Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

Брейй, верно имало 12.17. Както и да е, само ни припомня носталгията по миналото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 12.17 даже няма официален списък с промени, но доколкото разбрах, е обновено нещо, свързано с автоматичния ъпдейт и инсталатора. Даже и 12.16 беше излязла след разпускането на част от екипа разработчици и беше казано, че ще продължат да се пускат само обновления, свързани със сигурността. На няколко места се пише, че има някои развалени работи след 12.14, но аз лично не съм срещал проблеми. Ако все пак някой реши да си потърси тази версия, тя е налична тук: http://ftp.opera.com/pub/За мен Opera Software в момента е ходещ труп и не очаквам нищо хубаво, но пък имам едно на ум за новата компания на Jon von Tetzchner - като нищо може човекът да реши да направи браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

ползвам Операта вече 16г.(от версия 3.5), но последните 2-3г. започна да ме дразни с някои недостатъци според мен. До преди 2г. бях на Уиндоус, но вече съм нс Линукс и както може да се предположи за браузер ползвам пак нея. За мое съжаление и под Линукс Операта се влачи както и под Уиндоус (по-рано си мислех, че той е главният виновник). В сравнение с нея FF или Хрома "хвърчат". Та с една дума се съмнявам, че не се справям с настройките й  (например преди 3г дата.бг не можеше да се отваря с операта и установих, че аз използвам постоянно опцията за автоматична корекция на размера на прозореца и това е блокирало сайта). Напоследък ползвам и Qupzilla и много ми харесва, но не мога да импортирам букмарките от операта така, че да запазят организацията си  в Qupzilla. Ако някой има идеи нека помогне.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В лентата с отметките цъкаш десен бутон, избираш управление на отметки, в прозореца долу в дясно: внасяне- изнасяне- избираш опера- оттам намираш bookmarks.adr .

ПП. така обаче се губи организацията на папките. За да се запази почти пълния вид се процедира така:

1. В Опера изнасяш отметките като страница. След това към разширението на файла добавяш "l" - да стане .html

2. В Qupzilla отиваш на внасяне- изнасяне -> от там на внасяне-> от файл-> намираш .html файла, който си записал от Операта и даваш напред.

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали от множеството проби, но моята Опера се "отпуши" и сега работи съвсем прилично . Това ,което направих последно е: ctrl+F12 - таб "разширени" - в ляво клик в/у "разглеждане" - отдясно избор на "изобразявай моментално", после в ляво клик " мрежа" и отдясно избор на брой връзки на един сървър 16 и под него избор на общ брой връзки до 20. Сега работи гладко и сравнително бързо - ще пробвам тези настройки и под Уиндоус, но се чудя още дали те са причина за по-добрата работа на браузера, защото както писах през последните години съм пробвал всякакви настройки. Дано с това помогна на някой привърженик на Операта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали от множеството проби, но моята Опера се "отпуши" и сега работи съвсем прилично . Това ,което направих последно е: ctrl+F12 - таб "разширени" - в ляво клик в/у "разглеждане" - отдясно избор на "изобразявай моментално", после в ляво клик " мрежа" и отдясно избор на брой връзки на един сървър 16 и под него избор на общ брой връзки до 20. Сега работи гладко и сравнително бързо - ще пробвам тези настройки и под Уиндоус, но се чудя още дали те са причина за по-добрата работа на браузера, защото както писах през последните години съм пробвал всякакви настройки. Дано с това помогна на някой привърженик на Операта.

Искам да добавя още нещо - може да е полезно за някого. Оказа се, че след възстановяване на Линукса след скапан хард диск, съм останал без действащ суап ( swapon -s)  и вероятно затова Операта се е влачила. Оказа се, че тя е доста лакома - с 10 таба харчи около 700МБ РАМ ! След възстановяването на суапа и намалението на отворените табове тя вече хвърчи! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук е мястото за новопоявил се проблем с Опера - пръво да кажа, че съм с Линукс Минт 13, без антивирус, с активна стена. Напоследък при сърфиране в момента на избор на линк от адресната част се самостартира някакъв стар линк - търсене с Гугъл, аз го прекъсвам и избирам тази, която съм търсил и нещата тръгват. След малко като тръгна да избирам нов линк нещата може и да се повторят - това се случва няколко пъти през деня. Изчиствал съм всички кешове, но промяна няма също като в заразен Уиндоус. Още нещо - при други браузери този ефект не се забелязва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ъпдейтнах до opera 21.0.1432.67 и повечето страници половината от деня не искат въобще да зареждат.А пък з*м*нда независимо кога се опитвам да отворя ми изписва грешка 403 forbiden явно мисли тракера за пиратски и не иска да го отвори(не съм сигурен), а със старата версия го отваря, но пък тя е доста бавна във face-бука. Основния проблем е че не отваря страници в 60% от времето когато я ползвам. !? Някакви идеи кои отметки да махна, да настроя за да продаботи. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ъпдейтнах до opera 21.0.1432.67 и повечето страници половината от деня не искат въобще да зареждат.А пък з*м*нда независимо кога се опитвам да отворя ми изписва грешка 403 forbiden явно мисли тракера за пиратски и не иска да го отвори(не съм сигурен), а със старата версия го отваря, но пък тя е доста бавна във face-бука. Основния проблем е че не отваря страници в 60% от времето когато я ползвам. !? Някакви идеи кои отметки да махна, да настроя за да продаботи. Благодаря.

Главното меню > Opera TurboАко има отметка, значи е било включено - използва прокси, заради това може да не иска да отваря някои по-капризни сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oказа се включен някакъв Off-road mode, който е спирал работата. Сега няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oказа се включен някакъв Off-road mode, който е спирал работата. Сега няма проблеми.

То офроуд режима е еквивалента на турбо-то в Опера 15+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То офроуд режима е еквивалента на турбо-то в Опера 15+

При мен в Opera Developer 23 го пише като "Opera Turbo". Мислех, че "Off-road" беше само за мобилния браузър, но явно не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте. Ъпдейтнах до opera 21.0.1432.67 и повечето страници половината от деня не искат въобще да зареждат.А пък з*м*нда независимо кога се опитвам да отворя ми изписва грешка 403 forbiden явно мисли тракера за пиратски и не иска да го отвори(не съм сигурен), а със старата версия го отваря, но пък тя е доста бавна във face-бука. Основния проблем е че не отваря страници в 60% от времето когато я ползвам. !? Някакви идеи кои отметки да махна, да настроя за да продаботи. Благодаря.

Относно за**унд*та, просто рефрешни страницата. И при мен я дава тази грешка - Опера 12.17.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, след като развалиха и Firefox..., какво е положението с Opera, понеже спрях да я използвам след като минаха на WebKit...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, след като развалиха и Firefox..., какво е положението с Opera, понеже спрях да я използвам след като минаха на WebKit...?

Последната версия отваря бързо страниците,  бачка много плавно и за сега съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво се получи? Уж новата версия щеше да подържа импортиране на отметки...дръжки, днес се обнови операта при мен, няма я функцията, явно няма да го бъде този браузер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво се получи? Уж новата версия щеше да подържа импортиране на отметки...дръжки, днес се обнови операта при мен, няма я функцията, явно няма да го бъде този браузер...

То като хванаха да копират Chrome, поне да бяха вкарали управлението на отметки от него поне като някаква основа. Но не - държат си на проклетия Stash, който спира да е ефективен като прибавиш повече от десет страници в него, и на Bookmarks Bar, който не е чувал нито за описания, нито за прякори (nicknames), и също ще е лудница, ако имаш повече от 10-15 основни папки, плюс това заема и излишно място...Засега Bookmarks в Opera 12 за мен поне си остават най-добре направени и най-използваеми за голям брой отметки и папки.Аз се радвам, че имам навика такива експерименти да ги инсталирам в отделна папка - още от версия 9 или 10.Ще се минава или на Fx + Thunderbird, или на някоя от другите алтернативи, които ползват пак Webkit (Blink) - Avant, Maxthon, Sleipnir и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми FF с тоя Australis нещо сбъркаха, сякаш... Но пък относно начина, по който управляваш отметките, ми... почти ок...

Публикувано изображение

Ама пак не е като в Опера 12.17. На мен не ми хареса нищо, като заместител, но все пак ползвам вече по-често Файърфокс. И за Опера (старата) така и няма читав еквивалент на NoScript. A четейки минорните мнения на някои потребители във форума на FF, май и тоя браузър... Поне FF е open-source, така че няма да поеме по пътя на старата Opera.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко тъп въпрос.

В новата опера 22.0 не намирам как да си прехвърля отметките от мозилата.Някой ако може да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко тъп въпрос.В новата опера 22.0 не намирам как да си прехвърля отметките от мозилата.Някой ако може да помогне.

Май няма как.

Има как по косвен път. Ако имаш Opera 12, изнасяш от Firefox (него имаш предвид под "мозилата"?) и внасяш в Opera 12 (като ако няма да я ползваш, първо изтриваш всички отметки от нея - има няколко рекламни). Ако нямаш, сваля се от тук, желателно е да е USB (portable) инсталация (за да не се меси в регистри и потребителски директории). Докато е пусната, отваряш opera:about и гледаш за Opera Directory (под Paths). Това е папката profile, която ще ти трябва след малко.След това намираш директорията на Opera 22, в нея ще има подпапки с последните две-три инсталирани версии и launcher.exe.От команден ред (или от Run) задействаш следното: 
"C:Program FilesOpera 22launcher.exe" --presto-small-prefs-dir="C:Program FilesOpera 12profile"
... като променяш пътя до съответните директории.Това по мои впечатления затрива част или цялата предварително наличната информация в Opera 22, така че внимавай.Друг вариант е да използваш разширение като Tidy Bookmarks или подобно, което май може директно да ти внесе отметки от друг браузър, но така не знам дали ще има възможност да се внесат в лентата с отметки.За липсата на иначе нормална такава възможност се сърди на Opera Software и новата им политика, очевидно търсеща пазарен дял от прости потребители.P.S. Ако Firefox е бил браузър по подразбиране преди Opera 22, то може и внасянето да стане автоматично. Показването след това в лентата с отметки или в Speed Dial обаче трябва да стане от opera://bookmark-importer Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има как по косвен път. Ако имаш Opera 12, изнасяш от Firefox (него имаш предвид под "мозилата"?) и внасяш в Opera 12 (като ако няма да я ползваш, първо изтриваш всички отметки от нея - има няколко рекламни). Ако нямаш, сваля се от тук, желателно е да е USB (portable) инсталация (за да не се меси в регистри и потребителски директории). Докато е пусната, отваряш opera:about и гледаш за Opera Directory (под Paths). Това е папката profile, която ще ти трябва след малко.След това намираш директорията на Opera 22, в нея ще има подпапки с последните две-три инсталирани версии и launcher.exe.От команден ред (или от Run) задействаш следното: 

"C:Program FilesOpera 22launcher.exe" --presto-small-prefs-dir="C:Program FilesOpera 12profile"
... като променяш пътя до съответните директории.Това по мои впечатления затрива част или цялата предварително наличната информация в Opera 22, така че внимавай.Друг вариант е да използваш разширение като Tidy Bookmarks или подобно, което май може директно да ти внесе отметки от друг браузър, но така не знам дали ще има възможност да се внесат в лентата с отметки.За липсата на иначе нормална такава възможност се сърди на Opera Software и новата им политика, очевидно търсеща пазарен дял от прости потребители.P.S. Ако Firefox е бил браузър по подразбиране преди Opera 22, то може и внасянето да стане автоматично. Показването след това в лентата с отметки или в Speed Dial обаче трябва да стане от opera://bookmark-importer

При мен няма отделна папка с Opera 22 или Opera 12,всичко е в една папка Opera.В нея има отделни папки с име 22.1471.50. от 0 до 5.И в нито една няма launcher.exe.Пробвах и с Tidy Bookmarks но нищо не става.Е май ще си карам със старата добра Opera 12.

Благодаря ти все пак. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я някой да ме светне нещо за Опера. От какво се получават проблемите с HD клипове (а и  не само) от интернет?  И дали изобщо други имат тия проблеми с бавното зареждане на видеоклипа при максимизиране на екрана? Понякога дори крашва и все едно н е съм дал картина на цял екран. В повечето случаи затварям прозореца принудително, че ми се изчаква чакалката. Това ме принуди да ползвам Хрома единствено и само за видеоклипове.  Опитах се да гледам чрез HTML 5,  но пък там има резолюция максимум до 360p. Да не би да иска някой стар флаш плейър? Няма логика в цялата работа. А може би Операта се е омацала след многобройните ъпдейти? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... А може би Операта се е омацала след многобройните ъпдейти? 

Най-вероятно ще е това. Аз все още си карам на 12-ката и с нея нямам никакви проблеми. Просто за пробата изтеглих и последната версия, инсталирана на флаш с настройки по подразбиране - пак няма проблем с HD видео дали от БГ или чужденецията youtube, dailymotion.

ПС. Трябваше да го напиша по-рано, но все пак по-добре късно отколкото никога - използвам Win7 32bit, най-новите ъпдейти на флаш, вградено видео HD3000

Редактирано от ihm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...