Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

anonim

Windows 7 процесора скача на 60-70% при пускане на музика

Препоръчан отговор

Здравейте, сложих си windos 7. Тръгнах да слушам музика онлайн с едно флаш плейърче и процесора от 5-10% натовареност скочи на 60-70... Затворих браузера и след около 5-10 минути се оправи. Помислих си, че проблема в браузера и си сложих и JetAudio, свалих си песнички и ги пуснах. Хоп процесора пак скочи този път даже достига и 100% и постоянно е така, трябва да рестартирам компютъра за да се оправи... Имате ли идеи какъв му е проблема? Процесор: AMD Phenom2 4 ядрен 3.2Ghz OS: Windows 7 Ultimate SP1

Редактирано от capnemo
заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, сложих си windos 7. Тръгнах да слушам музика онлайн с едно флаш плейърче и процесора от 5-10% натовареност скочи на 60-70... Затворих браузера и след около 5-10 минути се оправи. Помислих си, че проблема в браузера и си сложих и JetAudio, свалих си песнички и ги пуснах. Хоп процесора пак скочи този път даже достига и 100% и постоянно е така, трябва да рестартирам компютъра за да се оправи... Имате ли идеи какъв му е проблема?

Процесор: AMD Phenom 2 4 ядрен 3.2Ghz

Ctrl+alt+del такс менажера и направете един скрийншот и го постнете тука.Антивирусна има ли и каква?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусната е Avast Internet Security 6, ето и снимка. http://store.picbg.net/pubpic/E8/DE/ebf18e86f66be8de.png

Редактирано от anonim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от драйверите за аудиото. Изчисти старите и сложи най-новите от сайта на производителя. И една проверка за вируси няма да е никак лошо да се пусне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от драйверите за аудиото. Изчисти старите и сложи най-новите от сайта на производителя. И една проверка за вируси няма да е никак лошо да се пусне.

Каква проверка за вируси, снощи го инсталирах тоя уин, освен самия той да е вирус (хаха..)

Драйверите са ми от дисковете с компютъра, които си вървят, на диска пише, че се поддържа win 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е гаранция, че си се отървал от вируси. Има особено кофти екземпляри. Но по този въпрос по-добре да се обърнеш към HJTTeam да те проверят.

Бих ти препоръчал да свалиш най-новите драйвери от сайта на производителя.

Каква е причината за преинсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е гаранция, че си се отървал от вируси. Има особено кофти екземпляри. Но по този въпрос по-добре да се обърнеш към HJTTeam да те проверят.

Бих ти препоръчал да свалиш най-новите драйвери от сайта на производителя.

Каква е причината за преинсталацията ?

Омръзна ми XP-то, а и много се раздуха в интернет пространството, че windows 7 е по-производителен и реших да го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с ХР-то имаше ли подобни проблеми ? Трябва да си сигурен, че драйверите, които инсталираш са предназначени за точната ОС. Ако има неподходящи драйвери - има и проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с ХР-то имаше ли подобни проблеми ? Трябва да си сигурен, че драйверите, които инсталираш са предназначени за точната ОС. Ако има неподходящи драйвери - има и проблеми.

С XP-то нямах проблеми. Направи ми впечатление обаче, че програмата която служи за настройка на звука след инсталирането на драйверите при windows 7 е различна. Не е като тази на XP. Да не би проблема да е, че съм с 64 битов уин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showforum=265 Лично аваст не го харесвам.Предполагам е безплатната версия,тоест само базова защита.Можете да посетите горната секция където съм публикувал линк относно промоции на антивирусни и подаряване на лицензи. http://www.malwarebytes.org/ А оттук можете да свалите безплатната версия и да сканиране.Накрая има логове и ги запазете на десктопа.Постнете ги в раздел премахване на зловреден софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showforum=265

Лично аваст не го харесвам.Предполагам е безплатната версия,тоест само базова защита.Можете да посетите горната секция където съм публикувал линк относно промоции на антивирусни и подаряване на лицензи.

http://www.malwarebytes.org/

А оттук можете да свалите безплатната версия и да сканиране.Накрая има логове и ги запазете на десктопа.Постнете ги в раздел премахване на зловреден софтуер.

Не е безплатна версия. Internet Security с лиценз.

Както казах уиндоуса съм го инсталирал снощи и не съм свалял никакви съмнителни програми до сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е безплатна версия. Internet Security с лиценз.

Оригинален или от торент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригинален или от торент.

Какво значение има? Същия аваст съм го ползвал дълго време на XP без абсолютно никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има защото кракнатия,пачнат антивирус не действа функционално.Поне този софтуер трябва да е на ниво.Затова ти препоръчах тази секция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега забелязах, че и при клиповете от vbox и youtube е така. Въобще каквото и да "плейна" процесора се сбозва.. Най-интересното е, че и скайпа забива след това. Edit: докато процесора циклеше реших да проверя с какъв DirectX съм. И хоп DirectX-а крашна. При втория опит да проверя ето какво съобщение излезе: post-201739-0-10750000-1303318629_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина пачната или кракната антивирусна я отпиши! Или се ползва безплатна или се ползва промоционален лиценз, ако си намериш. Просто там компромис не може... Нелегалните антивирусни работят на няма и 50%... п.с. Чист Windows ли си сложил (MSDN) или не? Все повече ми прилича на омазана инсталация.

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем с Аваст 6 под Windows7.Нито един браузър не работеше при включен интернет щит и затова се върнах на Ав 5. Microsoft също посочват,че съвместимите с Windows7 версии на Аваст са 4 и 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с аваст-а, колко пъти трябва да го намекна? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да му обновявам, той си е 11. Пъхнах пак диска с драйверите и тоя път вместо ауторън инсталирах ръчно DirectX-а, инсталацийката си провери за нови версии и си го инсталира. Проблема отлетя. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо имаш толкова много стартирани процеси,а си инсталирал уйндолса вчера? виж при мен колко процеса са стартирани,а не съм преинсталирал скоро. http://prikachi.com/images/675/3248675w.jpg http://prikachi.com/images/676/3248676q.jpg или нетие направена инсталацията както трябва или си със ковти уйндолс. моя е пиратски,свален от някаде и със драйвъри не се занимавам. чрез апдейтване си прави всичко,аз при нужда само потвърждавам. по интелигентна ос и от мене..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчисти си процесите.Проследи си всички процеси в таск мениджера (от видяното имам съмнения за "нелегални" процеси)Махни този гаден антивир.Използвай TuneUp Utilities за оптимизация.Изпозвай безплатния софт на PC Tools.Инсталирай нови драйвъри на всичко, свалени от оригиналните сайтове.Инсталирай аудио-видео кодеци от тук www.doom9.org Аз лично използвам - TuneUp Utilities за оптимизация, PC Tools Firewall,Ad-Aware 1 път в месеца,Spybot-S&D резидентен и онлайн антивирус понякога. Надявам се да съм бил полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...