Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

А преди срива каква портативка си ползвал и къде е инсталирана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около година-година и половина бях изтеглил инсталатора на Операта от официалния ѝ сайт. По време на инсталация в разширените опции има избор как да се инсталира: за всички потребители, за текущия потребител или като портативна (USB). Бях избрал като портативна и да се запишат файловете в D:\files\Opera. От тогава по този начин я използвам, като тя сама се обновяваше. Днес историята, сесията, добавките и т.н. просто изчезнаха се едно досега не съм я използвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмммм,интересно как от днес тук в сайта не работи функцията в опера за връщане в началото на страницата при клик върху отворения таб горе.В другите сайтове си работи,пък и тук работеше до вчера,но днес не реагира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен това си работи, но отскоро Опера много често се рестартира, само при мен ли има такива "сривове"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен вече си работи,а и по-рано си работеше навсякъде,само един ден тук в този сайт не искаше,но вече работи.На мен нито напоследък, нито по-рано  помня да ми се е рестартирала.Ползвам както стабилна така и бета версия и не съм имал проблеми.Портативки са,но това няма значение.Виж в event viewer или в логовете на опера за крашове какво дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблемът е при мен, ще потърся решение. Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли проблем youtube? При мен "прозореца" е по малък отднес... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изглежда при мене. Трих бисквити, история и тн. и е все така

Opera Моментна снимка_2018-10-18_124124_www.youtube.com.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, rudinoid написа:

Така изглежда при мене. Трих бисквити, история и тн. и е все така

Opera Моментна снимка_2018-10-18_124124_www.youtube.com.png

При мен си е нормално всичко,дори ми се струва по-голям прозореца.:P

Екранна снимка (22).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не го ли нагажда според съотношението на видеото? Тествайте върху едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rudinoid написа:

Така изглежда при мене.

От конкретния клип е, съотношението на страните на кадъра му е такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе ебати, оказа се, че Rudeboy  е прав, а аз просто съм имал лош късмет щото 6 от 6 клипа бяха така, но сега като влязох и проверих с друг канал и клипове бе нормално. Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време самият YouTube показва по-стари видеа и такива с "по-квадратно" съотношение на страните в по-подходящ контейнер. Не е проблем с браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След последния ъпдейт Opera стартира абсурдно бавно - чакам по 30-40 секунди да зареди първия сайт. След това работи нормално. До следващото стартиране.

Някой друг има ли подобен проблем, или евентуално решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам подобен проблем,само че ползвам основно developer версията,която вече е 59 и съм със ссд диск.Сега пробвах и стабилната версия и не се забелязва по-бавно стартиране от преди.Стартира в рамките на 1-2 сек,а прозорците си ги отваря мигновено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

портативка 56, без проблеми
рядко я ползвам и може би за това да няма проблеми...не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

портативка 56

56.0.3051.104

преди 8 минути, Слави Маринов написа:

вече е 59

59.0.3147.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе, може и да не е от Opera-та ... Същата версия, но на Linux, си работи нормално. Но пък на Win-а не съм му променял нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от официалният сайт ли теглите тия портативки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Но пък на Win-а не съм му променял нищо.

Само предположения:
1. Проверка на файловата система на системния дял и/или на дела, на който е операта
2. Проверка на системни файлове 
3. Наличие на критични грешки за DCOM в eventvwr. Например за Runtime Broker.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добро предположение - хванал съм някоя зараза :) . Преди 3-4 дена си търсих из разни съмнителни сайтове по-нови карти за навигацията, и може да ми се е прилепило нещо. Ще помисля дали да занимавам HJT отдела, или направо да преинсталирам.

Във всеки случай се разбра, че не е от Opera-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да сканираш с adwcleaner и zhpcleaner и виж какво ще намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2018 г. в 10:14, RudeBoy написа:

Във всеки случай се разбра, че не е от Opera-та.

Виновникът за проблема е открит - казва се D-LINK GO-RT-N300 :mad: . Купен за 20 лв от "черната седмица" в Техномаркет. Като го изключа, няма забавяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък напоследък ми прави впечатление,че Опера почна да използва твърде много рам,ама найстина много,само с по 3-4 отворени таба стига и минава 1 гб.Това никога не е било преди това и това беше може би най-икономичният и най-малко използващ рам от топ браузърите!Особено това важи за девелопер версията,но там дори и да е оправдано с това,че е експериментална,почти същото е и положението и в стабилната версия.Иначе си работи както преди,не съм имал други проблеми,но това с рамта е особено забележимо,защото сперед мен не е в % увеличението,а направо в пъти!А .............."черните" петъци и седмици наистина се превърнаха в такива,но за потребителите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване