Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Коя точно опция? От картинката поне аз не разбирам за кое точно иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като напиша адрес ръчно в адресната лента и го помни. Отдясно на ИЕ има стрелкичка с която визуализирам всички адр. които съм въвеждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж три поста по-нагоре, писал съм за същото нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Търсачката я разкарах много лесно ама това от половин час се чудя как да го изкарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Търсачката я разкарах много лесно ама това от половин час се чудя как да го изкарам.

Доста настройки по този начин ги има само в opera:config, но не и в интерфейса. Хубавото е, че вече за голяма част от нещата в opera:config си има обяснения на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега включих, извинявай - значи искаш решение за "бял списък". Ако искаш филтърът да не работи за даден сайт, можеш да отвориш въпросния сайт и от десен клавиш > Edit Site Preferences да махнеш отметката на Enable content blocking в Content, а иначе ако искаш да зададеш правило, което да е в белия списък, можеш да пробваш да го впишеш ръчно под [include] секцията в urlfilter.ini (при затворена Opera), само че това не съм го пробвал и не мога да кажа как работи на практика.

Направих го но не сработи на сайта на Net1. Изкарва ми плей икони на флаш плеъра след което като се опитам да плейна флаш съдържанието ми изписва че нямам плеър. А аз имам такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Отвори сайта, от контекстното меню избери 'Block content' и в Details виж дали има нещо изброено, въпреки че ако в Site preferences е махната отметката, за която говорих по-горе, не би трябвало да важат никакви правила за блокиране. Въпреки това може примерно въпросният флаш да е вкаран на страницата чрез фрейм, в който случай повтаряш упражнението за адреса на фрейма. P.S. Писах от телефон, затова може да съм изпуснал нещо... та ако като кликнеш с десен някъде по сайта и в контекстното меню има подменю Frame (важи само за html съдържание, десен клик върху флаш ще ти покаже менюто на плъгина, а не това на Opera), значи и в страницата има вграден фрейм и трябва да видиш дали случайно не е блокиран адреса на фрейма, който обаче вероятно няма да се показва в блокираните адреси за "основната" страница.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори сайта, от контекстното меню избери 'Block content' и в Details виж дали има нещо изброено, въпреки че ако в Site preferences е махната отметката, за която говорих по-горе, не би трябвало да важат никакви правила за блокиране. Въпреки това може примерно въпросният флаш да е вкаран на страницата чрез фрейм, в който случай повтаряш упражнението за адреса на фрейма.

P.S. Писах от телефон, затова може да съм изпуснал нещо... та ако като кликнеш с десен някъде по сайта и в контекстното меню има подменю Frame (важи само за html съдържание, десен клик върху флаш ще ти покаже менюто на плъгина, а не това на Opera), значи и в страницата има вграден фрейм и трябва да видиш дали случайно не е блокиран адреса на фрейма, който обаче вероятно няма да се показва в блокираните адреси за "основната" страница.

Вече 2 нова версия на операта а си стоя на 11.01 защото не искам прозорците на спеед диала да ми се преродреждат автомватично когато реша да си оставя прозорец празен - имам 42 прозореца за бързо избиране подредени тематично и си оставям празни например с номер 25 а с последните 2 нови версии то си ги запълва автоматично и ми се бърка подредбата.Има ли начин това да се изключи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият Speed Dial не може да се държи едно към едно като стария, но може да имитираш това да имаш празни слотове - просто наслагай такива с opera:blank за адрес, вместо да ги триеш както при 11.01

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече 2 нова версия на операта а си стоя на 11.01 защото не искам прозорците на спеед диала да ми се преродреждат автомватично когато реша да си оставя прозорец празен - имам 42 прозореца за бързо избиране подредени тематично и си оставям празни например с номер 25 а с последните 2 нови версии то си ги запълва автоматично и ми се бърка подредбата.Има ли начин това да се изключи ?

Просто ти давам идея, ако искаш да са празни прозорците, в празните прозорци сложи един и същ сайт, примерно google.com или напиши нещо, не е нужно дори да е сайт и запази прозореца.

Новият Speed Dial не може да се държи едно към едно като стария, но може да имитираш това да имаш празни слотове - просто наслагай такива с opera:blank за адрес, вместо да ги триеш както при 11.01

Да, добра идея с opera:blank

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ти давам идея, ако искаш да са празни прозорците, в празните прозорци сложи един и същ сайт, примерно google.com или напиши нещо, не е нужно дори да е сайт и запази прозореца.

Да, добра идея с opera:blank

благодаря ти с opera:blank стана перфектно не се бях сетил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, с Опера 11.00 съм, като вляза във фейсбук и скролвам надолу по страницата, лентата сама се връща нагоре съответно и страницата. Така не мога да следя до къде съм стигнал и трябва отново да превъртам до същото място. Това е постоянно и е много дразнещо, иначе се случва и в други сайтове но по-рядко, с Мозила и ИЕ всичко си е както трябва. Дали може да се оправи или и при вас е така. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11.50 е вече финална версия, не виждам причина да не обновиш твоята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вчера инсталирах най новата версия на Опера и постоянно излизат прозорци че имам проблеми със сигурноста ,как може да се спре това ? :whist:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчисти си кеша и бисквитките (или поне тези, свързани с Amazon).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчисти си кеша и бисквитките (или поне тези, свързани с Amazon).

изчистих и кеша и бисквитките но продължава особено като отваряш меил не се търпят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така - аз също имам едно доста интересно питане свързано с Опера - с некста съм във момента - става дума за следното - как да накарам търсачката да отваря резултатите в нов таб без да намесвам каквито и да е клавишни комбинации?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Preferences -> Advanced -> Tab -> махаш отметката на "Reuse current tab"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вчера инсталирах най новата версия на Опера и постоянно излизат прозорци че имам проблеми със сигурноста ,как може да се спре това ? :mad:

Публикувано изображение

И аз имам същия проблем ,някой знае ли как може да се спре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен в сайта, който посещаваш приеми сертификата и проблемът трябва да изчезне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много дразнещо за мен явление в новата Опера. При търсене извежда най-близките резултати, но фокусът седи върху търсачката по подразбиране (в предишни версии такова чудо нямаше)! Навикът си казва думата, без да гледаш, надолу ентър и ... резултати от търсенето с (в случая) bing. Ако това е бил желания ефект, нещо хич не ми допада. Някакви идеи?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта Google да е подразбираща търсачка ли е?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@asa и @MuSiC_b0y Имаш предвид така ли? : About Opera Version information Version 11.50 Build 1074

post-13409-0-96536400-1310296544_thumb.p

post-13409-0-55493600-1310296555_thumb.j

Редактирано от ahmo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"-FG-" - не, google е по подразбиране

"ahmo" - не

ето как се държи chrome

Публикувано изображение

новата опера

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ръчно да ги подредиш, ама можеш и да изтриеш излишните... сега видях... ако искаш да търсиш така, не търси в адресната лента, а в полето за търсене (в дясно)

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване