Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Приятелю, сега погледнах моята 12.16 и е около 500mb. с четирите таба, които си посочил. Малко съм изненадан, но явно всичко си е в нормата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, сега погледнах моята 12.16 и е около 500mb. с четирите таба, които си посочил. Малко съм изненадан, но явно всичко си е в нормата.

Сега съм отворил, само два таба "калдата и продавалник" , и пак така ми изписва и забива. Когато отворя и фейса, става невъзможно забива до няма и къде.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм отворил, само два таба "калдата и продавалник" , и пак така ми изписва и забива. Когато отворя и фейса, става невъзможно забива до няма и къде.?

Подозирам,че е възможно някое разширение да ти прави мизерии, но не си дал информация. До v12.02, освен Ghostery, ползвах и ContentBlockHelper 7.1 и всичко беше OK. На v12.15 обаче ContentBlockHelper ми увеличаваше двойно RAM и го замених със ScriptWeeder.Сега с 12.16 рядко достигам 100 MB.В тази връзка в момента виждам, че ContentBlockHelper има нова v8.3.1 - ще я тествам. Поздрави, провери си разширенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подозирам,че е възможно някое разширение да ти прави мизерии, но не си дал информация. До v12.02, освен Ghostery, ползвах и ContentBlockHelper 7.1 и всичко беше OK. На v12.15 обаче ContentBlockHelper ми увеличаваше двойно RAM и го замених със ScriptWeeder.Сега с 12.16 рядко достигам 100 MB.В тази връзка в момента виждам, че ContentBlockHelper има нова v8.3.1 - ще я тествам. Поздрави, провери си разширенията.

Чакай, чакай нищо не разбрах. може ли по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По старите версии на Опера имаха файл speeddial.ini в който се съхраняваше информацията и можеше да се копира на друг компютър.В новата версия на Opera Next 16 не откривам този файл - съществува ли изобщо или има друго име. И въобще, възможно ли е пренасянето на тази информация от старата версия към новата версия на браузъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам в новия ужас наречен Оpera /15 - 16 е все още на ранен етап/ вече не правят разлика между speed dial и bookmark. Все пак можеш да хвърлиш един поглед тук.

"From the list, select which bookmarks you wish to convert to Speed Dial."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам в новия ужас наречен Оpera /15 - 16 е все още на ранен етап/ вече не правят разлика между speed dial и bookmark. Все пак можеш да хвърлиш един поглед тук.

"From the list, select which bookmarks you wish to convert to Speed Dial."

Всичко е много добре, но бутона "import bookmarks" не е активен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По старите версии на Опера имаха файл speeddial.ini в който се съхраняваше информацията и можеше да се копира на друг компютър.В новата версия на Opera Next 16 не откривам този файл - съществува ли изобщо или има друго име. И въобще, възможно ли е пренасянето на тази информация от старата версия към новата версия на браузъра?

Опитах с версия 15, но не ми се получи, та затова и се върнах на 12.16. Толкова пъти съм пренасял .ini файла и беше безкрайно удобно, а сега не ми се получи. 

Това от линка на ihm не съм пробвал, абсурдно е за елементарни настройки да се изискват търсене на помощ из мрежата вместо да са решени още в момента на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с версия 15, но не ми се получи, та затова и се върнах на 12.16. Толкова пъти съм пренасял .ini файла и беше безкрайно удобно, а сега не ми се получи. 

Това от линка на ihm не съм пробвал, абсурдно е за елементарни настройки да се изискват търсене на помощ из мрежата вместо да са решени още в момента на инсталацията.

Операта я харесвам най-вече заради speeddial. Много удобна и функционална,както и улесняваща работата с браузъра.Тази нова версия я инсталирах, за да добия представа до къде е достигнал в развитието си браузъра. Доста е бърз, но загубата на основните настройки е разочароваща. Като, че ли ще се разделя с нея, докато не я вкарат в ред или изобщо не я окепазят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако въпросът ми ти се стори много тъп, но - ползвал ли си Opera Link и ако да към момента на импорт логнат ли си?

ПС. Не съм си правил подобни експерименти. Като видях новата версия я разкарах на секундата. Нищо чудно да има и някакъв бъг при експорта, но идеята му е да става изцяло чрез Opera Link или поне това са написали - Any data you have synchronized in Opera 12 is still available on the Opera Link web interface.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операта я харесвам най-вече заради speeddial. Много удобна и функционална,както и улесняваща работата с браузъра...

Това е почти единствената причина Opera да ми е предпочитан браузър. При други, които имат подобна опция, запаметените за бързо набиране линкове изчезват при почистване на системата със CCleaner. Maxthon ги запазва и е приличен браузър, но не предлага проверка на правопис на български език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако инсталацията е портативна, ще бъде неактивен. Отвори команден ред със същата работна директория като мястото на launcher.exe или opera.exe и впиши  
opera.exe --help
или  
launcher.exe --help
Едната от опциите ти позволява да си въведеш профила от Opera 12 в 15/16.

Това е почти единствената причина Opera да ми е предпочитан браузър. При други, които имат подобна опция, запаметените за бързо набиране линкове изчезват при почистване на системата със CCleaner. Maxthon ги запазва и е приличен браузър, но не предлага проверка на правопис на български език.

Най-вероятно CCleaner ти затрива local storage на дадения браузър, а част от разширенията на Chrome, които имитират Speed Dial, ползват точно local storage. Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Най-вероятно CCleaner ти затрива local storage на дадения браузър, а част от разширенията на Chrome, които имитират Speed Dial, ползват точно local storage.

Аз не се жалвам, напротив - ако не исках почистване, нямаше да го активирам. А и Opera се справя като че ли най-добре при зададено максимално изчистване на данните от сърфиране при затваряне на браузъра, при повечето от останалите се налага ръчна намеса, което за мен е крайно неприемливо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Съжалявам ако въпросът ми ти се стори много тъп, но - ползвал ли си Opera Link и ако да към момента на импорт логнат ли си?

ПС. Не съм си правил подобни експерименти. Като видях новата версия я разкарах на секундата. Нищо чудно да има и някакъв бъг при експорта, но идеята му е да става изцяло чрез Opera Link или поне това са написали - Any data you have synchronized in Opera 12 is still available on the Opera Link web interface.

Както писах по-горе, инсталирах версията за да добия представа от работата и и най-вече от скоростта на зареждане на сайтовете.Не съм се задълбавал в подробности изобщо поради липса на време за момента. Не съм ползвал Opera Link  и не съм се логвал изобщо. Не виждам защо въпросът ми да е тъп, след като в тези нови версии всичко е нагоре с краката по отношение на настройките. Ако съм искал да ползвам Chrome и производноподобните и браузъри да съм го направил досега хиляда пъти.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.sony.bg/

Само на мен ли не ми зарежда страницата на Сони с Опера? Пробвах с ИЕ и няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не е само при теб. При мен се отвори за секунда и екранът стана бял след това - все едно те пренасочва към друга страница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.sony.bg/

Само на мен ли не ми зарежда страницата на Сони с Опера? Пробвах с ИЕ и няма проблеми.

Да и при мен е така - Опера блокира сайта. С другите браузъри се отваря нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не мога да влезна в "енерджи-торент".? Изписва ми следното предупреждение.: Предупреждение за опасен софтуер?

Сигурност и надежност:

! Черен списък

Тази страница е съобщена като източник на опасен софтуер. Ако посетите страницата, тя може да навреди на компютъра.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само при теб. При мен се отвори за секунда и екранът стана бял след това - все едно те пренасочва към друга страница.

И в момента е така, причината не ми е известна. Но пък страницата за съпорта зарежда безпроблемно - http://www.sony.bg/support/bg

Защо не мога да влезна в "енерджи-торент".? Изписва ми следното предупреждение.: Предупреждение за опасен софтуер?...

Потвърждавам написаното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Не съм търсил из темата,но да попитам.Как да настроя браузера,когато маркирам някоя дума и натисна да търси в google да ми отваря в нов раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При толкова умни глави,никой ли не знае как да го оправя.

Здравейте.

Как да настроя браузера,когато маркирам някоя дума и натисна да търси в google да ми отваря в нов раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При толкова умни глави,никой ли не знае как да го оправя.

За Opera 12 ли говорим? То следващото (15+) не е Opera, така че предполагам отговорът е "да". Начинът е или редът в менюто да се щраква със задържан Shift, или в Preferences > Advanced > Tabs да се махне отметката на 'Reuse current tab', което обаче ще повлияе не само на търсенето. P.S. Аз си имам отделен клавиш за целта - в Preferences > Advanced > Shortcuts трябва да е отметнато 'Enable single-key shortcuts'; в настройките за клавиатурата имам 'G' с действие към него 'Copy & New page & Paste and go' - след като маркирам една или повече думи и натисна 'G', ми се отваря нов таб с търсене за маркираното (Google ми е търсачка по подразбиране), а ако е уеб адрес, ще се отвори той в нов таб. P.S. 2 Друго полезно действие, което може да се прикачи към жест с мишката или клавиш: 'Show popup menu, "Internal Search With"' - пак след като се маркира дума, директно показва меню с всички налични търсачки, Shift и клик върху някоя отваря търсене в нов таб. Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,с 12-ца съм.Благодаря ти много.Получи се.Доста неприятно беше.  :)

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте може ли някой по запознат да ми каже как се инсталират скриптове и как се оправя маймуницата в някоя от страниците ,става въпрос за версия 15.0.1147.153 благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте може ли някой по запознат да ми каже как се инсталират скриптове и как се оправя маймуницата в някоя от страниците ,става въпрос за версия 15.0.1147.153 благодаря предварително

Настройка за кодировката така и не можах да открия, така че може би каквото е вписано в кода на страницата, такова ще бъде. Относно скриптовете - Opera 15+ е ужасно спъната в това отношение и не знам дали има начин директно да интерпретира .js файлове (както 12), така че може би ще трябва да е във формата на разширение - http://dev.opera.com/extension-docs/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...