Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Аз лично сложих Опера 12 или Opera Next и съм много доволен.Мисля е алфа още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам малък проблем със съвместимостта на Opera с някои продукти на Google.

Ще започна с "Google Изображения":

Използвайки Opera виждам този изглед - Публикувано изображение - което не ми подволява да използвам новите услуги за търсене на изображения предоставени от Google, които се използват коректно с Google Chrome - Публикувано изображение

Този проблем го реших лесно, като накарах Opera да се представя като Firefox. Това става по следния начин:

1. Отивате на страницата "Google Изображения"

2. Щракате с десния бутон на празно място на страницата, избирате Site preferences (Настройки за сайта). Отваря се диалог за настройките на Opera конкретно за тази страница.

3. В раздела Network (Мрежа) избирате Opera да се идентифицира като Firefox (Identify as Firefox)

4. Потвърждавате, диалогът се затваря. Рефришвате страницата и вече имате достъп до бутона, който се появява от ляво на бутона "Търсене на изображения".

Имам проблем и с показването на лентата с Известията в Google+.

С Google Chrome се появява нормално - Публикувано изображение - а с Opera веждам само това - Публикувано изображение

Но за съжаление по горе описания начин проблема не се оправя. След като се опитах да излъжа, че ползвам Firefoc ми излезе следното съобщение - Публикувано изображение - "Конфигурацията на браузъра ви не се поддържа."

Моля помогнете за справяне с този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google са набили някой нестандартен javascript който тръгва само на шантавия им браузър. :mistaken:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@belos_knight - пробвай да се идентифицираш пред Google.com като Mozilla Firefox (при мен работи, току-що пробвах) - отваряш страницата, десен клик (предполага се, че си със стандартен menu.ini) > Edit site preferences > Network > Browser identification. Ok и рефреш на страницата и готово. Не че Opera не поддържа кода на страницата, просто като се покаже като Opera пред сървъра, явно част от функциите умишлено биват спрени. Същото е примерно с Google Images, където обаче на мен лично "неработещата" версия ми харесва повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до скоро го ползвах точно по този начин, но вчера ми показа това съобщение горе н Известията. Публикувано изображениеи не знам каква е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, след последния ъпдейт Операта стана много мудна.(положението е еднакво и на двата ми компютъра) Сайтове които преди зареждаха за секунди сега увисват по минута две, включително и форума. Последната версия ми харесва и нямам желание да се връщам на по предна. С друг браузър проблеми няма всичко си зарежда бързо, но пък не ми е удобен. Свикнал съм си с Опера. Някакви идеи на какво може да се дължи това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от Turbo-то. Деинсталираш старата Ореra,триеш папката от C:\Documents and Settings\.....\Application Data, теглиш новата, инсталираш я, и проблема изчезва.Ако имаш запаметени пароли,предварително запазваш wand.dat.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от Turbo-то. Деинсталираш старата Ореra,триеш папката от C:\Documents and Settings\.....\Application Data, теглиш новата, инсталираш я, и проблема изчезва.Ако имаш запаметени пароли,предварително запазваш wand.dat.

Здравей, някакви други идеи?

Деинсталирах, затрих посочената папка. Изтеглих си Opera наново инсталирах и..............всичко си седи, пароли, отметки и пак е супер бавна.

Явно съм изтървал някоя папка някъде. Сега ще пробвам отново.

Редакция; След втората пре инсталация и забърсване на всички папки каточели се оправи. Благодаря за съвета.

Още един проблем :) от къде да си изтегля български речник за проверка на правописа. :shy11:

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, някакви други идеи?

Деинсталирах, затрих посочената папка. Изтеглих си Opera наново инсталирах и..............всичко си седи, пароли, отметки и пак е супер бавна.

Явно съм изтървал някоя папка някъде. Сега ще пробвам отново.

Редакция; След втората пре инсталация и забърсване на всички папки каточели се оправи. Благодаря за съвета.

Още един проблем :) от къде да си изтегля български речник за проверка на правописа. :shy11:

В поле за писане -> десен бутон -> най-долу са ти речниците.

Ако имате проблем с Opera, винаги може да се инсталира портативна (в опциите при инсталиране, от там се избира портативна инсталация).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В поле за писане -> десен бутон -> най-долу са ти речниците.

Ако имате проблем с Opera, винаги може да се инсталира портативна (в опциите при инсталиране, от там се избира портативна инсталация).

Няма ги празно е !? има сама англииски ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш меню "Ad/Remove Dictionaries..." и от там избираш българския речник. Ако обаче изобщо не ти се появяват езици... пробвай с портативна инсталация, не рискуваш нищо, а после ако желаеш можеш да си преместиш архива с речника в другата инсталация. При портативната речниците се намират в папка Opera\profile\dictionaries

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш меню "Ad/Remove Dictionaries..." и от там избираш българския речник. Ако обаче изобщо не ти се появяват езици... пробвай с портативна инсталация, не рискуваш нищо, а после ако желаеш можеш да си преместиш архива с речника в другата инсталация. При портативната речниците се намират в папка Opera\profile\dictionaries

При мен е на български :D но както и да е :eek: няма ги празно е? Освен англииски няма нищо друго.

