Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

синхронизацията не помага ли по някакъв начин в случая .

леле колко сте умни, благодарско ....за всичко ( КАК го сложихте това ) .... аз това го имам обаче като навляза Advanced >Fonts става страшнооооо слагала съм различни шрифтове ,размер на шрифта и е МАЗАЛО 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ми покажете какви са другите настройки на шрифтовете в Advansed пак както погоре да се опитам да ги сменя

притеснявам се да изтрия тази <operaprefs.ini > .....ако все пак се наложи...след това при новите настройки те къде ще се съхранят???

Незнам дали разбрахте -отметките ,бързите бутони ... паролите и т.н

Ако ми обясните как да направя като скрийншот  гледам тук във форума постоянно поставят такива снимки за разясняване на проблема , аз се опитах но не стана незнам .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам опера 12.16  с Windows 7 ultimate 32bit.- може ли да съсдава проблеми ..от 1 месец съм Windows 7 ultimate 32bit.,преди бях с 64 bit. мможе ли това да прави проблемите за които писах горе .....какво ще ме посъветвате да си върна нормалната работа на операта???/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- правилно е да преинсталираш, като изтриеш всички остатъци от Опера- в пр. файлове и appData. Предварително си запази отметките и паролите- намират се в appData ( скрита директория) : bookmarks.adr и wand.dat , а също и speeddial.ini

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте.Имам такъв проблем при работа с браузър Opera 12.16.След като съм записал на компютъра страница,например от you yube който е като уеб архив с разширение *.mht чрез браузър Opera,при опит след това да го отворя се зарежда страницата,но не тръгва видеото.Просто полето на видеото остава в черен или бял фон,докато при запис чрез браузър IE и отваряне с IE този проблем го няма/т.е. видеото от записаната страница си тръгва/.На какво ли се дължи проблема?Дали е до настройките-предпочитанията в браузър Opera,или нещо друго?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
Как да няправя така ,че при киликване върху линк ,той да се отваря в активен нов таб, а не да се налага всеки път да цъкам като луд по табовете.
Рових се по настройките но нищо ,търсих и някаква добавака или разширение ,но пак греда.
Та има ли някакво решение.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да няправя така ,че при киликване върху линк ,той да се отваря в активен нов таб, а не да се налага всеки път да цъкам като луд по табовете.
Рових се по настройките но нищо ,търсих и някаква добавака или разширение ,но пак греда.
Та има ли някакво решение.

При положение, че ползваш Opera 12:Preferences /ctrl+f12/ -> Advanced -> Shortcuts -> Middle-Click Options -> Open in new tab

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, по принцип, не Ви ли е по-удобно с на мишката скрол-а да цъкнете на даден линк и да Ви отвори нов прозорец и след като го разгледате да го затворите с "X" ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не ми е удобно ,смисъл че то отваря в нов таб ,но не е активен .Единственото решение ,което намерих за сега е да задържиш shift и кликаш на линка .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и тази версия на опера, като цъкам на линк си отваря в нов активен таб. Не знам само при мен ли е така :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, по принцип, не Ви ли е по-удобно с на мишката скрол-а да цъкнете на даден линк и да Ви отвори нов прозорец и след като го разгледате да го затворите с "X" ?

В общия случай страницата не се зарежда моментално и по-добре да го оставя да си се зареди на заден фон и след 5 секунди да го отворя - табът визуално се променя и се вижда кой е, даже и да не е в края. А табовете много рядко ги затварям с 'X' - най-често или с жест надолу-надясно, или със среден клик върху самия таб, или с Esc от клавиатурата.При Opera 12 поне има възможността това поведение да се настрои. От Opera 15 насам за 5 версии почти нищо не се е променило, като посечена през краката е относно функционалност и възможности за настройка. Аз лично ще си ползвам 12 като основен браузър поне още едно известно време, а алтернативата може би е в не толкова масови браузъри като Sleipnir примерно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия?Ако си със 12 при нея няма този проблем .

За в. 20 говоря. Цъкам на линк и се отваря в нов активен таб. А иначе наистина в. 20 е далеч от функционалността на 12, макар че действат в тази посока, но недостатъчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваря в нов активен таб ,но ако това е първият линк .Ако отвориш един или два  линка, и цъкнеш да отвориш трети ,независимо дали

с ляв бутон или скрола  го отваря, но таба не е активен и трябва да кликнеш на него с мишката за да покаже линка .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20 е далеч от функционалността на 12, макар че действат в тази посока, но недостатъчно.

Действат грънци. За пет версии преди се случваха чудеса, а сега все още не мога да си задам жест нагоре да ми презарежда страницата, да не говорим за действия с един клавиш или настройка на съществуващите...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действат грънци. За пет версии преди се случваха чудеса, а сега все още не мога да си задам жест нагоре да ми презарежда страницата, да не говорим за действия с един клавиш или настройка на съществуващите...

Ако гледаш версиите, преди 5 версии ги правеха за 5 години, сега от 15 до 20 за няма и година. Така че това не е никакъв критерий.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако гледаш версиите, преди 5 версии ги правеха за 5 години, сега от 15 до 20 за няма и година. Така че това не е никакъв критерий.

Напълно наясно съм с това. В момента номерцата на версиите се обновяват по часовник, без значение дали има нещо ново вътре - по модела на Chromium и един куп друг софтуер. Преди нова версия ("+1" в номера) означаваше нова функционалност.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе наистина в. 20 е далеч от функционалността на 12, макар че действат в тази посока, но недостатъчно.

На мен лично не ми се вярва google да позволят opera да стане по-добър браузър от chrome. Това все пак означава да загубят пазарен дял, тъй като повече потребители ще предпочетат opera-та, докато сега феновете ѝ бягат от нея, включително и аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми се вярва google да позволят opera да стане по-добър браузър от chrome. Това все пак означава да загубят пазарен дял, тъй като повече потребители ще предпочетат opera-та, докато сега феновете ѝ бягат от нея, включително и аз.

То по същата логика може да кажеш и че Опера няма да позволят Хром да е по-добър щото ще загубят пазарен дял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... сега феновете ѝ бягат от нея, включително и аз.

Значи не са истински фенове ;) .

На мен лично новата Opera като цяло ми допада повече. Разбира се, има неща и от старата, които ми липсват.

Решението е просто - имам и двете :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване