Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Как да направя някои настроики на визуализацията на "Бързо избиране" налично в предишните версии на Опера. Тук не намирам почти никакви настройки. Изобщо за сега "Opera 15 next" е пълна трагедия. Ще се връщаме май на 12-та версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още е в много ранен стадий на развитие, аз лично не виждам как за по-малко от няколко месеца могат да реимплементират някои от досегашните възможности (ясно е, че няма да са всички).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че е орязана откъм функционалност, поне за момента, Опера 15 работи много по-добре с повечето сайтове, които посещавам, които пък от своя страна са доста разнообразни откъм тип на съдържание (от техническа гледна точка). Не знам обаче дали това просто не се дължи на факта, че "нормалната" Опера съвсем я развалиха в последните версии... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз я сложих като на шега да я пробвам и въпреки, че е много орязана някак си ми хареса и е страшно бърза и си останах на нея за сега.

Да се надяваме, че с времето ще си внедрят повечето функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз я сложих като на шега да я пробвам и въпреки, че е много орязана някак си ми хареса и е страшно бърза и си останах на нея за сега.

Явно далеч не си се възползвал от потенциала на "класическата" Opera.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в допълнение - класическата Opera нямаше аналог и беше ненадмината в някои параметри. Сега ако трябвя дя избирам между новата  Opera 15 next и нейни аналози , то не бех се замислил за избора пр. на Chromium browser или друг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Въпреки че е орязана откъм функционалност, поне за момента, Опера 15 работи много по-добре с повечето сайтове, които посещавам, които пък от своя страна са доста разнообразни откъм тип на съдържание (от техническа гледна точка). Не знам обаче дали това просто не се дължи на факта, че "нормалната" Опера съвсем я развалиха в последните версии... 

Въпреки че Opera ("класическата", не 15) като цяло си е съвместима със стандартите, явно много разработчици ги мързи да пишат както трябва. Opera не е безгрешна, но не е и IE...

Opera 15 е fork на Chromium Project, затова е по-добре с някои сайтове. А когато Google е зад Chromium и киха парички, познай за кое се пише най-много и кое се ползва най-много.

Не е орязана - Chromium никога не е имал функционалността на Opera, а Opera 15 започва от "нулата", т.е. нищо не е било там, че сега да е орязано - просто все още го няма.

И в допълнение - класическата Opera нямаше аналог и беше ненадмината в някои параметри. Сега ако трябвя дя избирам между новата  Opera 15 next и нейни аналози , то не бех се замислил за избора пр. на Chromium browser или друг

Аз ще си ползвам 12.1, докато може, пък да видим какво ще стане с виличката на Chromium.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо ползвал съм я като главен браузър дълги години.

Не бързай да ме цитираш по 10 пъти преди да помислиш.

Редактирано от demonhunte (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо ползвал съм я като главен браузър дълги години.

Това да я ползваш като главен браузър не означава да й ползваш пълните възможности. Явно не си ползвал нито поща, нито RSS, нито настройки на мишка, клавиатура, менюта и ленти с инструменти, нито User JavaScript. Кажи ми нещо от тези, което работи в 15...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да я ползваш като главен браузър не означава да й ползваш пълните възможности. Явно не си ползвал нито поща, нито RSS, нито настройки на мишка, клавиатура, менюта и ленти с инструменти, нито User JavaScript. Кажи ми нещо от тези, което работи в 15...

Айде сега върни се 3-4 поста назад и ми кажи каде казвам че има старите възможности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм твърдял нищо такова, но твърдя, че ако Opera 15 ти е достатъчна като възможности към текущия момент, то със същия успех можеш да ползваш и друг браузър. При мен не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ killchain  Мисля всички сме съгласни, че оригиналната Опера е съвместима със стандартите и че сайтовете не винаги са написани както трябва... Обаче аз като потребител, нито мога да променя съдържанието в Интернет, нито да се съобразявам със стандартите на страниците, които посещавам, особено когато става въпрос за работа. Факт е, че последните версии на Опера (не 15) не работят добре с важна за мен част от съдържанието в мрежата. Мисълта ми по-рано беше, че въпреки че и аз малко на шега инсталирах 15-та версия и че се гради от нулата, все пак е лъч надежда да продължа да ползвам любимия си браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ killchain  Мисля всички сме съгласни, че оригиналната Опера е съвместима със стандартите и че сайтовете не винаги са написани както трябва... Обаче аз като потребител, нито мога да променя съдържанието в Интернет, нито да се съобразявам със стандартите на страниците, които посещавам, особено когато става въпрос за работа. Факт е, че последните версии на Опера (не 15) не работят добре с важна за мен част от съдържанието в мрежата. Мисълта ми по-рано беше, че въпреки че и аз малко на шега инсталирах 15-та версия и че се гради от нулата, все пак е лъч надежда да продължа да ползвам любимия си браузър.

