Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Джулая става официален празник?

Препоръчан отговор

....

Празникът не е български, нека си го има, но е малко нередно да стане официален. Не можеш и да знаеш дали всички празнуват свети валентин. Младежка борбеност и силен дух!?!?

Айде бе, видяхме борбеността и просветеността на едно 50% от младите...по дискотечките... Моля ти се... Да не бях от тях, да не знаех...но съм...

Да, празниците трябва да са посветени на важни исторически събития, нещо фундментално и т.н, а не на всеки следващ хипар...

Кои млади да покажат единение? Тези, мнозинството, дето са писали на матурата, че книгата била "мозъкоубиваща" или някакъв подобен гениализъм(опа, кретенизъм)? Онези, дето се напиват и дрогират по дискотеките? Или онези, дето чупят стадионите? КОЛКО свестни млади хора останаха в България, недостатъчно може би?

Вечните уроция..на разни хора, какво трябвало да се направи... А излиза, че самите те са напуснали държавата. Можеш сама да се досетиш какво намеквам.

п.п "Благодаря" за изказаната шега, само дето аз съм мъж...

п.п2 За мен бъдещето...както неведнъж съм казал е масово гражданско неподчинение. Неведнъж съм казвал, че ще направя празник деня, когато бъде стреляно с РПГ по Парламента.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 100
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

"Ден на гладния, но свободен дух" може би трябва да се казва. Малко проблеми има за решаване в тази държава, те до там опряха. С уникални неща се занимават родните политици. Сигурна съм, че който си г

Сега да разясня.Джулай си е наше българско явление.Добре е нещо,което се коментира,първо поне да се разбере за какво иде реч Моля:Джулай

Националният координатор на ГЕРБ Иван Петров ще предложи на кабинета 1 юли да се почита като Ден на свободния дух Джулая официално става велик ден. Уникалният хипарски празник е на път да влезе в оф

Напуснала съм държавата за да уча.

Може нищо да не съм направила за да подобря положението ни,но не се оплаквам и не мрънкам.

Виновна съм,че съм избягала и съм поела по лесния начин?Може би да,приеми го както искаш.

Спрямо "уроците" просто съм уморена вече 20 години да слушам мрънкалници и недоволни хора,които постоянно мислят,че живеят в някакъв тип конспирация от страна на правителството.

Повечето от хората и за жалост младото поколение са се превърнали в параноици,озлобени към обществото и абсолютни егоисти.

Шегата за средностатестическия мъж не беше отправена към тебе.Извинявай ако съм те засегнала.

На младежите,които ти описваш им липсва възпитание.

В една друга тема бях писала,че българина е агресивен,трудно подложим на дисциплина и това ги води към вандалщина,наркотици и алкохолизъм-това е един вид аларма за да им се обърне внимание.

По темата за Джулая,възниква като протест срещу комунизма именно затова казах,че е символ на борбения и силен дух на младежта.

Неведнъж съм казвал, че ще направя празник деня, когато бъде стреляно с РПГ по Парламента.

Ще те подкрепя с двете си ръце ЗА
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Политиците ни не са достатъчно умни за конспирация, но определено кражби има и то в крупни мащаби. Не може да бъде отречено, ясно е че хората ще са недоволни...Ти какво очакваш???

Просто ми се вижда нередно, човек който се намира другаде "отгоре" да прави оценки, без да се намира реално в българската "действителност".

Между другото, защо не си направиш само една леекинка сверка с Маркс и Енгелс и да ни напишеш дали това, което е било преди 89-та е било описаното от тях. :cool: Та да видим дали твоето определение е точно.

п.п Нищо лично към теб, уважавам те като човек.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Родена съм и съм израстнала в тази "действителност".Годините в които съм извън нея не се е променило нищоооо. Какво очаквам ли?Малко повече самочувствие от страна на народа и веднъж завинаги да покажат поне малко характер,ето това очаквам. Винаги съм казвала,че не е виновен,който яде баницата,а този който му я дава. Имало корупция...бла бла бла и какво правят?Завиждат му,че имал коли,къщи,яхти и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук вече счупиха тъпомера с този празник ! И какво българско има в този празник ,че не разбрах ?!

Даа! Все едно някой да ми каже, че Mc`Donalds е по-хубаво от good ol` мусака и таратор!

Ай с*ктир за тоя празник! Все едно, че нямаме достатъчно дати, свързани с историята ни, които могат да бъдат обявени за почивни дни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишно е да мрънкаме и нищо да не правим. Решението е - гражданско общество. Всички го знаем, ама пак мрънкаме.

Между другото, защо не си направиш само една леекинка сверка с Маркс и  Енгелс и да ни напишеш дали това, което е било преди 89-та е било  описаното от тях.  Та да видим дали твоето определение е точно.

Маркс казва, че комунизмът ще се осъществи САМО тогава, когато почти целият свят стане комунистически.

Вероятно, за да няма база за сравнение.

Празниците са хубаво нещо. Нещо като маркова дрешка, ама за душата. Нека да ги има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дубре бе ша си разпоря ръкавите
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Хиляди ще посрещнат Джулая,обградени от светещи балони

Публикувано изображение

В нощта на 30 срещу 1 юли хиляди отново ще се съберат край морския бряг, за да изпълнят ритуала по посрещането на изгрева на Джулая.

В Камен бряг за фестивала Джулай Морнинг очакват близо 8 хил. души.

Светещи балони ще очертават стръмнините край Камен бряг по време на Джулай Морнинг фестивал, съобщиха от община Каварна.

Фестивалът ще започне в 4.30 часа с изпълнения на група ADDICTED и групата на Кирил Божков - „Команда 5".

След това на сцената край местността „Огънчетo" ще се качат момчетата от Б.Т.Р., а в 5.32 часа, когато изгрява слънцето, ще започне изпълнението на Джон Лоутън.

Вокалистът на „Юрая Хийп" ще изпее култовата песен „Джулай морнинг" в момента, когато слънчевият диск се показва над морето.

За сигурността на участниците на Джулая, освен служители на РУ на МВР - Каварна, ще се грижат и 40 души частна охрана.

Светещите балони, както и 1,5-километрова лента, ще бъдат поставени, за да бъдат избегнати инциденти.

БЛИЦ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега да разясня.Джулай си е наше българско явление.Добре е нещо,което се коментира,първо поне да се разбере за какво иде реч:blink: Моля:Джулай

Хипарите от поколението създали истинският July Morning вече са супердърти. Не ми е ясно за чий х*й се натискате за този наркомански празник от онуй смутно барикадно време`91, изкопиран от хАмериканските хейтъри. Бил типично Български?! С цялото ми уважение, ама това е чиста лъжа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покана за "Джулая" имат всички които са в Рим,

месните си нямат и на понятие за какво иде реч,

то това не пречи да си направим традиционния пикник до изгрева на плажа

събитието ще е на плажа "Хатунаматата" на крайбрежната на Остия

(ядене, пиене и мобилна музика не са излишни (без чалга))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БНТ предава на живо Джулай морнинг от Камен бряг

Двата канала на Българската национална телевизия - БНТ Свят и БНТ 1 ще излъчват на живо концерта за "Джулай морнинг" при село Камен бряг, съобщиха от националната телевизия (bnt.bg).

Прякото предаване ще бъде 5.00 до 6.00 ч. в най-върховния момент - изгряването на юлското слънце.

Според пресцентъра на община Каварна се предвижда концертът да започне още в 4.30 ч. с изпълнения на група Addicted и групата на Кирил Божков "Команда 5".

След това на сцената край местността "Огънчетo" ще се качат момчетата от Б.Т.Р., а в 5.32 ч., когато изгрява слънцето, ще започне изпълнението на Джон Лоутън.

Вокалистът на "Юрая Хийп" ще изпее култовата песен "Джулай морнинг" в момента, когато слънчевият диск се показва над морето.

"Джулай морнинг" по името на песента от 1971 г. е традиционен хипи празник и в България, възникнал във Варна в средата на 80-те години на миналия век. Тогавашният комунистически режим беше ужасен от събирането на много млади хора на едно място, но не намери кураж открито да се противопостави.

Преди година списание "8" разкри, че легендарният днес ден започнал като на шега. През 1986 г. група приятели се събрали на черноморския бряг да посрещнат утрото на 1 юли и си пуснали незабравимата песен. Година след година броят на хората растял. Старите хипита си организират и втори празник - джулай ивнинг, в последния ден на месеца.

Традицията е свързана с хипи движението в Америка от края на 60-те години на миналия век, но тя съществува в България и днес. На всеки 30 юни срещу 1 юли големи групи хора от всякаква възраст се събират по цялото Черноморие, за да посрещнат заедно слънцето, което изгрява над морето.

В Камен бряг всеки дошъл да посрещне изгрева ще получи безплатно кафе, съобщи общината.

За сигурността на участниците, освен служители на РУ на МВР - Каварна, ще се грижат и 40 души частна охрана.

Светещи балони ще очертават стръмнините край Камен бряг по време на празника. Надуваемите маркери, както и 1,5-километрова лента, ще бъдат поставени, за да бъдат избегнати инциденти.

На 30 юни и 1 юли на плажа на къмпинг "Градина" до Созопол пък ще се състои за първи път Sozopol Fest - July Morning.

Традиционното посрещане на първия юлски изгрев ще бъде с музиката на световни и български изпълнители, групи, диджеи. Музиката ще звучи 48 часа, на сцената ще се качат 9 банди и 15 диджея.

Публиката ще се срещне с ветераните от Incognito, култовите Kraak&Smaak, които идват за първи път у нас с цялата си банда и ню джаз продуцентите от Jazzanova.

Към списъка се присъединяват и винтидж фънк хулиганите от Испания The Sweet Vandals, отговорният самурай по всички японски музикални изгреви Nik Weston и майсторът на преродения седемдесетарски соул и джаз Onur Engin.

Българските участници са Белослава, фънки-грууви-лаундж групата Tri O Five, бийт сензацията Kottarashki Live Band и ексцентричната Миленита и фънк-рок формация Dirty Purchase.

vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Прожектират „Коса” в навечерието на Джулая

Публикувано изображение

© DarikNews.bg, архив

На 29 юли в „ИЗНЕНАДАТА!" от юнския си кино-календар Сдружение за съвременно изкуство и култура „Различният поглед" ще представи американския филм „Коса" на режисьора Милош Форман.

„Коса" е номиниран за наградата „Сезар" за най-добър чуждестранен филм, както и за наградата „Златен глобус" и представя живота в САЩ в края на 60-те години на 20-век, по време на хипи ерата, като е смятан за един от най-символните филми на хипи движението въобще.

Прожекцията в кино „Различният Комсомол" е този петък от 20:00 часа, а входът е с дарения.

„Коса" ще се прожектира в навечерието на 1-ви юли, когато се отбелязва „Джулай". Името на празника се свързва с известната песен на Юрая Хийп от 1971 г. July

Morning. Въпреки, че традицията е свързана със световното хипи движение през 1960-те, тя съществува в България и до днес. На всеки 30 юни срещу 1 юли големи групи хора се събират по българското крайбрежие на Черно море и в други части на страната, за да посрещнат заедно изгрева на слънцето.

dariknews.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нека да бъде Джулая ,нека всички да посрещнем изгрева на слънцето ,на новото и чистото във всички нас не само физически но и духовно. ,, Прави ЛЮБОВ,а НЕ ВОЙНА,,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

За първи път Джулай морнинг на Витоша OТ 30 ЮНИ 2013 ДО 01 ЮЛИ 2013 

Предстои July Morning 2013 на Витоша с популярната група D2, Тома от "Мusic Idol" и водещ Денис Ризов. Посрещането на изгрева в планината ще се случи на 30 юни срещу 1 юли 2013 г. на Алеко. D2 ще започнат да забиват в 23 ч. Вход за събитието няма.

До сутринта ще има и DJ, който по време на изгрева около 5.50 ч. ще пусне популярното парче "July Morning" на "Юрая Хийп".

Всички софиянци и гости могат да се качат на Витоша с лифта от Симеоново до Алеко. Той ще работи извънредно на 30.06.2013 г. от 18.30 часа до 21.30 часа и на 01.07.2013 г. от 6 часа до 12 ч. на обяд.

За целта са предвидени преференциални цени на билетите – в едната посока 4 лв. През цялата нощ ще вървят и безплатни автобуси на градския транспорт от Хладилника.

За хората с автомобили е предвиден безплатен паркинг на първа лифтова станция в Симеоново. Има и осигурена възможност за палатков лагер.

Организатори са Витоша ски и сноуборд училища със съдействието на Столична община. Събитието е в подкрепа на кандидатурата на София за Европейска столица на културата 2019.

Хижа "Алеко" ще бъде отворена цяла нощ и ще може да се използва от посетителите.

ЗабележкаАвтобусите по линии 122 и 123 ще се движат с удължено работно време до Симеоновския лифт на 30 юни. Лифтът ще работи извънредно до 21.30 ч. поради организиран концерт през нощта и посрещане на „Джулай морнинг” на 1 юли сутринта. Също така - на 30 юни срещу 1 юли ще има осигурен и безплатен транспорт от кв. „Хладилника” до хижа „Алеко”. От автостанция „Хладилника” ще има автобуси към хижа „Алеко” в 22.00, 23.00, 0.00, 1.00, 2.00 и 3.00 ч., а в обратна посока – в 23.00, 0.00, 1.00, 2.00, 3.00 и 5.30 ч. Всички пътници ще бъдат снабдени с билети за еднократно пътуване, които ще се получават при влизане в превозните средства. Можете да видите подобности на http://www.sofiatraffic.bg/bg/news/845/avtobusite-po-linii-122-i
Ще бъдат мобилизирани служители на общинска полиция.  За желаещите да се качат на Черни връх ще бъдат осигурени водачи.

Там съм! Нищо  че ще го видя 16 мин. по-късно от тези на Камен бряг!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Буря на път да провали втория софийски Джулай

Публикувано изображение

Почти ураганни ветрове и силен дъжд в някои от частите на София изненадаха столичани миналата нощ, съобщават очевидци. Противно на прогнозите на синоптиците, над почти цялата столица се извиха твърде неприятни ветрове, носещи прах и пясък. Досега кварталите, в които всеки момент ще се разрази буря са "Красна поляна", Красно село," "Света троица", "Хиподрума", "Овча купел" и "Младост", както и по-малките, прилежащи към тях. Още по-неприятното е, че свети доста заплашителното над Витоша, а там тази нощ се провежда вторият Джулай в историята на София. За втора поредна година предстои посрещането на July Morning на Витоша. На Алеко до сутринта (дай боже) ще свирят D2 и ЛаТиДа (LaTiDa), Тома и група ПИФ (PIF). Събитието се организира за всички, които искат да усетят духа на планината близо до изгрева.
Програмата ще започне с D2 & LaTiDa от 23.00 ч., като вход за събитието традиционно няма. След това на сцената ще забият Тома и PIF. През цялото време до сутринта за весело настроение ще се грижи и DJ Елийн (DJ Elien), който по време на изгрева ще пусне култовото парче "July Мorning" на Uriah Heep. Песента ще прозвучи и в изпълнение на D2 & LaTiDa, които вече подготвят специален аранжимент на парчето.

Всички гости могат да се качат на Витоша с лифта от "Симеоново" до Алеко.

Той работи извънредно на 30 юни от 18.30 ч. до 21.30 ч. и ще отвори отново утре - на 1 юли от 6.30 ч. до 9.00 ч. Организаторите са предвидили и преференциални цени на билетите – 4 лв. в едната посока. През цялата нощ ще вървят и безплатни автобуси на градския транспорт от „Хладилника”. За хората с автомобили ще има и безплатен паркинг на първа лифтова станция в "Симеоново".

actualno.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...
There I was on a july morning
Looking for love
With the strength
Of a new day dawning
And the beautiful sun

At the sound
Of the first bird singing
I was leaving for home
With the storm
And the night behind me
And a road of my own

With the day came the resolution
Ill be looking for you
La la la la

I was looking for love
In the strangest places
Wasnt a stone
That I left unturned
Must have tried more
Than a thousand faces
But not one was aware
Of the fire that burned

In my heart, in my mind, in my soul
La la la la

There I was on a july morning
I was looking for love
With the strength
Of a new day dawning
And the beautiful sun

And at the sound
Of the first bird singing
I was leaving for home
With the storm
And the night behind me
Yeah, and a road of my own
Там аз бях във юлска сутрин,
за да търся любов,
с магията 
на новото зазоряване
и с прекрасното Слънце

Под звуците 
на първите птичи песни.
Дома си оставих
по средата на бурята 
и на нощта зад мен,
и на моя собствен път.

Със деня идваше решението -
ще търся теб!
Ла ла ла ла ла ла ла ла.

Търсех любовта 
на странни места,
не остана камък, 
който да не преобърна.
Трябва да са били сигурно повече 
от хиляди лица,
но никой, не чувствах 
като огън, който гори.

В моето сърце, в моите мисли, в моята душа.
Ла ла ла ла ла ла ла ла.

Там аз бях във юлска сутрин,
за да търся любов,
с магията 
на новото зазоряване
и с прекрасното Слънце

Под звуците 
на първите птичи песни.
Дома си оставих
по средата на бурята 
и на нощта зад мен,
Да, и на моя собствен път.

Красив копнеж и емоция !

С почитания . Нямам какво друго да добавя.....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Честит Празник! Нещо СЛЪНЦЕТО тази сутрин на морето се беше  скрило , но не и СВЕТЛИНАТА в душите ни!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Чудо невиждано: В Каварна правят „Православен джулай“

spacer.png

Цитат
В Каварна се случва чудо невиждано. Местната управа е решила да обедини обичаят „Джулай“, повлиян от хипи движението, с традициите на православната църква. Затова на 1 юли там ще се проведе „Православен джулай“.

Предвидени са „Празнична вечерня“, „Литийно шествие“ и „ Празнична литургия“. Обичайно на 1 юли млади хора се събират на брега на морето, за да посрещнат изгрева на слънцето. Приема се, че това е моментът за  посрещане на ново начало и очакване на по-добро бъдеще.  В по-широк смисъл това е просто начало на лятото. Чудно е как ще се съвмести православието с хипи традицията, още повече, че някои свързват „Джулай Морнинг“ с езическите обреди.  Болшинството от хората, решили да спят на брега са рокери. Каварненци отсега се чудят дали  хората, повлияни от хипи движението ще се прегръщат и целуват, както обичайно, или ще се кръстят.

Ще се целуват след като са се прекръстили :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване