Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с компа (вероятно хард)

Препоръчан отговор

Здравейте имам WD Blue Cavair 640 GB!Прикачих снимка с точния модел!Харда ми забива, а това разбирам като видя диода на кутията за харда че постоянно свети както и са ми излизали черни екрани, които ще прикача по-късно след около час!Също така на тези черни екрани ми изписва че харда праввил някакъв проблем също така windows 7 се бъгва!Конфигурацията за съжаление е взета от J*rc*mputers и за съжаление е готова!Еххх начи къде ми беше разума тогава?Носих го 4 пъти на сервиз и все казват че е от Windows и аз смело смених няколко windowsa и дори се сдобих с оригинален и пак!Също така за лошите сектори пише че са 200!Забива и при сърфиране из мрежата, при игри странно не ми забива даже докато нищо не правя пак забива!

post-287178-0-35961300-1304004062_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си CrystalDiskInfo и дай един шот.Напиши си и точната конфигурация.

Редактирано от mitesi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да искам настоявам даже им се развиках и пак не winбозата е проблемна!Сега мисля да ги заплаша с комисията за защита на потребителите и ако пак не ще го нося при доверен човек но все пак искам да знам дали е от харда!Ей сега след 30 минути казвам пик от забиванията! Eто го чудото! Офф не иска да прикачи снимката! http://img194.imageshack.us/i/60563436.png/

Редактирано от hiptohop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам WD Blue Cavair 640 GB!Прикачих снимка с точния модел!Харда ми забива, а това разбирам като видя диода на кутията за харда че постоянно свети както и са ми излизали черни екрани, които ще прикача по-късно след около час!Също така на тези черни екрани ми изписва че харда праввил някакъв проблем също така windows 7 се бъгва!Конфигурацията за съжаление е взета от J*rc*mputers и за съжаление е готова!Еххх начи къде ми беше разума тогава?Носих го 4 пъти на сервиз и все казват че е от Windows и аз смело смених няколко windowsa и дори се сдобих с оригинален и пак!Също така за лошите сектори пише че са 200!Забива и при сърфиране из мрежата, при игри странно не ми забива даже докато нищо не правя пак забива!

Щом има 200 лоши сектора, какво се чудиш. Ако има нещо ценно на него го прехвърляй на друг и го сменяй. Ако има гаранция - носи го в сервиза. Не могат да откажат замяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

значи вече за харда знаете какъв е така: Ati 5450 1gb powercolor 64 AMD atholm 2 X3 3,1 ghz не съм клоквал 1,5 кеш L2 Asrock N68C-S UCC захранване 440W май няма звукова ама на дали е проблем тва и процесора и видео картата имат вентилатори Те не отказват замяна, твърдят че не е хардуерен проблем!Ама като ги знам какви са лиолювци .... Как да няма лоши сектори погледнете Reallocated Sectors Count Пише отстрани 200;200;140

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

захранване 440W май

Това не ми харесва, ама никак.Направи си един буутващ диск с Memtest86 и настрой от биос да зареди от CD ,и виж дали ще извади грешки.Ако компютърът не е запечатан ,пробвай с друг интерфейсен кабел за харда.Колко рам памет имаш?Ако са 2 плочки пробвай само с едната и после само с другата.Ако можеш пробвай и с друго захранване,че това no name си е бомба със закъснител.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

значи вече за харда знаете какъв е така:

Ati 5450 1gb powercolor 64

AMD atholm 2 X3 3,1 ghz не съм клоквал 1,5 кеш L2

Asrock N68C-S UCC

захранване 440W май

няма звукова ама на дали е проблем тва

и процесора и видео картата имат вентилатори

Те не отказват замяна, твърдят че не е хардуерен проблем!Ама като ги знам какви са лиолювци ....

Как да няма лоши сектори погледнете Reallocated Sectors Count Пише отстрани 200;200;140

А като му зададеш един чек диск с проверка за лоши сектори какво се получава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма лоши сектори погледнете Reallocated Sectors Count Пише отстрани 200;200;140

Ето ти 2 шота от моите дискове (WD) и виж показателите.

Моят сайт

Моят сайт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи запечатан е и това е кофтито и да с две платки съм и едната е 2 гб на 800мхз а другата е 1 гб на същата честота и двете са от една и съща компания!А захранването е вградено с кутията ATX http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=537274 надявам се да не го помислят за рекламация!захранването отзад като го гледам мяза на това http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=919 а е 440W!Защо те притеснява 440W не са ли достатъчни?И нз не съм експерт но ми изписва за харда и показателите са нормални в Everest!Ето снимките пристигат: http://img43.imageshack.us/i/img2206nk.jpg/ http://img508.imageshack.us/i/img2207o.jpg/ http://img860.imageshack.us/i/img2209n.jpg/ http://img716.imageshack.us/i/img2210h.jpg/ http://img41.imageshack.us/i/img2211rk.jpg/ http://img402.imageshack.us/i/img2212z.jpg/ http://img269.imageshack.us/i/img2213st.jpg/ тук там светкавицата натакова снимката ама ... За този кабел как да разбера гледам през дупките на кутията и нито е скъсан нито прекъснат нито нагънат Така там където пише asrock забива!Също така и по време на нищо пак заспива! mitesi само ще ти кажа че неее знам да не нещо кабелите отзад да е объркана буксата дето свързва дъното и HDD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването не се мери само по мощността(W).По-важното в случая е марката.А тези захранвания,които идват с кутиите са меко казано болкуци.Това са така наречените "китайски" ватове.Ако се сещаш по пазарите се продават/ха едни касетофончета с надписи от по 1500W и др.Общо взето на тези захранвания им лепят лепенки каквито имат в момента.Лошото е,че е спестено не само от мощността,а и от други компоненти,които се грижат за филтрирането на напреженията,защити и пр.Влез в биос ,задай load optimized defaults и запиши.Проблемите ти както казах могат да идват от много неща(калпаво захранване,проблемни или несъвместими памети,лоши драйвъри,дефектен интерфейсен кабел на харда,несполучлив опит за клок и др.).

mitesi само ще ти кажа че неее знам да не нещо кабелите отзад да е объркана буксата дето свързва дъното и HDD

Това трудно можеш да го сбъркаш-кабелът си влиза само по един начин.Това,че кабелът външно е здрав,не означава,че е изправен. Редактирано от mitesi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Влез в биос ,задай load optimized defaults и запиши. 2.Инсталирай си CPU-Z и дай шот от секцията SPD за 2-та модула рам 3.Направи си един буутващ диск с Memtest86 и настрой от биос да зареди от CD ,и виж дали ще извади грешки. 4.Също ми трябва и шот от Еверест на температурите. това е за сега. Този процесор да не си се мъчил да го отключваш? До тук тези неща можеш да ги направиш без да отваряш кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако те съмнява кабела към диска,пусни един скан с HD Tune(скоростта на четене и запис трябва да бъде над 50мб/с).Температурата на единия диск е малко по-височка.WD при работа над 45 градуса почват да забравят. Тези 4 диска вътрешни ли са? При калпаво захранване може да кляка 12 V-линията.Тогава и дисковете по-бавно развъртат и процесора може да се смущава по захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1-Направих го! 2-Прикачени са! 3-По точно?Не съм работил до сега с това! 4-Прикачени са! 5-Мислих да правя клок, обаче така и не направих!

post-287178-0-59750300-1304013293_thumb.

post-287178-0-33792900-1304013302_thumb.

post-287178-0-20181800-1304013312_thumb.

post-287178-0-01377300-1304013325_thumb.

post-287178-0-00103700-1304013333_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли ТОВА.Отвори го с nero burning rom (ако си с Nero)и го запиши на CD.Задай от биос първо бутващо устройство да ти е записвачката(все едно че инсталираш уиндоус),сложи записания диск и рестартирай.Програмата сама ще тръгне да си тества паметта.Не трябва да има грешки(ако има ще се оцвети в червено).Изчакай да направи поне 2 теста.

Тези 4 диска вътрешни ли са? При калпаво захранване може да кляка 12 V-линията.Тогава и дисковете по-бавно развъртат и процесора може да се смущава по захранване.

Тези 4 диска са мои,а не на автора на темата.

Две от температурите са ти обезпокоително високи MCP(това мисля беше чипсета) и на видео картата 5450(ако температурата не е под Load).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре утре ще направя това че съм болен и вече ми се спи!Ще направя и снимки че с обясняването съм скаран! Също така искам да ви Благодаря много за помощта иначе щях да се лутам като муха без глава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора тествах го беше ок мисля че не ми разпознава харда някой път и за тва са тея надписи какво да направя ако не го разпознава

Първо пробвай да смениш сата кабела,а след това пусни една проверка на диска с MHDD,който можеш да го намериш в Hiren's BootCD .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване