Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет ! Не мисля че темата е за тук но.... Така за това лято ще бъде на село а там компютара ми е оскъден много стар на 5-6 години та се питах има ли начин да се ъпгреидне Параметри : РАМ 960 мб ДДР400 Видеото е : нВидиа 6100 geforce 405 nforce Процесор : AMD Athlon 64 1,61 гнз Дъно : AsRock K8NF6G-VSTA Има 1 PCI-Express slot Говорим за макс подобрение няма значение колко са парите =]

Редактирано от capnemo
заглавието (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет !

Не мисля че темата е за тук но....

Така за това лято ще бъде на село а там компютара ми е оскъден много стар на 5-6 години та се питах има ли начин да се ъпгреидне

Параметри : РАМ 960 мб ДДР400

Видеото е : нВидиа 6100 geforce 405 nforce

Процесор : AMD Athlon 64 1,61 гнз

Дъно : AsRock K8NF6G-VSTA

Има 1 PCI-Express slot

Говорим за макс подобрение няма значение колко са парите =]

като парите нямат значение, купи си нов компютър направо. за подобрение на какво, за игри, за филми, за интернет? стратегиие искат бърз процесор, какъвто за сокет 754 няма, а 3д и разни формули искат бърза видеокарта...

иначе за най ефтино и ефективно - външно видео и евентуално качествено захранване (някои видеокарти искат мощно захранване щото вземат ток не сао от слота, но и с отделен кабел), ако си с някое евтини за 30-40лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

420w e то така пише в книжката и ще го използвам за някакви супер леки игри като GTA San Andreas , Ultimate Spider-man и такива де по старички

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл да се влагат пари в този компютър ! все едно да се опитваш да направиш тунинг на трабант ! всяко нещо се времето си ! на този му е минало времето за ъпгрейд !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл да се влагат пари в този компютър ! все едно да се опитваш да направиш тунинг на трабант !

Защо, какво пречи :whist: :

Публикувано изображение

Но за компютъра си прав - наистина е по-добре да се помисли за нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу същото трябва да се направи и с компютъра от темата - като му се сменят процесора, видеокартата, паметта, и евентуално харддиска (който е неизвестен засега), добавят се нужното дъно и захранване, и ще остане само кутията и DVD устройството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като парите не са от значение е по-добре нови неща да се вземат. То и да бяха от значение, пак нямаше някой да ти предложи, да ги вложиш в нови части за тази машина. Просто е твърде стара машина...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Двуядрен на старо със видеокарта, или ако няма му купи карта на старо. Или клок на системата, разочарование и нов... :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харда е SATA II 80gb ама за нов компютър много неискам шот там тока е супер шибан и за тфа много много не ми се взима нов компютър.Може и някоя машина на старо ама не съм запознат ако меже да ме просветлите =]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми кажи някакъв бюджет, че 2-ра ръка има и за 800-1000, има и, както видяхме в 1 тема от вчера май, и за 60 лв...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми някаф що годе среден за 100-200 лв и после какво предлагате ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми някаф що годе среден за 100-200 лв и после какво предлагате ?

Взимаш RAM и едно бюджетно видео, друго не си заслужава:

ADATA 1GB DDR 400

SAPPHIRE 512M HD5550 DDR 5 PCI-E DP

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама той дали ще може да я подържа тая видео карта ?

Какво имаш предвид под "поддържа". Слота поддържа картата. А ако се притесняваш, че процесора ще спъва картата, вземи една 5450, макар че е много орязана. С този процесор и 5550 няма да има проблеми, дори и HD видео ще можеш да гледаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай: Sapphire HD 5550 1GB DDR3 HDMI

Или тази 5550: Sapphire HD5550 512MB GDDR5 DP- Май е по-доброят вариант?

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи сафир ХД5550 ГДДР5 Е по-добра нали щото другата вобще няма да може да я подкара като погледнем процесора и рамта и става ясно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък да не си вземаш компютър, защото токът не е стабилен? Живея в един от най-лабилните райони във Варна, но това не ме спира за нов комп. Трябва ти просто един стабилизатор + UPS ако искаш, и си напълно готов. Един добър стабилизатор струва докъм 30-35 лева :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване