Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

чужденецията

Извинявам се за офтопика,но това не бях го срещал скоро.Направо си класика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Най-вероятно ще е това. Аз все още си карам на 12-ката и с нея нямам никакви проблеми. Просто за пробата изтеглих и последната версия, инсталирана на флаш с настройки по подразбиране - пак няма проблем с HD видео дали от БГ или чужденецията youtube, dailymotion.

ПС. Трябваше да го напиша по-рано, но все пак по-добре късно отколкото никога - използвам Win7 32bit, най-новите ъпдейти на флаш, вградено видео HD3000

С Опера 12 е същото. Аз имам инсталирани и двете Опери. Надявах се да е нещо свързано с новата, но не е. За проба бях деинсталирал Флаш плейъра и инсталирах наново последната версия, но всичко си остана по старому. Освен да пробвам някоя стара версия, ако намеря на компютъра си.  С Google Chrome  всичко става на момента. Дори на момента ми тръгвa HD  резолюцията.  Не знам дали не е свързано и с новата видеокарта, защото май по него време се появи тоя проблем. Между другото пробвах да махна хардуерното ускорение, но пак същото. Значи не е тя. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз си инсталирах новата опера вер.21, но съм разочарована и си ползвам 12,16, но се опитвам да свикна с новите орязани бутони и удобства толкова е ПОСТЕН,че чак прилича на Хрома но с др. букви. Та за какво търся помощ с новата опера немога да вляза във замундата и нукои др. сайтове. забелязах че и флашовете не се зареждат а искат да ги включа с мишката за всяко прозорче с флаш. Как мога отстраня проблема. ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от Opera-та, тъй като при мен няма такива проблеми. Обнови си флаш плеъра. Какво значи "немога да вляза"? Грешка някаква ли дава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз си инсталирах новата опера вер.21, но съм разочарована и си ползвам 12,16, но се опитвам да свикна с новите орязани бутони и удобства толкова е ПОСТЕН,че чак прилича на Хрома но с др. букви. Та за какво търся помощ с новата опера немога да вляза във замундата и нукои др. сайтове. забелязах че и флашовете не се зареждат а искат да ги включа с мишката за всяко прозорче с флаш. Как мога отстраня проблема. ???

За да се зареждат флашовете влезте в настройките на браузъра. В раздела "Разширени" -> "Съдържание" махнете отметката пред "Задействане на приставките само при поискване". Това може да оправи и проблемите с отварянето на сайтовете. Може също така сайтовете да не се отварят, ако е махната отметката пред "JavaScript".

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се зареждат флашовете влезте в настройките на браузъра. В раздела "Разширени" -> "Съдържание" махнете отметката пред "Задействане на приставките само при поискване". Това може да оправи и проблемите с отварянето на сайтовете. Може също така сайтовете да не се отварят, ако е махната отметката пред "JavaScript".

http://picbg.net/u/28843/52667/767028.png

Питането е за Opera Blink, не 12, доколкото разбрах. А впрочем българският интерфейс за мен е ужасно объркващо нещо, що се касае до софтуер...

(щракни за пълен размер)

Публикувано изображение

Тук можеш да зададеш глобална настройка (за всички сайтове) - първият избор е да се зарежда всичко автоматично, втората - да е както ти е сега (click to play - "щракни, за да задействаш"), третата блокира всичко. Иначе можеш да зададеш само за определени сайтове да се зареждат plug-in-ите автоматично, а за всички други да е click to play - ако оставиш настройката както си е, и добавиш желаните сайтове от бутончето долу - "Manage exceptions...". Така можеш всъщност да зададеш различно поведение за всеки сайт - примерно да блокираш всичко, ако съдържа флаш реклами, но не и полезно съдържание във флаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В прозорчето пише пусни адобе флаш плеър а относно ЗАМУНДАТА изсписва--- 403 FORBIDDEN   Click here to continue

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В прозорчето пише пусни адобе флаш плеър а относно ЗАМУНДАТА изсписва--- 403 FORBIDDEN   Click here to continue

А, това си го мислех, ама явно съм пропуснал да го напиша - отвори главното меню и махни отметката от "Opera Turbo".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

как да изсключа Турбото във версия 12,16 има отдолу лента и от там мога да го влючвам и изсключвам но във версия 21 всичко е скрито или премахнато и не зная как да го намеря и изсключа. И мозила и операта са като Хрома никаква разлика всички са еднакво ПОСТНИ. Искам да карам автомобил с двигател на мерседес а не всички марки да приличат на VW на външен вид и с еднакви двигатели отвратително е.

Редактирано от Keralain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите аз преди използвах така наречени по добри браузъри като хроом и мозила и в yotube като пусна някои клип ми насича сега съм с опера 22 и мога да кажа че съм очарован всичко върви перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите аз преди използвах така наречени по добри браузъри като хроом и мозила и в yotube като пусна някои клип ми насича сега съм с опера 22 и мога да кажа че съм очарован всичко върви перфектно

Кой ги е нарекъл "по-добри"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това ми излиза от днес, като вляза в някоя тема в Калдата. Няма друг проблем, отварям си страницата. Мога да кликна на предупреждението, дава ми възможност да отблокирам content-а, не виждам никаква разлика. И като вляза в друга тема - пак изскача. С Opera 23 съм, с IE го няма.

При някой друг да е така, или да има идея за какво става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това ми излиза от днес, като вляза в някоя тема в Калдата. Няма друг проблем, отварям си страницата. Мога да кликна на предупреждението, дава ми възможност да отблокирам content-а, не виждам никаква разлика. И като вляза в друга тема - пак изскача. С Opera 23 съм, с IE го няма.

При някой друг да е така, или да има идея за какво става въпрос?

Същото с Opera Developer 24.

Успях да проследя причината до реклами, идващи от http://ads.kaldata.com/ (нищо, че после се блокират) - просто основната страница се зарежда през https (а рекламите - не) и Opera се шашка по тази причина.

Мисля, че можеш да спреш това предупреждение глобално - отваряш opera://flags, намираш 'Warn about insecure content' и му задаваш 'Disabled'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че можеш да спреш това предупреждение глобално - отваряш opera://flags, намираш 'Warn about insecure content' и му задаваш 'Disabled'.

Благодаря, оправи се :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко въпросче: някой разбра ли дали могат да се сменят thumbnail-ите в speed dial ръчно, защото рових ама нещо не виждам нищо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я някой да ме светне нещо за Опера. От какво се получават проблемите с HD клипове (а и  не само) от интернет?  И дали изобщо други имат тия проблеми с бавното зареждане на видеоклипа при максимизиране на екрана? Понякога дори крашва и все едно н е съм дал картина на цял екран. В повечето случаи затварям прозореца принудително, че ми се изчаква чакалката. Това ме принуди да ползвам Хрома единствено и само за видеоклипове.  Опитах се да гледам чрез HTML 5,  но пък там има резолюция максимум до 360p. Да не би да иска някой стар флаш плейър? Няма логика в цялата работа. А може би Операта се е омацала след многобройните ъпдейти? 

Здравеите при мен пък точно обратното се получава с хроме и мозила клиповете ми насичаха,сега съм с опера 23 и всичко върви перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно!

Появи се официален линк за изтегляне на Opera 12.18 за Windows, но при опит за сваляне се получава пренасочване към мобилната 9-та версия! Не намерих отговор и в официалният им форум!

Някой знае ли нещо по въпроса????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важи за Опера 12.17

Здравейте! Някой имал ли е проблем с Гугъл в последните дни? Dont be evil, huh?

Гугъл страницата ми стана олд-скул. Не можех да използвам пълноценно Google Images. Помислих, че проблемът е в моя телевизор. Тцъ. 

Ако и при вас се е появило.Излъжете просто Гугъл, че сте с Mozilla. Цитат от форума:

http://forums.opera.com/discussion/1846449/google-search-problem-with-opera-12-17/p1

Go to "opera:config : User Prefs" and copy this line:

Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:31.0) Gecko/20100101 Firefox/31.0

to the "Custom User-Agent" field. Don't forget to click "Save".

Това не е първият път, когато Гугъл се занасят с потребителите на Опера [:hate:].

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря  ,направих това което препоръчвате и се оправиха нещата 

Важи за Опера 12.17

Здравейте! Някой имал ли е проблем с Гугъл в последните дни? Dont be evil, huh?

