Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Джулая става официален празник?

Препоръчан отговор

Еми нали сме чуждопоклонническа държава няма какво да се учудваме.Ханука,Рамазан ще празнуваме.За 2-ри февруари не съм сигурен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 100
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

"Ден на гладния, но свободен дух" може би трябва да се казва. Малко проблеми има за решаване в тази държава, те до там опряха. С уникални неща се занимават родните политици. Сигурна съм, че който си г

Сега да разясня.Джулай си е наше българско явление.Добре е нещо,което се коментира,първо поне да се разбере за какво иде реч Моля:Джулай

Националният координатор на ГЕРБ Иван Петров ще предложи на кабинета 1 юли да се почита като Ден на свободния дух Джулая официално става велик ден. Уникалният хипарски празник е на път да влезе в оф

Еми нали сме чуждопоклонническа държава няма какво да се учудваме.Ханука,Рамазан ще празнуваме.За 2-ри февруари не съм сигурен.

Опаа,тука леко накланяме към етнически болежки май. Българинът казва е широкоскроен и толерантен... мдам..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали така си писал за 7ноември :lol6:

7.11 се празнуваще преди да се родя и тогава нямах избор ! Сега не виждам смисъл от някаква приумца на някой смешем дупетат ! Мразя хипита ! Никога не съм свързвал хипитата с нещо хубаво и полезно ! Който иска да се прави на хипи да заповяда , но без да ми се натрапва !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за мен е странно че една толкова достойна за смях идея разбунва толкова духовете и става повод за толкова злобни реплики. Не познавам по-голям фен на Юрая Хийп от себе си(не че няма, но не ги познавам), посрещал съм слънцето и пак ще го посрещам, но не проумявам как може това да е национален празник. Може би трябва да изясним дефиницията за НАЦИОНАЛЕН празник. Не знам какво пречат ЕГН-тата на някои хора, но смятам, че ако човек не е живял по-това време, просто НЕ ЗНАЕ за какво говори, както доста други неща и това трябва да се изпита, по разкази на мама и татко не става, а да се напива или напушва на плажа може всеки, това не ви прави нито хипи, нито свободен дух. В България е имало и има МАЛКО хипари, но доста повече са да речем идиотите, хомосексуалистите, пожарникарите, кретените упражняващи насилие над медицински лица и т.н. Освен това поне за мен е крайно неприемливо от кого идва идеята. В Бургас има достатъчно хора, които познават г-н Мархолев, уверявам ви, че има нещо много общо между него, Денис Ризов и Любен Дилов - син, оставям на Вас да се сетите какво(освен че предизвикват у мен директни позиви за повръщане). Поредната PR акция на шайка олигофрени. На всички които празнуват JULY - моите искрени симпатии и дано го посрещате още много години. Не бъдете така негативни, хора - освен към агресивната и войнстваща простащина. Джулая значи достатъчно за тези, които го носят в душите си, не се поддавайте на популистки призиви на псевдо - интелектуалци, псевдо - творци или псевдо - политици. Весели празници на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Евала Публикувано изображение Точно това се опитвам да им кажа ! Който го чуства да го празнува , но това няма как да бъде национален празник ! Със същият успех могат да направят падането на Бастилията национален празник на Б-я Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не говори за национален празник,а за официален - разликата е огромна. :help:

Просто един неработен ден,в който феновете ще могат да посрещнат слънцето на Камен бряг или където пожелаят - може и в Перник. :)

Какво лошо има в това?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това поне за мен е крайно неприемливо от кого идва идеята. В Бургас има достатъчно хора, които познават г-н Мархолев, уверявам ви, че има нещо много общо между него, Денис Ризов и Любен Дилов - син, оставям на Вас да се сетите какво(освен че предизвикват у мен директни позиви за повръщане).

Поредната PR акция на шайка олигофрени.

:help: Кому е нужна тази вербална агресия?!?:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои неща са прекалено очевидни, за да изискват аргументация. Струва ми се повече от ясно, че предвид броя на хората(малцинството), за което Джулая значи нещо, е нелепо да се иска да бъде официален празник. Много повече основания биха имали всякакви други движения, етноси, малцинства и прочее групи по интереси. Никита, доста избирателно ме цитирате, не съм агресивен, просто имам непоносимост към някои неща и определен тип хора, ако мислех, че тук има такива, нямаше да си губя времето нито да пиша, нито да Ви отговарям. Всъщност бях изключително мек в поста си, повярвайте не ми е нужен синонимен речник за да изразя далеч по-добре неодобрението си към такива меко казано недомислици и хората от които произлизат, въздържах се да използвам други думи само от уважение към хората тук, а и предвид какъв ден е днес. Ако съм засегнал някой, извинете...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не съм прочел темата докрай, но давам мнение: твърдо съм за, но с едно леееко допълнение - тоя празник да стане освен официален и най- категорично задължителен с всички атрибути на празниците "отпреди Десети" - т.е. задължително излизане на всички на градския/селския площад, слушане на патриотични песни, речи от мастити властимащи и разбира се, манифестация (какво друго) под гордите погледи на градските/селски велможи. Някой ако има йощ някое допълнение към идеята ми нека сподели... :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам Хелоуин и той да стане официален празник

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам Хелоуин и той да стане официален празник

Публикувано изображение

Той Хелоуина си е ежедневие,та не знам как ще стане официален празник... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще предложи на кабинета 1 юли да се почита като Ден на свободния дух

"Ден на гладния, но свободен дух" може би трябва да се казва.;) Малко проблеми има за решаване в тази държава, те до там опряха. С уникални неща се занимават родните политици.

Сигурна съм, че който си го празнува, ще го прави независимо дали е или не официален празник....

Редактирано от starstar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОФИЦИАЛЕН празник, а не НАЦИОНАЛЕН, както някай по-горе е писал. :P Радвам се на всеки празник!:) ПП. Мойра вече го е писала, извинявам се.

Редактирано от EFFE (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Джон Лоутън стана гражданин на България и особено на Черноморието. Купи си жилище в Каварна, често е в Бургас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Джон Лоутън стана гражданин на България и особено на Черноморието. Купи си жилище в Каварна, често е в Бургас.

И му харесва тук, толкова възторжено "разказва" на света за нас...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено!

Чудно ми е защо подобна новина я вземате толкова на сериозно

Защото, първо, малките камъни обръщат колата. И второ, занимават се с глупости !...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото, първо, малките камъни обръщат колата. И второ, занимават се с глупости !...

За първото:

С албума си Look at Yourself (July Morning е третата песен в албума), записан през юли 1971 г. Uriah Heep вероятно са обърнали доста коли за четиридесет години...

Обложката на албума представлява огледало, в което може да се огледаш:

Публикувано изображение

В песента Look at Yourself даже има текст: Don't be afraid just look at yourself или Не се притеснявай, просто се огледай (б.р. в огледалото).

За второто:

Според мен идеята за официален празник за юлското утро е добра. Цитирам Wikipedia:

На всеки 30 юни срещу 1 юли големи групи хора се събират по цялото Черноморие, за да посрещнат заедно слънцето, което изгрява над морето. Така те смятат, че се пречистват пред него, без това да има връзка с езически или религиозни ритуали.

В това няма нищо лошо. Както и в това:

Идеята за Джулая е по-жива от всякога. Сега тя има и друг привкус на бягство от всекидневно потискащата цивилизация, на протест срещу самите нас и пълно освобождаване на личността от оковите на големия град.

Тази година първи юли се пада в петък. Ще е добре да има три последователни дни почивка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много обичам, когато някой ми цитира текстове от песни и романи. Пак нищо не казва, но пък изглежда по-ителигентно, хехе. Просто идеята да се направи този изгубил смисъл "празник" официален е достатъчно безумна. Само като видиш списъка с официалните празници - 3-ти март, 24-ти май, 6-ти семтември и т.н. - как да наредиш тази лятна сбирка там ? Какво толкова свързва българският народ с Джулай Морнинг (тази така прекрасни "български" думи) ?... И всичко това заради една песен, вероятно писана на няколко литра алкохол, хехе. Ми на тоя принцип феновете на Мейдън трябва да поискат 666 да стане официално число. Дори не знам какво чакат още... Жалка история...

Редактирано от rvp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много обичам, когато някой ми цитира текстове от песни и романи. Пак нищо не казва, но пък изглежда по-ителигентно, хехе. Просто идеята да се направи този изгубил смисъл "празник" официален е достатъчно безумна. Само като видиш списъка с официалните празници - 3-ти март, 24-ти май, 6-ти семтември и т.н. - как да наредиш тази лятна сбирка там ? Какво толкова свързва българският народ с Джулай Морнинг (тази така прекрасни "български" думи) ?...

И всичко това заради една песен, вероятно писана на няколко литра алкохол, хехе. Ми на тоя принцип феновете на Мейдън трябва да поискат 666 да стане официално число. Дори не знам какво чакат още...

Жалка история...

В темата за не знам кой път се бъркат националните и официалните празници. Сега ти го правиш нарочно...

За сбирките - нямаш ни най-малка представа за какво става дума. Затова без да имам нищо лично против теб ти препоръчвам да видиш със собствените си очи какво става в нощта срещу първи юли на морето. Аз имам скромни наблюдения от около 20 години.

За съжаление си доста далеч от истината и преиграваш. Нямаше нужда...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В темата за не знам кой път се бъркат националните и официалните празници. Сега ти го правиш нарочно...

Напротив, почти идентични са. Официален празник е нещо, което е близко до всички нас и празнува цяла България. Рождество Христово, например, не е национален празник, но всички знаят за какво става дума и празнуват. Е, както сам казваш, колко хора знаят какво е Джулай Морнинг, откъде е дошъл и за какво е ? Ами тези 100-тина души, които се събират всеки 1-ви юли по плажовете. А останалите 8 милиона ?

Сега, щом ви харесва да се радвате на слънцето на 1-ви сутринта (аз му се радвам всяка сутрин, но, де да знам, на 1-ви юли вероятно е по-различно) - ок ! Но чак пък да го правят официален празник, вие преигравате, хехе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък държа да се отчита един аспект от хипарията и да се празнува със всенародна "свободна любов" :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тези 100-тина души, които се събират всеки 1-ви юли по плажовете. А останалите 8 милиона ?

Сега, щом ви харесва да се радвате на слънцето на 1-ви сутринта (аз му се радвам всяка сутрин, но, де да знам, на 1-ви юли вероятно е по-различно) - ок ! Но чак пък да го правят официален празник, вие преигравате, хехе

Кво толкоз станало-и аз не разбрах де-

ама то му дай на българина почивки и скатавки да си измисля та...

Мен не ме вълнува една единствена утрин-

искам в Следващата да ме има!

Аре да си излитам за Луната че ша пропусна изгрева й

:)

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, почти идентични са. Официален празник е нещо, което е близко до всички нас и празнува цяла България. Рождество Христово, например, не е национален празник, но всички знаят за какво става дума и празнуват. Е, както сам казваш, колко хора знаят какво е Джулай Морнинг, откъде е дошъл и за какво е ? Ами тези 100-тина души, които се събират всеки 1-ви юли по плажовете. А останалите 8 милиона ?

Нали ти казах, че си далеч от истината? Смесваш понятията, без да имаш ни най-малка представа за какво става дума. Разбрахме, че си против. Както и тази с метлата...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване