовете когато сте логнати в акаунт на гуугл (https връзка) трябва в операта да се разреши използването на User JavaScripts on secure pages: http://www.opera.com/docs/userjs/using/#securepages (opera:config -> User JavaScript on HTTPS).

За Google Search Tools Back скрипта: "Ако и на някой друг елементите 'Страници написани на..' и 'Преведени чуждестранни..' му застават върху основния текст.. в скрипта трябва да се промени '#rcnt, #topabar' елемента на 110-120.."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/IT-Новини/Opera-отчете-300-милиона-потребители-76773.html

Opera изоставя Presto. Mислите ли, че това ще ни се отрази на нас десктоп потребителите на любимия...единствения браузър, и ако да, то как?

Във форума им вече се вихри дискусия...

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=1607382

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/IT-Новини/Opera-отчете-300-милиона-потребители-76773.html

Opera изоставя Presto. Mислите ли, че това ще ни се отрази на нас десктоп потребителите на любимия...единствения браузър, и ако да, то как?

Ако е наистина, ще ми липсва примерно Dragonfly, и си мисля, че има един ред други неща, които зависят също от енджина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да се пренасочвам към друг браузър ...не знам. Един проятел ми показа Опера преди 10-ина години и оттогава не съм я сменял. Използвам фокса за някакви неща, които Опера не може (например не знам защо не мога да свалям титри от "юнаците"), но нямам желание да мигрирам към Фокса или Скругъл. Не знам по-бърз, лек и сигурен браузър. Макар и напоследък да има малки бъгове, не е болка за умиране: плюсовете са му в пъти повече...

В крайна сметка, може пък и за добро да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да се пренасочвам към друг браузър ...не знам. Един проятел ми показа Опера преди 10-ина години и оттогава не съм я сменял. Използвам фокса за някакви неща, които Опера не може (например не знам защо не мога да свалям титри от "юнаците"), но нямам желание да мигрирам към Фокса или Скругъл. Не знам по-бърз, лек и сигурен браузър. Макар и напоследък да има малки бъгове, не е болка за умиране: плюсовете са му в пъти повече...

В крайна сметка, може пък и за добро да е...

ти ме уби и как не може да сваляш явно моя браузер е дефектен от раз се свалят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти ме уби и как не може да сваляш явно моя браузер е дефектен от раз се свалят

Когато съм пренасочван от zamunda не мога. Отида ли в юнаците и да търся от тяхната търсачка - става. Нямам обяснение защо така става. Но не ми е дерт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече е модерно да се свалят субтитри директно от плеера

визирам XBMC

иначе пробвай със среден клик или шифт и клик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не може да дърпаш субтитри заради "send referrer information". В някои сайтове (включително и такива за субтитри от замунда) трябва send referrer да е включено за да се свали файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има възможност Opera за Android да мине на WebKit, недай си и с декстоп версията стане нещо такова. Никак не ме радва възможността и ползвам браузера основно заради много бързият Presto енджин. Ако ще е поредният браузер с нищо отличаващ се от останалите не виждам бъдеще в него, защото от уникален и бърз ще се превърне в поредното еднотипно копие, което с нищо не се отличава, а от там и съществуването му става малосмислено. Аз лично нямам намерение да ползвам подобен браузер, ако натам действително тръгнат нещата, еджина е една от основните причини да го ползвам, а не просто графичният потребителски интерфейс.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СУПЕР!

P.S. Кога се очаква новата версия да е с WebKit?

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има възможност Opera за Android да мине на WebKit, недай си и с декстоп версията стане нещо такова. Никак не ме радва възможността и ползвам браузера основно заради много бързият Presto енджин. Ако ще е поредният браузер с нищо отличаващ се от останалите не виждам бъдеще в него, защото от уникален и бърз ще се превърне в поредното еднотипно копие, което с нищо не се отличава, а от там и съществуването му става малосмислено. Аз лично нямам намерение да ползвам подобен браузер, ако натам действително тръгнат нещата, еджина е една от основните причини да го ползвам, а не просто графичният потребителски интерфейс.

Прав си, като четох коментарите във форума на Опера на доста хора първата мисъл беше "А сега на какъв браузър ще минавам"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

СУПЕР! P.S. Кога се очаква новата версия да е с WebKit?

Дано се шегуваш. Това означава, че Opera де факто ще спре да съществува, а едно от предимствата й беше собственият рендериращ енджин. В този контекст - какъв би бил смисълът от съществуването въобще на пореден Webkit браузер? Ползвах Opera именно поради бързината на Presto енджина, не толкова и само заради интерфейса. Opera си има своя уникалност, това би я обезличило и направило от един уникален и дяволски добър браузер до поредният посредствен браузер, който определено с нищо няма да се отличава от Chrome, а от там и ще остане скътан в сянката на други програмни продукти. Ако исках Webkit - щях да ползвам Chrome. Но WebKit има някои странности при изобразяването на някои страници, основно текстовете и това е и една от причините да не ползвам WebKit браузери.

Прав си, като четох коментарите във форума на Опера на доста хора първата мисъл беше "А сега на какъв браузър ще минавам"

То оставането на по-малко рендериращи енджини на пазара отива към поредна доминация, която не може да означава нищо добро за пазара. Направо аз го виждам като Тъмните векове в света на интернет. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно не виждам, къде я виждате тази "бързина"? На мен пък ми писна на ми замръзва бразузъра без причина, а също и да не визуализира както трябва някои страници, които останалите зареждат правилно!

P.S. Точно интерфейса на Opera е уникален и удобен!

Дано се шегуваш. Това означава, че Opera де факто ще спре да съществува, а едно от предимствата й беше собственият рендериращ енджин. В този контекст - какъв би бил смисълът от съществуването въобще на пореден Webkit браузер? Ползвах Opera именно поради бързината на Presto енджина, не толкова и само заради интерфейса. Opera си има своя уникалност, това би я обезличило и направило от един уникален и дяволски добър браузер до поредният посредствен браузер, който определено с нищо няма да се отличава от Chrome, а от там и ще остане скътан в сянката на други програмни продукти. Ако исках Webkit - щях да ползвам Chrome. Но WebKit има някои странности при изобразяването на някои страници, основно текстовете и това е и една от причините да не ползвам WebKit браузери.То оставането на по-малко рендериращи енджини на пазара отива към поредна доминация, която не може да означава нищо добро за пазара. Направо аз го виждам като Тъмните векове в света на интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Честно не виждам, къде я виждате тази "бързина"? На мен пък ми писна на ми замръзва бразузъра без причина, а също и да не визуализира както трябва някои страници, които останалите зареждат правилно! P.S. Точно интерфейса на Opera е уникален и удобен!

Ама ти можеш да го ползваш и на Windows9 Alpha и да се чудиш защо ти замръзва. На мен защо не ми замръзва без причина? Защо нямам проблеми с визуализацията на страниците? Защо при мен върви бързо? Браузерът е оптимизиран за добре познатите версии на операционни системи, от които Windows8 все още не е - и други програмни продукти имат проблеми с него. Отделно 32битовата имплементация на Opera е стабилната, а 64битовата до скоро си беше все още в стадий на развитие. Ти искаш всичко тук и сега, но това не става просто така. И не е проблемът в Presto енджина. Какво според теб ще стане, когато остане един доминиращ енджин и отново се върнем към стагнация и подобно на времето, когато IE6 доминираше пазара? Нещо хубаво ли? Интерфейсът е само дребен елемент от персоналността на един браузер и Webkit специално ми изобразява текстовете много странно и това държа да го подчертая. Какво ще стане? Chrome с тема на Opera. Към това ли се стремим? Това ли желаем? Ще имаме от уникален браузер превръщане в един посредствен програмен продукт, който ще живее действително в сянката на другите браузери. Означава смърт на индивидуалността. Означава смърт на всичко, поради което повечето от нас ползват Opera. Означава дори и проблеми с всички разширения, които до този момент са били разработвани. Защо ни е пореден посредствен webkit браузер? Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подписываюсь! Уходит в забытье часто, вот даже сейчас, пока пишу. Просто замирает всё кроме звука, перестаёт отвечать системе, а через несколько секунд (5-30) развисает само. Я уже и дисковый кеш выключил, и настройки перетряс, все которые могли иметь к этому отношение... Загрузка процессора при этом нулевая, I/O тоже ноль.

