Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, ivan1975 написа:

А при друг браузер има ли го проблема?

Винаги ползвам Опера имам естественно и Експлорер с него няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.04.2016 г. at 23:58, simtech написа:

Само не мога да разбера как "Политиката на всички браузери да махат всички неща дето не се използват, за да олекотяват" се съвместява с факта, че Google Chrome е един от най-тежките браузери. След убиването на оригиналната Opera новото изчадие също с апетит си хапва не стотици, ами хиляди мегабайти RAM като нищо, докато старата Opera отваряше всичко, което и новото изчадие, но с 5-6 пъти по-малка консумация за ресурси? И как се свързва това с green computing-а, след като лапа ресурси и товари на поразия?
Къщичката, мойто момче е да води към homepage и я има още от първите браузери почти. Е, махнаха я умниците и няма как да си върнеш бутона. Много е удобно на потребителя да му кажеш да натисне къщичката, да му се отвори гугъл, където и да е в момента той като страница. Вече не.
ТИ ИМАШ ЛИ СИ най-малка идея как се обясняват на неопитни потребители "нововъведенията" и колко време отнема това?

А къде е казано, че понеже неграмотниците не могат да схванат, не трябва да се правят нововъведения в софтуера? Тази твоя любима къщичка я има пак, но под друга визия. А и като гледам и ти не си от грамотните щом пишеш "Виндовс", а не Уиндоус! С теб мога да се съглася единствено с това, че наистина доста лаком е станал браузера, но те всички са вече така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Някой ползвал ли е тази версия на Опера и какво ви е мнението?

http://southron4965.ucoz.ru/news/opera_le_1_47_12_18/2016-03-02-104

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, lupis написа:

Доста стара(но беше добра)версия на браузъра,не знам дали е използваема със win10 или 8.1,но дори и да работи ,не мисля че е пропоръчително използването на толкова стара версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам руснаците какво са сглобявали, но ако много държиш на точно тази версия, можеш поне да си я свалиш от ftp-то на Opera: http://ftp.opera.com/ftp/pub/opera/win/1218/en/

Бих очаквал много сайтове да не работят както трябва, но ако тези, които те интересуват, работят, би следвало да е окей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли проблеми с вписването си в акаунта за Опера? Вчера забелязах, че не иска да ме впише. Нулирах паролата, щото си помиуслих, че съм я забравил или е друга, че често сменям пароли. Вписах се след това, но след това отново не иска. Ползвам мениджър за пароли, та реших че може да е от него. Вписах се ръчно, стана. Днес пак не иска, а и вчера след ново стартиране на браузера не искаше. пробвах ръчно да напиша паролата и отново не иска. Показва ми следното:

2016-08-27_161643.jpg

Преди около седмица нулирах Win 10,  браузера е наново инсталиран, но при нулирането на Windows,  не съм ползвал форматиране. Сега пробвах да преинсталирам Опера без да я деинсталирам, но отново не иска да ме впише. 

Идеи? може би затриване на данните от appdata? И още нещо съмнително стана. След инсталация на браузера за първи път и след синхронизиране с облака, иконката за синхронизация изчезна. Не ми се появи бързото стартиране така, както си го бях нагласил, та се наложи ръчно да го правя, макар че това май си е така винаги. Известно време липсваше иконката за синхронизиране, но вчера гледам се появила с хиксче:

2016-08-27_162311.jpg

Пробвах и ръчно чрез сайта на Опера да вляза в профила си, но не иска. Пробвах и с Google+  акаунта ми, пак неще. Гадинка?

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро е станал някакъв гаф, някой е скочил върху Opera Link сървърите.

http://www.opera.com/blogs/security/2016/08/opera-server-breach-incident/

Препоръчва се да си нулираш паролата - тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Плюс това наскоро Opera бе закупена от китаици някакви,та да не са омазали нещата при реорганизацията............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.08.2016 г. в 16:45, killchain написа:

Абе нулирах я аз няколко пъти. Ползвам тая парола само в Опера. Дори и аз не я знам, та се налага да я търся по други начини. И да ми откраднат паролата, все тая. Не я ползвам на друго място, както навремето с една парола в Origin ( EA)  ми разказаха играта. За щастие тогава пък в пощата, с която се регистрирах в EA, ползвах друга парола, та след няколко дена си върнах акаунта и всичко. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кико написа:

Дори и аз не я знам

Е т'ва е парола:happy-minion:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, firestarter написа:

Е т'ва е парола:happy-minion:

Ами да, не ги знам повечето пароли. Принудих се, след като един ръуснак с неруско име ми открадна акаунта в EA. А там имах няколко игри, за които все пак бях платил пари. Доста трудно открих начин да си върна акаунта и то с помощта на 1-2 човека тук в тоя форум. От тогава, просто различни пароли навсякъде. Смених всичко и единствения начин да намеря паролите си, е личния ми тефтер, записано с най-старомоден химикал :P Честно, химикалката за мен е най-сигурното средство...като имаш предвид, че дори не пиша целите си пароли, а една трета от тях...Абе...няма кой да ми ги открадне от тефтерЯ, ама за всеки случай...пък ако се гътна някой ден, дано тия, дето четата тефтерчето на Левски...а де...да ги разберат. Лично аз си ги разбирам, макар навремето да не разбирах лекциите на колегата си в университета - зубрач...но пък каква бе алтернативата ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, имам си един външен хард диск ....нее, не си пазя паролите там:D та той си има подложка - кафяв кожен тефтер " Столична Общинска Агенция за Приватизация 1999":eek: тия не ги помня, ама тогава пиянствах яко след уволнението. Половината от този тефтер е пълен с пароли за различни акаунти от Lineage || Напълно ти съчувствам за нуждата от различни пароли, но ме напъна смях като се сетих, колко съм п****л, заради забравена парола на някое спойлерче, разлогнато на определена поляна, за определен материал:ohmy:

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Saturday, August 27, 2016 в 16:45, killchain написа:

Сефте!!!!!

Изобщо спрях да се занимамвам с Opera с края на 12-ката. Беше ми обаче любима! А, и ще коментирам това:

на Monday, June 20, 2016 в 0:09, lupis написа:

Има вирусче!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Кумчо вълчооо написа:

Сефте!!!!!

Изобщо спрях да се занимамвам с Opera с края на 12-ката. Беше ми обаче любима! А, и ще коментирам това:

Има вирусче!!!!

И какво ползваш ако не е тайна? Предполагам Мозила? Щото ползвателите на Мозила са така агресивни спрямо Опера. Аз ползвам Crome, IE и Opera  според нуждите, но за браузване само Опера. Не мога да се оплача от бързина, а и доста функции се появиха след окапезяването и до версиите някъде преди 30. Не съм спец в тая област и за мен е важно като цъкна, да се отваря много бързо, да няма неразчетими неща и да имам лесен достъп до всичко, което поискам. Мисля, че Опера отговаря на тия неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Кико написа:

Не съм спец в тая област и за мен е важно като цъкна, да се отваря много бързо, да няма неразчетими неща и да имам лесен достъп до всичко, което поискам. Мисля, че Опера отговаря на тия неща. 

В много по-голяма степен на тези критерии отговаря Vivaldi :) . Можеш да го пробваш, ако искаш.

На мен ми е интересно, че някои програми отчитат и двата браузъра като Chrome :( . Чудя се вече изобщо има ли Opera ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, RudeBoy написа:

В много по-голяма степен на тези критерии отговаря Vivaldi :) . Можеш да го пробваш, ако искаш.

На мен ми е интересно, че някои програми отчитат и двата браузъра като Chrome :( . Чудя се вече изобщо има ли Opera ...

Отчитат ги като Chrome,защото използват енджина  на Chrome-chromium,който е с отворен код и се използва от много браузъри,като повечето го променят малко и даже настройките изглеждат като на  Chrome,докато опера явно променят доста неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Кико написа:

И какво ползваш ако не е тайна? Предполагам Мозила? Щото ползвателите на Мозила са така агресивни спрямо Опера.

Maxthon ползвам! Opera ми бе любима, но до 12-та версия! В момента Opera е боза. Vivaldi също не струва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Кумчо вълчооо написа:

Maxthon ползвам! Opera ми бе любима, но до 12-та версия! В момента Opera е боза. Vivaldi също не струва

И за мен Maxthon бе един от браузърите,които използвах допреди 5-6 месеца,но го разкарах по една или друга причина.http://www.securityweek.com/maxthon-browser-sends-sensitive-data-china

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Хъъъм! То, какво ли вече не събира информация!? Всичко следи и "краде" къде знайно, къде по - незнайно. Предполагам важи и за Opera.

Принципно не пльосвам нищо с настройки по подразбиране. Първата ми работа е да спра разните му там ненужни опции, програми за подобряване и автоматични ъпдейти. В защитната стена блокирам всичко, което не пречи на пряката работа на браузъра. Малко, но все пак нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Кумчо вълчооо написа:

Хъъъм! То, какво ли вече не събира информация!? Всичко следи и "краде" къде знайно, къде по - незнайно. Предполагам важи и за Opera.

Принципно не пльосвам нищо с настройки по подразбиране. Първата ми работа е да спра разните му там ненужни опции, програми за подобряване и автоматични ъпдейти. В защитната стена блокирам всичко, което не пречи на пряката работа на браузъра. Малко, но все пак нещо!

То сега и опера бе закупена от китайци..................;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпите въпроси които ще задам, но скоро не съм го правил и съм забравил. В нета не можах да открия и по точно не можах да направя както трябва. Искам да сменя местоположението на папката за кеша на браузера. Как мога да го направя? Гледам, че трябва да се влезе в дълбоките настройки на опера, но не мога да вляза, не знам защо. Пиша about:confing, но влизам само в настройките нормалните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, trifonivanov написа:

Извинявам се за тъпите въпроси които ще задам, но скоро не съм го правил и съм забравил. В нета не можах да открия и по точно не можах да направя както трябва. Искам да сменя местоположението на папката за кеша на браузера. Как мога да го направя? Гледам, че трябва да се влезе в дълбоките настройки на опера, но не мога да вляза, не знам защо. Пиша about:confing, но влизам само в настройките нормалните.

DirLinker с него ще стане. Посочваш кеш директорията на браузъра и къде искаш да бъде пренасочена.

Редактирано от КОЛЯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, КОЛЯ написа:

DirLinker с него ще стане. Посочваш кеш директорията на браузъра и къде искаш да бъде пренасочена.

Става, благодаря!

Редактирано от trifonivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съфорумци привет. Имам интересно питане. Ползвайки опера имам проблем с шрифтовете на някои сайтове. Въпросните шрифтове излизат накъдрени със различна височина. На скрийншота може да се види какво точно ме притеснява.

ceb229b5b18a17fb.png

Има ли начин да се коригира по някакъв начин положението със приставка или настройка във Опера или да чакам следващ стабилен билд за Линукс?

Редактирано от КОЛЯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли проблеми с вградения блокер за реклами? При мене не блокира всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...