Точно това исках да кажа но се почна едно наддаване кой най-много функции използва и така и не се разбра главната мисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...Факт е, че последните версии на Опера (не 15) не работят добре с важна за мен част от съдържанието в мрежата. ...Мисълта ми по-рано беше, че въпреки че и аз малко на шега инсталирах 15-та версия и че се гради от нулата, все пак е лъч надежда да продължа да ползвам любимия си браузър.

Важна част = Facebook. Ами извинявай, че не висим да играем фермички 24/7. Точно новата Opera нарушава традициите за сметка не на увеличаване на функционалностите, а на тотално орязване. Вчера потребител, който си сложил Opera15 ми сподели, че то прилича досущ на Chrome - и какво да му кажа? Прав е - рендването на щрифтовете, процесите които отваря - само иконката е различна. Никакви настройки, никаква персонализация - нищо. За разлика от теб, аз като Opera фанатик сериозно се замислям дали си струва от чиста фенщина да ползвам някакъв недодялан Chrome дериват и съвсем сериозно може да премина на друг браузер и вече повърхностно съм се заровил за алтернативи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важна част = Facebook. Ами извинявай, че не висим да играем фермички 24/7. Точно новата Opera нарушава традициите за сметка не на увеличаване на функционалностите, а на тотално орязване. Вчера потребител, който си сложил Opera15 ми сподели, че то прилича досущ на Chrome - и какво да му кажа? Прав е - рендването на щрифтовете, процесите които отваря - само иконката е различна. Никакви настройки, никаква персонализация - нищо. За разлика от теб, аз като Opera фанатик сериозно се замислям дали си струва от чиста фенщина да ползвам някакъв недодялан Chrome дериват и съвсем сериозно може да премина на друг браузер и вече повърхностно съм се заровил за алтернативи.

Да, по-цял ден цъкам игрички във Фейсбук, точно там ми е проблемът с Операта... Евала за поста, много конструктивен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да нарека Opera 15 "любимия си браузър". Това, че на fork на вече съществуващ проект е залепено името на браузър с 20-годишна история, нищо не значи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да, по-цял ден цъкам игрички във Фейсбук, точно там ми е проблемът с Операта... Евала за поста, много конструктивен!

Мнението е много конструктивно, при все че основно Opera имаше проблеми не с друга масово използвана страница, а Facebook и това основно поради тъпизмите на програмистите от Facebook.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах се да изразя мнение за нещо... Нито съм казал, че Опера 15 ми е любимият браузър, нито съм говорил за Фейсбук. Ако се чувствате длъжни да си измисляте разни неща, за да се заяждате с хората, аз ще спра да пиша, за да не спамим темата с глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да помогне - търся една добавка за опера, работата която вършеше - каквото е въвеждано във формуляри и полета за търсене във Mozilla и Chrome, с помощта на на тази добавка всички фрази и думи които са търсени излизаха в полетата и формулярите за търсене и на опера. Мисля че тук някъде я бях видял, но за съжаление не си спомням името и.
Редактирано от pranjev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, значи имам проблем с Opera, използвам само опера/та като браузър, но от 2-3 дни започнаха проблемите, значи когато съм в фейсбук/а и искам да отворя нов таб, ми забива за 4-6 сек. след това се оправя, днес си сложих най-новите драйвери за видеото, сега почнаха да забиват и клиповете от ютуб и вбох? някаква идея, как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, значи имам проблем с Opera, използвам само опера/та като браузър, но от 2-3 дни започнаха проблемите, значи когато съм в фейсбук/а и искам да отворя нов таб, ми забива за 4-6 сек. след това се оправя, днес си сложих най-новите драйвери за видеото, сега почнаха да забиват и клиповете от ютуб и вбох? някаква идея, как да го оправя?

Занеси компютъра на сервиз и им кажи, че HDD няма Health & S.M.A.R.T.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси компютъра на сервиз и им кажи, че HDD няма Health & S.M.A.R.T.

Казаха, че трябва нов хард

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казаха, че трябва нов хард

Логично. Имаш ли гаранция или е изтекла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...