Преди време някой ми беше дал линк да си сваля допълнителни речници, за съжаление не намирам поста.

Може ли линк към портативната инсталация :D и как да преместя нужните ми неща.

Не ми се трие нищо повече :sobbing: тъкмо въведох наново всичките си пароли и си подредих както ми харесва.

Редакция; Уфф много съм неучтив, извинявам се. Забравих думичките благодаря, моля и извинявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е на български :D но както и да е :D няма ги празно е? Освен англииски няма нищо друго.

Преди време някой ми беше дал линк да си сваля допълнителни речници, за съжаление не намирам поста.

Линк към портативната инсталация и как да преместя нужните ми неща.

Не ми се трие нищо повече :sobbing: тъкмо въведох наново всичките си пароли и си подредих както ми харесва.

Няма линк към портативна инсталация, защото това е опция в стандартния инсталатор. Настройки, подредби и всичко останало обикновено са прости текстови файлове, които можеш да сложиш в съответната папка на нова инсталация. Къде се намират ще видиш, като напишеш в адресната лента opera:about, а което не откриеш там, ще намериш в profile папката, примерно в Opera\profile\toolbar се намира standard_toolbar.ini (можеш да ги редактираш и ръчно, ако знаеш какво правиш)

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време (версии) Опера си решиха проблемите с речниците. В по-стари версии (9 примерно) се налагаше тегленето на BG пакета за OpenOffice и създаването на папка "Dictionary" (такава липсваше след инсталация). В последните версии всичко е пей сърце - избираш, тегли си каквото му трябва и т.н.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече знам къде да ги намеря, но е празно, няма никакви речници !? Въпроса ми е мога ли от някъде по някакъв начин да си ги изтегля. Във втория си компютър не съм преисталирвал и трил нищо, какво и къде да копирам в новата инсталация зада сепоявят речниците ? Благодаря за отделеното време, отивам на работа по късно ще се мъча пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако използваш XP в директорията: c:\Documents and Settings\USER\Application Data\Opera\Opera се създава папка "dictionaries": "c:\Documents and Settings\USER\Application Data\Opera\Opera\dictionaries\" В новосъздадената папка сложи файлове от архива, рестарт на операта и трябва да се получи

dict.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Chrome , но новата Opera е много хубаво направена , обаче ми липсва едно нещо от chrome , което не мога да намеря в операта и това е бутон за бързо скролиране най отгоре на страницата или така наречения - scroll to top buton. Има ли такава опция в операта и как мога да я активирам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Chrome , но новата Opera е много хубаво направена , обаче ми липсва едно нещо от chrome , което не мога да намеря в операта и това е бутон за бързо скролиране най отгоре на страницата или така наречения - scroll to top buton. Има ли такава опция в операта и как мога да я активирам .

Има, разбира се. Едва ли има нещо, което в друг браузър да го има, а в Opera - не, по-скоро обратното.

Custom Buttons to Drag'n'Drop into your Opera - намираш бутона, хващаш го и го провлачваш където искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна забелязах един проблем и реших да попитам накрая. Като предварително ми се струва,че проблема идва от YouTube, подобно скоро изчезналият бутон за сваляне...който вече е възтановен. По каква причина браузъра не открива инсталирана Java при разширено качване,а трябва до ползвам Internet Explorer?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам от начало.

Имам следния проблем с последната версия на Опера.

В някакъв момент става супер мудна сайтовете зареждат много бавно а някои направо забиват и отказват да заредят. Вчера изтрих Опера, ръчно изтрих и всички папки който беше създала и като изключим един малък проблем с речниците всичко останало работеше супер.

Днес сядам на компютъра опитвам да отворя сайта на http://outmax.bg/dmz...viewCat&catId=3 зарежда страницата и дотам, цъкам примерно на "Чипсет" и нищо, започва едно безкрайно зареждане но не отваря искания от мен раздел. Проблема не е само с този сайт в един момент всички сайтове започват да зареждад супер мудно и бавно.

С останалите браузери всичко зарежда светкавично и нямам никакви проблеми.

Посочения проблем го имам и на двата компютъра.

ОС е Windows 7 ultimdte 64bit като на лаптопа е оригинална а на настолния :( не съвсем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен отваря и дава Чипсет разделите... Макар сайта да ми е съмнителен :( -------------------------------------------------- При посочване ти извежда във вертикала списък-избираш! Работи..

Редактирано от hyena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да работи във всички браузери но не и в Опера, или по точно след известно време спира да работи. И не е само този сайт просто него го посещавам често и затова го дадох като пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна забелязах един проблем и реших да попитам накрая.

Като предварително ми се струва,че проблема идва от YouTube,

подобно скоро изчезналият бутон за сваляне...който вече е възтановен.

По каква причина браузъра не открива инсталирана Java при разширено

качване,а трябва до ползвам Internet Explorer?

opera:plugins

Какво ти излиза там, има ли Java и пусната ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен,но често проблема е в сайта,а не в Опера! За мен си остава перфектен,удобен и бърз. Ненавиждам да се отваря втори раздел подобно IE!

Редактирано от hyena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване