Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

@ivo23, адаш нищо лично, но изглежда не си полезен в тази тема. Ако си на ясно за какво иде реч то изобщо няма да искаш снимки за сайтовете, които предлагат сертификати за сигурност. Ще снимам добре .. и после ще ми преведеш на български какво пише ли? Намирам това за загуба на време и плюс това ще се отклоним много от темата. В сертификата не пише нищо интересно. Интересува ме само каква роля играе той когато се одобри.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

@ivo23, адаш нищо лично, но изглежда не си полезен в тази тема.

Ако си на ясно за какво иде реч то изобщо няма да искаш снимки за сайтовете, които предлагат сертификати за сигурност.

Ще снимам добре .. и после ще ми преведеш на български какво пише ли?

Намирам това за загуба на време и плюс това ще се отклоним много от темата.

В сертификата не пише нищо интересно. Интересува ме само каква роля играе той когато се одобри.

Ей това ти изказване е много точно пич:

"сертификати за сигурност" или нещо от сорта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм много вътре с информацията за тях (какво правят, защо трябва да се одобряват и т.н)

Някакви идеи?  

Виж сега дай.. да не обръщаме темата на вид дискусия с пряка реч Ако нямаш никакви идеи или познания по-добре не пиши нищо. Видях, че желаеш да помогнеш с оскъдна информация още в първия пост. Не желая да изказваш повече мнения в тази тема... надявам се да си човек, който разбира от дума. и да продължим по темата ... Някакви предложения, възможности, решения??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ivo23, адаш нищо лично, но изглежда не си полезен в тази тема. Ако си на ясно за какво иде реч то изобщо няма да искаш снимки за сайтовете, които предлагат сертификати за сигурност. Ще снимам добре .. и после ще ми преведеш на български какво пише ли? Намирам това за загуба на време и плюс това ще се отклоним много от темата. В сертификата не пише нищо интересно. Интересува ме само каква роля играе той когато се одобри.  

Втори път: проверете времето на компютъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори път: проверете времето на компютъра

Браво! Стана, благодаря ти.

Какво общо имаше времето обаче? Обясни ми, ако имаш свободно време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Стана, благодаря ти.

Какво общо имаше времето обаче? Обясни ми, ако имаш свободно време.

Всеки сертификат освен другата информация има дефинирани като характеристики две времена,  датата и часа в който става валиден и датата и часа до който е валиден. Ако системното ви време е извън този интервал броузера ще сметне сертификата за проблемен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е просто... не бях се замислял за това... Благодаря ти отново! Много се радвам, че ми помогна. Жив и здрав да си човече!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е просто... не бях се замислял за това... Благодаря ти отново! Много се радвам, че ми помогна. Жив и здрав да си човече!

Да вметна, ако часът и датата отново се променят след като изключиш компютъра. Навярно cmos батерията на дъното е за смяна, да не се чудиш, ако се повтори, откъде е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с операта ми.Неиска да ми отваря игрите във феисбук вижте какво ми показва

С opera не може да се отварят приложения в Facebook поне аз така мисля защото съм пробвал но не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам да инсталирам аддони но не се получава ?

http://picbg.net/img.php?file=8f9655f9eacd53ee.png

Preferences > Advanced > Security > Trusted Websites - там по подразбиране трябва да имаш 'http://addons.opera.com' и 'https://addons.opera.com'. Изглежда по някаква причина липсват. Ако е така, добави ги.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Preferences > Advanced > Security > Trusted Websites - там по подразбиране трябва да имаш 'http://addons.opera.com' и 'https://addons.opera.com'. Изглежда по някаква причина липсват. Ако е така, добави ги.

Благодаря  , оправи се .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем, с браузъра, не ми покзва снимките, на някой хора тук в калдата и фейсбук:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно временен проблем със връзката ти към сървъра където са качени картинките. Пробвай с ИЕ отварят ли се за да си сигурен. 

Като гледам рекламата явно нямаш блокер та едва ли нещо ги блокира.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно временен проблем със връзката ти към сървъра където са качени картинките. Пробвай с ИЕ отварят ли се за да си сигурен. 

Като гледам рекламата явно нямаш блокер та едва ли нещо ги блокира.

Сега, пак всичко е наред ...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Виждам, че вече официално е излязла финалната версия на Opera 15.0 Build 1147.130 Final. Ако някой вече я е инсталирал на Windows XP ще съм му благодарен да изкаже мнение как се държи Опера-та. Предварително благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще изчакам месец-два да видим какво ще се случи и ще си ползвам 12.** като основен браузър през това време.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно съм пропуснал нещо, но да попитам все пак - защо версия 15 не идва като ъпдейт?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различен енджин, различна философия, всичко е различно. 

Защото:

Не знам Google ли, наистина, кой уби Opera, но е гадно. Повече от 10 години това ми е Браузъра с главно "Б".  Още някоя и друга годинка ще ползвам 12.15, след това дано се появи нещо различно. Макар че скоро трябва да се появи 12.16...Дано Опера с Престо не умрат наистина...

А и ако Гугъл не излезе с някаква малоумна и монополистка идея за различно представяне на съдържанието, което да не се поддържа от Опера 12.x...

Chrompera - не, благодаря. :help wanted4:

Леле, аз сега видях, че на сайта се предлага свалянето на 15 само. Бахти хората.

P.S. Ясно е, че всъщност може и да излезе нещо добро от всичко това в бъдеще, ма кой знае...

Сигурно съм пропуснал нещо, но да попитам все пак - защо версия 15 не идва като ъпдейт?

We have neither asked nor forced our 12.x users to upgrade to Opera 15, as we know that some features that are important to you are still to come. So, while you are very welcome to test and use Opera 15, Opera 12.x will still be alive for some time. You can expect that we will keep Opera 12.x up to date and secure. In the future, once we are comfortable with the feature set, we may ask you to upgrade.

Като излезе първата стабилна версия ще стане автоматичен ъпгрейд.

От форума им:

Opera Software have said that once they are happy with the standard of Opera 15.xx - particularly with regards to the migration of various Opera 12.xx features - users will be made to upgrade... But Opera Software have also said that this may not be for some time yet.

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=1693562

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Макар че скоро трябва да се появи 12.16...

Вече се появи и инсталира. Но не разбрах с 15-тицата какво да правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми пробвай я. ;)

Ей ги заедно:

Публикувано изображение

А иначе инсталационната папка отива в самата инсталационна папка на оригиналната ми Опера.

? Автоматично отвори табовете, които зяпах с 12...

Ето ги и в лентата за бързо избиране:

Публикувано изображение

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми пробвай я. ;)

Пробвах я и вече я няма. Не ме интересуват останалите модули, ползвам Опера най-вече заради бързото избиране, което е най-добре направено по моему, но в 15-та серия е повече от тъпо: в 12.16 имам около 40-тина сайта за бързо избиране. След инсталацията на 15-та серия половината (най-малко, не съм ги броил) липсваха!!!Прехвърлях .ini файлът, който ги съдържа, но напразно. Няма опции на импортиране, няма опция за мащаб.

А и липсата на отметки е напълно неразбираемо за мен, но все едно, вече я разкарах. Хубавото е, че елементарно се отстранява, запазвайки 12.16, с която ще си остана, следвайки поредицата ѝ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване