Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

twist69

Windows на MacBook

Препоръчан отговор

Познат си взе Macbook, но понеже не е свикнал да работи с тяхната операционна система искада му се инсталира Windows. Според мен не е много удачно, но искам да чуя и други мнения, за да мога да се обоснова подобаващо в защита на моята позиция (или обратното, ако успеете да ме разобедите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е разумно, но няма никакъв проблем. Щом като иска. През Boot Camp съвсем спокойно може да си инсталира Уиндоус и да има и двете операционни системи и да си ги сменя когато поиска. Някои заклети геймъри процедират така. Пълното премахване на OS X според мен не е препоръчително. Компютърът е негов и може да инсталира каквото си иска при положение, че е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е разумно, но няма никакъв проблем. Щом като иска. През Boot Camp съвсем спокойно може да си инсталира Уиндоус и да има и двете операционни системи и да си ги сменя когато поиска. Някои заклети геймъри процедират така. Пълното премахване на OS X според мен не е препоръчително. Компютърът е негов и може да инсталира каквото си иска при положение, че е възможно.

Не питам дали може или не. Знам че може, но питам дали е разумно и съответно какви са рисковете, плюсове и мнинуси, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не питам дали може или не. Знам че може, но питам дали е разумно и съответно какви са рисковете, плюсове и мнинуси, и т.н.

Естествено че е разумно.

Няма никакви рискове.

Плюсовете и минусите зависят от потребителя. Това си е неговият компютър и може да прави с него каквото си поиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рисковете са в най-страшния случай загуба на гаранция останалото е риск породен от "калпаво задклавиатурно устройство"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин да се загуби гаранцията .Дори на официалния сайт си има описано как се процедира за Windows . Още повече , че това е софтуер , той така или иначе няма гаранция.

Естествено че е разумно.

Няма никакви рискове.

Плюсовете и минусите зависят от потребителя. Това си е неговият компютър и може да прави с него каквото си поиска.

Колегата го е казал кратко и ясно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не че ми се навлиза в излишни спорове, но софтуера не се третира отделно - масбоок върви с дефолтна ос МАС ОС и ако това е упоменато в гаранционните условия всяка смяна (повтарям, смяна) на софтуера би трябвало да води до невалидност на гаранцията

смяна от една версия на МАС на друга или смяна от МАС на уин

забележи че в сайта се говори единствено за дуал боот, но не и за смяна

twist69 не е упоменал дали ще прави dual boot или ще сменя изцяло ос, така че трябва да отчтем всички възможни ситуации

аз лично не бих искал продукт за 2000 долара да е с невалидна гаранция

аналогично е положението и с "отключването" на ипхоне и "отключването" на нокиа примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че има несъответствие на драйверите с хардуера на мак, от там некоректна работа на машината и т.н. В друг форум ми казаха, че при MacOS батерията му държала 6часа, при смяната с windows капацитета и паднал на 2.30 часа и такива други проблеми. Чувал съм и изказвания от рода, че ако сложиш windows на Mac все едно нямаш Mac вече и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aquaris, пълни глупости, друже! twist69, с батериятя може да е вярно че пада драстично времето за ползване. Но каквато и операционна система да имаш на своя Mac, винаги ще имаш mac :). И стига глупости, щом човека си иска Windows, нека да си ползва Windows, не си ти този който ще му нарежда какво да прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, но аз съм човека който ще го посъветва, защото няма към кого друг да се допита, а аз искам да си набавя необходимата информация за да му дам адекватен отговор. Ако наистина се получи такъв драстичен спад в батерията това означава некоректна работа на машина, което никак не ми се нрави. Той така или иначе ще се ползва за интернет и музика тоя компютър, така че при това положение бих посъветвал да остане с Mac. (на този етап от събирането на инфо, понеже никой не изказа малко по-професионално мнение или личен опит)

Редактирано от twist69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова и написах, че е препоръчително да се прави през Boot Camp. Това е инструмент заложен от Апъл в тяхната операционна система точно с цел инсталиране на Уиндоус. Няма логика неговата употреба да води до някакви санкции. Проблеми от страна на Апъл би могло да възникнат при пълното премахване на OS X и заместването и с Windows-за което не съм напълно сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, но аз съм човека който ще го посъветва, защото няма към кого друг да се допита, а аз искам да си набавя необходимата информация за да му дам адекватен отговор.

Нека да ползва каквото си иска. Компютъра си е компютър, софтуера е нещо съвсем различно, нещо като загуба на гаранция няма, за това че си инсталирал и windows, поддържа се официално от APPL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^Не става дума за гаранции, а за принципа на работа. Ако windows ще доведе до по-бързото му скапване, кел файда от гаранция, ако се скапва през 5 месеца.

Нека да ползва каквото си иска. Компютъра си е компютър, софтуера е нещо съвсем различно, нещо като загуба на гаранция няма, за това че си инсталирал и windows, поддържа се официално от APPL.

Софтуера може да не доведе до загуба на гаранция, но може да е причина за некоректна работа на хардуера (за което не можеш да обедиш в противното). Тази некоректна работа може да доведе (и ще доведе) до други проблеми. Ако windows ми хаби батерията 3х по-бързо и живота и ще се скъси 3х.(един пример) Да не говорим, че за бързото и изтощаване причината ще е неправилната работа на останалия хардуер (например постоянно да се товари от нещо) което води и до неговото по-бързо скапване. То накрая май сам ще си отговоря. Затова държа най-вече на потвърждение от хора които са попадали в подобни условия. Досега съм получил само 1 такъв отговор и той беше за батерията, а горе описах моята логика за причината. Не е въпроса колко и какви OS ще има, а под коя ще работи. Редактирано от twist69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова държа най-вече на потвърждение от хора които са попадали в подобни условия.

Eдва ли ще намериш такива. Притежателите на Мак в България не са бог знае колко много, а такива, които са му сложили "боза" пък съвсем ги няма. Мак се купува заради самият Мак. Кажи на твоя приятел да се позанимае малко с Мак ОС. Гарантирам ти, че ще забрави моментално за редмъндските безхаберници...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми и аз мисля така ама все пак да го обсъдим. Мерси за включването :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ше угасне ябълката да знаеш!!! :biggrin:;)

Е това ме убеди да знаеш :D Мерси за инфото! ;) Редактирано от twist69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...