Премини към съдържанието
dragozow

Дискусия:ICQ или алтернативен клиент

ICQ или алтернативен клиент  

60 гласували потребители

1. 1. ICQ или алтернативен клиент

• Алтернативен клиент
      40
    • Нямам мнение
      3

Препоръчан отговор

Незнам защо ама форумът не ми позволи да сложа анкета,та по въпроса:

Аз съм "ЗА" алтернативните клиенти които в повечето случаи са по-леки и имат повече възможност за персонализация.Вие как мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирандата си върши работата отлично.Вярно, че не успях да и сложа емотикони но това не е болка за умиране. Приятели ми препоръчаха и QIP но още съм с WIN98 и няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за-преди ползвах Мирандата,а отскоро минах на Qip-a и съм много доволен.Единствено ме е яд за готините игрички в Icq-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено съм ЗА алтернативните клиенти. Ползвам миранда и съм много доволен: тя е лека, с прост интерфейс, и ползвам една програма за много мрежи - просто идеалното решение за мен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм за алтернативите. Ползвам qip и съм повече от доволен-лек, лесен за употреба и с приятен интерфейс. Поздрави, rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Определено съм ЗА алтернативните клиенти. Ползвам миранда и съм много доволен: тя е лека, с прост интерфейс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам от години ICQ и не съм имал никакви проблеми.А имам доста голям списък с контакти,върши ми работа и това.Когато стане така,че не мога да си върша работа с него,тогава ще го сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все още предпочитам ICQ Pro, пачнат, без реклами. Муцка.

Опитвал съм се да мигрирам към алтернативен мessenger, ама всичките си имат кусури:

- IM2 - бъгав от всякъде. Крашва се, не му работи търсачката за контакти, година и половина не могат да му обновят скиновете, за да бачкат с новата версия.

- Gaim - твърде тежък. В смисъл, не виждам защо да качвам десетина MB програма само заради едното ICQ.

- &RQ - с изключение на BlackRat версията не поддържа online контакт лист, ползва си локален и да се утрепеш не можеш да го накара да синхронизира локалния контакт лист с тоя на сървъра.

- Miranda, QIP - ако изпратиш съобщение от нормално ICQ, в което използваш и кирилица и латинца, Miranda и QIP изкарват само питанки. Ако съобщението е само кирилица или само латиница - проблем никакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм ЗА алтернативите на ICQ. Около година и половина ползвах Миранда. Малко преди коледа прочетох в темета за безплатния софтуер(тук в kaldata) за QIP и от тогава съм с него. За проблем който е описал Sisyphos за първи път чувам.Никога не съм имал подобен скучай, предполагам че е до въпрос на настройка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също съм ЗА алтернативите на ICQ. Около година и половина ползвах Миранда. Малко преди коледа прочетох в темета за безплатния софтуер(тук в kaldata) за QIP и от тогава съм с него. За проблем който е описал Sisyphos за първи път чувам.Никога не съм имал подобен скучай, предполагам че е до въпрос на настройка

<{POST_SNAPBACK}>

Интересно каква настройка още трябва... и двата клиента са си настроени на шрифт с кодировка Cyrillic :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавих анкета - може да гласувате... та да видим реално резултатите :)

Лично аз вече 7-8 месеца използвам QIP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвах ICQ (5 Lite & 2003 Pro) и ми харесваха и двете версий,докато не започнаха да правят по "90% CPU Usage" - тогава бях принуден да ги сменя.Ползвах Gaim 1.5,но той нямаше опция да седи в системен трей,после ползвах и Miranda,която горе долу ми хареса.Така,че алтернативите са по-добри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз все още предпочитам ICQ Pro, пачнат, без реклами. Муцка.

Опитвал съм се да мигрирам към алтернативен мessenger, ама всичките си имат кусури:

- IM2 - бъгав от всякъде. Крашва се, не му работи търсачката за контакти, година и половина не могат да му обновят скиновете, за да бачкат с новата версия.

- Gaim - твърде тежък. В смисъл, не виждам защо да качвам десетина MB програма само заради едното ICQ.

- &RQ - с изключение на BlackRat версията не поддържа online контакт лист, ползва си локален и да се утрепеш не можеш да го накара да синхронизира локалния контакт лист с тоя на сървъра.

- Miranda, QIP - ако изпратиш съобщение от нормално ICQ, в което използваш и кирилица и латинца, Miranda и QIP изкарват само питанки. Ако съобщението е само кирилица или само латиница - проблем никакъв.

<{POST_SNAPBACK}>

Не е вярно това за кирилицата. С миранда никога, ама никога не съм имал проблем с кирилицата - зависи какъв кирилизатор ползваш, коя версия на на Tabsrmm или друг плъгин...

Иначе и аз позвам Miranda, преди бях с Trillian. Просто не виждам логика да пускам 1000 програми (IRC, ICQ, Yahoo) при положение, че може всичко с една!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм и Miranda и QIP, но най си предпочитам ICQ. Не ми е правило проблеми с нищо.

Ползвах ICQ (5 Lite & 2003 Pro) и ми харесваха и двете версий,докато не започнаха да правят по "90% CPU Usage"

Не съм го видял да използва толкова ресурси на процесора. Проблемът ти е бил другаде, а не в ICQ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да се самоцитирам защото го постнах в новината за крашването на алтернативните клиенти:

Ползвам Миранда...без скинове и шарении,само един пакет от 6 смайлита и нищо друго.Не ми се е случвало да ми излизат маймуни като някой ми пише,напротив.Някои които не са си сложили отметките за езиците на Уиндоус на български не ме четат ама проблема е техен.Именно заради простотата съм с Миранда чрез която съм онлайн и със Msn messenger постоянно без да съм го стартирал.Ползвам два звука като единия е за Gmail уведомителя за поща и всеки път като имам мейл с приятен глас казва "message".Заема малко рам и подържа много протоколи,безброй плъгини които го правят неповторим клиент.Нещо като Firefox на ICQ клиентите.

ETO колко ресурс хаби Мирандата при включени айсикю и месинджър(Msn).С кирилици и методиевици проблем няма,всичко ми се чете.Нямам спомен да са ми излизали маймуни и други животни.Харесва ми че е постна,аз от шарена програма добро май не съм видял като се замисля. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си карам с оригинала на ICQ5 и MSN,проблеми нямам,а и нета ми е на минимална такса! Виж,за Skype че лапа рам е така,но тези двете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползвал съм и Miranda и QIP, но най си предпочитам ICQ. Не ми е правило проблеми с нищо.

Не съм го видял да използва толкова ресурси на процесора. Проблемът ти е бил другаде, а не в ICQ.

<{POST_SNAPBACK}>

Един от билдовете на 5 lite има "способноста" да зависва юзидж-а на процесора. Това че ти си нямал проблеми, в никакъв случай не означава, че проблема не съществува като цяло. Нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от билдовете на 5 lite има "способноста" да зависва юзидж-а на процесора. Това че ти си нямал проблеми, в никакъв случай не означава, че проблема не съществува като цяло. Нали така?

<{POST_SNAPBACK}>

Точно за това е програмата TuneUp2006,избираш Optimize&Improve,oт там ТuneUp System Optimizer излиза ти една жълта лампа,щракаш на нея и виждаш кое ти яде много рам и е в състояние "abnormally" аз така премахнах Skype,OpenOffice,a след последния ъпдеит и SpyEmergency2005. A относно ICQ,всяка програма има дефекти,които в последствие се отстраняват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Trillian. Преди бях само с нея и бях доста доволен. (Само дето като им влязох в сайта преди малко се оказа че не са правели ъпдейти от 1 годуна на сам).

Е, естествено изпозвайки какъвто и да е Messanger е нужно да се прави редовно профилактика, а Tune Up Utilities е добър избор (но ви препоръчвам JVPowerTools) и естествено някой друг ad-aware скан също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gaim има опция да седи в системния трей!Има едни Exprefs/extended preferencies/ които се изтеглят от официалния сайт и се инсталират.Според мен Gaim е най-функционалния мултипротоколен агент.Ползвам го от много отдавна и съм доволен от него.Наскоро излезе 2.0 бета 2 версия, която е много по-богата на опции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ICQ съм от както го има.Нямам проблеми с него и не смятам да ползвам ерзаци... :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен Gaim е най-функционалния мултипротоколен агент.

<{POST_SNAPBACK}>

Miranda e много по-функционална. Просто възможността за независими плъгини вдига функционалността до максималното ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване