Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Смятам да я подкарам чудесно. Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Memory 4 x DIMM, Max. 32 GB, DDR3 1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory Кингстъна е на 1600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, това че пише, че е на 1600 е по-скоро рекламен трик. Виж в описанието:

Kingston's KHX1600C9D3K2/4GX is a kit of two 256M x 64-bit 2GB (2048MB) DDR3-1600MHz CL9 SDRAM

(Synchronous DRAM) memory modules, based on sixteen 128M x 8-bit DDR3 FBGA components per module. Each

module kit supports Intel ® XMP (Extreme Memory Profiles). Total kit capacity is 4GB. Each module kit has been tested

to run at DDR3-1600MHz at a low latency timing of 9-9-9-27 at 1.65V. The SPDs are programmed to JEDEC standard

latency DDR3-1333MHz timing of 9-9-9 at 1.5V. Each 240-pin DIMM uses gold contact fingers and requires +1.5V.

Всъщност, тази памет ми остана от конфигурацията с P67, която бях започнал, преди да видя, че няма да се клоква.

Може да се използва и тази памет: http://nikem-bg.net/computer-components/KIT-2X2GB-DDR3-1333-A-DATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така съм сългасен .. дори ще му останат парички да си вземе един Cooler Master Excalibur и да му намери приложение ( винаги има къде ) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS TA-210 /NOPSU/ATX MIDTWR - 1 бр. - 57.02 лв.

Само тая гадост не трябваше да я плеснеш на иначе чудесната конфигурация. Компютърчето определено заслужава хубава кутия и това не е каприз, а необходимост. Писано е многократно за вредата от евтините малки кутии и ползата от големите и здрави такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това трябваше да го кажеш в началото.

i7 Процесорите, може и да намерят приложение в бъдещето...

Включил съм и BLU-RAY устройство. Ако ще теглиш филмите от интернет, спокойно може да го махнеш от конфигурацията. За разлика от горните конфигурации, тази не може да се клоква.

Тези процесори, както сам си прочел, работят с памет 1066 или 1333 MHz. Не ти трябва дъно с поддръжка на памет на 2200 MHz. Дори и да клокваш, над 1600MHz на паметта, почти няма прираст на производителност на конфигурацията. Ако сложиш памет на 1600MHz, то тя ще си работи на 1333 с тези процесори. Само след клок се вдига тази честота.

Как така няма да усетя? Смисъл.. 2200 Mhz е доста повече от 1600?

Ще тегля филмите от интернет, така че блурей устройство няма да ми е необходимо.

Препоръчайте кутия и захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под "няма да усетиш" ще рече, че няма да видиш никаква разлика. Единствено при някои бенчмаркове, когато напънеш компютъра на макс и на края когато ти изкара резултата, ще видиш няколко точки нагоре. Но реално няма да усетиш ако ще и 8000 MHz да беше. Тези MHz не са точно както при процесорите. В края на крайщата една система е толкова бърза, колкото най-бавният ѝ елемент е и за това няма смисъл от изхвърляне. Всичко трябва да е балансирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да има BLU-RAY устройство, може да вземеш доста сносна кутия: CM-HAF-912-PLUS. Може и по-евтин вариант: CM-ELITE-430-BLACK-EDTN-NO-PSU.

Ще ти останат и пари за по-добра видеокарта, например: PALIT-GTX460-1G-SONIC, но като гледам за какво ще се ползва, едва ли има нужда от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вече рядко се изказвам в темите за конфигурации, но тук реших да кажа две думи. Интел и7 не ти трябва. Рам 2000 Mhz - също. За тези парички можеш да си вземеш една доста хубава АМД конфигурация, балансирана, хем филми ще гледаш, хем SATA3 и USB3 ще имаш и игри и програми също ще разцъкваш. ASUS M4A87TD EVO - 170 лева AMD Phenom II X6 Six Core 1055T - 290 лева WD 500GB 7200 32MB SATA III Black - 90 лева - само при положение, че няма да пазиш филмите на компютъра COOLER MASTER ELITE 430 BLACK - 80 лева COOLER MASTER SILENT PRO M500 - 140 лева SAPPHIRE 1024M HD6870 DDR 5 - 340 лева KINGSTON 2 x 2GB DDR III 1600 - 80 До тук малко под 1200 лева. Ако решиш да отделиш още малко пари - нов монитор, например DELL 23" U2311H. Ако ли не, можеш да постигнеш хубав звук: Asus Xonar DG, 5.1 - 65 лева LOGITECH X-530, 5.1 - 130 лева Добра производителност - хубав процесор и дъно, позволяващо овърклок. Така желаният сата 3 диск. Нелоша кутия - добра, без да се изхвърляме с по 150 лева, за HAF. Съвременна видеокарта, достатъчно рам. Захранване, което да не прави проблеми. Дори остават пари, а в какво ще ги вложиш, дали ще събереш още малко за нов монитор или ще си вземеш хубаво аудио - изборът е твой. Разбира се, можеш и да им намериш друго приложение. Това е от мен - успех в избора!

Редактирано от silicon valley (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че повечето от вас препоръчват ATI видео карти, защо? Надявам се не е заради пристрастия.

Не са ли Nvidia картите по-качествени и бързи (макар и малко по-скъпи)?

Все пак CUDA, PhysX, драйвърите..

До ~500 лв кои са най-добрите варианти от двете марки? (с 1 GB памет)

ATi HD6950, 1GB, Sapphire, PCI-E, DDR5, 256bit, HDMI, 2xDVI, 2 x miniDisplayPort - 456 лв

GF GTX 560, 1GB Asus ENGTX560 TI DCII/2DI/1GD5, PCI-E, DDR5, 256bit, miniHDMI & 2xDVI - 501 лв

GF GTX 560 Ti, 1GB Gigabyte N560SO-1GI-950, PCI-E, DDR5, 256bit, 2xDVI & miniHDM - 490 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD HD6850, 1GB, Sapphire TOXIC, PCI-E, DDR5, 256bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort, 2x mini DisplayPort - 380 лв

Доколкото успях да проуча Nvidia са по-стабилни (софтуерно), но ATI са по-енергоефективни и по-добре се охлаждат. Съгласни ли сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD HD6850, 1GB, Sapphire TOXIC, PCI-E, DDR5, 256bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort, 2x mini DisplayPort - 380 лв

Доколкото успях да проуча Nvidia са по-стабилни (софтуерно), но ATI са по-енергоефективни и по-добре се охлаждат. Съгласни ли сте?

И къде го намери това проучване, ако не е тайна ? Зависи от много неща, не можеш да поставяш който и да е производител под някакъв общ знаменател. До 460 лв. 6950 няма конкуренция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мой наблюдения с Radeon 9600 (при тестване изкарва повече ефективност от колкото) Nvidia FX5500 (такива карти имам и реших да направя тест ,та категорично ATI имат повече мощност от NVIDIA за охлаждане не знам.) Така ,вместо core i7 защо не вземеш core i3 ? Според мен няма смисъл от core i7(освен при тестове иначе няма нищо да усетиш)А видеото след HD5xxx series не се усеща нищо освен разлика в детайлите, охлаждане и т.н. Успех с избирането. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мой наблюдения с Radeon 9600 (при тестване изкарва повече ефективност от колкото) Nvidia FX5500 (такива карти имам и реших да направя тест ,та категорично ATI имат повече мощност от NVIDIA за охлаждане не знам.)

Така ,вместо core i7 защо не вземеш core i3 ? Според мен няма смисъл от core i7(освен при тестове иначе няма нищо да усетиш)А видеото след HD5xxx series не се усеща нищо освен разлика в детайлите, охлаждане и т.н.

Успех с избирането. :)

дай направо Pentium от 20ти век да си вземе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...