Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз съм забелязал, че подобни проблеми стават ако се надгражда браузъра.Ако се се прави чиста инсталация се избягват(повечето) проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Някой ще ми припомни ли как се вадеше стрелкичката с която се вади падащото меню с посетените адреси в лентата?

И ако някой знае работещ facebook блокер че стария които ползвах досега не ще да зацепи.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Shift +f12 -> панели -> човка на " ръбче в края на прозореца за скриване..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще ми припомни ли как се вадеше стрелкичката с която се вади падащото меню с посетените адреси в лентата?

И ако някой знае работещ facebook блокер че стария които ползвах досега не ще да зацепи.

addons.opera.com/bg/extensions/details/facebook-blocker/?display=en

Блокер за Фейса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eleena1999 става въпрос за адресната лента. Това което си дала е за друго но се оправих.

Ето това търсех - opera:config#Show%20Dropdown%20Button%20In%20Addressfield

Black Power благодаря с това стана. Чудно защо новата версия спря да ми работи.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам опера защото във всички сайтове е чук плавно зареждане,бързо и качествено,обаче нещото което най-ме дразни и искам да променя е лагът от фейсбук,например отварям някаква група при хром се отваря за 2 секунди опера поне 10,пиша съобщения лагва,какво трябва да направя за да върви бързо фейсбук четох че трябвало да се представи браузъра като Firefox пробвах го ми няма разлика пробвах със Internet explorer малко по-добре зарежда,моля ви за помощ не ми се сменя браузъра 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Просто Facebook е страница наблъскана с неоптимизирани скриптове, които отгоре на всичкото са дискриминационно зле адаптирани за Opera. По-скоро питай управата на Facebook кога ще си оправят бъгавият, тромав и зле оптимизиран сайт с дупки в сигурността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам два въпроса относто настройките на браузъра Opea , първият е има ли начин в ровичкане в нвастройките на Opera, да се направи така, ме тя не само да помни инсторията на посетените страници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какво точно искаш да се помни ? пароли , връзки и т.н .. естествено ,че има във всеки браузър има такава опция за запомняне. Друг е въпросът  дали знаеш къде да я намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно искаш да се помни ? пароли , връзки и т.н .. естествено ,че има във всеки браузър има такава опция за запомняне. Друг е въпросът  дали знаеш къде да я намериш.

Ами исками да ми запоня историята на търсенияга,както във Fierfox, ше да пример, - например в даден торетн-сайт съм търсил сериал да речем , след това както при мозилата , като отида на търсачката в сайта и чукна първата букво от търсения сай ,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много благодаря, а как стои въпроса с магнитното сваляне на торенти с Opera, възможно ли е то ?

Не. Opera поддържа торенти, но не и магнитни линкове. Аз лично за торенти ползвам външна програма. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нетърпеливите вече могат да изпробват официалната бета версия на новата Опера със уебкит:

http://business.opera.com/press/releases/desktop/2013-05-28

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нетърпеливите вече могат да изпробват официалната бета версия на новата Опера със уебкит:

http://business.opera.com/press/releases/desktop/2013-05-28

Аз лично далеч не бих казал 'beta', за мен е по-скоро 'pre-alpha'. 'Beta' за мен е това, което от няколко години насам от Opera наричат 'final'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Разочароваха ме. Махнаха Opera Mail, функция която ползвам. Явно няма да ъпгрейдвам браузера никога до Webkit версията. За мен беше предимство да имам една програма - Opera, която да стои отворена и да ми проверява и пощата, а не да имам 10 отворени приложения, за да свърша съвсем дребна и банална работа. Не просто не съм нетърпелив, ами съм отвратен от Webkit версията. По-добре да си бяха изчистили проблемите с яденето на памет в Presto и щяха да бъдат напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.opera.com/bg/developer/next

Излезна днес и никаде не видях да го хвалят, дори аз няма как да го похваля
"смотан" е скромен синоним

няма поща няма водно конче няма и синхронизиране 

няма и настройки изключително зле

грозен дифеис на хром с купищата му процеси 

забравете за костюмизиране на интерфейса 

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/28.0.1500.20 Safari/537.36 OPR/15.0.1147.18 (Edition Next)

пощата е изнесена на външно приложение един RSS неможе да обработи без него

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разочароваха ме. ...... По-добре да си бяха изчистили проблемите с яденето на памет в Presto и щяха да бъдат напред.

Зравей! При мен е така с WIN 7x64 като е отворена  само тази тема .

Публикувано изображение         Публикувано изображение

OPERA 12.15                                                               OPERA NEXT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера защо обединиха отделната тема,

след като в нея се пише за отделен продукт,

ама как да е нали трябва да преглъщаме чуждите грешки ;)

@amat

трябва да смяташ и дисковото пространство че то вече няма изключване

няма закрепване на раздела и бутон за отваряне на затворените  както пише в един коментар  "от браузер ни върнахте в конзолата Опера тиим"

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано това положение е само временно, защото да няма настройка за начална страница, bookmarks лента, home бутон и редактиране на лентата за управление си е направо ненормално за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера защо обединиха отделната тема,

след като в нея се пише за отделен продукт,

ама как да е нали трябва да преглъщаме чуждите грешки ;)

@amat

трябва да смяташ и дисковото пространство че то вече няма изключване

няма закрепване на раздела и бутон за отваряне на затворените  както пише в един коментар  "от браузер ни върнахте в конзолата Опера тиим"

Ctrl+Shift+T отваря затворените табове, само иконата липсва. Мен ми липсва Opera Link, там ми е всичко дет се вика. Иначе страниците зареждат осезаемо по-бързо дори без адблокер, скролването е по-гладко. Досадни са осемте хиляди процеса в таск мениджъра, отново е неадекватен с html5 (както винаги), Home бутона е заменен със Start Page, който води до Speed dial. Тъпо решение. За мен са малко на кантар нещата, понеже повечето неща, от чиято липса вие се оплаквате, аз не ги ползвам. Фен съм на Операта понеже не се чупи, не е гладна и не лагва(ше, допреди 12 версия).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че работи малко по-бързо но премахването на 90% от функциите и mail клиента никак не е добре.

Липсата на всякаква кустомизация пък е направо отвратителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че работи малко по-бързо но премахването на 90% от функциите и mail клиента никак не е добре. Липсата на всякаква кустомизация пък е направо отвратителна.

Поне част от функциите ще се имплементират наново с течение на времето, а пощата е вече в отделен клиент. Лошото е, че изглежда като просто модулът за пощата от Opera 12 да е изтръгнат от браузъра и така да е направено отделното приложение (предполагам, че това е мързеливият начин - така е коствало по-малко ресурси на разработчиците и т.н.). Аз лично конкретно в този случай предпочитам "всичко в едно", понеже и RSS клиентът сега е в отделното приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Поне част от функциите ще се имплементират наново с течение на времето...

Нямам намерение да чакам в неопределеното бъдеще да се оправи продукт, който явно тръгва към разруха за неопределено време напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да чакам в неопределеното бъдеще да се оправи продукт, който явно тръгва към разруха за неопределено време напред.

Аз ще се надявам да отворят сорса на сегашната Opera и някой сериозен човек или екип да се хване да я поддържа. Малко вероятно, но надеждата умира последна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...