Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hibernate

Сечене и придърпване при игрите

Препоръчан отговор

Игрите с картата от подписа ми секат и то бая. Още като я взех сложих с нея старата 9800GTX+ като процесор за физики. Чудех се защо игрите секат така, после видях, че двете карти работят в режим 8х, махнах 9800GTX+, но голяма разлика нямаше. Отключена ми е картата до 6970, ползвам я на default честоти. Викам си, да не е от смяната на биоса, пренасочвам картата да зарежда оригиналният на 6950 (понеже видеото има бутон и функция за Dual Bios). Пак няма разлика. Интересното е, че на тестове като Vantage, FurMark не се дъни и дава добри резултати, това се получава само в игрите като GTA IV, Crysis, AC Brotherhood и други, където кадрите са от 4 до 30 в най-добрият случай( 9800 вади драстично по-големи). Първоначално бях с драйверите от диска, после сложих най-новите от сайта на AMD. Мислех да преинсталирам операционната система, но не съм се наемал още. Интересното е, че случаят е много подобен, като този на предната ми видеокарта - 560ti, която правеше абсолютно същите падания на кадри, само че при овърклок на 900mhz на ядро. А следващият и собственик е успял да я клокне на 1100 без покачване на напрежение. Като цяло мисля, че има нещо на системата. Дали има някакъв хардуерен конфликт? Процесорът да не я спъва? Това е което опитах засега, ако имате идеи - давайте. Благодаря предварително :cool: Писал съм и такава тема в hardwarebg, но там никой не помага :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не направиш повече тестове на с-мата? Амд-то на 16х ли е ?

Аз имах подобен проблем със забавяне, но се оправи след смяна на ОС.

Пробвай видеото на др. компютър, за да се увериш, че проблема не е в него, или пък е.

Пусни един memtest на паметта.

Колкото и да ти е странно , замери работните линии на захранването или пробвай с друго.

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само при игрите ли е така ? Пусни един GPU-Z и виж работните честоти на картата при натоварване дали са нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не направиш повече тестове на с-мата? Амд-то на 16х ли е ?

Аз имах подобен проблем със забавяне, но се оправи след смяна на ОС.

Пробвай видеото на др. компютър, за да се увериш, че проблема не е в него, или пък е.

Пусни един memtest на паметта.

Колкото и да ти е странно , замери работните линии на захранването или пробвай с друго.

AMD нямам. В процес на сглобяване на нова машина съм, но има доста неща отще да се вземат.

Проблемът не е във видеото, сигурен съм. Няма грешки на паметта, и това вече с мултиметъра го направих - напреженията са си стабилни и в натоварен и в свободен режим. И да, само в игрите е така. Честотите са си напълно нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Power control settings в Catalyst Control Center, задай +20%

Публикувано изображение

Ако няма резултат, бутни волтажа на картата с една стъпка нагоре. И най-добре използвай BIOS по подразбиране (6950).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD нямам. В процес на сглобяване на нова машина съм, но има доста неща отще да се вземат.

Проблемът не е във видеото, сигурен съм. Няма грешки на паметта, и това вече с мултиметъра го направих - напреженията са си стабилни и в натоварен и в свободен режим. И да, само в игрите е така. Честотите са си напълно нормални.

AMD Radeon™ HD 6950- имах в предвид . Пробвай и с др. операционна с-ма. Тествай компонентите и по единично. Погледни хардовете. Когато играеш, др. процеси като (сийдване и т.н.) изключени ли са?

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Radeon™ HD 6950- имах в предвид . Пробвай и с др. операционна с-ма. Тествай компонентите и по единично. Погледни хардовете. Когато играеш, др. процеси като (сийдване и т.н.) изключени ли са?

The_Reaver:

Аз си ползвам в момента оригиналният биос, та защо да му качвам напрежението? Няма никакъв смисъл.

holler_pz:

Няма логика да е от тези неща, които си изброил, тъй като със 9800 нещата си бяха по-добре. Процесите като сийдване не пречат, не товарят изобщо. Утре ще пробвам с друго захранване. Ако няма разлика, преинсталирам Уиндоус. Ако пак няма разлика - духам супата.

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи и деинсталирай всички драйвъри за видео картите и PhysX, след което рестартирай в SafeMode и почисти с DriverSweeper след което рестартирай и инсталирай драйвърите за АТИ/тези с OpenCL Driver/ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

holler_pz:

Няма логика да е от тези неща, които си изброил, тъй като със 9800 нещата си бяха по-добре. Процесите като сийдване не пречат, не товарят изобщо. Утре ще пробвам с друго захранване. Ако няма разлика, преинсталирам Уиндоус. Ако пак няма разлика - духам супата.

Имай в предвид, че в подобни ситуации проблемът понякога е нелогичен.

Ако пак няма разлика след преинсталация и проба с др. захранване, не "духаш супата", а отиди на сервиз за диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че в подобни ситуации проблемът понякога е нелогичен.

Ако пак няма разлика след преинсталация и проба с др. захранване, не "духаш супата", а отиди на сервиз за диагностика.

То друго и без това няма какво да направя :) Благодаря за съветите на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ли сещаш, че на картата може да не и достига ток ? И двете неща, които съм ти препоръчал целят точно това - да захранят картата. Има хора със същите проблеми из нета, не съм тръгнал да ти предлагам решения, измислени от нищото. И ако не си забелязал из форума, никога не съм го и правил. Но проблемът в крайна сметка е твой. Ако искаш опитай, дано намериш разрешение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ли сещаш, че на картата може да не и достига ток ?

Утре ще пробвам с друго захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантът, който ти предложих не предполага основно проблем в захранването...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в захранването, пробвах с 1kW, а видеото го пробвах на друг компютър, където нямах проблеми с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах, пробва ли с друга операционна система или преинсталация на старата? Направи ли проба само с 9800GTX? Защото аз имах подобни проблеми, но с GTX 460 и 8800GT. Мислех си, че 8800GT работи добре, но след като боднах само нея, нещата с насичанията не престанаха, а станаха два пъти по-зле. Логично, заради два пъти по-слабата видеокарта. Лично аз се мъчих 3-4 месеца с тия насичания и накрая се отказах да търся логика. Реших просто да карам така, докато сменя платформата. Сега нещата все пак са сравнително добре след хиляди преинсталации, драйвери, разглобявания на PC и тестове. ПП: Разправяш, че никой не ти помагал в Hardwarebg. А така, дойдохме си на думата.

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади ми се да тестваме с моя Q9550 ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади ми се да тестваме с моя Q9550 ако искаш.

Мислех това да правя между другото, но ми се ще да пробвам четириядрения на тоя си компютър. Ако няма сечения и подобни истории, ще е ясно, че картата е процесорно зависима. Ако си зарибен пиши :) Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, пробвах няколко метода: Смяна на захранване с Chieftec CFT 1kW - няма разлика Смяна на паметта с G-Skill 4gb DDR3 CL7 - няма разлика Смяна на операционната система - няма разлика Смяна на драйвери - няма разлика Смяна на процесор с Q9550(благодарение на @mitesi) - няма разлика От хард диск няма как да е, тъй като те са в RAID масив и са си доволно бързи. Системата при някои игри се представя добре, но при други е плачевна работата(като GTA IV, AC2 brotherhood, BadCompany2 и т.н.) Остана да са две неща: нещо не се харесва с дъното или в смотаните драйвери на Catalyst. Ще дам картата на един човек да я тества обстойно, пък дано да не е от нея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробвай с друго дъно DFI са капризни дъна принципно може да не се разбират нещо с картата :)

Редактирано от DreamSavior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е и от видеокартата, днес пробвах GTX295, кадрите са абсолютно същите. Остана само да пробвам с друго дъно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...