Гугъл страницата ми стана олд-скул. Не можех да използвам пълноценно Google Images. Помислих, че проблемът е в моя телевизор. Тцъ. 

Ако и при вас се е появило.Излъжете просто Гугъл, че сте с Mozilla. Цитат от форума:

http://forums.opera.com/discussion/1846449/google-search-problem-with-opera-12-17/p1

Това не е първият път, когато Гугъл се занасят с потребителите на Опера [:hate:].

Благодаря  ,направих това което препоръчвате и се оправиха нещата 

Ама от тук нататък как ще процедирам...незнам дано се задържи гугъла иначе незнам...ще следя с интерес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз самият не съм сигурен какво става. Не съм търсил повече инфо. Просто стана този проблем. Аз си помислих, че може де да знам - нещо да ме е налазило ли, що ли. Не съм пред компютъра си в момента, но след това имах проблем с влизането в Калдата. Наложи ми се да пътувам, така че не съм чеквал кое що е, но се зачудих, дали не е в моя телевизор само наистина. Гугълнах opera 12.17 problems Google, дадох му да търси последните 24 часа и се появи линка, други не съм гледал... Между другото, сега където съм отново с Опера 12.17 и тук го има същия... не знам, дали да кажа проблем - това, че олд-скул страницата, но с Google Images е грижа всъщност. Досадно е така...

61af494c7d3c60b5.PNG

Някой, ако има повече инфо, да го сподели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.............................. , но с Google Images е грижа всъщност. Досадно е така...

Някой, ако има повече инфо, да го сподели. 

"Mask as Internet Explorer" for google.com Right click - edit site pref. - network - browser ident. Това е за сега заобикалянето на проблема, но май не е само с Opera. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Mask as Internet Explorer" for google.com Right click - edit site pref. - network - browser ident. Това е за сега заобикалянето на проблема, но май не е само с Opera. Поздрави.

Само с Опера 12.17 е. Именно затова и промяната с файърфокски юзър агент оправя "проблема". Не знам дали е с новото поколение Опера същото положението. Предполагам, че няма проблем, заради енджина. Интересно ми е има ли го някъде от Гугъл официално обявено. Иначе във форума на "Уайлдърс" също се чудят. Както и да е. Това няма да ме накара да спра да си ползвам Операта. Трябва някакъв голям гаф да стане. Иначе си промених бекъп браузъра от Файърфокс на Seamonkey - нормално обновяващ се Файърфокс, само без досадните излишности и тромавост...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък се появи нов проблем -пишеш нещо в гугъл отварят се линкове и от дясната им страна в празното пространство излизат стрелки това се получи преди 10 мин . какво става ....какво да правя -някакви идеи ??????

Само с Опера 12.17 е. Именно затова и промяната с файърфокски юзър агент оправя "проблема". Не знам дали е с новото поколение Опера същото положението. Предполагам, че няма проблем, заради енджина. Интересно ми е има ли го някъде от Гугъл официално обявено. Иначе във форума на "Уайлдърс" също се чудят. Както и да е. Това няма да ме накара да спра да си ползвам Операта. Трябва някакъв голям гаф да стане. Иначе си промених бекъп браузъра от Файърфокс на Seamonkey - нормално обновяващ се Файърфокс, само без досадните излишности и тромавост...

Аз до вчера бях с опера 12.16 като стана този  реших да ъпдейтна за по нова версия -12.17 ....и в двата варианта го има проблема ,направих горните неща по ваши препоръки -оправиха се проблемите обаче днес има нов проблем ,за който писах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък се появи нов проблем -пишеш нещо в гугъл отварят се линкове и от дясната им страна в празното пространство излизат стрелки това се получи преди 10 мин . какво става ....какво да правя -някакви идеи ??????

Аз до вчера бях с опера 12.16 като стана този реших да ъпдейтна за по нова версия -12.17 ....и в двата варианта го има проблема ,направих горните неща по ваши препоръки -оправиха се проблемите обаче днес има нов проблем ,за който писах

С Opera 12.17 съм и не наблюдавам продобен проблем! След процедурата по маскиране се появи и промяна на визуализацията в някои сайтове включително и тук. Изчезнаха опциите на "Разширеният редактор" Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...