Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам желание да си закупя нова Wi-Fi Антена + приемник, които да използвам на USB порта на лаптопа. Вградената му мрежова карта ми е слабичка. Отделил съм 60 - 80 лева за покупка. Ако някой има опит с по-мощни антени, които да хващат безжични мрежи на по-далечни разстояния, нека да ми предложи нещо. Освен това какво трябва да гледам като си купувам такава джаджа? Децибели и мегавати? Как мога да разбера какво горе долу е разстоянието на открито, на което ще хващам мрежи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте. Имам желание да си закупя нова Wi-Fi Антена + приемник, които да използвам на USB порта на лаптопа.

Вградената му мрежова карта ми е слабичка.

Отделил съм 60 - 80 лева за покупка. Ако някой има опит с по-мощни антени, които да хващат безжични мрежи на по-далечни разстояния, нека да ми предложи нещо.

Освен това какво трябва да гледам като си купувам такава джаджа? Децибели и мегавати? Как мога да разбера какво горе долу е разстоянието на открито, на което ще хващам мрежи?

'gerchooo"

Прегледай и прочети обстойно този линк за да ти се изяснят нещата. Желая ти успех по комшийски!

http://www.lan23.ru/forum/index.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи доста къде ще се сложи антената (до прозорец, на тераса, на бюрото и т.н.) Има значение и на кой етаж(т.е. колко високо ще е). Има ли значение теглото, ще се налага ли да се мести?

Ако има пряка видимост до източника, на спецификацията на антената може да се вярва повече или по-малко. Разгледайте тук: anteni.net

Има добри и що-годе качествени продукти изпробвани от колеги. За съжаление това, което аз ползвам е доста извън посочения бюджет, иначе бих го препоръчал, тъй като съм много доволен, за 99 лв има една доста сполучлива антена(MS2415USB) в сайта по-горе, пише че е предпочитана от моряци и шофьори на ТИР, заради добрия обхват, малки размери и тегло.

Според предоставената от вас информация, бих търсил 2.4 GHz антена поддържаща b/g/n стандартите, мисля че TP-Link имаха модели подходящи като цена.

А иначе китайски боклуци вършещи работа има много (за без пари имам предвид) - dealextreme.com, tinydeal.com.

Успех, дано поне малко съм бил полезен :wors:

Редактирано от mikepatton (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.reloadbg.com/airmax.html В този сайт има доста антени, избора е твой. На живо съм ползвал Air Grid M2 и M5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с тази и съм доволен за 34 лв Тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесни са предложенията ви, но знаете ли къде да прочета какво означават понятията: Например 5dB, 7dB или 1000mW, 500mW както и как да изчислявам горе долу колко ще е обхвата на открито :) Гледам, че колегата lz4jw ми е да линк, но за съжаление не съм на ти с руския :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в Гугъл няма информация, може би в библиотеката(надявам се знаете какво е библиотека). Учебници по физика например, наръчник на радиолюбителя, ръководство за конструиране на антени и т.н. Аз, бидейки лентяй, разбирам нежеланието ви да се поразровите тук и там, но не е ли по-добре първо да прочетете малко по-темата и да питате само за това, което не сте успяли да разберете. :rolleyes: Както ми обясниха навремето, lz4jw не ви е колега, Вие на него може би. :ph34r: Дерзайте и без лоши чувства:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...