Справедливости ради нужно заметить, что и в 11-й версии такое иногда случалось. Но реже - не более одного раза за сеанс, через несколько минут после запуска.[Много слаби аргументи... Значи Windows XP е достатъчно нова OS...?

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:SKMzShmY0OcJ:my.opera.com/russian/forums/topic.dml%3Fid%3D1438422+Opera+%D0%B3%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%82&cd=2&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=opera

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KsoOUn7SxwEJ:www.techsupportforum.com/forums/f120/opera-freezes-after-start-640766.html+&cd=6&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=opera

Подписываюсь! Уходит в забытье часто, вот даже сейчас, пока пишу. Просто замирает всё кроме звука, перестаёт отвечать системе, а через несколько секунд (5-30) развисает само. Я уже и дисковый кеш выключил, и настройки перетряс, все которые могли иметь к этому отношение... Загрузка процессора при этом нулевая, I/O тоже ноль.

Справедливости ради нужно заметить, что и в 11-й версии такое иногда случалось. Но реже - не более одного раза за сеанс, через несколько минут после запуска.

Ама ти можеш да го ползваш и на Windows9 Alpha и да се чудиш защо ти замръзва. На мен защо не ми замръзва без причина? Защо нямам проблеми с визуализацията на страниците? Защо при мен върви бързо? Браузерът е оптимизиран за добре познатите версии на операционни системи, от които Windows8 все още не е - и други програмни продукти имат проблеми с него. Отделно 32битовата имплементация на Opera е стабилната, а 64битовата до скоро си беше все още в стадий на развитие. Ти искаш всичко тук и сега, но това не става просто така. И не е проблемът в Presto енджина. Какво според теб ще стане, когато остане един доминиращ енджин и отново се върнем към стагнация и подобно на времето, когато IE6 доминираше пазара? Нещо хубаво ли? Интерфейсът е само дребен елемент от персоналността на един браузер и Webkit специално ми изобразява текстовете много странно и това държа да го подчертая. Какво ще стане? Chrome с тема на Opera. Към това ли се стремим? Това ли желаем? Ще имаме от уникален браузер превръщане в един посредствен програмен продукт, който ще живее действително в сянката на другите браузери. Означава смърт на индивидуалността. Означава смърт на всичко, поради което повечето от нас ползват Opera. Означава дори и проблеми с всички разширения, които до този момент са били разработвани.
Защо ни е пореден посредствен webkit браузер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...

Аха. И това са ти аргументите да прецакаме един хубав браузер, да захвърлим един хубав енджин и да го направим копие на ГугълКром. Ами ходи си ползвай ГугълКром, а не искай Opera да става Гугъл Кром! А що иде реч до бъговете - една подсказка. Когато почнеш да отваряш голям брой табове, особено на система с по-малко памет и особено ако си с бавен твърд диск Opera действително зависва при опит да затвориш повечко табове или отваряйки някой нов. Проблемът се дължи на факта, че за да освободи RAM за текущите отворени и преглеждани сайтове, останалите ги праща в PageFile-а. Разбира се извличането на информация от Page File-а към RAM става бавно, много бавно ако компютърът има бавничък твърд диск. Аз съм решил проблемът с изключване на PageFile-а на Windows. Вярвам, че и част от описаните проблеми се дължат именно на споменатите от мен факти.

CALL FOR ACTION: THE OPEN WEB NEEDS YOU *NOW* - This must not happen!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз както както виждаш, имам слабо PC....Защо на черното, викате бяло....? Presto енджина на Opera е по-бавен от WebKit!

Аха. И това са ти аргументите да прецакаме един хубав браузер, да захвърлим един хубав енджин и да го направим копие на ГугълКром. Ами ходи си ползвай ГугълКром, а не искай Opera да става Гугъл Кром! А що иде реч до бъговете - една подсказка. Когато почнеш да отваряш голям брой табове, особено на система с по-малко памет и особено ако си с бавен твърд диск Opera действително зависва при опит да затвориш повечко табове или отваряйки някой нов. Проблемът се дължи на факта, че за да освободи RAM за текущите отворени и преглеждани сайтове, останалите ги праща в PageFile-а. Разбира се извличането на информация от Page File-а към RAM става бавно, много бавно ако компютърът има бавничък твърд диск. Аз съм решил проблемът с изключване на PageFile-а на Windows. Вярвам, че и част от описаните проблеми се дължат именно на споменатите от мен факти.
CALL FOR ACTION: THE OPEN WEB NEEDS YOU *NOW* - This must not happen!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти можеш да го ползваш и на Windows9 Alpha и да се чудиш защо ти замръзва. На мен защо не ми замръзва без причина? Защо нямам проблеми с визуализацията на страниците? Защо при мен върви бързо? Браузерът е оптимизиран за добре познатите версии на операционни системи, от които Windows8 все още не е - и други програмни продукти имат проблеми с него. Отделно 32битовата имплементация на Opera е стабилната, а 64битовата до скоро си беше все още в стадий на развитие. Ти искаш всичко тук и сега, но това не става просто така. И не е проблемът в Presto енджина. Какво според теб ще стане, когато остане един доминиращ енджин и отново се върнем към стагнация и подобно на времето, когато IE6 доминираше пазара? Нещо хубаво ли? Интерфейсът е само дребен елемент от персоналността на един браузер и Webkit специално ми изобразява текстовете много странно и това държа да го подчертая. Какво ще стане? Chrome с тема на Opera. Към това ли се стремим? Това ли желаем? Ще имаме от уникален браузер превръщане в един посредствен програмен продукт, който ще живее действително в сянката на другите браузери. Означава смърт на индивидуалността. Означава смърт на всичко, поради което повечето от нас ползват Opera. Означава дори и проблеми с всички разширения, които до този момент са били разработвани. Защо ни е пореден посредствен webkit браузер?

За съжаление си абсолютно прав!

Големите монополисти лека по лека ще унищожат всяка конкуренция като което не могат да преборят просто ще го купят.

Както направиха Adobe с flash или Майкрософт с Скайп или ако е верен слуха за Фейсбук и Опера.

Потребителя не трябва да избира каква да ползва, на него ще му бъде казвано кое е добро и кое не.

Дано не съм прав ама не ми се вярва..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я старите Opera-джии кажете има ли адон за Операта подобен на Tab mix plus? Опитвам се от много време да намеря нещо такова както и читав адблокър(тоя в Опера все нещо пропуска, за разлика от тоя във Firefox), че само заради това не ползвам Опера като основен браузър и си карам със Лисицата. Търсачката не може да търси с трибуквени думи(защо!?!?) и нищо не мога да намеря в тая тема, дори и да има писано.
Ето пример за adblock:
Опера:
Публикувано изображение

Firefox:
Публикувано изображение
Сложих даже на Опера някакъв Фацебук адблокър и пак не блокира досадния бар, а Фейса заедно с Флекстайп и Гугъл Хром са ми трите най-противни неща свързани изобщо с информационните технологии.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

блокирай следните простотии във вградения блокър

*.fbcdn.net/*

*.facebook.com/*

*/facebook_login.gif

http://ads.САЙТА.com/www/* последното лекува шарении ;)

също и https://addons.opera.com/bg/extensions/details/ghostery/?display=en инсталирай

в опера не е разрешено принципно плугините да променят html съдържанието на страниците

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...