Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Методи Дамянов, на 04 Юли 2013 - 2:56 PM, написа:

... Макар че скоро трябва да се появи 12.16...

hlevoust

"Вече се появи и инсталира. Но не разбрах с 15-тицата какво да правя."

Сама ли се ъпдейтна до 12.16 или изтегли ехе-то и го инсталира ти? Защото при мен когато проверя за ново издание ми изписва, че има "Грешка при проверката за ново издание на Opera", а до сега винаги така съм я надграждал. Ето и картина с грешката. Дава ми грешка при проверка за ново издание от както излезе финалната версия на 15-цата.

Публикувано изображение

Редактирано от HERUVIM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Отговорът е - добрия стар браузър Лиско!;-) Бях го изоставил, но изглежда, че ще го върна отново...

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът е - добрия стар браузър Лиско!;-) Бях го изоставил, но изглежда, че ще го върна отново...

Аз също се замислям за Лисицата. Държи се доста стабилно и отваря сравнително бързо сайтовете, но засега ще си ползвам 12-ката на Опера, поне докато не започне и тя да се бъгва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Методи Дамянов, на 04 Юли 2013 - 2:56 PM, написа:

... Макар че скоро трябва да се появи 12.16...

hlevoust

"Вече се появи и инсталира. Но не разбрах с 15-тицата какво да правя."

Сама ли се ъпдейтна до 12.16 или изтегли ехе-то и го инсталира ти? Защото при мен когато проверя за ново издание ми изписва, че има "Грешка при проверката за ново издание на Opera", а до сега винаги така съм я надграждал. Ето и картина с грешката. Дава ми грешка при проверка за ново издание от както излезе финалната версия на 15-цата.

Публикувано изображение

Aми аз поначало съм му задал да не се ъпдейтва автоматично. Не се вижда снимката. Иначе не я виждам във filehippo 12.16 - само 12.15. Супер измекярски номер е да не предлагат вече престовската опера. Или поне аз не я виждам на официалната страница. Много бързо поискаха да направят стария браузър legacy май, ама накрая да не им излязат криви сметките?

...

Айде забрали са и страницата със скиновете.

Тва е преврат! Може ли да са толкова дебилни тея?!!!

...

A при мен Лиско отваря значително по-бавно страниците. Да, справя се значително по-добре с някои страници като Фейсбук и Аутлук.ком, но аз съм си изоставил профила във Фейса и след като станах жертва - един от десетките на последното разбиване на акаунти и съпорта се забави с цял месец да ми отговори - и него го захвърлих - а я ползвах от края на 90-те - Хотмейл пощата!!!

Да не говорим колко от функционалностите ги няма. Та те наскоро май добавиха "Пейстни и отиди там", или както го бяха определили (Постави и зареди в Опера), да не говорим за клонирането на табовете, възможностите за гъвкава конфигурация и сигурност (там горе-долу я стегнаха) и други. Лиско поне за мен не е моя браузър. И още нещо - колаборацията на Опера с AVG я направи като малка антивирусна програма. А блеклистите на Лиско и Хром са пълни с фалшове.

Иначе Лиско ми е бекъп браузър, а имам и SrIron, който няма нищо с Хромозавъра, макар че му е клонинг.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми аз поначало съм му задал да не се ъпдейтва автоматично. Не се вижда снимката. Иначе не я виждам във filehippo 12.16 - само 12.15. Супер измекярски номер е да не предлагат вече престовската опера. Или поне аз не я виждам на официалната страница. Много бързо поискаха да направят стария браузър legacy май, ама накрая да не им излязат криви сметките?

Аз също съм задал в настройките да не се обновява автоматично а само да ме уведоми за нова версия. Обновяването винаги съм го правил ръчно от меню "Настройки", и от падащото контекстно меню: "Провери за нова версия", след което започва обновяването, но от както излезе финалната версия на версия 15 ми дава грешка в обновяването.

Между другото относно това, че не виждаш снимката...

Аз в момента пиша от служебния компютър, където браузърът е ИЕ 10 /от уважение към администратора не съм инсталирвал Опера-та/ и също не виждам снимката, както и никоя от приложените снимки към другите коментари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Иначе не я виждам във filehippo 12.16 - само 12.15...

Автоматично ми се актуализира само антивирусната програма, забранил съм всякакви други своеволия, проверявам за нови версии ръчно, така дойде и 12.16.

Публикувано изображение

Версия 15 инсталирах с изтеглено предварително .exe.

...Между другото относно това, че не виждаш снимката...

Аз в момента пиша от служебния компютър, където браузърът е ИЕ 10....

Проблемът със снимките няма нищо общо с IE 10, не се виждат и Опера и Хром.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опера 12.16 вече е качена на доста места. Не разбирам каква ще да е политиката на Опреа от тук на сетне. Ще  има 2-ва варианта на Опера  т.е новата 15 и старата -12. и техни доразработки ли???

Тази 12.16  официален ъпдейт ли е или някакво копие измислано слад кражбата на сертификати от компанията

Нещо съвсем се обърках с тази Опера.?!?

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Тази 12.16  официален ъпдейт ли е или някакво копие измислано...

Не съм търсил старателно, но по сайтовете намирам само това като промени спрямо 12.15

Opera 12.16 is a recommended upgrade offering security and stability enhancements.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах я и вече я няма. Не ме интересуват останалите модули, ползвам Опера най-вече заради бързото избиране, което е най-добре направено по моему, но в 15-та серия е повече от тъпо: в 12.16 имам около 40-тина сайта за бързо избиране. След инсталацията на 15-та серия половината (най-малко, не съм ги броил) липсваха!!!Прехвърлях .ini файлът, който ги съдържа, но напразно. Няма опции на импортиране, няма опция за мащаб.

А и липсата на отметки е напълно неразбираемо за мен, но все едно, вече я разкарах. Хубавото е, че елементарно се отстранява, запазвайки 12.16, с която ще си остана, следвайки поредицата ѝ.

Да .и аз се чудех де ми е бутон отметки---това с жабката ми е неудобно.И я разкарвам само заради отметките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да .и аз се чудех де ми е бутон отметки---това с жабката ми е неудобно.И я разкарвам само заради отметките.

Тук,като,че ли се намери частично решение /мен не не удволетворява напълно/ но поне е някакво решение           Bookmarks Manager

https://addons.opera.com/en/extensions/details/bookmarks-manager/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, как да премахна досадното запитване за инсталиране на новата версия при стартиране на Опера (трябва да избера "не", за да стартира Операта и това всеки път)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че в стандартната инсталация го имаше в статус лентата като бутон, на който пишеше нещо като 'Minimized Update' - Shift + F12 и трябва да се покаже, после с десен клик отгоре може да се махне. И все пак мисля, че обновлението е до 12.16, не до 15.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че в стандартната инсталация го имаше в статус лентата като бутон, на който пишеше нещо като 'Minimized Update' - Shift + F12 и трябва да се покаже, после с десен клик отгоре може да се махне. И все пак мисля, че обновлението е до 12.16, не до 15.

Интересното е, че като проверя за ново издание ми изписва "използвате актуалното издание на Опера", сега съм версия 12.15 реализация 1748

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 15 все още не е пусната към обновленията и най-вероятно няма да бъде (инсталира се само ръчно), така че Opera 12 с включени автоматични обновления следва да се обнови най-много до 12.16. Ако не се обновява след 12.15, то 12.16 може също да се инсталира ръчно отгоре: http://ftp.opera.com/pub/opera/win/1216/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 15 все още не е пусната към обновленията и най-вероятно няма да бъде (инсталира се само ръчно)

За сметка на това, ако тръгнеш да теглиш Opera от страницата на Opera Software ASA, в момента ти мушка 15-та версия, не 12.16 . Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сметка на това, ако тръгнеш да теглиш Opera от страницата на Opera Software ASA, в момента ти мушка 15-та версия, не 12.16 .

Да, глупавичко е, при условие, че версия 15 не е завършена в смисъла, който е бил в сила досега. Иначе на тази страница има линк към 12: http://www.opera.com/computer
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, глупавичко е, при условие, че версия 15 не е завършена в смисъла, който е бил в сила досега. Иначе на тази страница има линк към 12: http://www.opera.com/computer

Не, на страницата няма линк към 12. Мен ме препраща към БГ изгледа на страницата и ми бута Opera 15.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес си преинсталирах компютъра, инсталирах "Opera 12.15" , но много ми лагваше преди малко инсталирах "Opera 12.16" , сега пак ми лагва? някаква идея? отгоре ми изписва "Не отговаря"???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес си преинсталирах компютъра, инсталирах "Opera 12.15" , но много ми лагваше преди малко инсталирах "Opera 12.16" , сега пак ми лагва? някаква идея? отгоре ми изписва "Не отговаря"???

Виж в Task Manager какво ти ползва процесора...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Task Manager какво ти ползва процесора...

Включена е само Opera , и прави този проблем. Отворил съм 3/4 таба "калдата,фейса,ютуб и замунда". 

Публикувано изображение                                                                Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване