Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ubisoft

AMD Athlon II X3 Core Unlocking?! Как?!

Препоръчан отговор

Имам AMD Athlon II X3 можете да го видите и в подписа ми и искам да му отключа 4тото ядро. Дъното е ASROCK 880GM-LE. Разбрах как става, но ще се получи ли при мен? И също да попитам, вярно ли е, че само на Phenom може да се отключва, а на Athlon - не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Атлона и Фенома нямат реално 3-ядрен. По-лесно е да се произведе като 4 ядрен ида му се заключи едното ядро. Също така дефектиралите чипове от 4-яренета поредица не отиват на боклука, като се заключва дефектиралото ядро и се пускат като 3-ядрени. Също така е и търговски трик. Отключването- еми то е елементарно, цъкаш опцията в дъното и си готов, НО: -дали ще стане? Никой не може да каже. Защото заключват дефектирали ядра или такива които не са минали минималните изисквания. Разбира се, че има и читави такива и може да е напълно функционален, но никой не знае. Късмет си е. -ако се отключи това ще повиши консумацията на енергия и топлоотделянето. Не е гарантирана 24/7 стабилност на системата. Аз бих заложил на клок от колкото на отключване на ядрата. По-сигурно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В дъното трябва да имаш опция UCC, включи я, после пусни някой тест за стабилност (Prime95, OCCT, LinX и тнт.), като го остави да се върти поне 2-3 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам как става. Но има ли шанс щом включа тази опция компютъра повече да не се включи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, някой да каже. :X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, някой да каже. :X

Няма страшно, ако не се отключи 4-то ядро, просто ще си останеш с 3-те, системата ще си работи с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма страшно! Дори да не иска да запали после (защото може да се случи), ресваш БИОС-а до фабрични настройки и всичко си е по старо му. Спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв процесор и пробвах. Няма страшно! При мен не се отключи- при рестарта компютъра почна да пищи силно спрях го, извадих батерията за 1 минута после я сложих и го включих пак и си тръгна като нов.За съжаление при мен не се отключи, но си струва да пробваш! Айде успех :rolleyes: П.П. Пробвал съм като задам All cores от биоса и не стана нищо, пробвах и по този начин

. При мен не се получи, дано при теб да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тази вечер или утре вечер ще пробвам и ще споделя какво е станало. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...