Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

не казвам че ми е 8ГигаХерца

процесора ми е 1800 мегахерца /1.8/

под това имах предвид че това бавене ми е само при Фацебоок през Опера иначе през Chrome и през Mozzila няма никакви проблеми работи си идеално нито ми бави нито нищо зарежда си перфектно

Пробвай да преинсталираш флаш плеъра за опера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

пробвах го и това и преди да преинсталирам и след това всичките java ги обнових данеби да е от тях и пак същата история

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XP SP3 е една от некачествените добавки на XP

:D :D :D С това си за бисерите... Аз съм до тук!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах го и това и преди да преинсталирам и след това всичките java ги обнових данеби да е от тях и пак същата история

Ти не разбираш ли, че машината ти е много стара. Ще започва да ти бави и да ти прави проблеми и през другите браузъри. Лично аз ще ти препоръчам да инсталираш Мозила като браузър, поне засега се държи стабилно, но не очаквай чудеса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма смисъл....

моля модератора направо да трие темата...

бисери от рода изхвърли си компа неми се слушат....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо тогава не се ползва друг браузър? Разлика в отрицателна посока няма, а и с всеки браузър се свиква.

http://www.kaldata.com/forums/topic/176044-всичко-за-браузъра-opera-част-2/page-47, там и аз задавам въпрос за фейса защо е бавен, виж отговорите, не ти е виновен компютъра - 47 страница 

Здравейте колеги!

Имам следния проблем с Опера.

При стартирането и има леко забавяне но това не е фатално защото почти несе усеща след като вчера си преинсталирах Уиндоуса та главния ми проблем е при facebook да може за някой да е смешно че искам да го оправя за тоя фацебоок ама е много кофти та сега сам с Опера 11.51 преди това пробрах кои ли не други Опери 10.00; 10.01;12... и т.н. почти сички аз лично си Работя с Chrome но бащами работи с Опера и адски много се бави зареждането и визуализирането на каквото и да било като се влезе в фацебоок през тая Опера сега сам с тая 11.51 защото в офиса съм със 11.51 и няма проблем а на моя компютър бави адски много и това стана преди няколко месеца и вчера ми писна вика си ако го преинсталирам тоя Уиндоус трябва да се оправи съмнява ме че е от това но се оказа че не е от него.

ОЦ-то ми е Windols XP SP2

Процесор: 1800 Mhz

RAM: 1 GB

Video: 256 mb

HDD: 80GB 

машинката си е стара но си работи като пушка а и този проблем с баванете го им само в Фацебоок преди преинсталирането на Лина даже компа замръзваше понякога на отворена опера с фацебоок

сега за това се сещам не е всичко на немога да се сетя още какво да напиша.

http://www.kaldata.c...част-2/page-47, там и аз задавам въпрос за фейса защо е бавен, виж отговорите, не ти е виновен компютъра.

PP: тъй де, отиваш на 47 страница

Редактирано от ytrewq (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/176044-всичко-за-браузъра-opera-част-2/page-47, там и аз задавам въпрос за фейса защо е бавен, виж отговорите, не ти е виновен компютъра

http://www.kaldata.c...част-2/page-47, там и аз задавам въпрос за фейса защо е бавен, виж отговорите, не ти е виновен компютъра.

PP: тъй де, отиваш на 47 страница

Мерси колега!  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да споделя за един много странен проблем с моята Опера. ОС ми е Windows 7 Ultimate 32 bit и имам инсталирани няколко от най-известните браузъри. За да не се бъркаме в къщи аз си работя с Опера, обновена до последната версия. Всичко си беше много добре до един прекрасен ден през миналата седмица. Реших да отворя Zamunda.net, но ми върна грешка. Пробвах с Фаерфокс. ИЕ9, Хром няма никакви проблеми със замундата. Операта си работи съвсем нормално с изключение на това, че единствено не иска да отвори zamunda.net. Не, че  кой знае колко често влизам там, но може ли да се отстрани този проблем и по-важното е как. Ако трябва да дам някаква допълнителна информация, казвайте.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да споделя за един много странен проблем с моята Опера. ОС ми е Windows 7 Ultimate 32 bit и имам инсталирани няколко от най-известните браузъри. За да не се бъркаме в къщи аз си работя с Опера, обновена до последната версия. Всичко си беше много добре до един прекрасен ден през миналата седмица. Реших да отворя Zamunda.net, но ми върна грешка. Пробвах с Фаерфокс. ИЕ9, Хром няма никакви проблеми със замундата. Операта си работи съвсем нормално с изключение на това, че единствено не иска да отвори zamunda.net. Не, че  кой знае колко често влизам там, но може ли да се отстрани този проблем и по-важното е как. Ако трябва да дам някаква допълнителна информация, казвайте.

Каква грешка дава ? Може да дадете и скрийншот... а впрочем... май се сещам какъв ви е проблема !

Случайно да ти е пуснато Turbo (иконката със стрелкичка долу вляво)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е грешката:

Bad Request Your browser sent a request that this server could not understand.

Турбото е изключено

Интересно защо точно този сайт и точно с този браузър.

Някой, ако има идея, моля да сподели

Редактирано от Pinto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е грешката:

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Турбото е изключено

Интересно защо точно този сайт и точно с този браузър.

Някой, ако има идея, моля да сподели

Пробвайте с изтриване на всички бисквитки за сайтовете, но после ще трябва пак да си влезете с регистрациите във всички сайтове, в които те са запаметени чрез бисквитка.

Или ето така можете да изтриете бисквитките само за Zamunda: http://store.picbg.net/pubpic/17/4D/62f0fdc74668174d.PNG (От бутона вляво "Manage Cookies...")

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

ЛеЛеее. Последната финална Опера 12.15 направо ме удари от земята. Та заради ЕГН-то на РСто ли не знам, ама нещо стана много бавна, тромава и странна. Върнах цяла серия на зад и съм по - доволен. Вие какво ще споделите????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементарно - колкото по-нови версии на програмите слагаш, толкова по-бърз компютър и интернет са необходими за да постигаш същото ниво на производителност като в комбинацията от стария софтуер и стария хардуер :D.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛеЛеее. Последната финална Опера 12.15 направо ме удари от земята. Та заради ЕГН-то на РСто ли не знам, ама нещо стана много бавна, тромава и странна. Върнах цяла серия на зад и съм по - доволен. Вие какво ще споделите????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не харесвам Опера и особенно последите версии 12.14 и 12.15, но тя се държи най - добре на моето РС. Опера си остава най - бързият браузър, като тук изключвам рейтинги, изследвания и тестове а визирам субективното усещане / виждане. Всички брузъри като ИЕ, Мозила, Хрома стартират в пъти по - бавно, отварят в пъти по - бавно от Опера на моята машина. Ако ми предложиш абсолютен аналог на Опера с удоволствие ще я сменя

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛеЛеее. Последната финална Опера 12.15 направо ме удари от земята.

Аз още ползвам 12.14 и върви що-горе прилично - PentiumM 1,6Ghz, 1GB RAM. Може би проблемът ти е, че харддискът ти е бавен и си оставил голям обем на кеш в настройките, та си цикли по HDD-то. Аз съм си спрял Swap файла и карам само на физическата RAM.

А ти защо не вземеш да си спестиш съветите в темата за Opera, защото Opera е браузер и то добър, макар със съмнително бъдеще, ако тръгне по пътя на webkit. Presto е една от машините, която най-педантично следва стандартите и ако не можеш да пишеш за нея то проблемът не е в нея. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

SciptWeeder

Един много лек и лесно управляем блокатор на скриптове. С четири режима на работа ("Блокирай всичко", "Филтрирано", "Олекотен (Relaxed)" "Разреши всичко") и общо взето basic блокада, но наистина лек и небъгав.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

https://addons.opera.com/bg/extensions/details/scriptweeder/?display=en

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Бутон-пряк път за триене на личната информация(Delete Private Data) менюто. Запазвате посоченото по-долу като отметка/bookmark, кръщавате го по ваше желание и след това го прехвърляте в която на вас лента ви е удобно.

opera:/button/Set%20Preference%2C%20%22Clear%20Private%20Data%20Dialog%7CCheckFlags%3D406%22%20%26%20Delete%20Private%20Data%20%26%20Click%20default%20button
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм! Въпросът ми е:

-Защо e-mail клиента ми всяка седмица иска да одобрява imap сертификати. Имам чувството, че "забравя", а винаги слагам необходимите отметки където трябва. Защо прави така? Това при Опера 12.15

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква поща? На мен рядко ми прави проблеми с удостоверяването и повечето пъти е по вина претоварване на мейл сървъра.

Gmail е пощата. Случващото се повтаря  почти всяка седмица. Дано  да излезе вярна предположената от теб причина. Ако продължи ще мисля за друг - външен e-mail клиент

Все пак ако се сещате за друго - пишете. Ще съм благодарен  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gmail е пощата. Случващото се повтаря  почти всяка седмица. Дано  да излезе вярна предположената от теб причина. Ако продължи ще мисля за друг - външен e-mail клиент. Все пак ако се сещате за друго - пишете. Ще съм благодаре

С GMail не ми се е случвало всяка седмица, но действително понякога иска да удостоверяван отново и това според мен е проблем на Gmail. Навярно дата и часа на компютъра са ти сверени правилно?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С GMail не ми се е случвало всяка седмица, но действително понякога иска да удостоверяван отново и това според мен е проблем на Gmail. Навярно дата и часа на компютъра са ти сверени правилно?

Системното време е вярно.

"Почти всяка седмица" - такъв е израза, но да, периодите са чести. Щом и при теб са се случвали подобни неща - то ясно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване