Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, започнах да чета книгата на Наков за Джава, но явно са решили да не се престарават с обясненията по задачките и упътванията та малко ми е неясно за две задачки от 2ра глава - 7 и 8ма, а те са: 7. Напишете програма която принтира на конзолата равнобедрен триъгълник, като страните му са очертани от звездичка "*". Упътвъне - използвайте System.out.println 8. Напишете програма която принтира фигура във формата на сърце със знака "о". Упътвъне - използвайте System.out.println Та, не напирам за пълни решения (няма да ги откажа), но ще съм доволен и на малко по-задълбочени упътвъния или обяснения така да кажем по-задачата, кое как какво.. с другит се справих ама на тея никви идеи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, започнах да чета книгата на Наков за Джава, но явно са решили да не се престарават с обясненията по задачките и упътванията та малко ми е неясно за две задачки от 2ра глава - 7 и 8ма, а те са:

7. Напишете програма която принтира на конзолата равнобедрен триъгълник, като страните му са очертани от звездичка "*".

Упътвъне - използвайте System.out.println

8. Напишете програма която принтира фигура във формата на сърце със знака "о".

Упътвъне - използвайте System.out.println

Та, не напирам за пълни решения (няма да ги откажа), но ще съм доволен и на малко по-задълбочени упътвъния или обяснения така да кажем по-задачата, кое как какво.. с другит се справих ама на тея никви идеи

Еми, ще използваш само System.out.println не ти трябва нищо друго ;)

Ето равнобедрения триъгълник можеш да отпечатваш на конзолата така:

System.out.println("	   *       ");
System.out.println("	 *   *	   ");
System.out.println("   *       *   ");
System.out.println(" *  *  *  *  * ");
а сърцето така:

System.out.println("o o   o o");
System.out.println("o  o o  o");
System.out.println(" o  o  o ");
System.out.println("  o   o  ");
System.out.println("   o o   ");
System.out.println("	o    ");
Редактирано от zerocool93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте 

Сmешно ми трябва помощ за две задачи на паскал

1. Напишете програма на Паскал, която при въведени стойности на X и N от клавиатурата да изчислява сумата на:
а) Редът S=1+2+3+4+...+N при Х<=200
б) Редът S=x+x2/2+x3/3+x4/4+...+xN/N при N<=200

2. Обединена програма, езпълняваща три задачи в една програма чрез меню - аз съм си написала другите две програми

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Master cheff написа:

Здравейте ...

Здрасти. И защо решихте че ще пишете в тази тема, а не си направихта нова? Темата е за разяснения и то по Java - вие питате за Паскал. Някой да ви направи "домашното".

После - направо се радвам, че не учите медицина. (те нали не учат програмиране? :speak:)

Ами започнете, напишете нещо - да се вижда, че знаете за какво става дума. Не само условието на задачата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редът S=1+2+3+4+...+N при Х<=200   и къде изобщо се използва Х в тоя ред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...