Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте коя приставка трябва да инсталирам на Опера за да мога да инсталирам този http://userscripts.org/scripts/show/129225 скрипт?Благодаря ви много предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Не ти трябва приставка. Запаметяваш скрипта някъде, отваряш Site Preferences за сайта, за който е скриптът, и в раздел 'Scripting' посочваш за 'User JavaScript folder' папката, в която се намира скрипта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте коя приставка трябва да инсталирам на Опера за да мога да инсталирам този http://userscripts.org/scripts/show/129225 скрипт?Благодаря ви много предварително.

Има специална тема за този броузер. И добавям вашата там

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, От известно време срещам някои дребни проблеми при работа с Gmail и се чудех дали някой друг е срещал такива. Например не можех да селектирам текст в писмата, както при картинки, въпреки че не ставаше въпрос за картинки. Това беше само в 32 битовата версия на Опера. Сега, при последната версия на Опера х64 12.14, почти при всеки опит да прикача файл към писмо, получавам Attachment failed. Почти съм сигурен, че тези неща се дължат на самия Gmail, но все пак се чудех как работи при другите? 

Редактирано от Temujin (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, От известно време срещам някои дребни проблеми при работа с Gmail и се чудех дали някой друг е срещал такива. Например не можех да селектирам текст в писмата, както при картинки, въпреки че не ставаше въпрос за картинки. Това беше само в 32 битовата версия на Опера. Сега, при последната версия на Опера х64 12.14, почти при всеки опит да прикача файл към писмо, получавам Attachment failed. Почти съм сигурен, че тези неща се дължат на самия Gmail, но все пак се чудех как работи при другите?

Въпреки че преди съм имал известни проблеми с Opera и продукти на Google, сега пробвах уеб интерфейса на GMail и всичко си изглежда нормално. Една препоръка от мен - GMail работи доста добре с IMAP клиента на Opera, което е и причина аз лично доста рядко да опирам до уеб интерфейса. Предполагам, че по-късно тази година, когато видим Opera с Webkit, нещата ще са наред в това отношение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, идеята с клиента на Опера не е лоша, аз съм го ползвал преди и също съм доволен от работата с него. Сега може би защото от време на време проверявам пощата и от други компютри, ползвам основно уеб пощата. Все пак може да пробвам дали няма да ми е по-удобно с клиента да работя.

Въпреки че преди съм имал известни проблеми с Opera и продукти на Google, сега пробвах уеб интерфейса на GMail и всичко си изглежда нормално. Една препоръка от мен - GMail работи доста добре с IMAP клиента на Opera, което е и причина аз лично доста рядко да опирам до уеб интерфейса. Предполагам, че по-късно тази година, когато видим Opera с Webkit, нещата ще са наред в това отношение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че по-късно тази година, когато видим Opera с Webkit, нещата ще са наред в това отношение.

Да бе.. Ще видим Chrome с иконка на Opera или с други думи Chropera.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе.. Ще видим Chrome с иконка на Opera или с други думи Chropera.

Силно се надявам да не е така. А Presto не че е лош, но доста буквално интерпретира кода и явно много разработчици ги мързи да пишат качествено, затова и някои сайтове са криви, като ги отвориш с Opera. А Webkit поне е достатъчно масов.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се надявам да не е така.А Presto не че е лош, но доста буквално интерпретира кода и явно много разработчици ги мързи да пишат качествено, затова и някои сайтове са криви, като ги отвориш с Opera. А Webkit поне е достатъчно масов.

Аха. Значи да обвиним тези, които се придържат към стандартите и да унифицираме един енджин, който очевидно не ги следва, премахвайки всички други, само поради факта че някои нарочно се пънат пред браузерите, връщайки пак времето на "This page is best viewed with Microsoft Internet Explorer", понеже тези някои са калпави и мързеливи. Webkit е достатъчно масов само заради екстремната пропаганда на Google и без съмнение имат голяма полза от това да го пробутват навсякъде, да превръщат интернет в нещо, което да изглежда както те си решат, за да установят доминантно и неравностойно положение, при което никоя страница няма да може да бъде прегледана, ако нямаш точно Webkit браузер, па вбъдеще сигурно и ще има код, който да проверява дали браузера е Chrome и ако не е - достъпът отказан? Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. Значи да обвиним тези, които се придържат към стандартите и да унифицираме един енджин, който очевидно не ги следва, премахвайки всички други, само поради факта че някои нарочно се пънат пред браузерите, връщайки пак времето на "This page is best viewed with Microsoft Internet Explorer", понеже тези някои са калпави и мързеливи. Webkit е достатъчно масов само заради екстремната пропаганда на Google и без съмнение имат голяма полза от това да го пробутват навсякъде, да превръщат интернет в нещо, което да изглежда както те си решат, за да установят доминантно и неравностойно положение, при което никоя страница няма да може да бъде прегледана, ако нямаш точно Webkit браузер, па вбъдеще сигурно и ще има код, който да проверява дали браузера е Chrome и ако не е - достъпът отказан?

Не оправдавам напълно решението да се премине към Webkit, но и не съм скочил да си правя каквито и да било изводи, преди да съм тествал алфа/бета версия на Opera с Webkit. Ситуацията, доколкото разбирам, е следната - спира да се разработва собствен енджин и се преминава към готов такъв, за разработката на който и Opera ще допринася - така хората, които досега са работили по енджина, ще работят предимно по останалата функционалност (по която в момента, смятам, има доста недоработени неща). В най-добрия случай виждам Opera с новия енджин и с наново имплементирани досегашните възможности.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не оправдавам напълно решението да се премине към Webkit, но и не съм скочил да си правя каквито и да било изводи, преди да съм тествал алфа/бета версия на Opera с Webkit. Ситуацията, доколкото разбирам, е следната - спира да се разработва собствен енджин и се преминава към готов такъв, за разработката на който и Opera ще допринася - така хората, които досега са работили по енджина, ще работят предимно по останалата функционалност (по която в момента, смятам, има доста недоработени неща). В най-добрия случай виждам Opera с новия енджин и с наново имплементирани досегашните възможности.

На мен възможностите на Opera си ми допадат и няма особено какво повече да желая. Например има неща като смяна на User Agent-а, което в други браузери го няма. Рендерирането на щрифтовете с Webkit Opera ще се промени на това като всеки други Chrome-копие Webkit браузер, Opera Dragonfly няма да работи, ще се монополизира пазара на браузери, ще се обезличи Opera. Аз не виждам най-добрият случай, а поддаване на натиска на Google за консолидация на интернета около не някой друг, а Google, искат всичко да става по техният начин, да заграбят интернета и да си го оформят по техен образ и подобие, с цел тяхна изгода. Webkit Opera е една от поредните стъпки към апокалипсиса.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виновни са само и единствено дизайнерите на сайтове които не си проверяват творенията като ги надраскат 

и в повечето случаи дебъг опциите н енджините им оправят словореда и подредбата прост пример joomla 

инак и двата инджина пристигат с изключено хардуерно ускорение не знам защо трябва да се пуска ръчно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виновни са само и единствено дизайнерите на сайтове които не си проверяват творенията като ги надраскат  и в повечето случаи дебъг опциите н енджините им оправят словореда и подредбата прост пример joomla  инак и двата инджина пристигат с изключено хардуерно ускорение не знам защо трябва да се пуска ръчно

HwA в Opera е все още в експериментална фаза, затова е "по желание".
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HwA в Opera е все още в експериментална фаза, затова е "по желание".

и в другите браузери ли е тестово с изключение на IE9-10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инак и двата инджина пристигат с изключено хардуерно ускорение не знам защо трябва да се пуска ръчно

За съвместимост може би. Не всички системи поддържат хардуерното ускорение, докато софтуерното би работило навсякъде.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съвместимост може би. Не всички системи поддържат хардуерното ускорение, докато софтуерното би работило навсякъде.

и активирано на неподържащи системи само не работи

само под линукс понякога крашва с нвидия ако не и работи OpenGL-a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и активирано на неподържащи системи само не работи само под линукс понякога крашва с нвидия ако не и работи OpenGL-a

Достатъчен аргумент са евентуалните проблеми. Разбира се, би било по-лесно според това дали системата го поддържа или не браузерът да избере дали да го включи или не, а може би да запита или пък в опциите на инсталатора да има такава, но това е решението на програмистите.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, мога ли да си импортирам отметките, паролите и страниците запаметени в " бързото избиране " на Опера в Firefox ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и явно много разработчици ги мързи да пишат качествено, затова и някои сайтове са криви, като ги отвориш с Opera. ...

Ей от това много се дразня. Малко прилича на ситуация, която преди време ми беше много смешна: "ако искате да разгледате и ползвате нашия сайт пълноценно, трябва да използвате еди кой си браузър", което си е наш превод на английското: "best viewed with ...", което е много дразнещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с Опера.  Операта е последната стабилна версия качена на машина с ХР, но проблема е в това, че отваря Замунда когато си реши - правя опити понякога 2 - 3. С включени и ли ограничени бисквитки е все тая. На какво се дължи това??? Проблем с други сайтове няма - от време на време със сайта на НАП се случват странности, но предполагам е свързано нещо със сертификатите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с Опера.  Операта е последната стабилна версия качена на машина с ХР, но проблема е в това, че отваря Замунда когато си реши - правя опити понякога 2 - 3. С включени и ли ограничени бисквитки е все тая. На какво се дължи това??? Проблем с други сайтове няма - от време на време със сайта на НАП се случват странности, но предполагам е свързано нещо със сертификатите.

Аз лично съм имал проблеми със Замунда, само ако ползвам по-стари версии, но проблемът е бил, че линковете не работят т.е. само операта вижда препратката без началото "zamunda.net/", но това при мен беше с версии 9 и 10 и затова се принудих да мина на по-високи версии.

Има моменти, когато не ми отваря следващата страница, но винаги, когатоп давам с десен бутон върху "следваща страница" и избера "open", тогава винаги ми зарежда страницата много бързо. Не знам, на какво се дължи това, но други проблеми засега не съм срещал при мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има моменти, когато не ми отваря следващата страница, но винаги, когатоп давам с десен бутон върху "следваща страница" и избера "open", тогава винаги ми зарежда страницата много бързо. 

Да.  Това също се случва, но не се бях сетил за номера с "open" - ще пробвам.

@Disasterpiece

Не - функцията "Турбо" не е включена

Благодаря на писалите и все пак на някой ако му дойде на ум нещо - да пише

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване